Автор Тема: Жилищата не трябва да поевтиняват  (Прочетена 12526 пъти)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Жилищата не трябва да поевтиняват
« Отговор #15 -: 08 Декември, 2011, 19:02:41 »
0
Ще цитирам и тук greenbul от съседния форум, защото каза нещо много точно:

Цитат
В момента масово се спекулира, като например жилища средна хубост се мерят по доходите, на хора, които не биха и стъпили в тях, камо ли да живеят.

georgepavlov

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 15
  • Карма: +2/-1
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Жилищата не трябва да поевтиняват
« Отговор #16 -: 09 Декември, 2011, 09:25:57 »
0
Работил съм в реалната икономика и да ти кажа: банките винаги са били и сега са си добре.

georgepavlov

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 15
  • Карма: +2/-1
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Жилищата не трябва да поевтиняват
« Отговор #17 -: 09 Декември, 2011, 09:29:10 »
0
Ще цитирам и тук greenbul от съседния форум, защото каза нещо много точно:

Цитат
В момента масово се спекулира, като например жилища средна хубост се мерят по доходите, на хора, които не биха и стъпили в тях, камо ли да живеят.

Да приемем това за работна хипотеза И ДА ГО ТЕСТВАМЕ.

Да сравним през годините колко струват имотите КАТО ИПОТЕЧНА ВНОСКА и КАКЪВ НАЕМ плащат (приемаме, че плащат наем за жилище, в което поне влизат, нали :-) )
Тогава ще стане ясно кое приемат хората във времето - кое не.

koganev

  • Гост
Re: Жилищата не трябва да поевтиняват
« Отговор #18 -: 09 Декември, 2011, 09:48:26 »
0
Ооо... това е много подвеждащо. Сравнявайте разходите по придобиване на имота, разходите по поддръжката, данъците, разходите по продажбата на имота, загубите от липса на мобилност. Ипотечната вноска не е целият разход. И това не в САЩ, а в БГ и ЕС, където сме. Също така да се има предвид, че за срока на ипотеката поне веднъж ще се случи дългова криза и имотите ще се сгромолясат - да се предвиди заболеваемостта и смъртността в следствие на тези неща.  Няма да е лошо да се сметнат и алтернативните възможнсти за инвестиция при липса на ипотека. 
Разбра се, че е хубаво да си има човек собствено жилище. Но собствеността е все повече лукс, отколкото необходимост.

И да ти кажа, банките не винаги са си били добре... До преди има-няма 15 години банки фалираха без много истеричен шум. Станаха си добре откакто не работят на пазарен принцип, а се използват за междинни депа за трилиони необезпечени пари. Мисля, че до няколко дни ще стане ясно какви ще са последствията за банките от тази схема.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Жилищата не трябва да поевтиняват
« Отговор #19 -: 26 Декември, 2011, 20:07:54 »
0
http://fakti.bg/imoti/26028-na-mesta-imotite-neizmenno-shte-poskapvat

Скоро и в БГ сривлета. Скоро не бях наминавал. Виждам, че законодател в цените е Невидимко!
Нормално за кризата. Все пак се досещайте, че в живота се случват и хубави неща. Весела коледа! *drink1*
« Последна редакция: 26 Декември, 2011, 20:22:13 от Собственик 31 »
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Жилищата не трябва да поевтиняват
« Отговор #20 -: 26 Декември, 2011, 20:12:29 »
0
Я!
*drink1*

P.S. В Германия имотен балон не е имало, за разлика от нашия грандиозен. На всичкото отгоре у нас отношението цена/наем все още расте (т.е. цените на наемите падат по-бързо от цените на жилищата), така че краят на спада се отлага за по-натам :)
« Последна редакция: 26 Декември, 2011, 20:36:41 от dodo2 »

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Жилищата не трябва да поевтиняват
« Отговор #22 -: 26 Декември, 2011, 20:50:05 »
-3
Я!
*drink1*

P.S. В Германия имотен балон не е имало, за разлика от нашия грандиозен. На всичкото отгоре у нас отношението цена/наем все още расте (т.е. цените на наемите падат по-бързо от цените на жилищата), така че краят на спада се отлага за по-натам :)

Аааааааа, ясно имаш оправдание защо спиш на квартира под моста с жена си. Я се стягай здравата да работиш и да си купиш първо жилище, че няма аз да ви събирам нещастните жени и да правя харем!!! Моногамен съм и си обичам само моята. *rofl* Германия, България, кво те бърка, като си един от 256-те хиляди?

P.S. Понаучи ли езика на Шекспир? :D
« Последна редакция: 26 Декември, 2011, 20:52:58 от Собственик 31 »
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Жилищата не трябва да поевтиняват
« Отговор #23 -: 27 Декември, 2011, 00:23:10 »
0
Най-лесното решение за борба с падащите цени - застанете в челна стойка - тогава нещата изглеждат по друг начин.  *rofl*

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Жилищата не трябва да поевтиняват
« Отговор #24 -: 02 Януари, 2012, 01:42:44 »
-2
 ЧНГ!Сетих се нещо интересно, 90% от българите са собственици на имоти. От друга страна в този  форум 90% са за спад на имотите. Какво сочи логиката? *drink8* *drink9* *drink10* *drink11* *drink7* *drink6* *drink2* *drink5* *drink4* *drink3* *drink1* *beer*
Само толкова пих за да си притъпя чувствителността в разговор с донери *rofl*
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Жилищата не трябва да поевтиняват
« Отговор #25 -: 02 Януари, 2012, 01:48:13 »
0
ЧНГ! Сигурно искат да си купят още имоти ;)  *drinks*

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Жилищата не трябва да поевтиняват
« Отговор #26 -: 02 Януари, 2012, 01:53:41 »
0
ЧНГ! Сигурно искат да си купят още имоти ;)  *drinks*
Е, защо ще купува обезценяващи се активи? Аз това, ако го знаех, нито кола щях да си купя през 2008-ма, нито хладилник през 2006-та, да не говорим за телевизор :) *drinks*А, като се сетя за пералнята си закупена през 2002-ра направо ми идва да се гръмна. За същата цена сега вземам два пъти по-икономична и с два пъти повече обороти. Да не говорим за "калгона" *alcohol*
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Жилищата не трябва да поевтиняват
« Отговор #27 -: 02 Януари, 2012, 15:20:57 »
0
А, като се сетя за пералнята си закупена през 2002-ра направо ми идва да се гръмна. За същата цена сега вземам два пъти по-икономична и с два пъти повече обороти. Да не говорим за "калгона" *alcohol*

 *rofl*

Недей да се гърмиш, сигурно пералнята ти е по-хубава от моята, дето я купихме 2007. Уж, най-хубавата ми казаха в магазина - Канди със сушилня.
Само аз мога да пера с нея, щото е много своенравна и опърничава, също като мен. То и затова само аз мога да се се "оправям" с нея.  :D А, пък като  и видях талашита отгоре...  *neg*
Калгон не ползвам, обаче Ленор-а толкова да го развалиха, че ... нямам думи.  *neg*

ЧНГ!  :) *drink1*

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Жилищата не трябва да поевтиняват
« Отговор #28 -: 02 Януари, 2012, 15:36:18 »
0



 Канди със сушилня.

Нямах идея в поста си да разисквам за перални, а единствено да подчертая, че купувача ежедневно купува обезценяващи се стоки. Обикновено те са трайни. Нетрайните и услугите са само нагоре, но не е правило разбира се.
Дай мнение за сушилнята, че трябва скоро да си купувам такава. Много ли харчи ток? Щото това изтъкнаха, като техен недостатък. ЧНГ!  На - Здраве и късмет! Обядвам капама с  *drink1* :)
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Жилищата не трябва да поевтиняват
« Отговор #29 -: 02 Януари, 2012, 15:58:58 »
0

Нямах идея в поста си да разисквам за перални, а единствено да подчертая, че купувача ежедневно купува обезценяващи се стоки. Обикновено те са трайни. Нетрайните и услугите са само нагоре, но не е правило разбира се.
Дай мнение за сушилнята, че трябва скоро да си купувам такава. Много ли харчи ток? Щото това изтъкнаха, като техен недостатък. ЧНГ!  На - Здраве и късмет! Обядвам капама с  *drink1* :)


Разбрах те, беше като своеобразен поздрав за НГ. :)
Между другото, това ми е моята теория за скрита инфлация. :)

За сушилнята, казаха ми, че съм направила грешка. Ако имаш място, купи си само сушилня, май това ти е идеята? Освен, че не намачквало така прането, ускорява процеса. Вместо да пусна следващата пералня, разделям прането на две, суша го  и чак тогава пускам следващата партида. Не го съобразих, в стремежа си да има по-малко вещи в къщи. :)

Колкото до тока - харчи си. Но си е удобство, особено зимата. Ако сушите дрехите вътре, пък трябва по-често да се проветрява, заради конденз, например. Възстановяването на температурата, също предполага по-голяма консумация  на енергия. Така, че претеглено така, консумацията на ток от сушилнята, не е толкова голяма. :)

Желая ти много здраве, любов и късмет за теб и твоето семейство. :)  *drink1*