Автор Тема: Търся да наема !  (Прочетена 28756 пъти)

Пайо

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 16
  • Карма: +3/-1
  • Респект: +7
    • Профил
Търся да наема !
« -: 17 Май, 2010, 22:35:25 »
0
Трябват ми два апартамента или голяма къща за работници за два - три месеца в Пловдив близо до ЕГ  "Иван Вазов" :-\ . Help me!
« Последна редакция: 17 Май, 2010, 22:37:24 от Пайо »

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Търся да наема !
« Отговор #1 -: 28 Май, 2010, 14:28:30 »
0
Колко може да е наемът на малък склад в София? Може и таван или мазе ...

vlado.b

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 102
  • Карма: +18/-11
  • Респект: +6
    • Профил
Re: Търся да наема !
« Отговор #2 -: 28 Май, 2010, 14:54:02 »
0
elissa, зависи от района в който търсиш.Добра идея е да се огледаш в партерите на панелните блокове.Задните входове обикновенно се дават под наем за суми от 60-100 лв.Като помещения не са малки,евентуално може да се наложи малък ремонт и смяна на вратата и това се отбива от наема.

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Търся да наема !
« Отговор #3 -: 28 Май, 2010, 18:44:59 »
0
elissa, зависи от района в който търсиш.Добра идея е да се огледаш в партерите на панелните блокове.Задните входове обикновенно се дават под наем за суми от 60-100 лв.Като помещения не са малки,евентуално може да се наложи малък ремонт и смяна на вратата и това се отбива от наема.

Да, Владо добра идея, но трябва да уточня за какво ми трябва. Имам няколко бюра, шкафове за документи и др. подобни, които ще трябва да оставя някъде за около година. Най-добрият вариант е таван или сухо мазе, но пък имам и много книги и ме е страх мишоците да не похапнат с тях  :)

vlado.b

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 102
  • Карма: +18/-11
  • Респект: +6
    • Профил
Re: Търся да наема !
« Отговор #4 -: 28 Май, 2010, 20:20:31 »
0
elissa,не разбрах цената ли е висока или мислиш ,че мястото не става?В такива помещения съм виждал сървъри на интернет доставчици така,че влага и мишки не бива да те притесняват.А цената винаги може да се коментира.

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Търся да наема !
« Отговор #5 -: 28 Май, 2010, 20:23:27 »
0
elissa,не разбрах цената ли е висока или мислиш ,че мястото не става?В такива помещения съм виждал сървъри на интернет доставчици така,че влага и мишки не бива да те притесняват.А цената винаги може да се коментира.

Цената не, но не съм виждала подобно нещо и ми е странно какво точно е това помещение? Виждала съм портиерни на партера, но в кооперациите. Какво точно представлява това за което казваш?

vlado.b

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 102
  • Карма: +18/-11
  • Респект: +6
    • Профил
Re: Търся да наема !
« Отговор #6 -: 28 Май, 2010, 20:33:15 »
0
Повечето панелни сгради имат входове от двете страни на блока ,и единият обикновенно не се ползва по ред причини.Масова практика е да се заключва единия вход от вън както и входа към площадката на първия етаж,така се получава едно помещение с равна площадка около 6-7кв.м и около 10 стъпала надолу.Това са около 20кв.м.
Дано съм успял да ти обясня. :) *drink11*

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Търся да наема !
« Отговор #7 -: 28 Май, 2010, 20:57:07 »
0
Повечето панелни сгради имат входове от двете страни на блока ,и единият обикновенно не се ползва по ред причини.Масова практика е да се заключва единия вход от вън както и входа към площадката на първия етаж,така се получава едно помещение с равна площадка около 6-7кв.м и около 10 стъпала надолу.Това са около 20кв.м.
Дано съм успял да ти обясня. :) *drink11*

Нация техническа сме ние!  :D :D
Разбрах те, vlado.b Интересно ми е договорът за наем с кого ще се сключва? Може би с упр. съвет на етажната собственост.  ::)

Ако някой има конкретно предложение за подобно помещение в София, нека ми пише. Може и портиерно което не се ползва, таван, мазе и т.н.

Пайо

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 16
  • Карма: +3/-1
  • Респект: +7
    • Профил
Re: Търся да наема !
« Отговор #8 -: 27 Август, 2010, 18:00:25 »
+1
Търся да наема за 2 месеца два големи  апартамента в близост до Флоримонт Младост 4  и Малинова долина  за работници. Не ми трябва лукс. 

Дядо Мечо

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 47
  • Карма: +4/-0
  • Респект: +5
    • Профил
Re: Търся да наема !
« Отговор #9 -: 30 Май, 2013, 15:51:41 »
0
Търся дългосрочно под наем гарсониера в София, задължително в ж.к. Дружба 1, да не се нуждае от сериозен ремонт, може и необзаведена. Без първи и последен етаж.