Автор Тема: СПАЛНЯТА  (Прочетена 23229 пъти)

Filip

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1026
  • Карма: +89/-9
  • Респект: +332
    • Профил
Re: СПАЛНЯТА
« Отговор #90 -: 17 Декември, 2010, 01:49:18 »
0
Ай ...
Kenny G - Forever In Love
 

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: СПАЛНЯТА
« Отговор #91 -: 17 Декември, 2010, 02:07:51 »
0
Thinking of you


 :) :) :)

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: СПАЛНЯТА
« Отговор #92 -: 21 Декември, 2010, 20:21:00 »
0

Todor Kolev - Shumenski vlak (2009)


 ;) ;) ;) :D :D :D *drink7* *drink7* *drink7* *drink4* *drink4* *drink4* *drink1* *drink1* *drink1*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: СПАЛНЯТА
« Отговор #93 -: 22 Декември, 2010, 08:49:59 »
0
Ще сковавам собственоръчно спалня, я дайте идеи. Обичам минималистичен дизайн (това значи не да е малка по размер, а да няма детайли) :)  *drink8*

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: СПАЛНЯТА
« Отговор #94 -: 22 Декември, 2010, 10:57:24 »
0
Какво стана със заваряването? Или ставаш дърводелец. То не е много просто да си сглобиш готова (миналата година го правих), а за самостоятелна изработка....
А не си ли се замислял за надуваемите спални/ канапета, дето ги рекламират по ТВ (телешоп или там каквото беше). Не съм ги пробвал, но ги харесвам. Ама аз нямам вкус
И сам да си направиш спалня, това няма да ти помогне, ако имаш проблеми със съня (предишния пост в другата тема е в 3 през нощта). И ако имаш такива проблеми, без анцуг и маратонки няма да ги решиш.
Като цяло нищо полезно не ти казвам по темата, съжалявам....

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: СПАЛНЯТА
« Отговор #95 -: 22 Декември, 2010, 11:09:24 »
0

Додо, докато не си купиш анцуг и маратонки, Джим няма да те остави на мира...  :D :D :D

За леглото - все едно сандък, на него подматрачна рамка и хубав матрак. Табла към главите. Вкарай непременно овални форми. Може да бъде горната част на таблата или шкафчетата. Вместо шкафчета, може просто едни полички с овална форма. Без огледала в спалнята.

Колкото по-изчистено, толкова повече въздух ще има... И цветовете са важни... :) *drink9*


dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: СПАЛНЯТА
« Отговор #96 -: 22 Декември, 2010, 15:33:31 »
0
Аз по принцип не спя (сигурно имам мнения и в 4,5,6,7 часа) - спалнята е за друго  :P

За заваряването :) първо изгърмях електрожена точно за 1 минута работа, ама не по моя вина просто нещо изпуши. Като го оправиха вече си е ОК. После се специализирах, даже заварих на един приятел вратата още не се е счупила. Обаче... не знам хипохондрик ли съм ама след заваряване нещо не ми е кеф, чувствам се облъчен... Та май след като си начесах крастата, ще предпочета друг да ми заварява нещата, които ми трябваха.

А те ми трябват точно за мебелите. Искам да са груби, от греди 10x10 и дъски. И точно си измислих сглобката между гредите - за там ми трябваха планки със заварени гайки :)

За леглото - Муза ти си падаш по по-фръцкави неща май - овални форми. :) Минималистично = само една рамка с матрак в нея. Ето аз искам рамка от 4 дялани греди, в задния край захваната за стената, а в предния - във въздуха, така че отдолу да е празно, даже без крака. Чудя се сега как най-невидимо но здраво да го захвана отпред за тавана, така че да не се осакатим някой път по време на *** :)

А нямам работни дрехи. Даже последно докато заварявах си бях купил разни нови неща предния ден, обаче за късмет не ги надупчих.

Чудя се и от какво дърво - дъб или иглолистно...

nearvana

  • Гост
Re: СПАЛНЯТА
« Отговор #97 -: 22 Декември, 2010, 16:44:08 »
0
dodo2, сложи дървена рамка на
  •    тухли единички  - 4 броя на всеки ъгъл, напряко иначе верочтноста за сакатлък при резки движения нараства, а точно при резките движения накрая човек най-малко иска да бъде прекъсван  :P 
  •    може и камъни вместо тухли, ама с тухли е по-индъстриал  :D
  •    набарай отнякъде дебели стари томове на маркс или томове с решения на пленумите на БКП - тва са идеалните подложки за спалня. имаше едни със зелени кожени корици ... 

пак може да я захванеш за стената за всеки случай да не стане сакатлък ...   

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: СПАЛНЯТА
« Отговор #98 -: 22 Декември, 2010, 17:11:20 »
0

 :D :D :D

Додо,
Ти както си тръгнал, с това укрепване към тавана, ще докараш комшиите отгоре, във вашето легло...  :D :D :D

Защо фръцкави, вместо ъгли, овал и то на таблата на стената и евентуално на нощните шкафчета. Просто, вкарай някъде овални елементи. Това е всичко. За леглото и аз така ти написах - рамка, и матрак - хубав.

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: СПАЛНЯТА
« Отговор #99 -: 22 Декември, 2010, 20:44:33 »
0
Dodo, еτο няколко идейки  ;) ;) ;)














dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: СПАЛНЯТА
« Отговор #100 -: 22 Декември, 2010, 23:52:16 »
0
Dodo, еτο няколко идейки  ;) ;) ;)





Това със светлината под леглото определено ще заимствам. :)

И аз подозирам че може да стане сакатлък, но понеже за разлика от математиката физиката не ми е силна страна, не мога да си сметна какви сили и накъде действат ако двама души подскачат на спалнята, реших че първо ще направя експериментален модел за проба.

Сега се чудя дали ако продупча плочата нагоре точно посредата това ще я наруши нещо, да не би при първото земетресение да стане инфекция :) Би трябвало ако я продупча и после запълня с метал и цимент да си е същата здравина, ако при дупченето не скъсам арматура, нали?

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: СПАЛНЯТА
« Отговор #101 -: 23 Декември, 2010, 00:26:21 »
0

Ммда! После аз съм била по фръцкаквото...  :D
Как се чисти пода под това чудо? Ми, ако те перне тока? Или пък крушките как ще сменяш? Пълзешком или ще вдигаш матрака?
Ще укрепваш за тавана, ами тези дъски - като се разкеркенечат наляво, надясно...  :D

Аз му казвам да слага овали, той си избира 100 ъгли - всичките караконджоли да се събират там...  :D :D :D

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: СПАЛНЯТА
« Отговор #102 -: 23 Декември, 2010, 01:09:34 »
0
Dodo, не е важна спалнята, важното е какво има в гардероба  ;) ;) ;) :D :D :D


elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: СПАЛНЯТА
« Отговор #103 -: 23 Декември, 2010, 01:18:25 »
0
ето и една за Музето ... и проблема с почистването е завинаги решен  ;) ;) :D :D :D


dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: СПАЛНЯТА
« Отговор #104 -: 23 Декември, 2010, 02:55:50 »
0

Ммда! После аз съм била по фръцкаквото...  :D
Как се чисти пода под това чудо? Ми, ако те перне тока? Или пък крушките как ще сменяш? Пълзешком или ще вдигаш матрака?
Ще укрепваш за тавана, ами тези дъски - като се разкеркенечат наляво, надясно...  :D

Аз му казвам да слага овали, той си избира 100 ъгли - всичките караконджоли да се събират там...  :D :D :D

Нее без тези дъски отдолу. Няма да е с крушки а LED, те не се сменят и не греят, само светят бяло и са на 12V, че иначе ще светнем и ние :)