Автор Тема: Blower door тест & Термографски анaлизи  (Прочетена 5165 пъти)

hexagon

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 14
  • Карма: +1/-1
  • Респект: -2
    • Профил
    • Hexagon-Build
Blower door тест & Термографски анaлизи
« -: 09 Октомври, 2011, 12:10:53 »
-2
Blower door тестовете са новост за България и за момента Хексагон-Билд е единствената компания предлагаща тази услуга. Има най-различни стандарти за този вид обследване, но нашия екип основно работи по EN13829 (Europe) n50 A и B, който смятаме за най-подходящ при обледване на сгради в страната. Същността на подобен вид обследване е да се наподобят климатични условия, при които в сградата започва да прониква или да изтича въздух. Този процес може да доведе до големи топлинни и енергийни загуби за обитателите на имота. В по-лошите случаи, натрупването на влага от кондензационни процеси при нахлуване на външен въздух или изтичане на затоплен през пукнатини и отвори в ограждащата конструкция може да причини разрушаване на части от фасадата и влошаване на микроклимата в имота.
До края на Април 2012г. нашия екип ще извършва комбинирано обследване на къщи и апартаменти на промо цена:

- 420 лв с ДДС за апартаменти;

- 540 лв с ДДС за къщи.

Термографското обследване на имоти за Енергийна ефективност без Blower door тест не може да Ви даде точен резултат за инфилтрацията и ексфитрацията в дома Ви!
Резултатите от това обследване ще се предават на електронни носители и ще съдържат Термографски доклад за откритите дефекти в жилището и доклад от Blower door теста. Цената няма да зависи от големината на осбледваните имоти!
Възползвайте се от промоционалните условия и направете високотехнологично обследване на имота си със сертифицирани специалисти и възможно най-добрата техника в света. За момента сме единствената фирма в България с три международни сертификата по Инфрачервена термография и лиценз за Home Inspection oт InterNACHI US.

http://hexagon-build.com/blog/?p=936

ITC Level 1 Certified Thermographer
Infared Certified™
Certified Home Inspector
http://hexagon-build.com
http://hexagon-build.com/blog/

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Blower door тест & Термографски анaлизи
« Отговор #1 -: 09 Октомври, 2011, 23:05:59 »
0
А според мен ако подухва от дограмата си е много хубаво - има поток на свеж въздух. Мисля, че прекаленото вманиячаване на тема "неизпускане на никаква топлина навън", води до дишане на изключително вреден въздух. А пък някои хора и през зимата спят на притворен прозорец.

Така че замислете се и над обратната услуга - ако се окаже, че някой е прекалил с уплътненията, да му кажете да проветрява по-често, за да не се разболее от нещо.

 *drinks*

hexagon

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 14
  • Карма: +1/-1
  • Респект: -2
    • Профил
    • Hexagon-Build
Re: Blower door тест & Термографски анaлизи
« Отговор #2 -: 13 Ноември, 2011, 23:33:16 »
0
Единственият метод за детайлно обследване на топлинните загуби в жилища и офиси е Blower door тест в съчетание с Термографско обследване. Предимството на дублирането на двата метода е възможността с Blower door установката да се предизвикат специфични метеорологични условия, при които започва проникване или изтичане на въздух от обледваното жилище.
С помощта на инфрачервена термокамера и изключително чуствителен анемометър се локализират тези зони и съответно могат да бъдат отстранени. Обикновенно те се откриват около дограмите на монолитните постройки и около свързващите детайли на сглобяемите къщи.
Друг много важен фактор за енергийна та ефективност е това колко пъти се сменя въздуха в жилището ни по естествен път. За нашата георграфска ширина е нормално да се сменя 2,5-3 пъти на час. Ако тази стойност е по-малка започва образуването на конденз в жилището през зимните месеци и натрупването на високи стойности CO и СО2  газови съединения изключително опасни за човешкото здраве. При въздухообмени по-високи от 4 пъти на час жилището търпи топлинни загуби, които могат да се усетят по високите сметки за отопление и климатизация в зависимост от сезона.
В съвремненните офис и административни сгради, които са с окачени фасади, нямат отваряеми прозорци и са с изцяло механична вентилация естествения въздухообмен в помещенията не трябва да е по-голям от 1,5 пъти на час, защото в противен случай механичната вентилация не може да компенсира тъй наречената “неконтролируема вентилация”. Чрез теста за въздухонепроницаемост се установят причините за дехерметизацията на сградата и се вземат адекватни мерки за отстраняването им от инжeнерните екипи отговарящи за поддръжката. Blower door тестовете за момента са най-добрия метод в световен мащаб за диагностика на тези проблеми свързани с микроклимата и енергийните загуби в строителството.


ITC Level 1 Certified Thermographer
Infared Certified™
Certified Home Inspector
http://hexagon-build.com
http://hexagon-build.com/blog/

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Blower door тест & Термографски анaлизи
« Отговор #3 -: 14 Ноември, 2011, 01:00:34 »
0
Хубаво, след като става ясно, че естественият въздухообмен е задължителен, от какъв зор ни трябва обследване. Която и да е нова дограма не пропуска повече от това, т.е. трябва и да проветряваме допълнително.

hexagon

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 14
  • Карма: +1/-1
  • Респект: -2
    • Профил
    • Hexagon-Build
Re: Blower door тест & Термографски анaлизи
« Отговор #4 -: 26 Януари, 2012, 23:01:51 »
0
http://hexagon-build.com/blog/?p=982
Ето защо трябва - за да се провери колко въздух отива направо в атмосферата.
Наскоро попаднах на такава къща, където при 50 Pa налягане, третия етаж гълташе 8000м3
въздух от къщта на час (при положение, че отопляемия обем на 1 и 2 етажи е 1000м3).
ITC Level 1 Certified Thermographer
Infared Certified™
Certified Home Inspector
http://hexagon-build.com
http://hexagon-build.com/blog/

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Blower door тест & Термографски анaлизи
« Отговор #5 -: 26 Януари, 2012, 23:23:44 »
0

Ето защо трябва - за да се провери колко въздух отива направо в атмосферата.
Наскоро попаднах на такава къща, където при 50 Pa налягане, третия етаж гълташе 8000м3
въздух от къщта на час (при положение, че отопляемия обем на 1 и 2 етажи е 1000м3).

Летели ято коркодили.По едно едно време единия бръкнал под крилото и извадил барометър,погледнал го  и казал:-Брех,трети ден летиим! Другия и той бръкнал и извадил барометър,погледнал ,и казал:-Да-а-а- и все на север. Третия барометър извадил  Хексагона и допълнил:-Само 50 Pa и всичко отива на третия етаж *rofl*

Искам да кажа,че да живееш в крак с модерната наука или между краката и,си е направо наукосъобразен образ на жизъна *alcohol*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Blower door тест & Термографски анaлизи
« Отговор #6 -: 26 Януари, 2012, 23:45:53 »
0

 *rofl*

Що бе, Фло, нали сега сме на тема бункери. Може да е от полза за възнесението.  *rofl*


Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Blower door тест & Термографски анaлизи
« Отговор #7 -: 27 Януари, 2012, 00:16:29 »
0

 *rofl*

Що бе, Фло, нали сега сме на тема бункери. Може да е от полза за възнесението.  *rofl*

Добре,да речем всеки снесен паскал ,пък дори и 50 паскала са в полза на възнесението.Не знам само,щото празно няма преди възнесението не е ли падението?!

koganev

  • Гост
Re: Blower door тест & Термографски анaлизи
« Отговор #8 -: 27 Януари, 2012, 00:42:25 »
0
Аз Паскал го познавам, много свестно момче е... Имаше едно пежо, на което много лесно му се затваряха вратите, ама после не знам кво стана. Наполовина грък беше...

Мойта дограма е дървена, найсеслойна и прочие и няма мухъл никъде. Щото дишала... Аз нищо не чувам, ама щом казват. Обаче имам паяци... Колко кубика им трябват да ги пратя по дяволите? Спайдъри тъпички, крият се някъде и правят едни тънички мрежички и да ги питаш що ги правят, като нищо не фащат.

А кучето ми се е научило да си проси десерт - ето как. След ядене му давам едни работи да дъвче за зъбите. И то много ги харесва, направо се побърква от кеф. Като се наяде и започва да драска с лапата по пода, да ме подсети да му дам десерт. Ее, аз давам. Обаче напоследък изяжда само част от храната и драска. И аз, нали съм доверчив, давам десерт... А онази хитруша после си дояжда и пак драска... и аз няма начин да не й дам.

Обаче и аз се изхитрих. Чупя ги на две части и й давам половинки. То е куче, тъпичко е и пак се радва... И аз се радвам с него.

Наздраве.  (Няма емотиконче за уиски)


Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Re: Blower door тест & Термографски анaлизи
« Отговор #9 -: 27 Януари, 2012, 09:59:13 »
0
koganev,
разсмя с историята за кучето.