Автор Тема: Оцеляването - дело възможно ?  (Прочетена 25331 пъти)

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Оцеляването - дело възможно ?
« Отговор #75 -: 02 Декември, 2011, 12:20:45 »
0
Да вижте само иделаната корелация на графиките спрямо долара на злато, сребро, паладии, мед и ...еврото. Какво ще рече това, че еврото е някъкъв ситетичен комодитис що ли към този момент въпреки милионите глупости написани за неговият крах. За долара да сега пускат относително малки пиратски тиражчета, голямото печатене ще стартира през февруари-март догодина а след месец за съжаление и Европа ще бъде принудена да прави същото. Само Китай сега би могъл да задържи нещата близки до такива каквито сме свикнали да  ги виждаме за известно време и според мен те имат пряк интерес да постъпят така, иначе и те горят. Дано да се намесят след Нова Година иначе вярно ще се оплескат много нещата.
Е, това за еврото като синтетична стока, не ми беше хрумвало.
Но, знаеш ли, че има нещо тука. И това най-вероятно се корени в обстоятелството, че ЕЦБ не е точно класическа емисионна банка от стандартен тип, не може да печата произволно, прескачайки правителствата ..
Баси, докъде го дакараха!

koganev

  • Гост
Re: Оцеляването - дело възможно ?
« Отговор #76 -: 02 Декември, 2011, 18:18:26 »
0
Кои?

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Оцеляването - дело възможно ?
« Отговор #77 -: 08 Декември, 2011, 00:26:18 »
0
Ето 1 видео, което намирам за изключително полезно, с изброени всички необходими стъпки за оцеляване и справяне в последната и най-голяма криза, която човечеството някога ще преживее от библейска гледна точка:
7 Strategies for empowering your family to thrive now and through the tough times ahead http://countrylivinguniversity.com/webinar-classroom/

Видеото е серизоно и препоръчвам да му отделите време, когато имате достатъчно време.
 :)

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Оцеляването - дело възможно ?
« Отговор #78 -: 08 Декември, 2011, 15:39:04 »
0
Ето 1 видео, което намирам за изключително полезно, с изброени всички необходими стъпки за оцеляване и справяне в последната и най-голяма криза, която човечеството някога ще преживее от библейска гледна точка:
7 Strategies for empowering your family to thrive now and through the tough times ahead http://countrylivinguniversity.com/webinar-classroom/

Видеото е серизоно и препоръчвам да му отделите време, когато имате достатъчно време.
 :)


Това изглежда доста полезно. Ще го изгледам при възможност и ще споделя ..

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Оцеляването - дело възможно ?
« Отговор #79 -: 10 Декември, 2011, 18:02:11 »
0

How to Survive and Prosper in the Coming Financial Meltdown

Или как за часове може да се развие, и евентуално, как да се подготвим.

 *drink11*

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Оцеляването - дело възможно ?
« Отговор #80 -: 10 Декември, 2011, 19:30:28 »
0
Ето 1 видео, което намирам за изключително полезно, с изброени всички необходими стъпки з
antoninus,
Изгледах материала.
Доста систематично е подходено и е полезно, съмнение няма.
Не съм сигурен, дали да се радвам, дали да се натъжавам, че когато съм разимшлявал по тази тема, в главата ми светкаха последователно същите  ламБи (ерго, да се помисли за решаване на същите въпроси, които авторът поставя).

Вероятно трябва и да ти благодаря поради причина, че със сигурност щях да положа някакви усилия за поредно що-годе систематизирано изложение, което изисква време и труд. Тази работа щеше да стане належаща при хипотезата на негативни новини от Европа в края на изминаващата седмица, което в известна степен не се случи.
Мнозина гледат позитивно и с оптимизъм, аз съм с много смесени чувства.

Напълно естествено, никого в нищо не смятам да убеждавам, но има сериозни основания за поне някакви размишления в тази посока. Решението е индивидуано.

Подходът на автора е, как да кажа, типично американски.
Практичен, свързва идеите и с едно бизнес начинание. В последното не виждам нищо лошо.
Той е изконсумирал лично много негативен опит и може да помогне на мнозина да не влизат в ненужни приключения, а това би било редно да се овъзмезди.
Допадна ми и обвързването на начинанието с духовната нагласа и преглед на изначалните ценности.

Нещото, което посвоему субективно не споделям, без това по никакъв начин да понижава качеството на изнесеното, че подходът му към третиране на проблема и предлаганите решения е ..... търся дума .... индивидуалистичен.
Да, той говори за потенциално възможни сериозни драми и кризи, но по особен начин води повествованието така, че аз субективно възприемам, че другият свят ( модерният, урбанизиран живот ) ще си го има едва ли не незасегнат, е почти незасегнат. А нашият лиричен героя може да си живее хармонично и щастливо (заедно със семейство) запилян някъде там, из "пустошта".

Винаги съм се опитвал да разсъждавам за едно подобно начинание само като дело на някакъв кръг съмишленици, които запазват задължително автономност (лична, на семействата си), не скъсяват дистанцията ни косъм повече от наистина необходимото, но се обединяват при определени обстоятелства и "правила".  Не случайно последното е в кавички.
Знам, че е трудно (или направо не)осъществимо докато настоящият свят дава някакви надежди.
Горе си признах, че не съм правил работни постъпки в тази посока.

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Оцеляването - дело възможно ?
« Отговор #81 -: 10 Декември, 2011, 20:09:27 »
0
Здравейте всички,аз не мога да го гледам това видео.Сега се опитах да го пусна,но видео няма....... :(
Разкажете с две думи за какво иде реч,моля. *drink6*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Оцеляването - дело възможно ?
« Отговор #82 -: 10 Декември, 2011, 20:37:29 »
0
Здравейте всички,аз не мога да го гледам това видео.Сега се опитах да го пусна,но видео няма....... :(
Разкажете с две думи за какво иде реч,моля. *drink6*
Тъкмо да загася и видях въпроса ти .

Описва се доста подробно за всички препоръчителни  стъпки, които да направи един човек (по-скоро едно семейство), с коит ода планира и осъществи преместване на живота си от големия град в .... някъде в страната.

Разработил е видеа, писмени ръководства и предлага включително практически семинари с лектори.

Всичко това се продава, разбира се!

Уводното видео разглежда нещата доста подробно, въпреки че е фрий.

Лека и приятна !


imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Оцеляването - дело възможно ?
« Отговор #83 -: 10 Декември, 2011, 22:46:11 »
0
Вероятно комунка нещо да се спретне, егати простотиите.

nearvana

  • Гост
Re: Оцеляването - дело възможно ?
« Отговор #84 -: 11 Декември, 2011, 04:38:06 »
0
много добър цитат:
In other words, what is certain is that nobody has any certainty what will happen, and the result would be a massive deleveraging wave of epic proportions. What is also certain is that the global central banking cartel (sans the ECB in the post non-EUR world), would do everything to halt said deflationary vortex, and will just hit the CTRL+P combination on every possible device in its arsenal to stave off the inevitable. What is then absolutely sure, is that the second to last step will be the realization of Bernanke's theoretical threat to dump money out of helicopters... with the final outcome being history repeating itself once again, in that no civilization has ever collapsed from a deflationary collapse but always from the authoritarian response to it, yet which has seen hard assets survive in fair value form for over 20 centuries.
... с парите не е ясно какво точно ще става ама реалните активи (моля не се хващайте за счетоводната дефиниция,  имам предвид assets) няма да изчезнат а ще запазят истинската си стойност. аджеба, ако ще гледаме мад макс на живо поне няма да е заради тия глупости около финансовия сектор
цялата статия
http://www.zerohedge.com/news/swiss-germans-set-unleash-capital-controls-european-companies-prepare-euro-end

 *drink11*

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Оцеляването - дело възможно ?
« Отговор #85 -: 11 Декември, 2011, 19:24:49 »
0
Ето 1 видео, което намирам за изключително полезно, с изброени всички необходими стъпки з
antoninus,
Изгледах материала.
Доста систематично е подходено и е полезно, съмнение няма.
Не съм сигурен, дали да се радвам, дали да се натъжавам, че когато съм разимшлявал по тази тема, в главата ми светкаха последователно същите  ламБи (ерго, да се помисли за решаване на същите въпроси, които авторът поставя).

