Автор Тема: Кризата - причините, проблемът, решението  (Прочетена 74068 пъти)

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Кризата - причините, проблемът, решението
« Отговор #15 -: 22 Декември, 2011, 12:48:36 »
0
Цитат
Фабриките му още съществуват в САЩ.

Те такова нещо  би ми се искало да видя и в България! *flower1*

Още съществуват, защото не е имало 09.09. Имало го е и в България. Голямата Депресия не ни е подминала. Надявам се и вярвам, че отново ще се случи - преодоляването.

Глобалче,
Кризата си е криза, тя е съотносима към материалното.  Депресията е състояние на духа - загуба на доверие, отчаяние, че нищо не може да се получи... Затова, няма как да не се  стигне до конкретния човек. Решения в личен план - много. Най-важното - да останем, ако можем в страни духовно, емоционално и психически. Макар че, вече ни е потопила. Това състояние е заразително и парадокс е, че се гледа под увеличителна лупа.
Ако успеем да се "имунизираме", много по-лесно ще преодолеем всичко.  *flower1*

Розичка,
Казаното от жена няма такава тежест, както от мъж. Това имах предвид. Пак не съм съгласна, че радостта е само за мъжете, а мъдростта е само наша. Силата е в споделянето на двете.  *flower1*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Кризата - причините, проблемът, решението
« Отговор #16 -: 22 Декември, 2011, 15:07:26 »
0

П.П. Ша права курс по правопис! Мноу от вас пишат неверно некои думи!
Например: вместо "мноу" пишете "много"!
                 вместо"сички" пишете "всички"!
                вместо "кво" пишете "какво"!
                 тоа - този, таа - тази, мое - можи!

Така губите мноу време в писане на мноу букви, а мое да си го
спестите!
Семантиката е важна, смисъла, щото тиа, дето ми гледаха единствено правописа, изобщо не ма разбраха до ден днешен, баси ....................

мноу си прав шъ знайш. мъ аз тъ разбирам (тва как да го напиша кратко?)
разбирам=ръйшам ?  *rofl*
И не се пише щото, а щот.  *prof* *rofl*

P.S. Аре, отивам да си подпиша протокола в Инспекцията по труда. Стискайте ми палци.  *girl*
« Последна редакция: 22 Декември, 2011, 15:14:26 от Muza »

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Кризата - причините, проблемът, решението
« Отговор #17 -: 22 Декември, 2011, 17:44:58 »
0
Цитат
Глобалче,
 Депресията е състояние на духа - загуба на доверие, отчаяние, че нищо не може да се получи... Затова, няма как да не се  стигне до конкретния човек. Решения в личен план - много. Най-важното - да останем, ако можем в страни духовно, емоционално и психически. Макар че, вече ни е потопила. Това състояние е заразително и парадокс е, че се гледа под увеличителна лупа.
Ако успеем да се "имунизираме", много по-лесно ще преодолеем всичко.  *flower1*




Точно за тва говоря. :) *flower1*

 Мисля си, че вестник "Лична драма" би се заинтересовал достатъчно от емоционалното отражение на кризата. А според мен, за да се бориш с врага, включително и със самия себе си, трябва добре да си определил каква е кризата, кой  и какво способства за нейното развитие, и средствата за борба спрямо нея и ресурсите, с които разполагаш...

Иначе, повечето хора са склонни сами да създават и изживяват проблемите си, но пък за това  причината рядко е самата икономическата криза....

П.с. Стискам ти палци да се справиш с Енспекцията! Късмет!



rozablue

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 262
  • Карма: +6/-2
  • Респект: +19
    • Профил
Re: Кризата - причините, проблемът, решението
« Отговор #18 -: 22 Декември, 2011, 17:58:13 »
0

Брато, ти да не си станал будист? [/quote]

Тука май се заформя една Сангха! - намигна закачливо тигърът...  /от "Хумор и забава",същият./
« Последна редакция: 22 Декември, 2011, 18:04:09 от rozablue »

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Кризата - причините, проблемът, решението
« Отговор #19 -: 22 Декември, 2011, 18:34:33 »
0


Понеже, импулсивно ви ангажирах, благодаря за пожеланията :) , да споделя...
Минах само с предписания. Медицинските за постъпване на работа, да имат становище от трудовата медицина, дали може да се работа тази работа. Да отида на курс, за да мога да извършвам инструктаж. Да сключа договор с ел фирма, като имам ел. проблем, да ги викам тях, или аз да отида на обучение, за да имам група. Другите точки са за пълнеж. След един месец трябва писмено да ги уведомя, че всичко е изпълнено.

