Форум за финанси, право, счетоводство, политика и други науки > Кредити

ДБанк - що за банка е това? Някой има ли преки впечатления?

<< < (3/4) > >>

BulCan:
Хе хе, аз бях попитал точно като Серсем и точно като на него ми отговориха. По принцип добре са я измислили схемата (знаеш, че можеш да изтеглиш по всяко време част от парите без да им загубиш лихвата им до момента или пък всичките като закриеш влога и си прибереш лихвата до момента, което ти дава някъкво относително спокойствие, но точно за това да затвориш, да изтеглиш с лихвата и да отвориш нов веднага, явно или не са се сетили или по-скоро са преценили, че малко хора ще го правят и по-добре да им отворят нови влогове, отколкото да ги загубят като клиенти. На мен някак си ми беше неудобно да го правя, предполагам, че ако някой го прави това редовно може и да му закрият влога (сигурно си има някъква клауза и за това). На мен са ми закривали сметка без да ми дават обяснения (не в БГ). Като се обадих в централата да искам обяснение говорих с една тренирана да говори 15 минути и всъщност нищо да не казва. Имах фирмена сметка при много добри преференциални условия, като явно са очаквали да взема я ипотека от тях, я някакъв фирмен кредит, я на кредитните карти да плащам лихви (като повечето хора), ама аз нищо, само кредитните карти ползвах, но си ги изплащах изцяло в рамките на гратисния период, като си мислех, че като не им дължа пари съм изряден клиент :):):) Наивник...

BulCan:

--- Цитат на: dodo2 в 29 Септември, 2011, 21:49:17 ---Нямат ли някаква такса за теглене, когато не е на падеж, която да обезсмисля подобни неща? В ПИБ това са го решили като в първите месеци лихвата е по-ниска и никой не прави така :)

--- Край на цитат ---

Нямат такса за теглене и лихвата е еднаква през целият период.

dodo2:
Ако всеки месец се тегли и прави нов влог, лихвата за 1 година ще е с 0.25% повече, на 100К са 250, което е премебрежимо малко. Ама аз по едно време като гледах условията, съм 90% сигурен че имаха такса при теглене в брой на каса, ако не е падеж? По принцип там в условията пише "по тарифата на банката" сега обаче не го намирам. Има обаче такъв текст:

"При предсрочно прекратяване на договор за депозит, сумата на депозита се олихвява за времето на действителното й престояване, с лихвения процент, определен от Банката за олихвяване на салдата по разплащателни сметки в съответната валута към датата на прекратяване."

Което го тълкувам, че можеш да си изтеглиш (и олихвиш) сумата, която си внесъл без 1500 (колкото е минималния остатък), защото ако изтеглиш и него и закриеш, той ще се олихви в лихвата за разплащателна сметка (която е по-ниска)?

Или се бъркам

Muza:

--- Цитат на: BulCan в 29 Септември, 2011, 21:51:04 ---Хе хе, аз бях попитал точно като Серсем и точно като на него ми отговориха. По принцип добре са я измислили схемата (знаеш, че можеш да изтеглиш по всяко време част от парите без да им загубиш лихвата им до момента или пък всичките като закриеш влога и си прибереш лихвата до момента, което ти дава някъкво относително спокойствие, но точно за това да затвориш, да изтеглиш с лихвата и да отвориш нов веднага, явно или не са се сетили или по-скоро са преценили, че малко хора ще го правят и по-добре да им отворят нови влогове, отколкото да ги загубят като клиенти. На мен някак си ми беше неудобно да го правя, предполагам, че ако някой го прави това редовно може и да му закрият влога (сигурно си има някъква клауза и за това). На мен са ми закривали сметка без да ми дават обяснения (не в БГ). Като се обадих в централата да искам обяснение говорих с една тренирана да говори 15 минути и всъщност нищо да не казва. Имах фирмена сметка при много добри преференциални условия, като явно са очаквали да взема я ипотека от тях, я някакъв фирмен кредит, я на кредитните карти да плащам лихви (като повечето хора), ама аз нищо, само кредитните карти ползвах, но си ги изплащах изцяло в рамките на гратисния период, като си мислех, че като не им дължа пари съм изряден клиент :):):) Наивник...

--- Край на цитат ---

 *rofl* *rofl* *rofl*

Ама в началото ти свалят едни звезди от небето... още малко в любов ще почнат да се обясняват.  *heart* *yahoo*
След това обачеее...  *neg* Не дай Боже да ти са преплетени взаимоотношенията и ту са едно цяло, ту нямат нищо общо, например с другия клон, отдел и т.н. Абе, изряден клиент, лоялен към тях, не Фаща декиш вече... 

Между другото, понякога си е голяма забава, да почнеш да се обясняваш с тях...  *rofl*

 *drink11*

BulCan:
Абе много добре си направил, напълно по техните правила. Просто коментирам защо са направили този "пропуск" в системата.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия