Автор Тема: Търся съмишленици! goro помагай  (Прочетена 4868 пъти)

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Търся съмишленици! goro помагай
« -: 20 Юни, 2011, 17:53:02 »
0
Намислил съм да закупя един от тези 4 мезонета. Ходил съм и много ми харесва и мястото и мезонетите. Има само 1 недостатък: ЦЕНАТА.

За груб строеж за един от тези мезонети ми се дават не повече от 40К евро.  Има ли съмишленици във форума да оформиме групичка от 4 да закупиме всичко?
 Ето за какво става въпрос:

Четири мезонета на груб строеж
 

Аспровалта – Кердиля

Разстояние до плажа – 50м., с панорамен изглед;
Парцел – 800 кв.м.;
Възможно е договаряне. Продават се всички заедно.

Мезонет 1 - ви тип – 110 кв.м.
- Приземен етаж;
- 1 - ви етаж – дневна с кухня и санитарен възел;
- 2 - ри етаж – две спални и баня.

Мезонет 2 - ри тип –129 кв. м.
- Приземен етаж;
- 1 - ви етаж – дневна с кухня и санитарен възел;
- 2 - ри етаж – две спални и баня.
Цена: 280 000 евро

http://kabstroy-bg.com/bg/imotivgreece.html

И разбира се да намериме строителна фирма за довършване което да излезе по още 15-20К.
« Последна редакция: 20 Юни, 2011, 17:54:58 от Невидимко »

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: Търся съмишленици! goro помагай
« Отговор #1 -: 20 Юни, 2011, 21:07:16 »
0
аз се интересувам от гърция.преди смятах да прекарвам част от времето си в бг и там да правя нещо,но от една година съм си променил вижданията и смятам,че бг няма да съществува социално,морално и като нация таква,каквато я знаем днес.
   та от една година се интересувам от гърция,испания и португалия. гърция за сега ми е приоритет,защото е най близо до бг.
но смятам,че е доста рано да се купува там квото и да е,освен ако нямаш нужда.
   дай да почакаме до 2013,когато смятам,че гърция от статут на еврочленка,ще се върне в еврозоната-както сега е бг,ще си върнат драхмата и ще излезнат от кризата с обезценяване на драхмата-ще привлекат туризъм и инвестиции.сега не могат,защото са в прегрътката на френското евро-феанцузите лобират за скъпа валута.
   и стане ли тва което очаквам,и поне 50% обезценка на драхмата спрямо еврото,цените ще паднат веднъж заради презастрояването в следствие на десетилетната мода ,наречена " ваканционен имот" ,после заради бъдещата рецесия в гърция,после заради задаващата се политическа криза,после заради "психологическия ефект" от излизането от еврозоната и бъдещия фалит ..... и накрая заради валутната разлика в падането- в драхми няма да се почувства от гръка,ама в евро и долари ще се почувства и то сериозно ....... стане ли това,после имаме период от 2 години,когато цените ще са най ниски,а след тези 2 години този период на ниска драхма ще привлече достатъчно инвестиции ,хем идустриялни,хем от такива като нас,които ще доведат до икономически прогрес........ и хем ще си имаш имот,хем ще му се качва цената ...... както бе миналото десетилетие..... тогава наистина имота ще стане отново актив ...... обаче преди нещо подобно да се е случило,ако не бързаш,не пипай...... дори и да не се случи,имотите няма да са се качили,нищо ще се качат ..... само се гъзиш да се набуташ,без да имаш шанс да направиш нещо-няма смисъл.....
       
« Последна редакция: 20 Юни, 2011, 21:10:54 от acen1975 »

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Търся съмишленици! goro помагай
« Отговор #2 -: 20 Юни, 2011, 21:51:19 »
0
Идеята е добра, но както казва Асен - рано е а и това което си харесал мен нещо не ме кефи, поне на снимките, много им е хилав буренака. Иначе и аз се замислям, но сега конкретно за това предложение, съм пас!

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Re: Търся съмишленици! goro помагай
« Отговор #3 -: 20 Юни, 2011, 23:26:36 »
0
Орташка работа при незавършено строителство е невъзможна. Трябва познаване на много номера и заобикаляне на някои закони. Лекичко, но заобикаляне.Имам някакъв опит по въпроса и си е сложнотия.
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Търся съмишленици! goro помагай
« Отговор #4 -: 20 Юни, 2011, 23:29:42 »
0
Абе това няма чар, няма нищо, ще ти слънчаса кратуната на гръцкото слънце. Пък и едни цени са им сложили, като че ли Германия е фалирала, не Гърция. Невидимко, да не тстваш пазара нещо, я си признай.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Търся съмишленици! goro помагай
« Отговор #5 -: 21 Юни, 2011, 08:34:42 »
+1
Да конкретно това предложение е тъпо, не бих дали и 20 хилки камо ли 40 за това, и довършването няма да е по 10-15 а по 40-50 поне. Но, мястото е непривлекателно, и нататък няма да си правя даже труда да мисля. Трябва да се чака, сега не е момента за Гърция, там ще омекват още цените и по добре да се вземе нещо готово аз не бих се вързал да оправям документално (въвеждания в експлоатация, договори за ток, вода) там, сигурно са по-тежки тези процедури. Аз не знам какво не и харесвате на България та сте се юрнали да правите какабълък на гърчетата. И в България има прекрасни места без цигани, с отлична инфраструктура, където човек може да се чувства даже по-добре от където и да било. И си си в къщи, не ти кори оная лампичка в подсъзнанието че си гост. На всеки в емиграция му мига тази лампичка, но не всички си признават. Нямала бъдеще България, ми те пък гърците имат точно толкова колкото и ние, е имат повече море ама с планините са много зле. Вие казвте че Солун ви харесвал, на мен комшията ми (забележете в България) е възрастен грък от Солун имаш къща на три ката там - за дъщерите по един етаж и за него, досущ като нас го правя. Та гръка вика, че Солун е бетонен град без зеленина и не иска да живее там а в Правец му харесва много повече. Някой ходил ли е в Царево скоро конкретно квартала Василико - 100 пъти е по красиво от това което Невидимко е дал за пример. Аз не сум толкова отчаян песимист по темата за бъдещето на БГ, като някои от вас, конкретно не мога да си представя какво ще правя ако живея там из тия хилави буренаци без гора, дебели сянки и студени рекички.   

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Търся съмишленици! goro помагай
« Отговор #6 -: 21 Юни, 2011, 20:03:22 »
0
Ivel, не си го виждал на място затова така приказваш. Аз дебна в тази част на Гърция вече 3-та година и мисля че имам добър поглед върху нещата. Но може пък и изискванията или вкусовете ни да са различни. Както и да е, мисля че Асен има право, вчера пак разговарях за земя в Гърция (предпочитам земя пред готов имот), но цените още не са тръгнали надолу така че има време. Засега стискане и умножаване на кеша.