Автор Тема: Оцеляването - дело възможно ?  (Прочетена 24962 пъти)

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Оцеляването - дело възможно ?
« Отговор #15 -: 26 Ноември, 2011, 17:44:30 »
0
Когато някой заговори за срив на съвременната финансова система, все се стига до заключението, че това ще е някакъв апокалипсис и човечеството е на крачка от физическото си оцеляване. Не знам кой пръв е лансирал тази прогноза, но, поради апокалиптичния й характер, тя се приема много добре.
Но не е вярна... дори е абсурдна. Банковото дело няма да изчезне - ще изчезнат определени банки, които не са успели да организират бизнеса си на печалба.

Мислиш аналитично и се изразяваш много убедително.
Апокалиптичните прогнози ангажират остро вниманието, дразнят силно нервните окончания и застават във фокуса на обществото.
Въпросът е до каква степен банките участват във формиране на дневния ред на същото това общество и при вземане на решения.
По отношение на конкретните банки, които си водят зле бизнеса, нямаме различия. Тяхната съдба не трябва да буди въпроси.
Ако се окаже , обаче, че трябва (болшинството от обществото ясно и недвусмислено го заяви по категоричен, дори драстичен начин) да се сменя  "кройката и модела" на нещата, те дали ще са навити.
На мен ми се струва, че с преобразуване на юридически лица, проблемите няма да се решат.

Цитат
Банковите фалити са край на юридическите лица, а не унищожяване на ресурсите, с които те са оперирали. Ако аз фалирам, това не означва, че машините, сградите и хората ми ще бъдат унищожени. Ще се заличи фирмата и ще възникнат някои неудобства от фин. характр, но всичко останало може и вероятно ще се използва. Дейността на хората няма да изчезне. Парите, с които са оперирали изчезналите банки, няма да изчезнат напълно. Уменията на хората, технологиите, знанията, нуждите и стремежите няма да изчезнат. Твърдението, че икономиката зависи от парите е тотално погрешно. Парите зависят от икономиката! Парите съществуват, за да обслужват икономиката. Икономиката създаде парите! Ако се окаже, че парите вече не са нужни, икономиката ще създаде нещо, с което да ги замести. Стига да е свободна.

Крах на финансовите спекуланти ще върне парите там, където те се чувстват най-добре - в реалната икономика.

Звучи позитивно, дано си прав! Особено ако е реализуемо без катаклизми и драстични средства.



Цитат
Ако ще създавате стопанство от затворен тип, ще ви трябват ковачи, леяри, дърводелци, майстори по металообработка - обаждайте се. Докато има кокс, мога да ви отлея всичко, да ви произведа всякакви инструменти и оръжия. Дори и без електричество ще се справя, както са се оправяли стотици години преди електрификацията. А един приятел може да ви направи гориво от всякакъв биологичен отпадък, вкл. и от пластмаси. Прави чудесна нафта, бензин и керосин. Трябва му само пара, което също е постижимо без електричество, защото той е инж. по котли и няма тайни в тази област.

Да не ме разберете пак напълно буквално? Горното е вярно, но искам да кажа друго - хората ще се спрявят с икономиката и след като финансовите спекуланти започнат да се мятат от небостъргачите. Оцеляването е закономерност, а не постижение. Само свобода на предприемачеството трябва да има и държавата да си изпълнява основните функци - да ни пази и да ни съди. И да не се бърка прекалено много в останалото... Сегашната (очаквана) криза е резултат от "справедливата" регулативност и гротескна социалност на държавите. Сега предстои обратното - постепенно освобождаване на икономиката и намаляване на бонусите за мързел и лентяйство. Които го направят, ще избегнат катастрофата. Останалите ще станат като нас. По-зле няма как - ние сме еталон за лошо управлявана икономика.

Преди малко по телевизора показаха хора, които гледат крави и са преебани от някакъв земеделски фонд или нещо подобно. На въпроса "трудно ли ви е" жената отговри "нямаме ток и вода, но се справяме".

Много добре!
Ще допълня още, че оцеляването е не само закономерност, но и висша повеля и смисъл.
Ако сменим поне мъничко ъгъла на гледане, то няма друг по-значим смисъл на живота от това да защитим самия живот.



Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Оцеляването - дело възможно ?
« Отговор #16 -: 27 Ноември, 2011, 00:16:08 »
+1

Ох, стана много апокалиптично.

