Автор Тема: Моля моля подред, не се пререждайте...  (Прочетена 9905 пъти)

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Моля моля подред, не се пререждайте...
« Отговор #15 -: 18 Октомври, 2011, 21:07:13 »
0
Там някакви акционери имаше, бедните душици, а иначе мениджмънта предлагам да не го мислим.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Моля моля подред, не се пререждайте...
« Отговор #16 -: 19 Октомври, 2011, 11:50:25 »
0
Тази тема явно се ползва за неясни постове

:)  *drink1*

Аз по-нататък ще попитам още нещо, което силно ме вълнува и спада в категорията неясни - с какво ще се напълнят новите три мола в София, които са по-големи от всички сегашни взети заедно и какво ще стане с другите. Покрай това и цените на офисите нагоре ли ще са, надолу ли :)

Между другото nachev - с теб си говорихме преди за онази сграда на Коперник с евтините цени - аз ходих, ама се отказах, нещо много неприятно чувство ми остави срещата - оставили някаква кака с диалект, която се опитваше да ме убеди, че има само точно два свободни офиса. Щях да си счупя колата в тесния им подземен паркинг, има колони през 2 метра почти. Не можеха обаче да ми ги пожат да ги видя, защото още имало довършителни работи и после така и не отидох втори път...

(imotko темата е "Моля моля подред, не се пререждайте" и ако се замислиш моето включване си е точно по темата. Опашката за ред за това на Цариградско ще се извие почти до Орлов мост)

Додо,
Ако ние с теб трябва да дадем отговор на въпроса за напълването на моловете с "яки плащачи на дебели наеми", никой не трябва да се колебае в отговорите ни.
Очевидно е, обаче, че има хора с пари, които мислят различно от нас и търсят приложение на налични средства.
В момента маса от инвеститорите не смеят да пазаруват неща различни от високорейтингови облигации, като кори и мизерният доход изглежда приемлив на фона на масовия ужас и неизвестност.

Да, но има и други хора, които гледат на нещата иначе.  Те имат право на този свой субективен поглед.
Виж, ако ме попиташ, какви са тези пари и откъде са, сериозно ще се затрудня.  Голямата част със сигурност са заемни средства, но какви са мотивите на даващия парите, не знам.

А относно сградата на Коперник, не помня точно откъде, но разбрах, че тя е бизнес начинание на  Гергов  от Пловдив. След това престанах дори от едното любопитство да гледам за висящ  винил, който приканва наематели на бизнес офиси, кл. А срещу  6 Е м2.

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Моля моля подред, не се пререждайте...
« Отговор #17 -: 20 Октомври, 2011, 10:38:46 »
0
Да - това на Цариградско така ще РАЗДВИЖИ пазара, че покрай него ще се изкупи всичкото празно в София и ще настане дефицит ;)
Тая сграда има само един проблем. Че Роман Абрамович още не е разбрал за нея....Предлагам, като се видя с него след две седмици, да го светна кво мое да изпусне и сметай, че ша скочи кат тигър да я купи, заедно с тая на Коперник.........жена му отдавна търси нещо такова, да и ходи на палтото от сребърни лисици......
Имотко, спокойно, ша стане работата, брато!
Ас съм българче.......

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Моля моля подред, не се пререждайте...
« Отговор #18 -: 11 Ноември, 2011, 17:13:32 »
0
залагам, че до сделка няма да се стигне, защото не са обвързани да приемат най-високото предложение


Получените предложения за сградата на бул. Цариградско шосе в София не съдържат такива ценови предложения, за да бъдат стартирани преговори за продажба и към настоящия момент няма избран купувач на база получените тръжни документи, съобщава Фонд имоти АДСИЦ чрез Бюлетин Investor.bg. Оферти се приемаха до 8 ноември 2011 г.
http://www.investor.bg/news/article/125958/339.html

 *drinks*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Моля моля подред, не се пререждайте...
« Отговор #19 -: 11 Ноември, 2011, 18:58:16 »
0
Не съобщават имало ли е изобщо предложения.

А какво се строи на отсрещната страна на Цариградско? Интересно е как едни не могат да реализират готова сграда, а други строят с пъна пара.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Моля моля подред, не се пререждайте...
« Отговор #20 -: 11 Ноември, 2011, 20:39:15 »
0
http://www.capitalfort.com/

това е едно от двете, дето ги строят от другата страна. Харесва ми на вид. Другото е като кулата в Пиза и май са го закъсали с парите.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Моля моля подред, не се пререждайте...
« Отговор #21 -: 11 Ноември, 2011, 22:25:57 »
0
А, точно. Това много бързо го строят, а е доста по-голямо от непродаваемото, явно имат някакви скрити козове :)

Елипсата пък е замръзнала от доста време...

Все пак аз с нетърпение чакам събитието по пускането на двата нови мола и как това ще се отрази на пазара  ???

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Моля моля подред, не се пререждайте...
« Отговор #22 -: 12 Ноември, 2011, 10:11:34 »
0
Още 10 мола ще бъдат открити за две години
http://www.capital.bg/biznes/imoti/2011/11/01/1193854_oshte_10_mola_shte_budat_otkriti_za_dve_godini/

 :P