Форум за финанси, право, счетоводство, политика и други науки > Кредити

ДБанк - що за банка е това? Някой има ли преки впечатления?

(1/4) > >>

Невидимко:
Намислил съм да сложа на депозит малко бели пари за черни дни. Та се чудя коя БГ банка да избера.

Двоумя се между СИБанк и Дбанк. СИБанк доколкото знам е почти 100% на белгийската KBC, а ДБанк казват че е турска.

global:
Имам преки впечатления. Тя ми е обслужващата банка. Наследник е на Демир банк. Собственик на капитала е български турчин, чието родно място е някъде около Хасково - дали беше Момчилград, Тополовград - не съм сигурна. Банката е с най-ниски комисионни и такси. По мои впечатления, е добра. Там си плащам всичко ( без комисионна) - ток, вода, телефон, местни данъци и такси, такса превозни средства.
Доколко е сигурна, не мога да кажа. Това обаче важи за всички български банки.
Имам и депозит, но е с малък период, за да мога да тегля парите, ако е необходимо, без големи загуби. Доколкото знам, ( от шефката на клона)  в момента банката открива нови клонове и прави експозиции на различни места. В период на криза сме, и ако банката няма достатъчно приходи, не би си позволила това. Лихвите са доста високи и примамливи. Въпрос на риск е депозита във всяка банка в България. Но ако си решил да депозираш в България, рискът навсякъде е еднакъв.
Това си е мойто мнение.

nachev:
Нямам преки впечатления.
Бизнесът на небезизвестния турски бизнесмен Фуат Гювен  (той държеше безмитните бензиностанции) толкова се разширил, че на него му станало по-изгодно да си купи банка, вместо да плаща такси и комисиони на другите банки.
Така твърдят разни присмехулници.

Разказвали са ми, че на пищни купони на банката, сини, червени, жълти политици, че и дпс-сари естествено, ядат и пият до премаляване заедно и весело се потупват по рамената. Доволни, много доволни.
Шефът е добре с всяка власт.

Банкирането на дребно е вероятно някакъв вид съпътстваща дейност (нещо като ширпотреба от старите времена) за банката, но как я вършат и какви продукти предлагат, нямам си и представа. Нещо като: Ето, вижте ни, ни е сме си една съвсем обикновена универсална търговска банка !

Оперативният шеф  Ст. Александров (малката Секира) е един сериозен и работещ човек. Не вярвам да стои там, ако има нещо прекалено неприемливо. Прекалено е твърде относително понятие.

 

BulCan:
Избягвам да давам съвети за банки, но вземи под внимание и КТБ. Безсрочни влогове (можеш да си ги изтеглиш по всяко време заедно със събраната лихва - май трябваше да мине един месец от отварянето на влога). Над 25 000 единици влог - 7.5 % на годишна база за евро и 6.5 % за щатски долари. Тези лихвени проценти си стоят така от години. Банката не е ритейл банкинг, не раздават кредити на физически лица, занимават се предимно с големи фирми и по-голямата част от парите на държавните фирми са там. Ако си запазят "покровителството" на държавата, мисля, че са стабилни.

dodo2:

--- Цитат на: Scyther в 28 Септември, 2011, 23:10:46 ---
--- Цитат на: BulCan в 28 Септември, 2011, 12:24:05 ---Избягвам да давам съвети за банки, но вземи под внимание и КТБ. Безсрочни влогове (можеш да си ги изтеглиш по всяко време заедно със събраната лихва - май трябваше да мине един месец от отварянето на влога). Над 25 000 единици влог - 7.5 % на годишна база за евро и 6.5 % за щатски долари. Тези лихвени проценти си стоят така от години. Банката не е ритейл банкинг, не раздават кредити на физически лица, занимават се предимно с големи фирми и по-голямата част от парите на държавните фирми са там. Ако си запазят "покровителството" на държавата, мисля, че са стабилни.

--- Край на цитат ---
Пояснение по отношение на подчертаното.  Може да се внася и тегли без ограничение, но не трябва салдото да пада под определен минимум, според условията на депозита. Също трябва сумата по депозита да престои поне 1 месец, за да бъде олихвена при евентуално закриване на депозита.

--- Край на цитат ---

А може ли да се правят преводи от/в такава сметка?

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия