Автор Тема: Моля модераторите да се намесят.  (Прочетена 77611 пъти)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Моля модераторите да се намесят.
« Отговор #30 -: 18 Май, 2010, 13:39:21 »
0
Седя и си мисля, по едно време усещам, че само си седя. Дали не е излишна реклама упоменаването на конкретни сайтове в графиките? Не е ли по-добре да пише само сайт1 и сайт2? Дали би решило някои текущи проблеми ???

Ами при условие, че не са упоменати сайтовете, не виждам кой би могъл да има претенции. Е, ние ще си знаем въз основа на какво са данните, но за нови потребители може да изглеждат "изсмукани от пръстите". Додо трябва да си реши, негови са си графиките. Иначе с No.1 и No.2 на нас пак ни вършат работа.

Значи аз мисля да ги сложа на отделно сайтче. Ще пиша за позволение на сайтовете и който иска ок, който не - да отива в забрава :) Те имат изгода от тях, не аз.

Scyther

  • Гост
Re: Моля модераторите да се намесят.
« Отговор #31 -: 18 Май, 2010, 15:25:47 »
0
Това значи ли, че ако не разрешат, няма да има изобщо графики? Сакън.

satori

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 105
  • Карма: +12/-1
  • Респект: +13
    • Профил
Re: Моля модераторите да се намесят.
« Отговор #32 -: 18 Май, 2010, 15:32:38 »
0
Седя и си мисля, по едно време усещам, че само си седя. Дали не е излишна реклама упоменаването на конкретни сайтове в графиките? Не е ли по-добре да пише само сайт1 и сайт2? Дали би решило някои текущи проблеми ???

Ами при условие, че не са упоменати сайтовете, не виждам кой би могъл да има претенции. Е, ние ще си знаем въз основа на какво са данните, но за нови потребители може да изглеждат "изсмукани от пръстите". Додо трябва да си реши, негови са си графиките. Иначе с No.1 и No.2 на нас пак ни вършат работа.

Значи аз мисля да ги сложа на отделно сайтче. Ще пиша за позволение на сайтовете и който иска ок, който не - да отива в забрава :) Те имат изгода от тях, не аз.

Аз се чудя до колко могат от имоти.нет да си търсят правата по юридически път.
Графиките са базирани на обявите. Обявите са публикувани от частни лица и брокери и формално не са интелектуална собственост на имоти.нет, а на тези които ги публикуват.
Още повече, че някъде из условията за ползване на имоти.нет 100% пише, че не носят отговорност за съдържанието на обявите.

Та мисълта ми е дали не се бият в гърдите напразно. Интересен казус е, аз имам приятели юристи, към които мога да отправя запитване, но ще е добре ако може някой който специализира в тази област на интернет правото да се изкаже.

admin

  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 162
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +6
    • Профил
Re: Моля модераторите да се намесят.
« Отговор #33 -: 18 Май, 2010, 15:43:07 »
0
Аз се чудя до колко могат от имоти.нет да си търсят правата по юридически път.

Не могат, но аз ги махнах не защото съм се уплашил (хаха), а заради уважение към magic. То на теория всеки може да има претенции, въпросът е дали са основателни.

Иначе в закона ясно пише:

Чл. 4. Не са обект на авторското право:
4. новини, факти, сведения и данни.


Данните в графиките са "данни", а не са "бази от данни". Така че претенции - при арменския поп. Молби обаче удовлеторяваме, както и стана. Това ми казва общата юридическа култура.

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: Моля модераторите да се намесят.
« Отговор #34 -: 18 Май, 2010, 15:49:52 »
0
Седя и си мисля, по едно време усещам, че само си седя. Дали не е излишна реклама упоменаването на конкретни сайтове в графиките? Не е ли по-добре да пише само сайт1 и сайт2? Дали би решило някои текущи проблеми ???

Ами при условие, че не са упоменати сайтовете, не виждам кой би могъл да има претенции. Е, ние ще си знаем въз основа на какво са данните, но за нови потребители може да изглеждат "изсмукани от пръстите". Додо трябва да си реши, негови са си графиките. Иначе с No.1 и No.2 на нас пак ни вършат работа.

Значи аз мисля да ги сложа на отделно сайтче. Ще пиша за позволение на сайтовете и който иска ок, който не - да отива в забрава :) Те имат изгода от тях, не аз.


додо,в имоти.нет постоянно се цитират други неща.....например кво пишело в стандарт за качването на жилищата,кво пишело в ройтерс за отминаването на кризата и т.н.
   меджик нещо явно не е запозната с правовите норми в медийния бизнес,
  в момента тя сама дори си казва,че според нея тя е за съд от поливината бг вестници и незнам си колко си чужди....
   кво да праиш,цирка започва.......
  квото и да прави,дори и да й се открадне дейта бейс от да речем от форумите,въщност НЕ Е НЕЙНА,а на тези,писали там......
   закона е,че всеки може да цитира всички,което е написано БЕЗПЛАТНО в медиите,стига да цитира и източника.....
  меджик може да иска нещо ,само в случай,че продава информацията и всеки купил е подписал договор,че няма право да я разпостранява....
  така че,ако меджик направи 100 лева годишен достъп до графиките и цените и накара всеки да се подпише,че няма право да разпостранява това инфо за цените на имотите-ей тогава може да съди някой.......

оделно,никой не може да пипне който и да е за конфликт на интереси,или за използване на чуждо инфо с цел профит,ЗАЩОТО САЙТА Е БЕЗПЛАТЕН И НЯМА НИКАКЪВ БАНЕР ПО НЕГО.....
  с други думи-това е дружество с идеална цел,не с цел профит:
"за да се докаже,че имаш някакви нечестни облаги,трябва да се докаже,че сайта има доходност!"

разбира се,надявам се всичките регистрации по сайта ДА НЯМАT НИЩО ОБЩО С БГ,защото в бг правистите са толкова прависти,колкото и  бг икономистите са икономисти.......в цивилизована държава няма проблеми,в бг винаги може да се платят някви келави пари на съдия,че да започне процедура.....

Filip

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1026
  • Карма: +89/-9
  • Респект: +332
    • Профил
Re: Моля модераторите да се намесят.
« Отговор #35 -: 15 Януари, 2013, 23:58:20 »
+2
Да попитам ,защо не ми работи онова плюсче ,където подсказва  - натисни за положителен вот?

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Моля модераторите да се намесят.
« Отговор #36 -: 16 Януари, 2013, 00:06:58 »
+1

Филка,
Моето работи. Сега ти цъках + и -, ама и някой друг цъкаше в същото време. Ту, +1, ту -2 ...  *rofl*

Скити,
Ти ли си бил?  :D

Filip

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1026
  • Карма: +89/-9
  • Респект: +332
    • Профил
Re: Моля модераторите да се намесят.
« Отговор #37 -: 16 Януари, 2013, 00:14:55 »
+1
Много отдавна е така. Кът натисна плюсчето и не хваща преди изписваше -  Моля, опитайте отново. Ако тази грешка възникне отново, уведомете администраторите. Сега пак пробвах и тцъ
« Последна редакция: 16 Януари, 2013, 00:17:40 от Filip »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Моля модераторите да се намесят.
« Отговор #38 -: 16 Януари, 2013, 05:22:56 »
+2
Това във всички раздели ли или в конкретен. Че помня някой преди искаше в дъра-бъра да не може, нещо такова ми се върти?

*drink6*

Filip

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1026
  • Карма: +89/-9
  • Респект: +332
    • Профил
Re: Моля модераторите да се намесят.
« Отговор #39 -: 16 Януари, 2013, 13:40:39 »
+1
Това във всички раздели ли или в конкретен. Че помня някой преди искаше в дъра-бъра да не може, нещо такова ми се върти?

*drink6*
  Не съм пробвал във всички  но често се получава. Сега например ти цъкнак едно + изписа ми ,,Моля, опитайте отново. Ако тази грешка възникне отново, уведомете администраторите.'' Но на втория опит е хванало дикиш.  *drink6*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Моля модераторите да се намесят.
« Отговор #40 -: 16 Януари, 2013, 21:04:53 »
0
Може да има някаква защита от много цъкане на +/- :)

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Моля модераторите да се намесят.
« Отговор #41 -: 06 Февруари, 2013, 09:34:57 »
0
Додо,
Успяваш ли да се ориентираш, кой, как и защо напада форума от време на време! Вчера след обед това се случа за пореден път. "Форумецът" с непроизносим ник видимо беше нацвъкал десетки съобщения, основно в свободния раздел, но не само.
Изглеждаха компютърно генерирани, но той (тя) беше регистриран.

Питам, защото това се случи точно към момента на излизане на новината за направеното от нас и отдавна искано признание и ми стана двойно неприятно. Почнаха да ми се въртят разни мисли.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Моля модераторите да се намесят.
« Отговор #42 -: 06 Февруари, 2013, 10:17:59 »
0
Каква новина?
Иначе роботите са руски и полски и нямат общо с нищо, просто въпрос на случайност.
 *drink6*

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Моля модераторите да се намесят.
« Отговор #43 -: 06 Февруари, 2013, 12:33:17 »
0
Каква новина?
Иначе роботите са руски и полски и нямат общо с нищо, просто въпрос на случайност.
 *drink6*

Явно много съм си замаскирал изказа, че дори не се разбира, за какво говоря!
А то е, защото много ме е яд. Пък и не искам да употребявам думи, които търсачките веднага ще отсеят.

Става дума за вчерашното заседание на съвета при президента, след което се роди новина, която подсказва, че ръцете ни са извити до състояние, при което костите вече не издържат и почват да пукат.

Добре, че атаката към сайта е била случайна, вчера ми изглеждаше много странно.