В същото време - в едно малко стаиче са наблъскани трима инспектора, на 3 малки бюрца. Трябваше да подпиша и подпечатам, няма къде. На коляно. Няма място за всички "клиенти". Осветителното тяло е от време оно, с пури 3Х20вт, без капак. Това, при проверка от пожарникар, никой път, ама никой път няма да мине. Едва ли е имало пожарогасител, защото аз не го видях. Замерванията на зануляване, импеданс и т.н. ми ги правиха с непроверени уреди. Макар че, резултатът щеше да е същият. Няма значение, за мен, документът е важен.

Оценка на риска ... тц тц тц ...

Благодаря ви! :) *flower1* *drink1*

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Кризата - причините, проблемът, решението
« Отговор #20 -: 22 Декември, 2011, 18:58:10 »
0
Муза, като се говори за решения на кризата ....
в твоя случай наличието на стройно подредена информация в папките на инспекторите: история на хваната неизрядна фирма, която е била привикана на килимчето, направени са и предписания, надлежно и неопровержимо връчени, и цялата преписка затворена с едно твое писмо(не го бави много, но пък ясно, че няма да е 1 месец), в което  монументално заявяваш, че всички предписания са изпълнени и тържествено "обещаваш", че никога повече няма да правиш така, решава кризата обикновено за доста дълго време.
Е, не е зле да има един класьор с бумаг и  за показване - за всеки случай.

rozablue

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 262
  • Карма: +6/-2
  • Респект: +19
    • Профил
Re: Кризата - причините, проблемът, решението
« Отговор #21 -: 22 Декември, 2011, 19:44:49 »
0
Влизам и излизам от тая гротеска наречена "живот" когато си поискам, като си мечтая. 


За какво мечтаеш? Защото, явно, мечтата ти е "аероплана", в който "влизаш и излизаш"!
И защо си падаш по този правопис? Може би това е нещо,с което се скриваш, да не те виждат,че "влизаш и излизаш",т.е. че отвреме-навреме не "си тук". :)

Както разбирам, аеропланът на Scyther не е някаква красива мечта, той просто -  се наслаждава.

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Кризата - причините, проблемът, решението
« Отговор #22 -: 22 Декември, 2011, 21:02:43 »
0
  Сънищата ми са като филми...Често сънувам, че летя като птица, рея се над къщи, гори.....пазя се от жиците на далекопроводите.....толкова е истинско и цветно, че съжалявам като се събудя!

Тъмньо, някой път съм доста озадачена от някои съвпадения с твоята персона!...

Този сън съм го сънувала и аз. Преди много години. Поне - двайсет....Мисля, че този сън ме е посещавал повече отвъднъж...
Нямам претенцията, че въображението ми е развинтено....Още повече, рядко сънувам. Помня 3-4 съня годишно...(По-точно, рядко си помня сънищата.) През последните години гледам, че помня предимно кошмари или страшни сънища, които ме пробуждат...( Необходим е психоаналитик, да каже защо) . Наистина, този сън е запомнящ се. И наистина човек съжалява за събуждането...

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Кризата - причините, проблемът, решението
« Отговор #23 -: 22 Декември, 2011, 21:36:45 »
0
Още повече, рядко сънувам. Помня 3-4 съня годишно...(По-точно, рядко си помня сънищата.) През последните години гледам, че помня предимно кошмари или страшни сънища, които ме пробуждат...( Необходим е психоаналитик, да каже защо).

На всички тези въпроси отговорът е универсален - недостатъчно секс :)

*drink1*

rozablue

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 262
  • Карма: +6/-2
  • Респект: +19
    • Профил
Re: Кризата - причините, проблемът, решението
« Отговор #24 -: 22 Декември, 2011, 22:07:46 »
0

На всички тези въпроси отговорът е универсален - недостатъчно секс :)
[/quote]

 :) *drink1*

Съвет за повече, но...:

22.12.2011  |  18:28    Най-добрият подарък за него - секс
Просто, лесно и приятно
 
Сред всички подаръци, които може да подарите на любимия, има един, който той никога няма да откаже и винаги ще се зарадва, независимо колко е изтъркан. Разбира се, става дума за секс!

Не е нужно да правите нищо по различно от това, с което вече сте свикнали и което харесвате, но е важна самата идея, че ще го изненадате.

Все пак, може да си напазарувате еротично бельо. Дори само веднъж да го облечете, ще си заслужава.

Купете си корсет и дантелени бикини, или ефирна и пестелива от към плат нощничка, чорапи с жартиери и сутиен (за този вариант може тактично да пропуснете да си обуете гащички) или каквото друго ви дойде на ум.

Още по-оригинално ще е, ако вържете по тялото си с панделки. Така ще се превърнете в жив подарък. На кои места ще се намират лентите и колко здраво ще са завързани те, зависи само от вас. Бельото, което се яде, е също добър вариант.

За да бъде истинска изненада, трябва да го издебнете, когато той изобщо не очаква. Добър момент е докато той се къпе или е в другата стая. Запалете някоя свещ за настроение, "скочете" в палавите дантели и се скрийте под завивките - нека той сам открие "подаръка си".

По-смелите и ентусиазирани дами могат да организират домашен стриптийз. Тук предизвикателството е да не се срамувате, да изглеждате напълно уверена в себе си и без колебание да свалите дрехите си. За последната задача по-добре направете няколко тренировки предварително.

Ако сте от двойките, които обичат да експериментират, купете нова секс играчка, с която да се забавлявате и двамата. Друг вариант е да попитате откровено партньора си какви са еротичните му фантазии и да загатнете, че сте готова да изпълните някоя от тях.

Успех във всичко, с което сте решили да изненадате любимия, и помнете - колкото по-уверена сте в себе си, толкова по-лесно и приятно ще се случат нещата.

КОМЕНТАРИ:

1.Предлагам на всички да ходиме голи и кой където свари да правиме секс на път и кръстопът ,и още нещо тоя дето е написал тая щуротия че секса като подарък е пълен тапанар. Взехме всичко от най олигофренската държава отвъд окена,осебено младите момичета,няма уважение между двата пола само секс и кинти,
 
2.amimi
 Ега ти ,пълно е с отворковци.Абе хора няма ли емоций и такива малки изненадки за какъв живот говорим.Ако предпочитате гумени кукли ,това е друг въпрос.????

3.СТИГА ГЛУПОСТИ ТО ТАКА МНОГО ЛЕСНО ТИ ЩЕ И ПОДАРЯВЯШ СКЪПИ ГЛЕЗОТИИ ПЪК ТЯ СЕКС АЙ СТИГА ИЗМРЯХА ВЕЧ БАЛАМУРНИЦИТЕ

4.Sando
 България
 Купете на любимия си от любимото му питие, направете му една хубава салатка, след което му поднесете каничка с вино с няколко сочни пържолки, че да му напълните душата, а не да му скачате отгоре да го морите и потите, кво ви е направил? Оставете ги тия статии, дето ги пишат само платени и нацяло опростели хора.
« Последна редакция: 22 Декември, 2011, 22:09:53 от rozablue »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Кризата - причините, проблемът, решението
« Отговор #25 -: 22 Декември, 2011, 22:16:34 »
0
Ами след секс няма стрес. А при стрес ги има тези проблеми със сънищата. Изводът е ясен.  *prof*

А ако сексът не е просто друсане на загасени лампи преди сън, ами е част от емоционално сливане по светло, тогава ще сънува и облаците на Юпитер, те са по цветни от нашите :)

*drink6*

чи-чов-ци

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 540
  • Карма: +82/-5
  • Респект: +369
    • Профил
Re: Кризата - причините, проблемът, решението
« Отговор #26 -: 22 Декември, 2011, 22:24:58 »
0
    Чудесно е да се разшири темата по този начин! Благодаря на всички, съвсем сериозно. *clap*
    Той Скитър го отпочна. Ама той е морски човек. Аз им завиждам благородно, морето / водата / е такава особена магия, така зарежда с енергия и спокойствие... А и когато си я почувствал истински и си се отпуснал, усещането е съвсем близко до това, че летиш.
    И за мен беше удоволствие да прочета написаното. И хем съм съгласен, хем се тормозя, явно нещо ми убягва или не разбирам. Да се променяме е чудесно, така усещаме и опознаваме повече неща. Но като че ли е хубаво да вземем на борда и някои непроменливи неща, например принципите си. Те могат да бъдат както спасителен сал, така и котва, която ни завлича на дъното, зависи в какъв водовъртеж сме се заджуркали. Но най-вече могат да са хриле, които да ни позволят да вдишаме, ако се озовем в чужда на организма ни среда.
    Спокойна вечер на всички!  *drink1*

    Охооо, междувременно и сексът е тук. Няма лошо, той е един от многото водовъртежи.  :)

   
« Последна редакция: 22 Декември, 2011, 22:30:19 от чи-чов-ци »

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Кризата - причините, проблемът, решението
« Отговор #27 -: 22 Декември, 2011, 22:34:02 »
0

Тантра

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Кризата - причините, проблемът, решението
« Отговор #28 -: 22 Декември, 2011, 23:10:45 »
0

Тантра

Сещам се за комбинацията: бой,тантра и сръбска музика  :D

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Кризата - причините, проблемът, решението
« Отговор #29 -: 22 Декември, 2011, 23:12:55 »
0

Тантра

Сещам се за комбинацията: бой,тантра и сръбска музика  :D

 *rofl*