Автор Тема: Жилищата не трябва да поевтиняват  (Прочетена 12525 пъти)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Жилищата не трябва да поевтиняват
« Отговор #30 -: 02 Януари, 2012, 17:32:38 »
0
В написаното от Собственик 31 е ключът към проблема, който както се вижда самият той не може да оцени: разликата в цената между една пералня и един апартамент е към 200 пъти. Приемливо е човек да профуква суми като 500 лева, 1000 лева и повече, даже за неща, които никога не биха се изплатили преди да се счупят, но не мисля, че е приемливо да изсипе една торба с пари за нещо, което струва три пъти по-малко, когато сумата вече отива към 90-100,000 лева. Да не говорим, когато се набута за целта и с кредит, който има безумни условия.
Чуденката му как може да има имотни сривльовци има много елементарно решение - аз например като продавач на перални, бих ли искал Грую и Стамат да теглят кредит и да се поробят до края на живота си, живеейки след това само с неща от първа необходимост, постигайки целта в живота - "хапартамент на София"? Разбира се, че не! Защото Грую и Стамат повече няма как да ми станат клиенти и заради тяхната простотия, губя косвено и аз. В случая, това че пада цената и на моите имоти няма никакво значение, след като евентуално ще фалирам, заради "един път се живей" на другите хора. (Примерът е само пример, не продавам перални.)
Надявам се да е станало ясно.

ЧНГ!
 *drink1*

alex

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 26
  • Карма: +2/-1
  • Респект: 0
    • Профил
Re: Жилищата не трябва да поевтиняват
« Отговор #31 -: 02 Януари, 2012, 18:23:21 »
0
Дай мнение за сушилнята, че трябва скоро да си купувам такава. Много ли харчи ток? Щото това изтъкнаха, като техен недостатък.

Ако човек разполага с помещение за простиране - алтернативен вариант е влагоуловител според бюджета.

Има по-еФтинки, но прилични за 200-300 лева, също има и "маркови" за по 700+.

Предимства:
- не заема много място - колкото голяма кофа за боклук е
- няма изискване за канализация, въздух и т.н.
- универсален е - ползваме го да се справи с банята след къпане ... на теория може да изсуши боядисвана стая дори през зимата, но лично не съм тествал
- не мачка дрешките - те са на обикновенна сгъваема супилня и не са по-намачкани отколкото на кой да е простор :)

Недостатък:
- трябва си място за простиране
- не работи магически - за известно време (2-3 часа) в простирното помещение ще е доста влажно (80% +- )
- шуми ... не колкото аспирация примерно, но не предпочитам съжителстването в една стая с него
- има куци оферти. примерно обезвлажнител с капацитет под 10л./24 часа и резервоар под литър ... не е добра идея :)

П.П. ЧНГ на всички :)  *drink5*
Programming is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs,and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far,the Universe is winning.