Автор Тема: Политика на силен долар, какво точно означава това?  (Прочетена 9998 пъти)

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Ще си позволя да отворя една нова говорилня по една от любимите ми теми. Знам че има  други небезпристрастни към такива разговори. А сега защо я отварям, тъкмо щях да повярвам на долара и вече неторопливо се замислях да диверсифицирам част от еврата на долари и те ти на, една седмица секви там анализатори се изредиха да разправят как му се клатят краката на еврото и даже някъкви там май от Ситибанка пак започнаха да бръщолевят за паритет. И те ти булка спасовден, пак го втасаха долара, добре, че се замотах а сега и май ще премисля. Тия приказки на американците ги слушам от 10-12 години как се придържали към политиката на силния долар и как това им било приоритет, колкото повече говорят за това толкова по-слаб става долара. В края на краищата какво ли може да означава всичко това, аз си имам една идея, но с удоволствие бих чул и вашите истории. *drinks*

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Това е ясно! Разбираемо, но до време и до някъкви разумни предели, например ако говорим за долар/евро видяли сме нива от около 1,60 и да речем това е в рамките на широко разбиране, че един ден може да го видим пак там. Какво става обаче ако тръгне към 1,70-1,80, нищо че на УСА им е изгодно ако ще и към 2 и 3 да тръгне, ами доверието на партьорите, ще прегънат палката, според мен те вече започнаха да я прегъват, например аз през целият си разумен живот бях на стараната на долара и накрая понесох доста загуби заради това сляпо доверие, минавайки на евро в достатъчно къс период се реанимирах. Сега обаче нещо ми подсказва, че могат да се изкатат лесни пари от относително краткосрочно минаване към долара и после обратно пак в евро, марка или каквото там ще бъде неговият еквивалент ако съвсем я оплескат в Европата. Много е рисково, обаче, затова ми се искаше да чуя коментари и от Вас.

дами и господа

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 56
  • Карма: +6/-2
  • Респект: +10
    • Профил
Ами мисля май Асен беше споменал ,че последните 2-3 години ФЕД методично изкупуват дълга на Щатите.
Тоест стават притежатели на все по -голям процент от дълга.
Та някой ще се нагруха ли така с нещо за което е сигурен че ще се обезценява. Виж да беше някой друг няма нищо чудно, ама точно ФЕД.
 Печатницата на пари, която знае колко струват тия пари. А за нея пък нищо не струват.
Освен това САЩ са давали и заеми последните години в пъти повече от предишните. В същия ред на мисли дали го правят с цел да си приберат после обезценените долари - едва ли

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Ми тогава какво правим, и аз затова питам защото не е толкова еднозначно обезценяването на долара, аз лично си мисля че сега ще го подпрат малко за една две години. За сега стоя и гледам, ще изчакам и 2 август да видя какво ше решат за тавана на дълга, ако го отменят тогава лошо за долара, няма да правя нищо ще си стоя отстрани.

дами и господа

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 56
  • Карма: +6/-2
  • Респект: +10
    • Профил
Ами аз си мисля, че това правят последно време - мъчат се да го обезценяват със всякакви средства и медийни изявления и успешно го правят досега.
Тоест Политика на силен долар според мен напрактика досега е да поддържат нисък курс на долара. А докога ще го правят- кой да ти каже.
 То дори ще е достатъчно нищо да не правят - да не продължават с тея стимули, ДАУ да спре да се помпи, да режат разходи.
Даже и това с дълга си беше в стил холивудски екшън - ей така , да има напрежение. Все едно не са го дигали тавана досега всяка година или две.  Ама си зависи и Европата какво прави де, предполагам те интересува евро/долар. Държавите от ЕС да не би да имат някакъв таван на дълга, там всичко минава без тия циркове, достатъчно други главоболия си имат :-\


Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Нафтата ще падне около 60-70$ и тогава би трябвало да видим долар с евро около 1,35 за около половин година най-много и после пак ще си иде там където е сега. Аз за това движение говоря и го дебна, скоро съвсем скоро ще тръгнат натам работите.