Форум за финанси, право, счетоводство, политика и други науки > Кредити

Искам да попитам какви ще бъдат последствията за мен ако спра да погасявам вноск

<< < (2/5) > >>

valsodar:
Така е.
При това поеха вода и хора уж умни и пресметливи?
Мои познати, адвокат и архитектка, хора за които се предполага, че би трябвало трезво да преценяват ситуацията - с 3 ипотекирани апартамента в София купувани през периода 2006-2008, все още очакващи Ъп-а и с все по-свиващи се постъпления от хонорари. Някои от строителите даже искат да се разплащат за проектите си с апартаменти, да се смееш ли или да... ?!

Crash:


--- Цитат ---Барбарон, много от кредитите на Пощенска са в Швейцарски франкове. Предполагам че и този е така. Така , че ще трябва корекция в сметките, че докато се говори за криза - франка ще расте.  Безумие!

--- Край на цитат ---

Този си е написал, че кредита му е в евро, иначе за франковете съм напълно съгласен!

gekko:

--- Цитат на: Невидимко в 18 Май, 2010, 12:42:08 ---
--- Цитат на: barbaron в 18 Май, 2010, 12:06:15 ---
Веднага му се обаждай на човека и му казвай да го продава, иначе ще му струва 169 037.73 евро!
Ако днес му остава да изплати 50 000 евро, при лихва 10%, в продължение на 32 години ще изплаща по 440.21 евро/месец или общо 169 037.73 евро  :o
За 32 години бих взел заем, но само ако лихвата е под 2.5%

--- Край на цитат ---

Барба, за да се стигне дотук, аз предполагам, че опита с продажбата вече е правен. Само, че ако някой е платил 54К за климизарник и сега никой няма да даде повече от 25К за същия този, на продавача ще му е малко трудно да преглътне загубата на 29К и затова тъпи въпроси от този род заливат интернет форумите. Сега остава само задаващият въпроса да открие горчивата истина, че животът му вече е собственост на банката.

--- Край на цитат ---

Добре де питам се дали този човек, ако дойде в Германия и обяви частен фалит по тукашното (германско) законодателство, банката в България ще го остави на мира.

Don:
Само ако стане немски гражданин.

gekko:
По-вероятно ако е заборчал в Германия, гражданството няма никакво значение при прилагането на закона... но си мисля, че ще може да се отърве ако фалира някъде където има подобни закони.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия