Автор Тема: Искам да попитам какви ще бъдат последствията за мен ако спра да погасявам вноск  (Прочетена 44252 пъти)

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
http://www.moitepari.bg/Spravochnik/art/QnA/iskam-da-popitam-kak~f6b4f860b5674e3da930dd67617d8546/

"Здравейте, Искам да попитам какви ще бъдат последствията за мен ако спра да погасявам вноските си по ипотечния си кредит. Става въпрос за жилище купено за 54 000евро със 100%кредит за него от Пощенска банка плюс кеш бонус от 4 000лв. В допълнение на това мога да кажа, че кредитът ми е за 35години, а в момента остават 32години."


 :D Остават само някакви си 32 годинки.  ;) тцтцтц. Да се чуди човек и да се мае на простотията на набълбучковците.

На Пощенска банка честит и нов крепостен селянин.

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Много хора не мислят изобщо,като вземат кредити. Други пък, за да е по-малка вноската са съгласни и 100 години да плащат. Интересно, колко е месечната вноска, че вече му идва нанагорнище.Оставали му някакви си 32 г. :o :o

Crash

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 41
  • Карма: +12/-1
  • Респект: +12
    • Профил
Много хора не мислят изобщо,като вземат кредити. Други пък, за да е по-малка вноската са съгласни и 100 години да плащат. Интересно, колко е месечната вноска, че вече му идва нанагорнище.Оставали му някакви си 32 г. :o :o

Вноската му е около 400 евро!

Crash

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 41
  • Карма: +12/-1
  • Респект: +12
    • Профил
http://www.moitepari.bg/Spravochnik/art/QnA/iskam-da-popitam-kak~f6b4f860b5674e3da930dd67617d8546/

"Здравейте, Искам да попитам какви ще бъдат последствията за мен ако спра да погасявам вноските си по ипотечния си кредит. Става въпрос за жилище купено за 54 000евро със 100%кредит за него от Пощенска банка плюс кеш бонус от 4 000лв. В допълнение на това мога да кажа, че кредитът ми е за 35години, а в момента остават 32години."
Остават само някакви си 32 годинки. тцтцтц. Да се чуди човек и да се мае на простотията на набълбучковците.

На Пощенска банка честит и нов крепостен селянин.



Веднага му се обаждай на човека и му казвай да го продава, иначе ще му струва 169 037.73 евро!
Ако днес му остава да изплати 50 000 евро, при лихва 10%, в продължение на 32 години ще изплаща по 440.21 евро/месец или общо 169 037.73 евро  :o


За съжаление това е самата истина. Хиляди хора са в това положение!

srs

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 17
  • Карма: +4/-1
  • Респект: +2
    • Профил
http://www.moitepari.bg/Spravochnik/art/QnA/iskam-da-popitam-kak~f6b4f860b5674e3da930dd67617d8546/

"Здравейте, Искам да попитам какви ще бъдат последствията за мен ако спра да погасявам вноските си по ипотечния си кредит. Става въпрос за жилище купено за 54 000евро със 100%кредит за него от Пощенска банка плюс кеш бонус от 4 000лв. В допълнение на това мога да кажа, че кредитът ми е за 35години, а в момента остават 32години."
Остават само някакви си 32 годинки. тцтцтц. Да се чуди човек и да се мае на простотията на набълбучковците.

На Пощенска банка честит и нов крепостен селянин.



Веднага му се обаждай на човека и му казвай да го продава, иначе ще му струва 169 037.73 евро!
Ако днес му остава да изплати 50 000 евро, при лихва 10%, в продължение на 32 години ще изплаща по 440.21 евро/месец или общо 169 037.73 евро  :o
За 32 години бих взел заем, но само ако лихвата е под 2.5%


Барбарон, много от кредитите на Пощенска са в Швейцарски франкове. Предполагам че и този е така. Така , че ще трябва корекция в сметките, че докато се говори за криза - франка ще расте.  Безумие!

valsodar

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 147
  • Карма: +29/-23
  • Респект: +14
    • Профил
    • Щуровини - Животът през очите на един котарак
Така е.
При това поеха вода и хора уж умни и пресметливи?
Мои познати, адвокат и архитектка, хора за които се предполага, че би трябвало трезво да преценяват ситуацията - с 3 ипотекирани апартамента в София купувани през периода 2006-2008, все още очакващи Ъп-а и с все по-свиващи се постъпления от хонорари. Някои от строителите даже искат да се разплащат за проектите си с апартаменти, да се смееш ли или да... ?!
Човекът е единственото животно във вселената, което прекарва целият си живот в нескончаеми опити да го направи по-труден от нужното!

Crash

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 41
  • Карма: +12/-1
  • Респект: +12
    • Профил

Цитат
Барбарон, много от кредитите на Пощенска са в Швейцарски франкове. Предполагам че и този е така. Така , че ще трябва корекция в сметките, че докато се говори за криза - франка ще расте.  Безумие!

Този си е написал, че кредита му е в евро, иначе за франковете съм напълно съгласен!

gekko

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 39
  • Карма: +13/-11
  • Респект: +3
    • Профил

Веднага му се обаждай на човека и му казвай да го продава, иначе ще му струва 169 037.73 евро!
Ако днес му остава да изплати 50 000 евро, при лихва 10%, в продължение на 32 години ще изплаща по 440.21 евро/месец или общо 169 037.73 евро  :o
За 32 години бих взел заем, но само ако лихвата е под 2.5%

Барба, за да се стигне дотук, аз предполагам, че опита с продажбата вече е правен. Само, че ако някой е платил 54К за климизарник и сега никой няма да даде повече от 25К за същия този, на продавача ще му е малко трудно да преглътне загубата на 29К и затова тъпи въпроси от този род заливат интернет форумите. Сега остава само задаващият въпроса да открие горчивата истина, че животът му вече е собственост на банката.

Добре де питам се дали този човек, ако дойде в Германия и обяви частен фалит по тукашното (германско) законодателство, банката в България ще го остави на мира.

Don

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 25
  • Карма: +6/-0
  • Респект: +3
    • Профил
Само ако стане немски гражданин.

gekko

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 39
  • Карма: +13/-11
  • Респект: +3
    • Профил
По-вероятно ако е заборчал в Германия, гражданството няма никакво значение при прилагането на закона... но си мисля, че ще може да се отърве ако фалира някъде където има подобни закони.
« Последна редакция: 18 Май, 2010, 14:21:08 от gekko »

koganev

  • Гост
Абе тоя да не ви е роднина нещо? Много внимание му обърнахте, та чак и в Германия...

Въпросът е принципен - какво ще стане ако Хората вземат да се откажат да плащат на Банката? Не става въпрос дали Хората могат, а дали искат. Какво ще вземе Банката от Хората? Заплахите, че Хората ще са длъжници не фащат дикиш, щото Хората и сега са длъжници. Заплахите, че Банката ще им вземе НИ - ами да го вземе! Цената му е на половина, пада още, а Банката е вдигнала лихвата с 50%... Първоначалната сметка на Хората изобщо не е същата, а политиката на Банката е "кьорав карти не играе" - с други думи обидна е.
Хората започват да мислят еднакво за Банката, а това е тенденция... И днешното интервю с Хампарцумян, в което той едва ли не се надсмива над Хората, че са се преебали самички, хич... ама ХИЧ не е в полза на Банката.




Don

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 25
  • Карма: +6/-0
  • Респект: +3
    • Профил
Грешка, коригирам си мнението.

Кратка справка показа, че е възможно врамките на ЕС да се обяви
частен фалит, но човекът трябва да има постоянна адресна регистрация
в съответната държава, където ще обяви фалита, както и доходи там, а също
преди това да не е обявявал фалит в друга държава от ЕС.

gekko

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 39
  • Карма: +13/-11
  • Респект: +3
    • Профил
Грешка, коригирам си мнението.

Кратка справка показа, че е възможно врамките на ЕС да се обяви
частен фалит, но човекът трябва да има постоянна адресна регистрация
в съответната държава, където ще обяви фалита, както и доходи там, а също
преди това да не е обявявал фалит в друга държава от ЕС.

Ами това с постоянната адресна регистрация в Германия или в която и да е държава в ЕС не е никакъв проблем... за доходите също не мисля, че ще е голям проблем при желание....  Така че явно заобикалянето на закона може да избави хора от доживотното робуване към дадена банка. Иначе доколкото знам има директива от ЕС, която задължава България да приеме законодателство регулиращо частния фалит, само че това нещо се бави умишлено от банковото лоби и ще се бави още дълго, докато комисията не наложи наказателна процедура на България.

jores

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
  • Карма: +19/-21
  • Респект: +16
    • Профил
Разумен човек няма да поставя подобни въпроси а ще продава и то една идея преди ножа да е стигнал до кокала.
Коганев основния проблем, който остава освен дълга, че дълго време възможността да има достъп до кредит ще бъде нулев.

Ако хората, като цяло се откажат да плащат, цената на отказа им ще бъде платена от добросъвестните, и от тези които те първа ще имат нужда от кредит.
Ако държавата се намеси всички ще платим цената.
Ако някой подаде ръка на хората с проблем днес урока няма да е научен и след 10г. пак ще сме на същия хал.
Ако масата види, че има гратис ще започне и тя да иска в гратис групата.

За мен справедливо е едно - имаш договор изпълняваш го, ако не можеш знаел си каква е цената, никой не е длъжен да обслужва освен своите дългове и чужди под каквато и да е форма, просто не е справедливо.

gekko

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 39
  • Карма: +13/-11
  • Респект: +3
    • Профил
Абе тоя да не ви е роднина нещо? Много внимание му обърнахте, та чак и в Германия...

Въпросът е принципен - какво ще стане ако Хората вземат да се откажат да плащат на Банката? Не става въпрос дали Хората могат, а дали искат. Какво ще вземе Банката от Хората? Заплахите, че Хората ще са длъжници не фащат дикиш, щото Хората и сега са длъжници. Заплахите, че Банката ще им вземе НИ - ами да го вземе! Цената му е на половина, пада още, а Банката е вдигнала лихвата с 50%... Първоначалната сметка на Хората изобщо не е същата, а политиката на Банката е "кьорав карти не играе" - с други думи обидна е.
Хората започват да мислят еднакво за Банката, а това е тенденция... И днешното интервю с Хампарцумян, в което той едва ли не се надсмива над Хората, че са се преебали самички, хич... ама ХИЧ не е в полза на Банката.

Ами идеята на този закон е, да осигури на фалиралия човек след гратисен период от 4-5-6 години, нормален живот и съществуване, като го избави от дълговете му и съотвения човек има шанса да почне на чисто. Мисля че това е добър вариант от работа на черно и криене от банката и съдия изпълнителите и. Да не забравяме, че има хора които в подобна ситуация правят големи глупости, като се тръгне от обири и се стигне до самоубийства....