Вероятно трябва и да ти благодаря поради причина, че със сигурност щях да положа някакви усилия за поредно що-годе систематизирано изложение, което изисква време и труд. Тази работа щеше да стане належаща при хипотезата на негативни новини от Европа в края на изминаващата седмица, което в известна степен не се случи.
Мнозина гледат позитивно и с оптимизъм, аз съм с много смесени чувства.

Напълно естествено, никого в нищо не смятам да убеждавам, но има сериозни основания за поне някакви размишления в тази посока. Решението е индивидуано.

Подходът на автора е, как да кажа, типично американски.
Практичен, свързва идеите и с едно бизнес начинание. В последното не виждам нищо лошо.
Той е изконсумирал лично много негативен опит и може да помогне на мнозина да не влизат в ненужни приключения, а това би било редно да се овъзмезди.
Допадна ми и обвързването на начинанието с духовната нагласа и преглед на изначалните ценности.

Нещото, което посвоему субективно не споделям, без това по никакъв начин да понижава качеството на изнесеното, че подходът му към третиране на проблема и предлаганите решения е ..... търся дума .... индивидуалистичен.
Да, той говори за потенциално възможни сериозни драми и кризи, но по особен начин води повествованието така, че аз субективно възприемам, че другият свят ( модерният, урбанизиран живот ) ще си го има едва ли не незасегнат, е почти незасегнат. А нашият лиричен героя може да си живее хармонично и щастливо (заедно със семейство) запилян някъде там, из "пустошта".

Винаги съм се опитвал да разсъждавам за едно подобно начинание само като дело на някакъв кръг съмишленици, които запазват задължително автономност (лична, на семействата си), не скъсяват дистанцията ни косъм повече от наистина необходимото, но се обединяват при определени обстоятелства и "правила".  Не случайно последното е в кавички.
Знам, че е трудно (или направо не)осъществимо докато настоящият свят дава някакви надежди.
Горе си признах, че не съм правил работни постъпки в тази посока.

Начев, спор няма, че за българските стандарти не всичко е приложимо (напр. апаши ще ти смъкнат колекторите). Обаче видеопрезентацията наистина е изпипана. Аз смятам, че спокойно можеш да искаш съвет от някой 50-60 годишен, който да ти обясни какво вирее на местна почва, как се организират и т.н.
Идеята за общност и на мен ми е хрумвала, ама доста познати се отнасят пренебрежително към кризата, та най-много да се организирам с още някой. Време обаче много не остава и идва време разделно.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Оцеляването - дело възможно ?
« Отговор #86 -: 11 Декември, 2011, 19:53:54 »
0

И аз не можах да го отворя. Излезе ми една картинка и това е всичко. Логнах се, получих по мейл, че вече е активирано, но пак същото.


antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Оцеляването - дело възможно ?
« Отговор #87 -: 11 Декември, 2011, 20:38:22 »
0

И аз не можах да го отворя. Излезе ми една картинка и това е всичко. Логнах се, получих по мейл, че вече е активирано, но пак същото.


Обобщено се намира тук http://countrylivinguniversity.com/membership/

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Оцеляването - дело възможно ?
« Отговор #88 -: 11 Декември, 2011, 21:23:44 »
0
Начев,Тони благодаря ви  :)
Не знам,но ми стана смешно,че българската жена,тези техники ги знае от баба си  *girl*
Боже,дали не остарявам..........  *scare*
Аааа.....Не ! Сигурна съм  *yahoo*  *yahoo*  *rofl*  *rofl*  *drinks*
« Последна редакция: 11 Декември, 2011, 21:28:14 от regata »
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Оцеляването - дело възможно ?
« Отговор #89 -: 11 Декември, 2011, 21:39:58 »
0

Тони,
Благодаря! :)
Това е един пример - как се печели от самата криза.

 *drink11*