Автор Тема: Предложение за разрешение на проблема с демократичността  (Прочетена 94573 пъти)

jores

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
  • Карма: +19/-21
  • Респект: +16
    • Профил

Не е ли по добре да оставим естествения подбор да реши този псевдо проблем.
Базата данни на форума да се клонира на двете места едновременно без връзка помежду им и всеки да пише където иска.
Няма обидени, пълен избор и възможност за доказване къде ще се ус.....т нещата откъм толерантност. демократичност продажба на дребно на идеята и ентусиазма.
Готов съм да поема ангажимента да отстоявам собствените си виждания, но не съм готов да слушам гадни неща за бъдещите си черни намерения.



Кой е псевдно-проблема? Дали ти да държиш собствеността върху форума ли? И дали форума да бъде прикачен към едно от комерсиалните ти начинания?

Геко аз не виждам нищо лошо към този форум да водят връзки от сайтове за имоти, това ще е един от начините за развитието му, като брой участници и позиционирането му в мрежата.
Аз лично мога да вкарвам по 50-тина човека дневно, нещо лошо?
И какво го нападате Оунъра, то е ясно, че мнозинството ще реши, какво да се случва, факт е че човека е съдействал  за реализацията. Това, че някой прави бизнес в тази област не означава автоматично, че ще вреди, напротив мисля, че може само да е полезен.

Jores,
и аз не виждам нищо лошо в това, нещото което ме притеснява е едноличната собственост на форума да е на Оунъра. Иначе форума трябва да се популияризира, но не и да служи за лични бизнес интереси. Говорим за различни неща в момента. Аз нямам нищо против Оунъра, просто казвам, че не е уместно фоумра да е негов. Нека да си има бизнес нека да пише във фоума, но не искам да съществува опасност да се повтори сценария от имоти.нет и хора да бъдат баннати, защото изразяват мнение, което пречи на бизнеса на даден човек в случая Оунъра. Пак казвам нямам нищо срещу него, просто според мен не е той най-подходящия да държи собствеността и освен това не мисля, че форума трябва да е част от комерсиален проект.

Незнам дали има логика да се смята, че собствеността над домейна дава и собственост над форумците. Реално форума съществува благодарение на тях, домейна без хората е кръгла нула, та в този ред на мисли препирнята е смехотворна.

Коганев каза важното - здрава основа.

Поздрави.

ПС аз също не мисля, че форума трябва да е част от комерсиален проект, но може да бъде в основата на създаването на проекти с комерсиална цел, в което не виждам нищо лошо.
Ако приемем, че днешният ентусиазъм един ден донесе дивидент, защо ентусиастите да не ожънат плода на своя труд, къде точно е конфликта, чий интерес е нарушен, кой би бил подведен или оскърбен от подобно развитие?

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил

Целият форум стои цял, неразделен, точно на база липса на комерсиалност. Не защото пречи на някого, а защото може да се промени. Като се плаща на този и онзи да спами безсмислени постове.

Най-изчистеният вариант ще бъде, ако има приходи, парите да отиват за благотворителност. Може би и там има подводни камъни. Затова, също трябва да бъде обмислено добре.

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил

Целият форум стои цял, неразделен, точно на база липса на комерсиалност. Не защото пречи на някого, а защото може да се промени. Като се плаща на този и онзи да спами безсмислени постове.

Най-изчистеният вариант ще бъде, ако има приходи, парите да отиват за благотворителност. Може би и там има подводни камъни. Затова, също трябва да бъде обмислено добре.

Напълно съгласна съм с Муза,дори го бях предложила преди,но никой не обърна внимание,пък и аз се замислих дали съм права.Явно подводните камъни няма да са малко, обаче много би ми харесало,ако има приходи да отиват за благотворителност.Събрахме се ентусиасти и тази енергия донесе ли някой лев за благотворителност би било чудесно.
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Не Булкане, така ше стане ясно кой иска наистина да запази и съхрани идеята от началото.
Всякакви думи ще са безсмилени, пред реалноста на случващото се в бъдеще време.
Времето ще покаже кой е бил прав.

Owner-e, ако аз съм модератор на добра воля и някой ми поиска "оставката", ще я подам моментално. Ти не го правиш а шикалкавиш за 2-ри паралелен форум и това ме кара да мисля (както и асен), че при тебе има и други помисли освен добрите намерения за помощ. Хвърли си "оставката" и така ще обориш такива като мене и асен относно съмненията ни за добрите ти намерения.

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Не Булкане, така ше стане ясно кой иска наистина да запази и съхрани идеята от началото.
Всякакви думи ще са безсмилени, пред реалноста на случващото се в бъдеще време.
Времето ще покаже кой е бил прав.

Owner-e, ако аз съм модератор на добра воля и някой ми поиска "оставката", ще я подам моментално. Ти не го правиш а шикалкавиш за 2-ри паралелен форум и това ме кара да мисля (както и асен), че при тебе има и други помисли освен добрите намерения за помощ. Хвърли си "оставката" и така ще обориш такива като мене и асен относно съмненията ни за добрите ти намерения.


