Форум за финанси, право, счетоводство, политика и други науки > Кредити

ДБанк - що за банка е това? Някой има ли преки впечатления?

<< < (2/4) > >>

BulCan:
Може да се правят преводи, правил съм преводи ДО такава сметка (даже един път вкарах bank draft - чек гарантиран от банката, която го е издала), не съм правил превод ОТ нея, но съм питал няколко пъти и са ми казвали, че няма проблем.

Ivel:
Доколкото знам там олихвяването става на края на годината. Ако имаш на сметката да речем 100 000 еденици внесени на 01.01.20.. и решиш да ги изтеглиш всичките на 25.12.същата година ще ти ги олихвят за една година без 5-6 дена, защото закриваш сметката. Моят въпрос обаче е какво става в следната ситуация ако ситуацията е следната на 25.12 теглиш да речем 75000 и оставиш 25000 да престоят до края на годината. На първият работен ден от следващата година какво ще олихвят 75000 за 360 дена и 25000 за 365 дена или само 25000 за 365 дена.

dodo2:
Според мен се олихвяват както в ПИБ - за колкото време са стояли (с точност до ден), за толкова е и лихвата на изтеглените пари, а за другите продължава да си тече както нормално. Поне така е в ПИБ.

Серсем:

--- Цитат на: Ivel в 29 Септември, 2011, 11:42:35 ---Доколкото знам там олихвяването става на края на годината. Ако имаш на сметката да речем 100 000 еденици внесени на 01.01.20.. и решиш да ги изтеглиш всичките на 25.12.същата година ще ти ги олихвят за една година без 5-6 дена, защото закриваш сметката. Моят въпрос обаче е какво става в следната ситуация ако ситуацията е следната на 25.12 теглиш да речем 75000 и оставиш 25000 да престоят до края на годината. На първият работен ден от следващата година какво ще олихвят 75000 за 360 дена и 25000 за 365 дена или само 25000 за 365 дена.

--- Край на цитат ---

Така е - в края на годината се олихвява или при закриване на влога.
Между другото, преди месец ми дойде следната идея - да закрия влога на 8-я месец от началото на годината, да изтегля главница + лихва и да открия влога наново. Един вид да капитализирам ръчно.

При което отивам аз в близкия клон и обяснявам какво искам да направя и питам дали има проблем. 3-те лелки бяха удивени.
- Ама как така ще закривате и после откривате. Ами че то ако всички вземат така да правят, ние по цял ден само с това трябва да се занимаваме (уточнявам, че колкото пъти съм влязал, не съм срещал друг клиент вътре и гореописаните обикновено седят и бият кучето).
Та на мен ми увисна ченето от това обяснение. Попитах:
- А има ли проблем да го направя?
- Не, но никой не прави така.
При което аз направих една бърза калкулация на ум:
- натрупана лихва до момента за 8 месеца - около 5000 евро.
- 5000 евро при 7.5% за 4 месеца са приблизително 125 евро, струва ми се.
Та попитах женицата:
- Как смятате, да се изкарат 250 лева за 5 минути, според вас, добра печалба ли е? Вие за колко, точно, работите на месец, че, така, с лека ръка, отхвърляте тия пари.
Тя ме изгледа зяпнала, аз също, обърнах се и си излязох.
Истината е, че не ми пука за тези пари, но непрофесионализмът на някой хора просто ме смазва.

dodo2:
Нямат ли някаква такса за теглене, когато не е на падеж, която да обезсмисля подобни неща? В ПИБ това са го решили като в първите месеци лихвата е по-ниска и никой не прави така :)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия