Общи > Предложения за конфигурации, раздели, администратори и модератори

Хванали сме срамни въшки

<< < (2/6) > >>

OwnerBG:

--- Цитат на: OwnerBG в 14 Юни, 2011, 12:55:05 ---
--- Цитат на: Scyther в 14 Юни, 2011, 12:16:47 ---
--- Цитат на: OwnerBG в 14 Юни, 2011, 11:29:21 ---абе, я кажете някоя грозна псувня на румънски.  *ireful*
Да уттговоря подобаващо все пак.

--- Край на цитат ---


http://solstafir.blog.bg/lichni-dnevnici/2008/12/29/9-te-nai-ujasiavashti-psuvni-ot-cial-sviat.271319

Избери си *drink5*

--- Край на цитат ---

 *rofl*

--- Край на цитат ---


изпратих и на 7 ната това със измийте си зъбите.

dodo2:
Аз днес ги изтрих по едно време.

Сега тръгнах да сменям captcha-та, ама то тя много завъртяна, аз не мога да я разчитам, пък тези автоматично я такова, брей :) Ако пак се случи ще я сменя.

Като стана въпрос, колко от вас знаят за един много умен проект - recaptcha. Така или иначе хората на ден въвеждат милиони такива думички за проверка против роботи, идеята е да се използва трудът им.

Като се сканира една книга и се пусне на автоматично разпознаване на текста, компютърът не успява с всичко 100%. Този проект предлага безплатна captcha за сайтове (примерно може да се интегрира и с този форум при регистрация), като праща на екрана думи, които не са разпознати от компютъра. Така хората докато въвеждат двете думи, за да докажат, че не са роботи, всъщност вършат работа и довършват направеното от компютъра по разпознаването на текст.

За мен това е една от най-гениалните идеи до момента за използване безплатно на чужд труд в огромни размери. От всеки по 5 секунди се получават стотици хиляди часове работа.

google.com се възползват от тази информация, които те сканират в books.google.com.

Серсем:

--- Цитат на: dodo2 в 15 Юни, 2011, 00:25:24 ---Като се сканира една книга и се пусне на автоматично разпознаване на текста, компютърът не успява с всичко 100%. Този проект предлага безплатна captcha за сайтове (примерно може да се интегрира и с този форум при регистрация), като праща на екрана думи, които не са разпознати от компютъра. Така хората докато въвеждат двете думи, за да докажат, че не са роботи, всъщност вършат работа и довършват направеното от компютъра по разпознаването на текст.

--- Край на цитат ---

А, как, след като не са разпознати от компютъра, се използват като pass phase? В смисъл, ако не се знае точно написаното, как може компютъра да прецени дали това, което си написал, отговаря на вече написаното на картинката?
Виждам два варианта:
- има компютър, който е успял да ги разчете
- хора, назначени на такава позиция, вече са го направили.
И двата варианта противоречат на концепцията - първият проваля автоматичната защита, вторият обезмисля концепцията за безплатен труд.

Кажи как са го решили, сега, че ми стана интересно.

Dimitar.:
Може да се включи опцията регистрациите да се одобряват от администратор, ако вече не е включена.

Вярно, че е малко неудобно и за двете страни, но като временно решение става.

Imotenbalon:
Навремето и аз имах подобни проблеми , та сложих като допълнителен въпрос  годината на основаването на българската държава или нещо подобно ..

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия