Автор Тема: Какво да очакваме през 2012 г?  (Прочетена 143437 пъти)

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #330 -: 21 Февруари, 2012, 00:11:36 »
0

И стига с тия цитати на учени и философи - те не са роботи-всезнайковци, всеки е човек със собствените си недостатъци, пороци, илюзии и идиотщини. На всеки един такъв, казал едно, съществува съседен учен или философ, също толкова известен, който е казал точно обратното. А пък най-често самите те казват обратното на извадения от контекста цитат, но кой го интересува. Седнал някой да чете мисли на Айнщайн и като намери някоя угодна му - copy/paste. А че по-нататък пише друго няма значение. Copy/paste copy/paste copy/paste и митът е готов.

Точно!
Тук, както и да е. Може да се направи справка в гугъл. Любимото ми е, на живо и, ни в клин, ни в ръкав, като ми се изръси някоя мъдрост и разбира се, авторът. Почвам да гледам "умно" с първата дума и си мисля - казал ли го е, ако да - как пък е запомнено, за всяка ситуация, разговор. Ама има си хора с феноменална памет, та нищо чудно.

Тони си е убеден и мотивацията му, да ги пише всички тези неща, е съвсем добронамерена. Може да не приемам, каквото той пише, но уважавам мотивите му. :)


Тони,
Обикновено, по-добър резултат се получава, когато сам, със свои думи, както го чувстваш и мислиш, напишеш. Разбирам, че много писане се иска, но то същото се отнася и за четенето. И когато, човек не готов, не е убеден, едва ли ще отвори линка. :)

 *drink1*


nearvana

  • Гост
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #331 -: 21 Февруари, 2012, 00:15:18 »
0

ниървана,четеш ме като дявола евангелието.....

1.ами правилно си стигнал до заключението,че мозъка работи на ниво "да" и "не" ....обаче казах ти,че тва е САМО едната половина,другата работи по друг начин и тва го обясних.....не разбрах защо влиззаш в излишна полемика?за да си дървенофилософстваме?
съжалявам, останах с впечетление че даваш изкуствения интелект като модел за естествения. ами ок, едната половина на мозъка е алгоритмична а другата? може ли да се обясни с алгоритъм или "алгоритмична еволюция"?
2.разбира се,че плагиятстваш мой ризънинг!ще ти кажа и защо:
  ами има разлика между това,да прочетеш нещо и това,да се научиш да го прилагаш!сори,ама в твоя ризънинг до сега не съм виждал такава черта,имаш я от скоро!това,което правиш е всъщност наистина НЕлесно,въпреки,че в случая прилагането му е неправилно,като цяло е много важно и ПОЛЕЗНО за използване.... ще ти повторя-тва,че много хора са го прочели ,или учили,НЕ значи,че могат да го прилагат!самия насим талеб има проблеми с прилагането му и си признава,че не е роден скептик,въпреки,че разбира и прилага силата на скептицизма,вижда и границите на ризънинга си,които не може да пробие......той ЗНАЕ СЕБЕ СИ!
    аз също съм изплагиятствал такъв тип логика от карл попър,но аз съм си роден скептик-много лесно свикнах..... ти също мисля,че си такъв,но ти трябва време да си очукаш мозъка.....има хора,които цял живот тва са учили и въпреки това не могат да приложат дори една десета от това,което ти прилагаш...... малко ли съм писал за академичното учене и ПОСЛЕДИЦИТЕ МУ?
    та..... не ми казвай,че не си го изплагиятсвал от мен,защото знам ризънинга ти и виждам промяна.....която няма как да стане,освен от мое влияние... са знам,че ти звуча като една надута пуйка,което те дразни и не само теб....знам,че скромността краси човека (в очите на другите) ,което от своя страна ме прави изключително грозен(в очите на другите) ,ама за мен тва е наистина нерелевантно...... не съм тук да градя имидж,нито да скромнича.....
да, знам че доста бързо се променям и си сменям мнението буквално за седмици и е факт че не мога да знам кое или кой и точно как ми е повлияло. може пък и да са твоите постове и някво криворазбрано его да ми пречи да приема че някъв разносвач на пици (тва е майтап, асенка. сигурен съм че го разбираш ама да си го кажа че писаното слово е друга бира и да не стане конфуз. ) в интернет форум ми е дал тон в живота.
сега относно скептицизма - интересно ми е ти съмняваш ли се в това което казваш и пишеш. щото според цитирания от тебе постулат трябва и самия той да е грешен, а ти звучиш малко като рецитал на вожда "последна дума" на сиуксите.  един истински скептик трябва да се съмнява в себе си или как  *drinks*
     друга твоя черта появила се е дървенофилософстване..... което го нямаше преди време.....
ей сега се обидих истински  *drinks*. мразя дървенофилософстване и още повече да пиша теми за класно по литература - аргхххххх
но от друга страна за дървеното философстване да се случи има нужда от двама - радиоточка и слушател дето я класифицира като дървен философ. проблема е че не е ясно дали говорителя по радиоточката дървенофилософства или изрича мъдри слова а слушателя поради неразбиране или обида или нежелание да приеме гледната точка го ласифицира като дървенофилосфстване. не можем да знаем със сигурнст.
 
    а тва,че не правиш разлика между отричане на вярното и отричане на всичко.....осмислямето само по себе е трудно и иска време.... тва са сложни неща,които на пръв поглед изглеждат много проста незсмислена игра на думи.....
за мене твърдението "има само доказано грешно и недоказано грешно" формално е грешно. да не говорим колко е помпозно и арогантно - хем претендира да е вярно хем твърди че всичко (останало) е грешно.   аз по скоро бих казал "всичко е вярно защото Е".  Предпочитам за момент да оставя логиката настрана и да дам шанс на различните мнения да изкристализират в една картина. Често противоречията са само привидни.   Ако някой ти каже истината то той просто ти съобщава един факт а ако някой те излъже то той ти казва много повече защото ти разкрива мотивите си. Така че в една лъжа има може би повече истина отколкото си мислим. .

значи,аз не съм разбирал от фрактали,ти си разбирал?интересно...... хайде мамин благ,я ми обясни кво означава това комплексен номер и комплексен домейн?дори и по лесно нещо ще те питам-кво означава имагинерното число на чиято база са комплексните числа?
   само не ми преподавай урок по абстрактна математика,калкюлъса не само ти си го учил *girl*
   искам епистемология на математиката,не математика,чрез която да джъстифицираш логика
  хайде,всички сме в слух,най вече аз.....
първо за фрактали хич и не ти трябват комплексни числа. тва че най-известните като множеството на манделброт и на юлия ползват комплексни  числа нищо не значи. една "обикновенна" браунова траектория е фрактал.

нали не очакваш че ще се просна да обяснявам комплексните числа във форума в темата кво да очакваме през 2012  *scare*
атачвам еднин интересен преглед за който има мерак (внимание има грешки във формулите тук и там)
и все пак малко за тях - те са един прекрасен чук! страхотен парен чук, невероятен инструмент ... но просто инструмент. това не е нищо повече от двуразмерно пространство с дефинирано комутативно произведение.  успеха им се дължи основно на това че експоненциалната (и съответно логаритмичната) функция с реален аргумент така добре се обобщават в това двуразмерно пространство (формулата на ойлер ... то всъщност си е дефиниция която в частния случай на реален аргумент съвпада с познатат експоненциална функция). всичко това е въпрос на дефиниция. резултата е един набор от инструменти за извеждане на закони и доказателства. ся аз като хвърля един камък дали Бог гледа с ква скорост съм го изстрелял и под какъв ъгъл и вади калкулатора за да му сметне траекторията. Не, той просто го прави ама понеже ние не го умеем имаме нужда от помощни средства като парни чукове и комплексни числа за да сметнем какво ще направи камъка. Ако комплексните числа бяха полезни само за да се извеждат закони за самите тях нямаше никой да го е еня за тях щото не представляват интерес сами по себе си. Но са много удобни в ред ситуации.

и един майтап (от файла) за философията и математиката:
математика има нужда от много малко: молив, лист хартия и кошче за боклук. Философа се задоволява дори с по-малко - молив и лист хартия му стигат  *drinks*

признавам, сигурно има и свестни философи но лично аз хич не обичам тайнствено или помпозно изречени тавталогии. пак според горното разсъждение за дървенофилосфстването може и грешката да е изцяло в мен.

поздрави,
 *drink11*
« Последна редакция: 21 Февруари, 2012, 00:58:01 от nearvana »

nearvana

  • Гост
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #332 -: 21 Февруари, 2012, 00:30:42 »
0
Даже си има дума - страхопочитание. Диктатурите са бледо копие на църковната система. И как няма да са? Кой диктатор може да се похвали с повече от 2000 години народна лИбов? В Северна Корея скоро всички без изключение реваха 2 седмици от сутрин до вечер от страхопочитание, страхолюбов и страхопечал заради един изрод, който пътуваше с брониран влак щото го беше страх от смъртта. Не, че това го спаси. (Edit: Обаче, забележи приликите, и там в Северна Корея хората "вярват" в светлите бъднини, в любовта на партията, в безкрайната мъдрост и правота на лидера си и е ерес да се съмняват в това) Въобще страхът е най-силното оръжие. Заради страхът, все още няма ядрена война, все пак.

а всъщност най-голямата диктатура или религия на нашите времена е съвременната икономическа теория. Това е теорията на вечния ъп!!! Винаги трябва бевепе-то да расте, дори и в нашия малък уютен КРАЕН свят бевепе-то трябва да е винаги ъп иначе му викаме   криза и трябва да я борим  :D . ако трябва всички ще пропушим и покрай цигарите такъв бизнес ще се завърти (цигари, пепелници, дъвки против смрад, освежители за коли и помещения, реклами, сигурно и ап-ове  ...)че е гарантиран 5% ъп за следващите 5 години. и това ще е добре за нас щото ще имаме ъп а другото на ъпа е криза и е лошо по дефиниция  *scare*
интересно, разбрахме че имотките не може все ъп а що трябва бевепе-то да може?
за мене най-ценното от филма inside job беше как съвременната икономическа теория е писана от хора по университетите които са на огромни хонорари при тези които имат интерес икономическата теория да е точно такава каквата тези  я списват  *scare*
и на това му викат наука, на базата на тази наука се решават бюджети, правят се политики и е повлиян кажи речи всеки човек на този свят - иска или не иска. Да не говорим че вечния  ъп  разкатава играта на единственото достижимо място на което могат да живеят децата ни. Та тва за вярата в благото на шибаните 5% ъп на година  :(
та викам като говорим за кошарата да споменем и вълка - съвременната икономичека религия на вечния ъп и как трябва да пожертваме половината си живот и цялата си планета за да му служим всеотдайно

поздрави
 *drink11*
« Последна редакция: 21 Февруари, 2012, 00:37:03 от nearvana »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #333 -: 21 Февруари, 2012, 00:44:25 »
+1
Любимото ми е, на живо и, ни в клин, ни в ръкав, като ми се изръси някоя мъдрост и разбира се, авторът.

А авторът - само с фамилно име. Като ти се случи пак, задай въпроса - "Как е първото име на автора?", да видиш ококорен поглед.

Юристите ги учат на латински цитати. Защото после като ти каже "Dum spiro spero" посредата на изречението и ти си казваш "брей тоя е много учен" и вече сте 1:0 за него. Тук goro се опитва да го играе по този начин и като напише без причина в едно мнение имената на двама древни гърци, един индиански вожд, плюс една транскрипция с гръцки букви и ни закопава с една копка.

*blush* *drink6*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #334 -: 21 Февруари, 2012, 12:25:18 »
0
Тони,
Обикновено, по-добър резултат се получава, когато сам, със свои думи, както го чувстваш и мислиш, напишеш. Разбирам, че много писане се иска, но то същото се отнася и за четенето. И когато, човек не готов, не е убеден, едва ли ще отвори линка. :)

 *drink1*

Според мен, не че някой ме пита, заради което усещам, че се натрапвам и моля за извинение, човек трябва да търси. Непрекъснато да се съмнява, да подлага на съмнение и да се убеждава, чрез осъзнаване. Ризънинг ли, причинно-следствена връзка ли, епистемология ли, както и да е, но трябва да ги разбере нещата. Ако ще да разбере защо 1+1=2, но да го разбере. Ще дам пример със себе си. Правих си таваните в хола и спалните в разни кръгове и елипси със скрито осветление, лунички и глезотии в ню-женско-модерен стил. Не, че една жолта крушка нямаше да свърши същата работа де, ама онзи Фън Шуи, така бил казал. Овално трябвало да е... И всичкото рода "Ах, Ох...", заради него, мамицата му... Та като ми се наложи да чертая таваните, по-скоро да изчисля каква дължина на скритото осветление ми трябва, чак тогава разбрах какво аджеба е числото Пи. 12 години училище и 5 години университет не ме научиха, а един кирлив таван ме накара да разбера за 1 ден. Ама го разбрах. Е, верно, никога не съм бил добър в математиката и геометрията, но сега и на сън да ме бутнат, знам колко е обиколката на кръга. Даже формула не ми трябва. Не ме е срам, даже никак. Щото сигурно щях да си умра знаейки на изуст и гордеейки се, че знам Пи до 5-я знак 3.14159, а хал хабер да си нямам защо...


И мен никой не ме пита, ама на, все се врЪ, барабар Muza  с мъжете.  :D Добре, че сте търпеливи и толерантни, та ме изтрайвате. :)

Не ти е трябвало, затова не си го знаел. Няма как, трябва не трябва, всичко да се знае и да се осмисли. По-важното е, че когато ти е притрябвало, си търсил обяснение, смисъл. А, не механично, без никаква мисъл да действаш.

За да не се ядосваш повече за нещо, което е минало вече - ако не беше този фън-шуй, щеше да си останеш "непросветен" за числото Пи.  *girl* :)

Додо,
Ще пробвам някой път за първото име, ама аз не ги знам всичките - много философ, много нещо.  *rofl*

 *drink1*


dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #335 -: 21 Февруари, 2012, 12:28:03 »
0
Не е нужно - тези обикновено не са чак толкова съобразителни, да се сетят да ти кажат първото нещо, което им хрумва, разчитайки, че и ти не го знаеш.

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #336 -: 21 Февруари, 2012, 20:04:25 »
0
Тъй като съм доста зает, ще оставя коментарите за по-късен етап.
Чудех се дали да пейстна следната статия в темата за Гърция, ама ми се струва, че е доста дискредтирана, затова я пействам тука:
Официалният дефолт на Гърция и закриването на банки са определени за 23 март т.г.(EWG, VGK, FXE, EWQ, GLD) http://zahariada.blog.bg/novini/2012/02/21/oficialniiat-defolt-na-gyrciia-i-zakrivaneto-na-banki-sa-opr.906175

Цитат
Пазарът все още не е осъзнал какъв ефект ще има, когато приключи гръцкия проблем. Еврозоната ще бъде смъртно ранена, а светът ще преживее значителна депресия, вероятно, също толкова дълбока, като през 2008 г.. Европейските банки ще загубят голяма част от капиталовата си база, а мнозина ще трябва да фалират, както в периода след Lehman, правителството ще се опита да спаси банките и облигационерите на банките, ако бъдат платежоспособни или не. Доколко апетитите за държавните облигации на еврозоната (възможно е и.дълговите задължения), значително ще поевтинеят, скоро след това, най-вероятно, ще последват жестоки икономически мерки, резултатът от които ще доведе до дефлация, което от своя страна ще доведе до неконтролирано парично предлагане.


darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #337 -: 21 Февруари, 2012, 20:27:34 »
0
Тони,и тва е интересно като версия, ма е малко вероятно....
http://zahariada.blog.bg/politika/2012/01/11/djerald-selente-kolaps-na-es-v-ramkite-na-90-dni-bankovi-vak.881030
Ас съм българче.......

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #338 -: 21 Февруари, 2012, 20:52:13 »
+1
Тони,и тва е интересно като версия, ма е малко вероятно....
http://zahariada.blog.bg/politika/2012/01/11/djerald-selente-kolaps-na-es-v-ramkite-na-90-dni-bankovi-vak.881030


Циркът тепърва предстои. Ще се направят колосални действия за запазване на ЕС с цената на свободите на отделните страни. Гърците вече си продадоха свободата за да избегнат смазващата тежест на дълга:
Greece sells its independence to escape the burden of debt   http://www.independent.co.uk/opinion/commentators/patrick-cockburn-greece-sells-its-independence-to-escape-the-burden-of-debt-7174362.html
В същото врме Иран заплашва да предприеме мерки, ако бъде заплашен: http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/middleeast/iran/9095265/Iran-will-take-pre-emptive-action-if-Tehran-feels-threatened.html
В същото време се поява нова заплаха за свободата в Интернет - IPRED http://monica.blog.bg/novini/2012/02/19/vnimanie-ipred-nova-zaplaha-za-svobodata-v-internet.904492

Ето още 1 статия за това как се опитват да принъдят елините да отстъпят - уж, че ще ги извадят за постоянно от ЕС http://endoftheamericandream.com/archives/is-germany-secretly-maneuvering-to-kick-greece-out-of-the-euro

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #339 -: 21 Февруари, 2012, 21:21:19 »
0


Юристите ги учат на латински цитати. Защото после като ти каже "Dum spiro spero" посредата на изречението и ти си казваш "брей тоя е много учен" и вече сте 1:0 за него. Тук goro се опитва да го играе по този начин и като напише без причина в едно мнение имената на двама древни гърци, един индиански вожд, плюс една транскрипция с гръцки букви и ни закопава с една копка.

*blush* *drink6*
*rofl* *rofl* *yahoo*

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #340 -: 21 Февруари, 2012, 22:15:50 »
+1
Хмм......Жоржи, виж ся кво мисла....
Σε αντάλλαγμα για € 230bn, που αποτελείται από 130 δισεκατομμύρια € σε φρέσκα δάνεια και € 100 δισεκατομμύρια σε αποσβέσεις για ιδιωτική ομολόγων του Ελληνικού Δημοσίου, η Ελλάδα απαλλάσσεται από την άμεση επιβάρυνση του χρέους της. Αλλά τα χρήματα δεν πηγαίνουν προς την Ελληνική κυβέρνηση, ακόμη λιγότερο στον ελληνικό λαό. Αφήνει απλά να ζουν από τα χρήματα που κερδίζουν.
Тва ми е мнението по въпроса.....Сократ и Аристотел са доближават малко до мойте виждания, но доста примитивно......ма простено им е, се пак са гърци, баси! *yahoo*

......Понеже не съм мноу добър с гръцкия, тва съм го поразширил на "суахили"......сигурен съм, че ша ме разбереш, баси.......

Picha zote kwa ajili ya televisheni ya waandamanaji maandamano, mawingu ya mabomu ya machozi na kuchoma majengo ya kati Athens zaidi ya wiki iliyopita, kipengele wakijipiga ya mazingira ya kisiasa ni ukosefu wa upinzani na masharti ya Ujerumani. Kigiriki kisiasa wasomi sauti na kuangalia stunned, huzuni wakijisalimisha katika mahitaji ya Troika (EU, IMF na Benki Kuu ya Ulaya), lakini bereft wa mawazo kuhusu nini kingine cha kufanya.

wawili wa vyama vya siasa ambayo inaongozwa siasa Kigiriki kwa miaka 30, Pasok ya mrengo wa kushoto na kihafidhina New Democracy, wala kuja nje vizuri kutokana na mgogoro huo. Tasos Telloglou, Ugiriki ya juu na mwandishi wa uchunguzi katika TV Skai ambaye wazi kashfa za rushwa wengi, inaelezea wabunge kama "mafuta na wavivu [watu] tu na wasiwasi juu ya jinsi ya kupata nyuma ambapo walikuwa miaka minne iliyopita kabla ya mgogoro". Anasema vyama tawala, ambayo alternated madarakani tangu kuanguka kwa serikali hiyo ya kijeshi mwaka 1974, kuwa faragha walikubaliana kuendelea na muungano wao baada ya uchaguzi ujao, ambao unatarajiwa katika muda wa wiki 10.




 


Ас съм българче.......

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #341 -: 22 Февруари, 2012, 00:10:34 »
0
Aliena vitia in oculis habemus, а tergo nostra sunt!

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #342 -: 22 Февруари, 2012, 01:34:09 »
0
 Това ми е любимото от Публий Вергилий Марон:
"Aut aliquis latet error. Equo ne credite, Teucri.
Quidquid id est, timeo Danaos et dona ferentes."
Относно по-гърците  от гърци или за новогръцките ибрикчии -данайците нови е това послание от древността на Вергилий! *yahoo*

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #343 -: 23 Февруари, 2012, 15:56:05 »
0
Това е силно:
ART CASHIN: Forget Greece, Traders Are Worried About Something That Could Send Us Back To The Middle Ages http://www.businessinsider.com/art-cashin-greece-traders-cds-middle-ages-2012-2#ixzz1nDGwzHmQ

Гърците май ще си продадат свободата, но това надали ще ги спаси:
8 Reasons Why The Greek Debt Deal May Not Stop A Chaotic Greek Debt Default http://theeconomiccollapseblog.com/archives/8-reasons-why-the-greek-debt-deal-may-not-stop-a-chaotic-greek-debt-default

servel

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 161
  • Карма: +17/-2
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #344 -: 23 Февруари, 2012, 16:13:57 »
0
February 22, 2012, at 8:39 pm

by Jim Sinclair in the category General Editorial
My Dear Friends,

Today was long and enlightening for me. I made multiple meetings in New York City with significant money managers.

During these meeting the price of gold rose above the $1764 level which I have repeatedly told you is as important as $524.90 was when gold broke out of its arithmetic up trend and entered its first power up trend. I wish to remind you $1764 is the point where gold moves out of its power up trend and enters into its geometric uptrend. I have also assured you the central banks and especially the US Fed via the BIS and Exchange Stabilization Fund seek not to depress gold, but only to prevent it from running so hard on the upside as to expose the true condition of Western world finance.

There has been significant interventions in the gold price at Angel $1764 with unexpected other central bank accumulation resulting in inexplicable strength in the $1710-$1720 area.

As the strong dollar policy is clearly a policy of softening a long term decline, the interventions in gold have been to modify a desire in the market itself to go ballistic on the upside.

If there was any startling realization today it was that among true geniuses and maturity in major money managers there is a grave lack of understanding concerning the forces at work in the financial can kick of the century now about to take place.

Only one person today knows that the war with Iran starts when Iran is frozen out of the Swift system. In terms of finance, that is a nuclear attack. It was just that threat alone that made Swiss banks destroy their tradition of privacy and send their loyal clients to a mass execution, assuming that they were cheating on taxes.

Not one person I spoke to today ever asked themselves who determines if credit event is a default and what that means to the mountain of credit default swaps that US banks have vended via their non US subsidiaries. By this method the count of these OTC derivatives by the US Controller of the Currency is way short of the true amount of debt insurance banks have sold.

Only one man understood what a commodity currency was and had studied where currency induced cost push inflation had produced severe price inflation during periods of awful economic conditions brought on by all types of debt failure.

I am speaking with leaders in finance who control immense sums of money. If these people do not understand the forces at work what makes you think politicians or their college professor appointees to central banks have a better understanding? The answer is simple – they do not!

Let me share with you the conclusion I took away from today’s luncheon.

1. What is going to happen is going to take place in March somewhere between the 14th and 20th in all probability.
2. What will determine the fate of markets is what action China does or does not take in providing funds to IMF bailout funds.
3. I believe China can and will extract significant trade and other benefits for their presence.
4. I believe China will want the same immunity that the IMF just took for themselves on sovereign debt in liquidation.
5. Greek gold will be held hostage to their debt.
6. That will accelerate the modest trend of repatriation of gold for the cellar of the New York Fed to nations like Germany that are certainly able to store their own wealth.
7. There will be an acceleration in the trend of utilization of other currencies than the dollar for contracting internationally regarding goods, service, oil and minerals.
8. I do not agree that we are at the doorstep now of major changes in the international monetary system. That comes in June of 2015.
9. I am certain that we are on the immediate threshold of the monster kick of the financial can down the road that is a dead end.
10. I believe China and the US Fed will assist in that great last can kick that backfires.
11. I am certain that I am in the right business and that business is the identification and accumulation of gold as gold is the ultimate survivor of what is about to happen.
12. I am certain the gold industry is mad as a Danbury hatter in selling their product the moment they produce it.
13. I am certain the gold and silver industry is in a transition back to the dividend producers they once were.
14. I am certain that the volatility in gold, silver and equities we have already seen is nothing compared to what is about to happen.
15. The last man standing among asset categories as the new monetary system is introduced sometime post June of 2015 will be gold and gold alone.

Therefore the soundest investment now is what I, and others (McEwen) are doing in building companies whose inventories of goods to be sold are mineable ounces of gold and other precious metals in the ground moving towards production.

The immense shorts in this industry group are whacked out noobies without a clue.

New mines need never pollute. Old mines can never be cleaned up. Open pit and surface enrichment is the type of gold that will be least effected by rising costs.

Respectfully,
Jim


http://www.jsmineset.com/2012/02/22/companies-with-mineable-ounces-soundest-investment-for-coming-volatility/
« Последна редакция: 23 Февруари, 2012, 16:19:27 от servel »