Форум за финанси, право, счетоводство, политика и други науки > Икономика, анализи, графики и перспективи

Кризата - причините, проблемът, решението

<< < (4/14) > >>

Muza:

--- Цитат ---Фабриките му още съществуват в САЩ.

Те такова нещо  би ми се искало да видя и в България! *flower1*
--- Край на цитат ---

Още съществуват, защото не е имало 09.09. Имало го е и в България. Голямата Депресия не ни е подминала. Надявам се и вярвам, че отново ще се случи - преодоляването.

Глобалче,
Кризата си е криза, тя е съотносима към материалното.  Депресията е състояние на духа - загуба на доверие, отчаяние, че нищо не може да се получи... Затова, няма как да не се  стигне до конкретния човек. Решения в личен план - много. Най-важното - да останем, ако можем в страни духовно, емоционално и психически. Макар че, вече ни е потопила. Това състояние е заразително и парадокс е, че се гледа под увеличителна лупа.
Ако успеем да се "имунизираме", много по-лесно ще преодолеем всичко.  *flower1*

Розичка,
Казаното от жена няма такава тежест, както от мъж. Това имах предвид. Пак не съм съгласна, че радостта е само за мъжете, а мъдростта е само наша. Силата е в споделянето на двете.  *flower1*

Muza:

--- Цитат на: darkside в 22 Декември, 2011, 14:45:40 ---
П.П. Ша права курс по правопис! Мноу от вас пишат неверно некои думи!
Например: вместо "мноу" пишете "много"!
                 вместо"сички" пишете "всички"!
                вместо "кво" пишете "какво"!
                 тоа - този, таа - тази, мое - можи!

Така губите мноу време в писане на мноу букви, а мое да си го
спестите!
Семантиката е важна, смисъла, щото тиа, дето ми гледаха единствено правописа, изобщо не ма разбраха до ден днешен, баси ....................

--- Край на цитат ---

мноу си прав шъ знайш. мъ аз тъ разбирам (тва как да го напиша кратко?)
разбирам=ръйшам ?  *rofl*
И не се пише щото, а щот.  *prof* *rofl*

P.S. Аре, отивам да си подпиша протокола в Инспекцията по труда. Стискайте ми палци.  *girl*

global:

--- Цитат на: Muza в 22 Декември, 2011, 12:48:36 ---
--- Цитат ---Глобалче,
 Депресията е състояние на духа - загуба на доверие, отчаяние, че нищо не може да се получи... Затова, няма как да не се  стигне до конкретния човек. Решения в личен план - много. Най-важното - да останем, ако можем в страни духовно, емоционално и психически. Макар че, вече ни е потопила. Това състояние е заразително и парадокс е, че се гледа под увеличителна лупа.
Ако успеем да се "имунизираме", много по-лесно ще преодолеем всичко.  *flower1*




--- Край на цитат ---

Точно за тва говоря. :) *flower1*

 Мисля си, че вестник "Лична драма" би се заинтересовал достатъчно от емоционалното отражение на кризата. А според мен, за да се бориш с врага, включително и със самия себе си, трябва добре да си определил каква е кризата, кой  и какво способства за нейното развитие, и средствата за борба спрямо нея и ресурсите, с които разполагаш...

Иначе, повечето хора са склонни сами да създават и изживяват проблемите си, но пък за това  причината рядко е самата икономическата криза....

П.с. Стискам ти палци да се справиш с Енспекцията! Късмет!



--- Край на цитат ---

rozablue:

--- Цитат на: darkside в 20 Септември, 2011, 14:25:47 ---

--- Край на цитат ---
Брато, ти да не си станал будист? [/quote]

Тука май се заформя една Сангха! - намигна закачливо тигърът...  /от "Хумор и забава",същият./

Muza:


Понеже, импулсивно ви ангажирах, благодаря за пожеланията :) , да споделя...
Минах само с предписания. Медицинските за постъпване на работа, да имат становище от трудовата медицина, дали може да се работа тази работа. Да отида на курс, за да мога да извършвам инструктаж. Да сключа договор с ел фирма, като имам ел. проблем, да ги викам тях, или аз да отида на обучение, за да имам група. Другите точки са за пълнеж. След един месец трябва писмено да ги уведомя, че всичко е изпълнено.

В същото време - в едно малко стаиче са наблъскани трима инспектора, на 3 малки бюрца. Трябваше да подпиша и подпечатам, няма къде. На коляно. Няма място за всички "клиенти". Осветителното тяло е от време оно, с пури 3Х20вт, без капак. Това, при проверка от пожарникар, никой път, ама никой път няма да мине. Едва ли е имало пожарогасител, защото аз не го видях. Замерванията на зануляване, импеданс и т.н. ми ги правиха с непроверени уреди. Макар че, резултатът щеше да е същият. Няма значение, за мен, документът е важен.

Оценка на риска ... тц тц тц ...

Благодаря ви! :) *flower1* *drink1*

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия