Автор Тема: Частен търг за имот - има ли шанс за успех?  (Прочетена 24808 пъти)

valsodar

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 147
  • Карма: +29/-23
  • Респект: +14
    • Профил
    • Щуровини - Животът през очите на един котарак
Re: Частен търг за имот - има ли шанс за успех?
« Отговор #30 -: 16 Юли, 2010, 23:06:26 »
0
Интересен е въпросът, за колко време продавачът е слязъл от 85000 лв на 50000 - на колкото е започнал търга.
 Разликата е... 40% спад за успешна продажба, което много рязкко контрастира с партенките в медиите за слаб спад през тази година.
Човекът е единственото животно във вселената, което прекарва целият си живот в нескончаеми опити да го направи по-труден от нужното!

Scyther

  • Гост
Re: Частен търг за имот - има ли шанс за успех?
« Отговор #31 -: 16 Юли, 2010, 23:38:00 »
0
Слабият спад е в мечтите на продавачите. Щом банките взели да кредитират - значи ъп. Това е логиката им. Да Ви прилича на пундевските прогнози, когато мнозина му говореха за безработица, отрицателен прираст, емиграция, гигантска задлъжнялост, опарени и изгорели с ипотеки, имотна и ликвидна криза, дългов и имотен балон? Е, ето го момента. Те не щат да свалят, (стадото) *sheep* *sheep* *sheep* *rashko* не ще да тегли кредит. И сделките по-малко отколкото "кошмарната" минала година. Пари нема, и да има не ще никой да ги дава. И ся ко прайм?
« Последна редакция: 17 Юли, 2010, 00:30:28 от Scyther »

valsodar

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 147
  • Карма: +29/-23
  • Респект: +14
    • Профил
    • Щуровини - Животът през очите на един котарак
Re: Частен търг за имот - има ли шанс за успех?
« Отговор #32 -: 17 Юли, 2010, 10:57:14 »
0
 *valcho* чакат  *sheep* да се угоят достатъчно, малко е месцето по тях засега, за да им налетят  :D

 ( кой ги намери тия емотикони бре ?  *beer* )
Човекът е единственото животно във вселената, което прекарва целият си живот в нескончаеми опити да го направи по-труден от нужното!

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Частен търг за имот - има ли шанс за успех?
« Отговор #33 -: 17 Юли, 2010, 11:15:30 »
+1

Jores,

Браво! Много ти се радвам.  :) :) :)

За другите продавачи, да си изкарат имотите по този начин... Много малко вероятно. Просто, не е достатъчно само заимстване на идея. Дори и при изрядни документи... От идея до реализация има "Балкан разлика" Изискват се качества, които не всеки ги има, или пък, ако ги има, не му се занимава.

Брокерите... И тях не ги слагам. Дано не ми се разсърдят,  не искам да ги обиждам. Jores успя да направи интернет свой съюзник, лост, допълнително средство. Точно това, му дава много голямо предимство.

Ако имам имот за продаване и искам да се продаде по този начин, бих се обърнала към Jores...

Успех, Jores! Искрено ти го желая! :) :) :) *drink11*

jores

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
  • Карма: +19/-21
  • Респект: +16
    • Профил
Re: Частен търг за имот - има ли шанс за успех?
« Отговор #34 -: 17 Юли, 2010, 15:41:51 »
0
Муза, благодаря
 ;) *drink10*

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Частен търг за имот - има ли шанс за успех?
« Отговор #35 -: 17 Юли, 2010, 16:08:30 »
0
Jores,
и аз те поздравявам за начинанието. В тази страна рядко креативността се оценява. Моят кум ми беше посочил плюсовете и недостатъците на имота и аз му казах 2 дни преди търга, че според мен за около 60 000 лв ще може да я спазари. Относно повдигнатата тема в другият форум за гробищата, което не виждам да е значителен проблем (макар че не съм ходил самият аз на имота, а съм гледал БТВ и снимките на имота), решението е повече от лесно - посаждат се от тази страна на имота някакви дръвчета, които за 15-20 години ще стигнат 2-3 метра.
А и в 1 село е нормално от баира да виждаш всичко, в това число кметството и гробищата.

дами и господа

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 56
  • Карма: +6/-2
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Частен търг за имот - има ли шанс за успех?
« Отговор #36 -: 17 Юли, 2010, 16:22:44 »
0
Да, определено рекламата за този търг си е свършила работата.
Все пак беше рекламиран в сайт -популярен,  тясно профилиран за търгове, със всичките му разяснения, документи и подробно описание каквото почти не можеш да видиш другаде.
Първоначалната цена също е била добра в случая.
Явно и организацията е била на ниво и успеха е логичен.
Обаче това не е по силите на средно статистическият продавач, може би на някои от по-големите агенции само.
Сигурно сега ще има и частни търгове от кой ли не за които никой няма и да разбере че са се провеждали.

jores

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
  • Карма: +19/-21
  • Респект: +16
    • Профил
Re: Частен търг за имот - има ли шанс за успех?
« Отговор #37 -: 17 Юли, 2010, 16:54:34 »
0
Jores,
и аз те поздравявам за начинанието. В тази страна рядко креативността се оценява. Моят кум ми беше посочил плюсовете и недостатъците на имота и аз му казах 2 дни преди търга, че според мен за около 60 000 лв ще може да я спазари. Относно повдигнатата тема в другият форум за гробищата, което не виждам да е значителен проблем (макар че не съм ходил самият аз на имота, а съм гледал БТВ и снимките на имота), решението е повече от лесно - посаждат се от тази страна на имота някакви дръвчета, които за 15-20 години ще стигнат 2-3 метра.
А и в 1 село е нормално от баира да виждаш всичко, в това число кметството и гробищата.

Човек гробища не се виждат, ходил съм над 30 пъти до имота, но ако идеята е че няма да е приятно да се рахождаш в долната част на ливадите сигурно е така един вид ограничение.
Реално ситуацията е такава пред имота има две други къщи от снимките ясно се вижда, че нищо не се вижда от гробищата. Подхода към имота е по асфалтов път, който няма нищо общо със същите, но ако някой иска да минава през ливадите за да стигне до къщата ще мине и покрай тях.

Относно цената моята реалистична прогноза беше същата. Е имах надежда, че може да осткочи до към 70 000лв. но не съм лежал на тази кълка.

Благодаря за оценката  :).

jores

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
  • Карма: +19/-21
  • Респект: +16
    • Профил
Re: Частен търг за имот - има ли шанс за успех?
« Отговор #38 -: 17 Юли, 2010, 17:02:04 »
0
Да, определено рекламата за този търг си е свършила работата.
Все пак беше рекламиран в сайт -популярен,  тясно профилиран за търгове, със всичките му разяснения, документи и подробно описание каквото почти не можеш да видиш другаде.
Първоначалната цена също е била добра в случая.
Явно и организацията е била на ниво и успеха е логичен.
Обаче това не е по силите на средно статистическият продавач, може би на някои от по-големите агенции само.
Сигурно сега ще има и частни търгове от кой ли не за които никой няма и да разбере че са се провеждали.

Така е, но аз мисля, че има голям потенциал в този вид продажби и да гледаме позитивно, моментното състояние на пазара изчиства упорито посредствеността от сектора на имотите и според мен, който гледа в перспектива ще търси ниво на обслужване, клиентите го искат, и ще плащат за него.
В тази насока поне ме води развитието на сектора последната година.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Частен търг за имот - има ли шанс за успех?
« Отговор #39 -: 17 Юли, 2010, 17:25:29 »
0
Да, определено рекламата за този търг си е свършила работата.
Все пак беше рекламиран в сайт -популярен,  тясно профилиран за търгове, със всичките му разяснения, документи и подробно описание каквото почти не можеш да видиш другаде.
Първоначалната цена също е била добра в случая.
Явно и организацията е била на ниво и успеха е логичен.
Обаче това не е по силите на средно статистическият продавач, може би на някои от по-големите агенции само.
Сигурно сега ще има и частни търгове от кой ли не за които никой няма и да разбере че са се провеждали.

Така е, но аз мисля, че има голям потенциал в този вид продажби и да гледаме позитивно, моментното състояние на пазара изчиства упорито посредствеността от сектора на имотите и според мен, който гледа в перспектива ще търси ниво на обслужване, клиентите го искат, и ще плащат за него.
В тази насока поне ме води развитието на сектора последната година.

Много си прав, Jores! Затова и успяваш, и ще продължиш да успяваш...  :)

Това, важи не само в сектора на недвижимите имоти. Важи абсолютно за всички сектори. Колкото по-бързо се осъзнае и колкото повече... толкова по-бързо ще се измъкнем... Качество и лоялност - това е печелившото. Повече, от когато и да е било.

Само да допълня нещо... Вярно е, че имаше реклама, но и рекламата беше направена много професионално.

От мой опит... давала съм "залудо" пари за реклама, без да ми донесе нищо. Причината беше, че не беше насочена както трябва и не беше направена където трябва...

Други,  могат да "легнат" на направеното от Jores. Дори и без толкова реклама.
Jores проправи пътя... Което е добре за всички, мисля. Дори и за тези, чиято дейност не е свързана с имоти.

 :) *drink11*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Частен търг за имот - има ли шанс за успех?
« Отговор #40 -: 28 Септември, 2011, 22:55:55 »
0
jores, какво стана с частния търг на парцела в Бункера?

jores

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
  • Карма: +19/-21
  • Респект: +16
    • Профил
Re: Частен търг за имот - има ли шанс за успех?
« Отговор #41 -: 30 Септември, 2011, 09:48:43 »
0
В понеделника 03.10.11 ще имам информация

MORSKI

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 109
  • Карма: +13/-5
  • Респект: +13
    • Профил
Re: Частен търг за имот - има ли шанс за успех?
« Отговор #42 -: 30 Септември, 2011, 22:13:34 »
0
Добра идея поздрави за нея.
По добре от ЧСИ защото вече 6 месеца водя дела и още не е мой имота.Стигнахме апелативен съд.
При твоя търг няма да има такива проблеми.

jores

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
  • Карма: +19/-21
  • Респект: +16
    • Профил
Re: Частен търг за имот - има ли шанс за успех?
« Отговор #43 -: 03 Октомври, 2011, 20:42:44 »
0
jores, какво стана с частния търг на парцела в Бункера?

Замина на +10%

jores

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
  • Карма: +19/-21
  • Респект: +16
    • Профил
Re: Частен търг за имот - има ли шанс за успех?
« Отговор #44 -: 03 Октомври, 2011, 20:44:25 »
0
Добра идея поздрави за нея.
По добре от ЧСИ защото вече 6 месеца водя дела и още не е мой имота.Стигнахме апелативен съд.
При твоя търг няма да има такива проблеми.

Морски, какви дела водиш?
Купил си на търг?

Дай да сверяваме часовниците.