Автор Тема: Ново място  (Прочетена 73471 пъти)

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Re: Ново място
« Отговор #30 -: 18 Май, 2010, 16:12:58 »
0

Додо, всичко, което пишем в момента остава само в базата данни на fimoti.com, нали?


Да, в http://www.fimoti.com/ остава, но форума си остана и в sobstvenik.com, и OwnerBG сигурно ще си го пусне пак.
А GOOGLE дава предимно неговия адрес в топ-листата :(


След два-три дни червеното ще се промени.

П.С. А новото място е СТРАХОТНО. За нула време се появиха сума ти нови и интересни теми!
« Последна редакция: 18 Май, 2010, 16:18:15 от Dimitar. »

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Ново място
« Отговор #31 -: 18 Май, 2010, 16:18:39 »
0
оунъра е добре дошъл тук

dedepene

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 14
  • Карма: +5/-0
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Ново място
« Отговор #32 -: 18 Май, 2010, 16:42:50 »
0
Поздравления за новия форум и от мене.!  *drink1* Не мина без e-drama, но пък хубаво, че не остана под контрола на оунъра, който чисто интуитивно и на мене ми даваше лош вайб.

Имам няколко допълнителни предложения:

1. Знам, че е болна тема, но ви съветвам да смените хостинга...още вднъж. Напоследък се случват ред събития като напр. промените в ЗЕС, проектозакон за медиите, учредяването на БГ пиратска партия от комсомолец-ченге и некои други. По мои наблюдения се "крои шапка" на свободата на словото в БГ, която и без това беше доста недохранена, невчесана и малко кривогледа. В този ред на мисли бих се чувствал много по-комфортно ако форума се хоства в държава, която би предприела действия срещу него само след решение на истински съд. Мога да препоръчам много добри и изпитани доставчици в Щатите и Люксембург - цени народни.

2. Мисля, че е редно с големи букви на видно място да се съгласиме и запише, че този форум е свободен, няма и никога няма да има комерсиални афилиации. Това е не само логично, но и лесно постижимо имайки предвид пренебрежимо малката сума нужна за поддръжка.

3. Като стана дума за въпросните разходи - Додо, когато имаш време просто сложи едно модулче за donations: набиваш вътре месечната револвираща сума, да речем 30Е, до него едно бутонче Donate свързано към PayPal акаунта ти и до него един progress bar да се знае до къде сме стигнали всеки месец. Следващия месец това се занулява и почваме отново да мятаме по някое евро. Това аз го правя другаде и работи ;) Спре ли да работи, значи няма нужда от този форум...

4. Не знам колко администратора имат достъп до базата, но бихме могли да гласуваме поне двама-трима "guardians", които да имат достъп до седмичните бекъпи. По този начин ако някога настане отново e-drama ще може да се прероди форума със загуба на няколко дена материал в най-лошия случай. Дано няма нужда...

Айде, толкоз от мене.  8)
« Последна редакция: 18 Май, 2010, 16:44:41 от dedepene »

gekko

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 39
  • Карма: +13/-11
  • Респект: +3
    • Профил
Re: Ново място
« Отговор #33 -: 18 Май, 2010, 16:46:06 »
0
Поздравления за новия форум и от мене.!  *drink1* Не мина без e-drama, но пък хубаво, че не остана под контрола на оунъра, който чисто интуитивно и на мене ми даваше лош вайб.

Имам няколко допълнителни предложения:

1. Знам, че е болна тема, но ви съветвам да смените хостинга...още вднъж. Напоследък се случват ред събития като напр. промените в ЗЕС, проектозакон за медиите, учредяването на БГ пиратска партия от комсомолец-ченге и некои други. По мои наблюдения се "крои шапка" на свободата на словото в БГ, която и без това беше доста недохранена, невчесана и малко кривогледа. В този ред на мисли бих се чувствал много по-комфортно ако форума се хоства в държава, която би предприела действия срещу него само след решение на истински съд. Мога да препоръчам много добри и изпитани доставчици в Щатите и Люксембург - цени народни.

2. Мисля, че е редно с големи букви на видно място да се съгласиме и запише, че този форум е свободен, няма и никога няма да има комерсиални афилиации. Това е не само логично, но и лесно постижимо имайки предвид пренебрежимо малката сума нужна за поддръжка.

3. Като стана дума за въпросните разходи - Додо, когато имаш време просто сложи едно модулче за donations: набиваш вътре месечната револвираща сума, да речем 30Е, до него едно бутонче Donate свързано към PayPal акаунта ти и до него един progress bar да се знае до къде сме стигнали всеки месец. Следващия месец това се занулява и почваме отново да мятаме по някое евро. Това аз го правя другаде и работи ;) Спре ли да работи, значи няма нужда от този форум...

4. Не знам колко администратора имат достъп до базата, но бихме могли да гласуваме поне двама-трима "guardians", които да имат достъп до седмичните бекъпи. По този начин ако някога настане отново e-drama ще може да се прероди форума със загуба на няколко дена материал в най-лошия случай. Дано няма нужда...

Айде, толкоз от мене.  8)

+1 !!!!

nino

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 72
  • Карма: +16/-2
  • Респект: +31
    • Профил
Re: Ново място
« Отговор #34 -: 18 Май, 2010, 17:03:36 »
0
Додо, прекрасно изглежда сайта - логото с цветовете, шрифта и лекия рисунък на силуета на възрожденска улица - прекрасно! Чаровна е къщичката на Димитър. Графичното оформление излъчва чар и гостолюбие. Благодаря и за изяществото, с което, заедно със Скитъра, преодоляхте скърцането в отношенията с Оунъра. Това много помогна да запазването на хармонията, към която се страмяхме, бягайки от другото място.
Много сме задължени и напиването ви е сигурно - рано или късно и май ще е равно на дните прекарани в майсторенето на сайта - с всичките му перипетии.  *beer* Дай Боже, време и здраве за всичко и на всички.

nino

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 72
  • Карма: +16/-2
  • Респект: +31
    • Профил
Re: Ново място
« Отговор #35 -: 18 Май, 2010, 17:17:27 »
0
Поздравления за новия форум и от мене.!  *drink1* Не мина без e-drama, но пък хубаво, че не остана под контрола на оунъра, който чисто интуитивно и на мене ми даваше лош вайб.

Имам няколко допълнителни предложения:

1. Знам, че е болна тема, но ви съветвам да смените хостинга...още вднъж. Напоследък се случват ред събития като напр. промените в ЗЕС, проектозакон за медиите, учредяването на БГ пиратска партия от комсомолец-ченге и некои други. По мои наблюдения се "крои шапка" на свободата на словото в БГ, която и без това беше доста недохранена, невчесана и малко кривогледа. В този ред на мисли бих се чувствал много по-комфортно ако форума се хоства в държава, която би предприела действия срещу него само след решение на истински съд. Мога да препоръчам много добри и изпитани доставчици в Щатите и Люксембург - цени народни.

2. Мисля, че е редно с големи букви на видно място да се съгласиме и запише, че този форум е свободен, няма и никога няма да има комерсиални афилиации. Това е не само логично, но и лесно постижимо имайки предвид пренебрежимо малката сума нужна за поддръжка.

3. Като стана дума за въпросните разходи - Додо, когато имаш време просто сложи едно модулче за donations: набиваш вътре месечната револвираща сума, да речем 30Е, до него едно бутонче Donate свързано към PayPal акаунта ти и до него един progress bar да се знае до къде сме стигнали всеки месец. Следващия месец това се занулява и почваме отново да мятаме по някое евро. Това аз го правя другаде и работи ;) Спре ли да работи, значи няма нужда от този форум...

4. Не знам колко администратора имат достъп до базата, но бихме могли да гласуваме поне двама-трима "guardians", които да имат достъп до седмичните бекъпи. По този начин ако някога настане отново e-drama ще може да се прероди форума със загуба на няколко дена материал в най-лошия случай. Дано няма нужда...

Айде, толкоз от мене.  8)
Додо,  сигурно е много все да искаме едно, второ, трето, но предложението , особено за финансовата част не търпи много отлагане. Написаното от Дедепене ще е от полза, дори и за новото местене...аман от спасителни акции... -  виртуален нинджа те направихме :).

jores

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
  • Карма: +19/-21
  • Респект: +16
    • Профил
Re: Ново място
« Отговор #36 -: 18 Май, 2010, 17:27:41 »
0

Додо, всичко, което пишем в момента остава само в базата данни на fimoti.com, нали?


Да, в http://www.fimoti.com/ остава, но форума си остана и в sobstvenik.com, и OwnerBG сигурно ще си го пусне пак.
А GOOGLE дава предимно неговия адрес в топ-листата :(


След два-три дни червеното ще се промени.

П.С. А новото място е СТРАХОТНО. За нула време се появиха сума ти нови и интересни теми!



За да се промени трябват малко действия, линкчета, кликчета не съм голям спец но най - елементарното, което може да направи всеки: Вместо да минава през браузъра преди да влезне да провери в търсачката по ключова дума форум имоти къде сме и да мине от там.

Който има сайт фирмен/личен да сложи линк.
Регистрация в социалните мрежи освен, че ще вдигне трафика и ще вкара хора, ще помогне и на търсачката за индексация.
Един блог на гугъл също би бил много полезен например най - яките теми за период от време да се качват там и разпространяват из нета.
Ако някой до вчера е качвал някъде линкове да ги пренасочи към мястото.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Ново място
« Отговор #37 -: 18 Май, 2010, 17:47:38 »
0
Поздравления за новия форум и от мене.!  *drink1* Не мина без e-drama, но пък хубаво, че не остана под контрола на оунъра, който чисто интуитивно и на мене ми даваше лош вайб.

Имам няколко допълнителни предложения:

1. Знам, че е болна тема, но ви съветвам да смените хостинга...още вднъж. Напоследък се случват ред събития като напр. промените в ЗЕС, проектозакон за медиите, учредяването на БГ пиратска партия от комсомолец-ченге и некои други. По мои наблюдения се "крои шапка" на свободата на словото в БГ, която и без това беше доста недохранена, невчесана и малко кривогледа. В този ред на мисли бих се чувствал много по-комфортно ако форума се хоства в държава, която би предприела действия срещу него само след решение на истински съд. Мога да препоръчам много добри и изпитани доставчици в Щатите и Люксембург - цени народни.

2. Мисля, че е редно с големи букви на видно място да се съгласиме и запише, че този форум е свободен, няма и никога няма да има комерсиални афилиации. Това е не само логично, но и лесно постижимо имайки предвид пренебрежимо малката сума нужна за поддръжка.

3. Като стана дума за въпросните разходи - Додо, когато имаш време просто сложи едно модулче за donations: набиваш вътре месечната револвираща сума, да речем 30Е, до него едно бутонче Donate свързано към PayPal акаунта ти и до него един progress bar да се знае до къде сме стигнали всеки месец. Следващия месец това се занулява и почваме отново да мятаме по някое евро. Това аз го правя другаде и работи ;) Спре ли да работи, значи няма нужда от този форум...

4. Не знам колко администратора имат достъп до базата, но бихме могли да гласуваме поне двама-трима "guardians", които да имат достъп до седмичните бекъпи. По този начин ако някога настане отново e-drama ще може да се прероди форума със загуба на няколко дена материал в най-лошия случай. Дано няма нужда...

Айде, толкоз от мене.  8)
Додо,  сигурно е много все да искаме едно, второ, трето, но предложението , особено за финансовата част не търпи много отлагане. Написаното от Дедепене ще е от полза, дори и за новото местене...аман от спасителни акции... -  виртуален нинджа те направихме :).

А, вече е лесно - сега и домейна е наш и може да се скача от хостинг на хостинг без спорове. :)

dzvero75

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 18
  • Карма: +9/-0
  • Респект: +6
    • Профил
Re: Ново място
« Отговор #38 -: 18 Май, 2010, 18:52:43 »
0
Браво dodo2!
Свършил си страхотна работа, за да можем да си лафим на воля ( въпреки,че не съм от "преказливите"  :) )!



П.П. dodo2,като си отдъхнеш "хвърли едно око" на предложенията на dedepene.
       






dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Ново място
« Отговор #39 -: 18 Май, 2010, 19:00:53 »
0
Да гледам, точно разглеждах разни сайтове ама всички имат скрити лимити за CPU usage. "Unlimited traffic" ама друго е too limited :)

dedepene дай някой пример.

dedepene

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 14
  • Карма: +5/-0
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Ново място
« Отговор #40 -: 18 Май, 2010, 19:20:51 »
0
Да гледам, точно разглеждах разни сайтове ама всички имат скрити лимити за CPU usage. "Unlimited traffic" ама друго е too limited :)

dedepene дай някой пример.


Server.lu - Този център в Люксембург го ползвам повече от година - железни са като качество на услугата! Съпорта само им е малко бавен, защото са си оптимизарли разходите брутално, но хубавото е, че не ми се налага да го ползвам ;) Аз наемам цели сървъри от тях без ограничение на трафика, но мисля, че този план от 15 евра за 100 GB ще е предостатъчен за форума.

VPSlime - Тези юнаци наемат или ко-локират в дейта център в Атланта, ГА. От няколко месеца ползвам Kiwi-то - за $10 получаваш неограничен трафик на 100 Mb порт. По мои наблюдения имаш поне 60-80 от 100те, но си зависи с какви "съседи" на същия порт ще случиш ;) Съпорта им е фантастичен - 24/7, отговарят до 5 мин., компетентно при това.

Преди време ползвах и aplus.net - голяма и сериозна щатска фирма (имаха офис в БГ), няма да има ядове и с тях.

Разцъкай ги тези, ако имаш въпроси - насреща съм.
« Последна редакция: 18 Май, 2010, 19:24:38 от dedepene »

dedepene

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 14
  • Карма: +5/-0
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Ново място
« Отговор #41 -: 18 Май, 2010, 19:33:57 »
0
Абе отдавна си мисля да попитам Додо, Барбарон и всички останали IT специалисти за това (явно няма да си понрави на МВР и цензурата у нас, но има ли смисъл да се прави според вас, всеки за себе си де)?:

[кръц]

Да, има смисъл! Това е като личната хигиена - ако сам не се погрижиш, няма кой...  :)

Мога да ти обясня подробно кое-как, но не му е мястото тук. Обещавам да ти отговоря ако пуснеш тема в адекватен раздел  8)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Ново място
« Отговор #42 -: 18 Май, 2010, 19:53:11 »
0
Той и онзи който обновяваше опасните.ком беше през публично WiFi и VPN ама го хванаха. Трябва да се внимава да не се правят грешки, една грешка - и душата в рая :)

dedepene

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 14
  • Карма: +5/-0
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Ново място
« Отговор #43 -: 18 Май, 2010, 19:58:17 »
0
Той и онзи който обновяваше опасните.ком беше през публично WiFi и VPN ама го хванаха. Трябва да се внимава да не се правят грешки, една грешка - и душата в рая :)

Къде ги четеш тези работи....дай да погледна. Трябва да е оплескал нещо, щото иначе няма хващанка....

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Ново място
« Отговор #44 -: 18 Май, 2010, 19:59:35 »
0
Сори за спама. Изтрих си поста и го сложих в нова тема в раздел "Политика" - все пак става дума за приет закон в Р. България.
I say what I do and do what I say.