Автор Тема: Хванали сме срамни въшки  (Прочетена 54604 пъти)

Scyther 31

  • Гост
Хванали сме срамни въшки
« -: 14 Юни, 2011, 09:53:01 »
0
« Последна редакция: 25 Юни, 2011, 00:26:15 от Scyther »

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Re: Хванали сме срамни въшки
« Отговор #1 -: 14 Юни, 2011, 10:36:07 »
0
И в старата версия на форума " Собственик", са налазили.Същите.И аз ги напръсках, ама да видим до кога. *ireful* *aggresive*
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Re: Хванали сме срамни въшки
« Отговор #2 -: 14 Юни, 2011, 11:29:21 »
0
абе, я кажете някоя грозна псувня на румънски.  *ireful*
Да уттговоря подобаващо все пак.
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Re: Хванали сме срамни въшки
« Отговор #3 -: 14 Юни, 2011, 12:55:05 »
0
абе, я кажете някоя грозна псувня на румънски.  *ireful*
Да уттговоря подобаващо все пак.


http://solstafir.blog.bg/lichni-dnevnici/2008/12/29/9-te-nai-ujasiavashti-psuvni-ot-cial-sviat.271319

Избери си *drink5*

 *rofl*
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

admin

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 162
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +6
    • Профил
Re: Хванали сме срамни въшки
« Отговор #4 -: 14 Юни, 2011, 15:26:37 »
0
Може да се направи първото съобщение на нов потребител да се одобрява, след това вече пише свободно?

Стига да го намеря къде беше сред 10000 опции.

И ще сменя capthca-та, че явно се ocr лесно..

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Re: Хванали сме срамни въшки
« Отговор #5 -: 14 Юни, 2011, 18:29:27 »
0
абе, я кажете някоя грозна псувня на румънски.  *ireful*
Да уттговоря подобаващо все пак.


http://solstafir.blog.bg/lichni-dnevnici/2008/12/29/9-te-nai-ujasiavashti-psuvni-ot-cial-sviat.271319

Избери си *drink5*

 *rofl*


изпратих и на 7 ната това със измийте си зъбите.
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Хванали сме срамни въшки
« Отговор #6 -: 15 Юни, 2011, 00:25:24 »
0
Аз днес ги изтрих по едно време.

Сега тръгнах да сменям captcha-та, ама то тя много завъртяна, аз не мога да я разчитам, пък тези автоматично я такова, брей :) Ако пак се случи ще я сменя.

Като стана въпрос, колко от вас знаят за един много умен проект - recaptcha. Така или иначе хората на ден въвеждат милиони такива думички за проверка против роботи, идеята е да се използва трудът им.

Като се сканира една книга и се пусне на автоматично разпознаване на текста, компютърът не успява с всичко 100%. Този проект предлага безплатна captcha за сайтове (примерно може да се интегрира и с този форум при регистрация), като праща на екрана думи, които не са разпознати от компютъра. Така хората докато въвеждат двете думи, за да докажат, че не са роботи, всъщност вършат работа и довършват направеното от компютъра по разпознаването на текст.

За мен това е една от най-гениалните идеи до момента за използване безплатно на чужд труд в огромни размери. От всеки по 5 секунди се получават стотици хиляди часове работа.

google.com се възползват от тази информация, които те сканират в books.google.com.

Серсем

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 110
  • Карма: +19/-10
  • Респект: +21
    • Профил
Re: Хванали сме срамни въшки
« Отговор #7 -: 15 Юни, 2011, 08:42:49 »
0
Като се сканира една книга и се пусне на автоматично разпознаване на текста, компютърът не успява с всичко 100%. Този проект предлага безплатна captcha за сайтове (примерно може да се интегрира и с този форум при регистрация), като праща на екрана думи, които не са разпознати от компютъра. Така хората докато въвеждат двете думи, за да докажат, че не са роботи, всъщност вършат работа и довършват направеното от компютъра по разпознаването на текст.

А, как, след като не са разпознати от компютъра, се използват като pass phase? В смисъл, ако не се знае точно написаното, как може компютъра да прецени дали това, което си написал, отговаря на вече написаното на картинката?
Виждам два варианта:
- има компютър, който е успял да ги разчете
- хора, назначени на такава позиция, вече са го направили.
И двата варианта противоречат на концепцията - първият проваля автоматичната защита, вторият обезмисля концепцията за безплатен труд.

Кажи как са го решили, сега, че ми стана интересно.

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Re: Хванали сме срамни въшки
« Отговор #8 -: 15 Юни, 2011, 12:23:43 »
0
Може да се включи опцията регистрациите да се одобряват от администратор, ако вече не е включена.

Вярно, че е малко неудобно и за двете страни, но като временно решение става.

Imotenbalon

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 187
  • Карма: +36/-5
  • Респект: +18
    • Профил
Re: Хванали сме срамни въшки
« Отговор #9 -: 15 Юни, 2011, 16:14:00 »
0
Навремето и аз имах подобни проблеми , та сложих като допълнителен въпрос  годината на основаването на българската държава или нещо подобно ..

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Хванали сме срамни въшки
« Отговор #10 -: 15 Юни, 2011, 17:19:14 »
0
Миналата година се регнах в друг форум и имаше въпрос - дали съм научила от някого за този форум, съответно да посоча от кого. Понеже, случайно попаднах на него, никого не посочих. След което, можех да влизам в акаунта си, но 2-3 дни, нищо не можех да направя, дори, май, и да влизам в профила си, освен да чета. Тогава, помислих, че при мен е причината, но може би е било вид защита? Например, генериране на теми...

uravnovesen

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 27
  • Карма: +2/-4
  • Респект: 0
    • Профил
    • Произведено в България
Re: Хванали сме срамни въшки
« Отговор #11 -: 15 Юни, 2011, 20:26:15 »
0
Навремето и аз имах подобни проблеми , та сложих като допълнителен въпрос  годината на основаването на българската държава или нещо подобно ..
А аз се отървах с въпроси от типа  "16 минус 8 равно на" и да се отговори, ама много ми паднаха регистрациите *prof*. Може би трябваше да сложа да излиза и калкулатор  *scare*
Да подкрепим фирмите работещи в България!

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Хванали сме срамни въшки
« Отговор #12 -: 15 Юни, 2011, 23:01:05 »
0

 А аз се отървах с въпроси от типа  "16 минус 8 равно на" и да се отговори, ама много ми паднаха регистрациите *prof*. Може би трябваше да сложа да излиза и калкулатор  *scare*

Готово! Нали съм произведена в България и се регистрирах...  :D

Както винаги, все нещо ще пропусна, и трябваше 2 пъти да си вкарвам данните. Първият път, отговорът беше 19, а вторият - 13.
Сметнах ги без калкулатор!  *prof*  *yahoo* *rofl*

:) *drink11*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Хванали сме срамни въшки
« Отговор #13 -: 15 Юни, 2011, 23:18:42 »
0
Като се сканира една книга и се пусне на автоматично разпознаване на текста, компютърът не успява с всичко 100%. Този проект предлага безплатна captcha за сайтове (примерно може да се интегрира и с този форум при регистрация), като праща на екрана думи, които не са разпознати от компютъра. Така хората докато въвеждат двете думи, за да докажат, че не са роботи, всъщност вършат работа и довършват направеното от компютъра по разпознаването на текст.

А, как, след като не са разпознати от компютъра, се използват като pass phase? В смисъл, ако не се знае точно написаното, как може компютъра да прецени дали това, което си написал, отговаря на вече написаното на картинката?
Виждам два варианта:
- има компютър, който е успял да ги разчете
- хора, назначени на такава позиция, вече са го направили.
И двата варианта противоречат на концепцията - първият проваля автоматичната защита, вторият обезмисля концепцията за безплатен труд.

Кажи как са го решили, сега, че ми стана интересно.

Винаги са по две думи. Едната дума е сигурна, другата е под въпрос. Ако човекът въведе сигурната дума правилно се приема въведеното за втората за вярно и се използва нататък. Може да я пускат на повече от един човек, така че да се одобри за книгата и системата при 2-3 еднакви въвеждания.


uravnovesen

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 27
  • Карма: +2/-4
  • Респект: 0
    • Профил
    • Произведено в България
Re: Хванали сме срамни въшки
« Отговор #14 -: 15 Юни, 2011, 23:24:02 »
0

Готово! Нали съм произведена в България и се регистрирах...  :D

Както винаги, все нещо ще пропусна, и трябваше 2 пъти да си вкарвам данните. Първият път, отговорът беше 19, а вторият - 13.
Сметнах ги без калкулатор!  *prof*  *yahoo* *rofl*

:) *drink11*

Браво  *drink11* ! Аз се майтапех но от 6, че и повече, месеца не съм имал проблеми  :). Гледах да е лесничко и ефективно, че лично аз много се нервя на капчите които едвам се разчита какво пише и като направиш грешка и да почваш отново  *ireful* Трудничък си е баланса хем да имаш потребители (лесна регистрация) хем да се пазиш от спамери, ботове и прочие  *valcho*
Да подкрепим фирмите работещи в България!