Аз бих започнала от тук:
*Колко време ще се наложи (да допуснем) да се  живее в тази комуна, според вашите очаквания? Година, две, три ... ?
*Кое ще наложи живеене в нея? Липса на храни? Производителите на жито, домати, краставици, животновъдите ще спрат да произвеждат ли? Ако да - защо?
*Радиация - къде? Тя как ще се определи предварително? Какво ще се произвежда на заразена земя? Или трябва да се мисли в посока на производство в бункери?
*Лекарства - и те ли ще се прозивеждат в комуната? Лекари, медицинска помощ от рода на специализирано заведение ... ?
*...

Според мен, разумно и планово, комуна не може да се изгради. Може, да стане спонтанно, под натиска на събития.

Мисля, че до там няма да се стигне. Въпреки че, облаците все повече и повече се сгъстяват. Евентуално намаляване на стандарта ни на живот (знаем две и двеста),  не е трагедия.

Оцеляването е най-вече в психиката ни, и в духа. Там трябва да оцелеем. Другото е според ситуацията. Поне аз така виждам нещата.

 *drink11*

koganev

  • Гост
Re: Оцеляването - дело възможно ?
« Отговор #17 -: 27 Ноември, 2011, 02:14:34 »
0
Класика!

nearvana

  • Гост
Re: Оцеляването - дело възможно ?
« Отговор #18 -: 27 Ноември, 2011, 02:29:26 »
0
начи все пак комуна му е майката

http://www.telegraph.co.uk/news/politics/8917077/Prepare-for-riots-in-euro-collapse-Foreign-Office-warns.html

...
Diplomats are preparing to help Britons abroad through a banking collapse and even riots arising from the debt crisis.

The Treasury confirmed earlier this month that contingency planning for a collapse is now under way.

A senior minister has now revealed the extent of the Government’s concern, saying that Britain is now planning on the basis that a euro collapse is now just a matter of time.

“It’s in our interests that they keep playing for time because that gives us more time to prepare,” the minister told the Daily Telegraph.
Recent Foreign and Commonwealth Office instructions to embassies and consulates request contingency planning for extreme scenarios including rioting and social unrest.
...

бааа, малко е стряскашо да прочетеш че и форин офис очаква размирици и колапс
 *drink11*

koganev

  • Гост
Re: Оцеляването - дело възможно ?
« Отговор #19 -: 27 Ноември, 2011, 04:06:04 »
0
Единственият катаклизъм, от който се страхувам, е описан във "Фабрика за абсолют" на Карел Чапек. Парите са нещо напълно пренебрежимо. Много медии са на прага на истерията, но това е по команда.

Катаклизъм не е когато на някой банкер му се занемари яхтата или любовницата му не получи нова диамантена гривна за коледа... Тук би била подходяща една тлъста псувня, но и без нея смятам, че съм ясен. Щом са рискували необмислено моите и вашите пари и са ги загубили - да мрат, тяхната...  Никакви заплахи за световния мир не трябва да се приемат на сериозно. И аз да съм загубил парите на стотици хиляди вложители ще рева, че с моя край идва краят на света. Мъчат се да се спасят гадовете.

Никаква гуша за леваците! Мен спасява ли ме някой? Вас спасява ли ви? Само ни пречат да работим... Вместо да си върша работата, аз трябва да правя десетки напълно ненужни неща, за да отговарям на държавните изисквания. Споменавал ли съм, че събирам деветнадесет различни отпадъка, единадесет от които са опасни, и накрая всичките отиват на едно и също сметище? Ако аз ги смеся, ще бъда глобен най-малко със седем хилади лева, но когато държавата България ги смеси - its OK. За отделното им събиране съм похарчил над 30 000 лева и още по хилядарка на месец завинаги, но това е без значение, щото нали трябва да пазим природата.
И накрая - хоп, в едно сметище...

ИДИОТИИИИИИИ

Мога да направя завод за рециклиране за не повече от 3 месеца, ако не ме застрелят преди това. Вероятно ще ме застрелят... Затова предпочитам да дегустирам майсторски ракии от мерло и мускат и да се изнасям лекичко от отечеството. А по "Star FM" звучи Леми Килмистър с 
"Асо Пика"
- няма такава радиостанция в цяла Европа, сериозно ви казвам.

Господ ми е свидетел колко я обичам тази държава. Но това е несподелена любов. Тя ме мрази, не ме иска. Да бях поет - да напиша нещо, ама аз като съм прост железар с две "виши"... Какво не направих? Или умишлено избягвам въпроса "какво направих"?

Сега пък "Пинк Флойд" с
"Shine On You Crazy Diamond"
  - какво искат тези от мен тази нощ... Не виждат ли, че не съм на кеф?
« Последна редакция: 27 Ноември, 2011, 04:26:52 от koganev »

nearvana

  • Гост
Re: Оцеляването - дело възможно ?
« Отговор #20 -: 27 Ноември, 2011, 23:47:45 »
0
Цитат
Третия вариант е банките да се спасяват с цената на яка инфлация (говорим за 8-10% годишно поне) - здрасти, пак земя е добър вариант.  Аз лично съм против спасяването на банките щото така хем задлъжняваме повече към тях (да идиотизма е пълен - взимат се пари на заем от банките с които се ракапитализират, директно или чрез помощи за държави в дългова криза, отново тези същите банки )  хем така те свикват че не носят последствията от рисковете които поемат и съответно поемат още по-големи рискове, Рано или късно банковата система такава каквато е сега ще се срине. 

Това е и моят избор. Не, че го харесвам, но просто не виждам друг начин за промяна без кръв.

тва е като да се разбереш с паразита и да му оставиш едно ъгълче да си гризе ама да не прекалява. няма как да стане - природата на паразита е друга.  иска повече и повече. и това е което виждаме - номинала на ОТС (over the counter тоест нерегулирани, аджеба не включват по-простичките under the caunter деривати ) дериватите през последните 6 месеца са се увеличили със 107 ТРИЛИОНА: най-голямото увеличение в историята! общо са 707 трилиона (http://www.zerohedge.com/news/707568901000000-how-and-why-banks-increased-total-outstanding-derivatives-record-107-trillion-6).
Тоест за да си избият загубите банките продават повече и повече деривати които са си вид застраховка - ако нещата не се издънят запазват парите иначе пак трябва да се спасяват!!! и то с още повече пари. Дериватите са ок по принцип - ако си авиокомпания и си продал билетите за една година напред можеш да се защитиш срещу покачването на цената на керосина с правилните деривати. Да де ама годишния продукт на света за цялата 2008ма е около 65 трилиона а от тогава няма кой знае какъв ръст. Та ако световния продукт за 2011г е 70 трилиона  а за половин година са продадени деривати с номинал 107 трилиона само за 6 месеца  то за годината значи сме се хванали на бас за 3 долара на всеки долар произведен продукт. Тоест това не е смислен хедж а най-обикновенно казино!
Поантата е че тия паразити продължават да ръфат експоненциално и не виждам начин да се спогодим. Интересно мнение на стив кийн : (
Steve Keen on BBC HARDtalk [good sync]
)

Коганев, 100% се съгласявам че ще сме по-добре без паразитната  финансова система и няма да изчезнем ако вземат че фалират половината бамки.  За съжаление хората се поддават на манипулация а банкерчетата (както Начев правилно каза тези които стоят зад банките) няма да се спрат пред нищо за да запазят кокала. Все пак за нула време пенсионните системи в европа могат да се сринат - портфейлите им са пълни с всякакъв траш. Ще почнат да обвиняват съседите и за нула време може да стане цирк. В европа са се трепали и за по-малко. Та тва е опасността според мен, а не финансовия срив сам по себе си.
Мисля че тия дето дърпат конците дори ще се пробват да яхнат тълпата  от другата страна и да оставят изпразнените  бамки да фалират. Всъщност тва им е и постоянната игра на кукловодите ... и трябва да сме все нащрек  *drinks*

Мерси за музиката - тва беше добро!!!
поздрави
 *drink6*

Серсем

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 110
  • Карма: +19/-10
  • Респект: +21
    • Профил
Re: Оцеляването - дело възможно ?
« Отговор #21 -: 28 Ноември, 2011, 08:37:00 »
0
...Все ни убежават че банките трябва да се спасяват иначе настъпва армагедон, ще се изтрепем и тн. Не може ли тва да си е нормалното промиване на мозъци че едва ли не да им се молим да приемат спасителните помощи само и само да не настане този уж ужасен апокалипсис. Когато в бг гърмяха банки, в селото на баба и дядо нещата си вървяха ама по абсолютно същия начин. Реалната икономика няма да изчезне щото бамките били фалирали - ясно е че ще има период в който ще има дефицити на това и онова ама хората няма да престанат да правят това което могат и да хванат сатъра само щото бамката била фалирала....

Може би се повтарям или, дори, потретям, но да кажа отново: няма как без банките при този вид на обществото ни. С тези ни обществени отношения.

Най-големият проблем на текущата "система" е, че мери с еднакъв аршин за различни хора. А хората са много различни. И в резултат на тези различия при измерванията се явяват огромни дисбаланси.
Двата най големи проблема са:
1. Разликата в оценката на труда
2. Различната спестовност(един спестява всеки лев, друг харчи като за световно)

В резултат на горните разлики, парите се струпват непропорционално в спестителите. Харчещите имат огромното желание да продължат да потребяват, но нямат средства. Спестителите искат да продължат да трупат спестявания, но приходите секват, защото другата група няма пари, които да похарчи.
За да бъдат и двете групи удовлетворени и животът да върви като песен, някой трябва да върне парите при харчещите.
Този някой са банките.

Банките са едни депа, които вземат парите от първата група и я дават на втората, като натоварват харчещите с дълг, а на спестителите дават обещание за бъдещи вземания. И всички са щастливи. До момента, в който Харчещите са взели всичко възможно и не могат да погасяват исканията. И тогава системата се рестартира. Изтриват се дълговете и колелото се завърта отново.



nearvana

  • Гост
Re: Оцеляването - дело възможно ?
« Отговор #22 -: 28 Ноември, 2011, 10:09:24 »
0
серсем, не казвам че бизнеса на банките ще изчезне. Просто докаралите се до фалит банки трябва да бъдат оставени да фалират вместо да ги спасяват и бизнес модела да се поеме от успешни такива
предупреждавам че не е за хора със слаби нерви>
http://www.bloomberg.com/news/2011-11-28/secret-fed-loans-undisclosed-to-congress-gave-banks-13-billion-in-income.html
"...the Fed had committed $7.77 trillion as of March 2009 to rescuing the financial system, more than half the value of everything produced in the U.S. that year. "
7.77 ТРИЛИОНА!!! тва е сигурно целукупния бюджет за космически изследвания за последните 10г!!!
"... The size of the bailout came to light after Bloomberg LP, the parent of Bloomberg News, won a court case against the Fed and a group of the biggest U.S. banks called Clearing House Association LLC to force lending details into the open. ..."
аха, и помощите са били тайни та е трябвало блумбърг да ги осъди за да ги покажат ...

поздрави,
 *drink5*
« Последна редакция: 28 Ноември, 2011, 12:47:24 от nearvana »

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Оцеляването - дело възможно ?
« Отговор #23 -: 28 Ноември, 2011, 13:40:57 »
0
Повечето ви тресе - все за банките да приказвате, а темата тук беше тази за оцеляването в новата, непредвидима среда след Апокалипсиса. :)

 Истината е, че помощите от  централните банки спрямо закъсалите банки  в целия свят се прикриват. Това се прави с цел да не се разпрострира паниката и разстройството на пазарите. Това, че Фед е пазила тайни относно спасителните си мисии, е нещо обяснимо. Когато преди 2-3 години спасиха ПИБ, чрез заем от (около 1 млрд.) от правителството на Станишев, и това бе пазено в тайна от обществеността, е нещо съвсем познато за хората, които се интересуват. Не си спомням по какъв начин ние разкрихме истината, но "след дъжд - качулка". Когато системата се опази без срив, въобще не е важна временната подкрепа, в случая на Правителството. ( Сега тук въпросът е дали подкрепата е действително временна, или постоянна, защото в противен случай, логиката на разсъждение, значително се променя)

Не виждам някакво обединение на мненията спрямо това, което е най-добре да се предприеме спрямо закъсващите банки. Като гледам, приоритет остава мнението, че е най-добре банките с проблеми да фалират. Стига обаче това да не се отрази на цялата банкова система. А опазването на стабилността на банковата система в цял свят е задача № 1 на централната банка.

Понеже в България сме във валутен борд, мисията предприема правителството, в което са останали някои лостове за управление на икономиката. Щото Центр.банка е лишена от това удоволствие.


koganev

  • Гост
Re: Оцеляването - дело възможно ?
« Отговор #24 -: 28 Ноември, 2011, 15:50:55 »
0
...Като гледам, приоритет остава мнението, че е най-добре банките с проблеми да фалират. Стига обаче това да не се отрази на цялата банкова система. А опазването на стабилността на банковата система в цял свят е задача № 1 на централната банка.
...

Не банките с проблеми по принцип, а банките с некадърно управление. Проблеми има всяка банка... както и всеки човек, предполагам.
Фалитът има две ненадминати предимства - държи бизнеса нащрек и спира пълната разруха на закъсалото предприятие. Без фалити всеки бизнес заприличва на Съветския Съюз - отвън изглежда неразрушим и стабилен, докато не се срути с гръм и и трясък. Ако някоя централна банка иска да постигне едно зашеметяващо срутване на банковата система, нека да прави всичко възможно да предпази от фалит некадърните банкери.

Апокалипсис ще настъпи заради добри намерения, реализирани от възвишени идеалисти в името на обществото. Разбойниците не са чак толкова тъпи, че да докарат света до разруха. От кого ще крадат после? Може да ви прозвучи парадоксално, но само хора, мечтаещи за световен мир и всеобща справедливост, могат да разрушат света до степен на Апокалипсис.
Според мен разбойниците все още държат здраво властта в световен мащаб. Отваряйте си очите на четири, но все пак не купувайте земя с извор на кънда в дивия, за да оцелявате в нея след Апокалипсиса. По-скоро си я купете, за да оцелеете сега в този побъркан свят. 

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Оцеляването - дело възможно ?
« Отговор #25 -: 28 Ноември, 2011, 16:42:50 »
0
Има едно понятие "проблемни банки" и не съм го въвела аз. Това обичайно са банки с проблеми в платежоспособността, с невъзвръщаеми кредити и пр. (Понятие си е на банковия надзор.)

Като говориш за банки с некадърно управление, това е само една от 5-те критерия, за които една банка трябва да отговаря. Съществува един тест за оценка на банките, лриет от Базелския комитет - казва се Camel тест и включва оценка ( доколкото си спомням) за капиталова адекватност, рискови експоцизии, оценка на ръководството на банката и още неща, които не се сещам м момента...Има и други тестове, но този е унифициран.

Сега, поради дълговото бреме, ( което според мен е инсперирано от политиците, под влияние на лобита) , се преоткриват нови понятия, които са нещо отдавна открито, но никога неспазвано...

Номерът сега е да се вдига вой до небесата, как всичко ще рухне, как предстои апокалипсиса, с цел - провеждане на някои силно нежелани политики от населенията, една от които например е пенсионната реформа...

Действително, у населението на Европа, без българското, има много дупки на колана, които могат да бъдат затегнати. При българите, в момента се провежда тест каква е горната летва на търпимостта, но тя не е от особено значение в Европа. Там има силно затвърдени демократични традиции, и силно се съмнявам да се устиска дотолкова...

Смятам, че банките могат да се оставят свободно да фалират, ако се премахнат други законови изисквания към дейността им, така например- сещам се за законовата гаранция от 100 000 евро. Тези пари в някаква минимална степен ще бъдат платени от от Фондовете за гарантиране на депозитите, а останалата част - от бюджета. Това важи не само за нас, а и за Европа. Така че, "голият си е гол", и винаги цялото население поема разходите за некадърно управление на държавата, политиците, банковата система и т.н.

Те това исках да допълня...

servel

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 161
  • Карма: +17/-2
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Оцеляването - дело възможно ?
« Отговор #26 -: 28 Ноември, 2011, 17:57:59 »
0
Ами то съвременния западен финансов свят си е един СССР и то буквално.

