Форум за имоти > Имоти

За или против.. Горна баня, вилната зона

(1/3) > >>

dodo2:
Гледам един парцел и се чудя става ли за живеене там (с малко дете). Много ми харесва, ама много диво и май не е за със семейство < 60 години?
Плюс е, че къщите наоколо са сравнително хубави, минус е, че пътят е скапан (но има асфалт) и няма канал.. И е слънчево, не е като северния склон на Витоша.

mindless™:
Личното ми мнение е, че е много хубаво място, но май наистина не става за отглеждане на малко дете.
Предимствата са наистина чистия въздух и спокойствието, но точно в горната част вилната зона има не особено заселени зони и съответно не особено голямо количество хора и съответно деца.
С жена ми дълго време обмисляхме живеенето там, малко преди да се роди дъщеря ни, но след като се роди някак си преценихме, че е по-добре за нея да израстне в по-градска среда.
Основния проблем за отглеждане на дете там е, че ще е някак самотно. Няма градинки в близост, където да комуникира с други деца. Поради относително лошата инфраструктура там, разходките особено след дъжд са  невъзможни. Единсвения асфалтиран път, който стига до горе, ул. Обзор поема целия трафик от там и съответно е относително опасна, да се използва за разходки.
Транспортирането по подразбиране трябва да става с лични автомобили, защото единствения автобус, който ходи до там, стига до старческия дом,  който в зависимост от мястото във вилната зона може да е на до километър дистанция и като се добави не особено улесненото движение пеш през квартала е малко пресилено да се ползва. Зимата е изключително живописно, но в голяма част от квартала предвижването е възможно само с 4х4 и то не навсякъде. Друго нещо, което лично мен ме дразни е, че има адски много кучета, може би заради кражбите там. Има райони, в които като минеш се чува оглушителен лай в продължение на минути.
Има планове до Г.Баня да стига и метрото след кой знае колко години, но дори и то ще стига само до началото долу около ж.п. линията, за да прави връзка там.
Като цяло е нужна, трезва преценка на ситуацията :)
Ние решихме да отложим евентуалния строеж там за по-зляла възраст.

imotko:
Додо, ама ти сериозно ли? В тая дивотия и селяния. Какво ти е направило детето.

annvlad:

--- Цитат на: dodo2 в 13 Юни, 2011, 18:14:29 ---Гледам един парцел и се чудя става ли за живеене там (с малко дете). Много ми харесва, ама много диво и май не е за със семейство < 60 години?
Плюс е, че къщите наоколо са сравнително хубави, минус е, че пътят е скапан (но има асфалт) и няма канал.. И е слънчево, не е като северния склон на Витоша.

--- Край на цитат ---
Ее...е поздравления Додо  за тоя избор - макар че не ми излиза евентуалния линк. Обаче липсата на канал е от решаващо значение (според мен разбира се). И разбирам парцела да е вдън гори, на стотици километри от населено място-град, а то сигурно е на някакви смешни 20-тина километра. А и здравни услуги са от значение както за < 60  така и за >= 60. Знаеш че и аз търсех парцели ( и пак поглеждам от време на време) но при тия цени и на тоя хал на какъвто е цялата инфраструктура няма изгледи да купя парцел скоро - на тия цени. Иначе парцелчета с хубава природа и без канал и изгледи за такъв се намират сигурна съм, но също така съм сигурна че те ще станат цивилизовано място за внуците на детето ти ( да са жив и здрав да ги видиш разбира се  *drink5*)!

dodo2:
Питам бре :)

Братовчед ми направи подобна постъпка и си направи скоро къща, но в Банкя и заради изброените недостатъци мислят пак да се връщат в София.

По принцип с кола е на минути от пътя и си е в София, ама детето кола не кара :) Обаче за пенсионерска къща е идеално, така че все още си мисля.. Наоколо все разни "величия" живеят, сигурно модерно е станало или какво не знам, но току виж заради тях направили канализация в квартала? :)

Плюс това сега като се замислям реално има ли място в южните квартали след околовръстното, където да става за дете? Всички са еднакви.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия