Автор Тема: Забранява се продажбата на алкохол преди референдума  (Прочетена 27129 пъти)

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
И аз още нямам окончателно мнение  по въпроса за референдума и това ме кара да се чувствам доста дискомфортно. А съм решил, че ще гласувам.
  Начев приятелю, няма да цитирам целия ти пост щото е много дълъг ама като го прочетох ми стана по-леко, все пак не сам на света толкова объркан как да постъпя в неделя. Референдум е нещо което ми се случва за пръв път в живота и много ми се иска да участвам ама все още нямам идея как, обнъркан съм и това ме смущава, толкова са нееднозначни нещата, това е малко като оня виц за крокодила дали и по-дълъг или по-зелен. Бали му мамата, единственното успокоение идва от факта, че както и да гласувам това едва ли има значение, затова разпитвах какви са сценариите при ДА или НЕ. Май няма значение, какво ще кажем ние. Това е театър, не е лош театър като идея погледнато отвън ама ние си знаем какво ще стане, все ще има някъква публика, вяли аплодисменти и после, пак както си знаем ще я подкараме.

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Лисицата:
- Гарго, ще гласуваш ли с "да" на референдума? Много е важно, от това зависи бъдещето на децата ти!
Гаргата мълчи и стиска сиренцето в клюна.
- Гарго, много е важно България да е независима и да не купува ток. Ще гласуваш ли с "да"?
Гаргата:
- Да!
Сиренцето пада, лисицата го грабва и офейква. Гаргата, замислено:
- Аз и "не" да бях казала, все тая...

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Искахме референдум, дадоха ни го. И успяха да докажат, че едно добро начинание (прякото управление) може да се опошли до n-та степен... Това се превърна в цирк между БСП и ГЕРБ, в който тези партии ще извлекат най-голяма полза. Естествено, референдумът няма да събере повече гласували от тези на предишните парламентарни избори, но ще бъдат над 20% от избирателите, от които половината ще са отговорили с "да"*, което пък автоматично означава, че темата ще се превърне в дъвка за още дълго време.

*ЗАКОН ЗА ПРЯКО УЧАСТИЕ НА ГРАЖДАНИТЕ В ДЪРЖАВНАТА ВЛАСТ И МЕСТНОТО САМОУПРАВЛЕНИЕ
Чл. 23. (3)Когато в гласуването са участвали по-малко от участвалите в последните избори за Народно събрание, но повече от 20 на сто от гражданите с избирателни права, и ако с "да" са гласували повече от половината от участвалите в референдума, предложението, предмет на референдума, се внася в Народното събрание и се разглежда по реда на чл. 52.

Чл. 52. (1) Органите, до които е отправена подписката за национална гражданска инициатива, са длъжни да разгледат направените предложения и в тримесечен срок от връчването на подписката да обявят своето решение и мерките за неговото изпълнение на своите интернет страници, в един национален ежедневник и по обществените електронни медии.