Да попитам:

Как действат законите на капитализма в него, особено през последните 20г.?
Действително ли фалира некадърното управление или фалират тези, които са без или със слабо лоби?
Къде е СВОБОДНАТА конкуренция?
Къде и в кого отива печалбата?
Как се създават парите сега и какво наистина стои зад тях?
Рестарта на системата ли е да се възобнови кредитирането и вземането на нови и нови все по-големи кредити в геометрична прогресия да стимулират потреблението/оборота?
Как ще си решат пенсионното и здравното обслужване западните общества?!!! (оставете БГ - ние сме капка в морето)

И тази приказка, че разбойниците не са толкова тъпи да докарат света до разруха, щото няма от кой да крадат после не е вярна - то и вирусите се размножават и убиват организма, ако няма антидот, който да се приложи навреме. После с организма си отиват и вирусите в небитието.



koganev

  • Гост
Re: Оцеляването - дело възможно ?
« Отговор #27 -: 28 Ноември, 2011, 20:31:12 »
0
Не всички вируси правят така... По този показател бих ги разделил на тъпи и умни. Умните са разбойници, тъпите са идеалисти. Разбойниците не убиват без причина, само идеалистите го правят... Разбойникът е рационален - ако разбереш намеренията му, имаш голям шанс да оцелееш. Идеалистът ще те жертва, защото с радост ще загине заедно с теб за идеята.
Та и при вирусите има тъпаци, да ти кажа...

И се запознай по-добре със същността на "най-справедливото общество" преди да го сравняваш с финансовия свят.

Малкият и среден бизнес е моторът на Европа, защото:
- законите действат еднакво за (почти) всички. Идеално общество няма.
- кадърните успяват, а за некадърните има солидни социални помощи. Незаслужени и прекалено солидни.
- конкуренцията е навсякъде. Буквално навсякъде! За разлика от БГ не се трепят и не се блъскат по опашките - конкурират се (почти) по правилата. И най-неразбираемото за нас е, че едновременно се конкурират и си сътрудничат.
- печалбите отиват в онези, които са ги заработили, след като приспаднат данъците. А данъците пък те сами са си ги гласвали, така че да не ги оплакваме. Ей ги нашите - ниски, а май ние сме за оплакване. Това не е изобщо в подкрепа на високте данъци, пепел ми на устата. Просто прави впечатление.
 
Другите три въпроса са наистина в десетката. Парите са присвоени от държавните администрации, така че нищо добро не може да се очаква. Чрез парите държавните администрации се надяват да повишават постоянно потреблението, а това още повече влошава нещата. В крайна сметка пенсионното и здравното обслужване могат да станат буквално божа работа... Те, както си забелязал, в БГ вече са станали.
Но това са нормални неща - хората винаги грешат за бъдещето. Колкото повече се мъчет да го модулират, толкова повече ще грешат. Ние трябваше сега да сме в светлото бъдеще, а капитализмът да е изгнил отдавна. Светът трябваше да се е свършил поне 15 пъти, а извънземни да са населили планетата със зелени дребни и опулени човечета. Гледал ли си "Блейд Рънър" - той май се разказваше за времето, в което живем... Дори гениалният Ридли Скот не е познал кой знае какво.
« Последна редакция: 28 Ноември, 2011, 20:43:55 от koganev »

nearvana

  • Гост
Re: Оцеляването - дело възможно ?
« Отговор #28 -: 28 Ноември, 2011, 20:58:05 »
0
Това, че Фед е пазила тайни относно спасителните си мисии, е нещо обяснимо.
за мене е необяснимо да изсипеш половината си доход за годината за спасяване на няколко провалили се банки
Когато преди 2-3 години спасиха ПИБ, чрез заем от (около 1 млрд.) от правителството на Станишев, и това бе пазено в тайна от обществеността, е нещо съвсем познато за хората, които се интересуват.
е тва обяснимо ли е! заема е от правителството на станишев колкото и бойко плаща пенсиите. тва са пари на данъкоплатците с които е била спасена ПИБ в разрез със законите в бг. На мене не ми е обяснимо как правителството погазва закона за да спаси с пари на данъкоплатците една некадърно управлявана или по-скоро умело източена банка.


Коганев, прав си че пътя към ада е постлан с добри намерения! Проблема с вируса е че не е един а са много и всеки гледа да захапе по една клетка и да се размножи. Само едничка, вика си той, нали и аз съм живинка  ;) завалийката ... ама те много дейба маа им. И циганите така - не са много лакоми ама като станат половината от жителите на селото и системата се разпада.

поздрави
 *drinks*

koganev

  • Гост
Re: Оцеляването - дело възможно ?
« Отговор #29 -: 28 Ноември, 2011, 22:09:55 »
0
Аз, като данъкоплатец, съм съгласен ПИБ да се спасява с малко мои и много ВАШИ пари, щото имам една фирмена сметка... И за няколко други банки, в които имам едно-друго, ще се съглася, но за останалите - не!  :P