Брей???? Ни Оунър, ни дума, ни вопъл, ни стон.

vlado.b

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 102
  • Карма: +18/-11
  • Респект: +6
    • Профил
Аииииии остайте го човеко на мира веее :) :) *beer*

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Не е добре независим форум да е собственост на който и да е човек. Сам човек не е називисим. не става въпрос само за Оунъра.

От тази гледна точка дори и Скитъра да прекрасен човек, в което не се и съмнявам, пак ще е по-добре да се направи една регистрация в съда и да се мине на нестопанска организация. Моля да направите разлика м/у ежедневните управленски задачи и статегическите цели. Може всеки да участва с опита си и желанието си днес, но бъдещето се чертае в стратегия, изхождаща от целите в дългосрочен план.

Заещо беше създаден този форум? Отговорът е много важен.

---------

Иначе :

хипотеза - аз си имам независим форум, страхотен пичага съм, никви кинти не правя от форума, сто хиляди човеци всеки ден четат и 5 000 пишат. И започвам да получавам предложения...

Вече независим ли съм?

стават 1 000 000 четливите...

Да съм независим... да съм независим ... колко да съм независим?

сложете си още сега, в основата, здрава рамка, пък после всеки апетит да минава през промяна в устава. Щото то не е невъзможно, но поне ще лъснат нечии задници.


Чий ли ще са тези задници??? а Оунъре ти как мислиш?

admin

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 162
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +6
    • Профил
Мина ден и половина и както пожела OwnerBG премахнах пренасочването от неговия адрес. Сега има два форума, надявам се сте свикнали с логото и няма да ги бъркате :)

През форума изпратих писмо до всички регистрирани в стария форум.

Предавам официално ключовете на стария форум на OwnerBG  *drink5*

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Мина ден и половина и както пожела OwnerBG премахнах пренасочването от неговия адрес. Сега има два форума, надявам се сте свикнали с логото и няма да ги бъркате :)

През форума изпратих писмо до всички регистрирани в стария форум.

Предавам официално ключовете на стария форум на OwnerBG  *drink5*

Здравейте,
Моля да приемете оставката ми поради конфликт на интереси по видни причини.
На старото място няма да се правят никакви промени, не че мога де.
Ако някой познат участник, или съфорумец има желание да се заеме с функциите на Админ, нека ми пише.
Смятам, че можем да обмислим разумна компенсация, за поетия ангажимент.

Благодаря на Додо за разбирането, чудесната работа и търпението към донякъде странната ми позиция.
Опитах се да му обясня, дано съм бил ясен.
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

Scyther

  • Гост
Изглежда нещата се случиха така, както Оунър ги искаше, а не както бяхме гласували и  както Додо беше писал - "Всички на едно място", или нещо подобно, извинявам се ако цитирам грешно. Сега остава и аз да отключа онзи форум и да взема да каня. Странно, мислех си, че решението е взето след като беше гласувано демократично. Необходимо ли е още неудобни въпроси да задам? Гаргара с идеята за свободен форум ли си правим?

Нещо ми се сговни. Не ми се пише. Лека!

admin

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 162
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +6
    • Профил
OwnerBG, мисля че след мнението на Scyther е редно да изтриеш там разделите и да конфигурираш нови свързани с дейността на списанието...  ???

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
OwnerBG, мисля че след мнението на Scyther е редно да изтриеш там разделите и да конфигурираш нови свързани с дейността на списанието...  ???

Списанието е просто идея която се доразработва.
Щом тръгне, ако тръгне, то форумът ще си има отделен адрес който е вече регистриран.
Дайте ми малко време, не съм спец като Додо.
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

admin

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 162
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +6
    • Профил
Здравейте,
Моля да приемете оставката ми поради конфликт на интереси по видни причини.

форумът ще си има отделен адрес който е вече регистриран

Done.

А за "отделния адрес" също си за бой, ама айде.

Малко го караш на "и аз искам". Ще илюстрирам с един пример: преди повече от десет години бях направил един проект/сайт, който носеще доста големи приходи без да пипам нищо. Можех да си позволя да ходя по света и т.н. и само си гледах графиката колко $$$ имам печалба. Един приятел американец в Las Vegas ми видя графиките и с ЕЙ ТАКИВА ОЧИ каза, "Could you please teach me how to do the same?!?!" Аз казах само "ha-ha". ;) Тогава не знаех как да му кажа "всеки може, стига да може, ако не може - колкото може".

Приеми го като мъмрене и като знак и за моето мнение по въпроса. Оставих форума, защото мястото беше твое, но така ти прехвърлих топката, за да видим как ще постъпиш ;) Сега е твой ред. *beer*

P.S. Аз на твое място бих или върнал пренасочването (трябва да се преименува един файл) или щях да изтрия целия поддомейн, заедно със съдържанието.

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Хора, не ми се иска да съм прав, но май имате нужда от враг за да върви дискусията.
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Ще викнем пунди, не влизай ти в ролята на такъв.

Само уточняваме каква да му е заплатата, че той го е закъсал :)  *drink5*