Форум за финанси, право, счетоводство, политика и други науки > Икономика, анализи, графики и перспективи

Кризата - причините, проблемът, решението

(1/14) > >>

чи-чов-ци:

    Ето някои гледни точки на хора, които би трябвало да са наясно с материята и темата, доколкото това е възможно. Кой ли ще се окаже най-близко до истината?

    http://www.dnevnik.bg/pazari/2011/09/12/1154606_krizata_-_prichinite_problemut_reshenieto/

Серсем:

--- Цитат на: чи-чов-ци в 12 Септември, 2011, 20:33:27 ---
    Ето някои гледни точки на хора, които би трябвало да са наясно с материята и темата, доколкото това е възможно. Кой ли ще се окаже най-близко до истината?

    http://www.dnevnik.bg/pazari/2011/09/12/1154606_krizata_-_prichinite_problemut_reshenieto/

--- Край на цитат ---

Коментарите са особено показателни. Как се намериха толкова много хора, които да определят нобелов лауреат по икономика като "слабоумен" и "неразбиращ материята" не знам. Същото високомерие и слепота събори банковата система. Но, какво да се прави. Отдавна, нищо друго не ми е останало, освен да стоя с плик пуканки в ръка...

чи-чов-ци:

--- Цитат на: Scyther в 12 Септември, 2011, 21:16:45 ---Ще напиша скромното си мнение, без излишно словоблудство.
Причината е, че всичко се променя.
Проблемът е, че не искаме да се променя.
Решението е да се откъснем от заблудите за сигурност, да се променяме непрекъснато и да се радваме на онова, което ни дава живота.
 *drink5*

--- Край на цитат ---

    Scyther, много добър контрапункт, благодаря. За съжаление все повече хора предават другиму суверенитета върху собствените си решения.
    Поздрави!

    Серсем, това, за което говориш, всъщност според мен е проява на една друга криза - "не вярвай никому и за нищо". Може и винаги да е съществувало това правило, не само в съвременния свят, не знам... Аз на историци не вярвам :)

darkside:

--- Цитат на: Scyther в 12 Септември, 2011, 21:16:45 ---Ще напиша скромното си мнение, без излишно словоблудство.
Причината е, че всичко се променя.
Проблемът е, че не искаме да се променя.
Решението е да се откъснем от заблудите за сигурност, да се променяме непрекъснато и да се радваме на онова, което ни дава живота.
 *drink5*

--- Край на цитат ---
Брато, ти да не си станал будист? Аз чета напоследък Ошо и съм на твоето (неговото) мнение. Трябва да се променяме, тва е! Трябва да се радваме на всеки миг с любимите си същества и на живота си!  Според мен ни предстои да видим уникална промяна на целия свят! Само Оная с Косата  мое да ни попречи да доизгледаме филма, за тва леко, с пиниз, без мноу ядове, от секо положение има изход! *drink5*

servel:
По темата - Томас Джеферсън го е казал пределно ясно:


 "If the American people ever allow private banks to control the issue of their currency, first by inflation, then by deflation, the banks and corporations that will grow up around them will deprive the people of all property until their children wake up homeless on the continent their Fathers conquered."

"I believe that banking institutions are more dangerous than standing armies"
 
-Thomas Jefferson

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия