Автор Тема: Мнение за едно апартаментче  (Прочетена 64317 пъти)

vfrz

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 150
  • Карма: +10/-7
  • Респект: +8
    • Профил
Мнение за едно апартаментче
« -: 27 Ноември, 2011, 22:20:03 »
0
Здравейте!

ПОпаднах на следната оферта , която ми се стори интересна. Трябва ми апартамент с 3 спални, а този отговаря на изискването, а отделно изглежда прилично обзаведен и с вкус.

Ще се радвам да чуя мнения. Благодаря предварително.
« Последна редакция: 27 Ноември, 2011, 23:02:31 от vfrz »

koganev

  • Гост
Re: Мнение за едно апартаментче
« Отговор #1 -: 27 Ноември, 2011, 22:53:49 »
+1
Стълбите са опасни за деца - трябва да се обезопасят.
Колоните ще пречат много. Ама много!
Спалните не ги виждам на снимките, но мисля, че са по 8-9 кв.м. и евентуално са скосени - също неудобно.
Вижда ми се нисък. Или онзи момък на снимката е два метра висок...
Аз не бих го взел.
 

vfrz

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 150
  • Карма: +10/-7
  • Респект: +8
    • Профил
Re: Мнение за едно апартаментче
« Отговор #2 -: 27 Ноември, 2011, 23:11:20 »
0
Височината сякаш е около 2.5м, съдейки по входната врата - има около половин метър от нея до тавана. за скосовете е ясно, а и съм съгласен, че квадратурата на спалните ще да е в тоя диапазон някъде. някой дали би могъл да припомни колко беше минималната височина на етаж по БДС?
Това, което аз забелязах, е, че  сградата май се намира на булеварда, ако правилно съм преценил разстоянието до отсрещната сграда на една от снимките. Все пак може да отскочим да го видим тея дни, ако брокерите не настояват за комисион от купувача.

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Мнение за едно апартаментче
« Отговор #3 -: 28 Ноември, 2011, 14:01:16 »
0
Понеже искаш мнение, ще кажа, че мезонетите имат няколко неудобства и някои привлекателни страни.

От неудобствата са скосовете, трудното отопляне през зимата и трудното изстудяване през лятото, едновременно с рисковете все някога да ти протече...Ако нямаш тераси, можеш да си силно подтиснат, да не ти достига въздух и простор, едновременно по-големите разходи за климатизация. Ако имаш тераси и достатъчно прозорци, можеш да се наслаждаваш на добра панорама, и особено във Варна, ако имаш изглед към морето. Заедно с това, на последния етаж чуваш по-малко шумове от околната среда и май с това изчерпах доводите си...

koganev

  • Гост
Re: Мнение за едно апартаментче
« Отговор #4 -: 28 Ноември, 2011, 15:12:50 »
0
Забрави най-силния коз - нямаш съседи отгоре. Това удължава живота ти с поне 10 години.

vfrz

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 150
  • Карма: +10/-7
  • Респект: +8
    • Профил
Re: Мнение за едно апартаментче
« Отговор #5 -: 28 Ноември, 2011, 22:14:42 »
0
Благодаря за мненията до момента.

@global, сега си спомних, че бях получил от теб полезни съвети за мезонет и преди доста време :) в случая едва ли ще има някава морска панорама, предвид разположението, което според брокера е 'точно зад Централна поша', което е сериозен минус :)

Евентуалната липса на балкон с приемлива квадратура директно ми секва всякакъв интерес. Може да направим един оглед този уйкенд, за да се затвърдят съмненията :)

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Мнение за едно апартаментче
« Отговор #6 -: 28 Ноември, 2011, 22:52:39 »
0
Нямам спомен за такова нещо...
Просто съм ходила на гости в такъв, и съм се задушавала от теснотията, липсата на въздух и пространство и тераси. Още повече, жегата беше чудовищна и липсата на кислород се усещаше болезнено...На всичкото отгоре, нямаше асансьор и 6 етажа нагоре, ми изплезиха езика....

Boby

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 113
  • Карма: +4/-0
  • Респект: +5
    • Профил
Re: Мнение за едно апартаментче
« Отговор #7 -: 28 Ноември, 2011, 23:54:21 »
0
Забрави най-силния коз - нямаш съседи отгоре. Това удължава живота ти с поне 10 години.
Супер, а ако нямаш съседи отникъде, с колко се удължава? :)

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Мнение за едно апартаментче
« Отговор #8 -: 29 Ноември, 2011, 12:08:08 »
0
Градски здрасти,

Най-добре идете да го видите, ама вземи и някой страничен човек (приятел, приятелка) да гледа с вас (ще бъде по-обективен). Много внимавай с големината на спалните! През 2008 (края на есента) така се заблудихме с жена ми и взехме един подобен (на Райно Попович - до ВИНС-а), който само след няколко дни го пре-продадохме със загуба от около 3К евро (оттървах се леко). Подлъгахме се от доброто местоположение (за разлика от централна поща - да си до катедралата във Варна в никакъв случай не е както да си до Ал. Невски в София) и от това, че беше много добре направен, казахме си - е колко му трябва на човек да му е спалнята и детските стаи. После като си ги представих с мебелите... Има ли гараж? На това място определено нямаш къде да паркираш. Успех каквото и да решите! Това, че е обзаведен не трябва да те подлъгва, от друга страна си изчисли колко би дал за ремонт, кухни, бани и пр. на друг апартамент.
I say what I do and do what I say.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Мнение за едно апартаментче
« Отговор #9 -: 29 Ноември, 2011, 12:16:43 »
0
Още един минус: вероятно ще трябва сам да си ремонтираш покрива, ако протече, макар да е обща част и разходите да трябва да се поделят. Иначе има известен чар да живееш в мезонет, особено с голяма тераса и хубава гледка.

vfrz

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 150
  • Карма: +10/-7
  • Респект: +8
    • Профил
Re: Мнение за едно апартаментче
« Отговор #10 -: 29 Ноември, 2011, 20:36:48 »
0
Нямам спомен за такова нещо...

Моя грешка. Извинения  :-[ Бях разменил преди време няколко л.с. в 'другия' форум с потребител със сходен ник по темата.

@Bulcan

Мерси за съветите, градски ;) Едва ли ще ме грабне жилището, предвид това, че районът не го понасям почти органически. Напълно съм наясно с многото недостатъци. Доста често ми се е налагало да споря с приятели колко по-добре е да живееш в идеалния център и гръцката махала, токолкото там. Интересно е колко много хора слагат районите под един знаменател - 'център'.

Ако брокерът се обади, ще наминем да го видим това чудо на модерното строителство :) Ще помисля и кого да взема с мен от приятелите.

@gogolcho

Напълно съм наясно с потенциалните разходи за ремонт по покрива, но за мезонет с добро разположение и сносна тераска с изглед и усещане за простор съм готов да поема риска :)

За всичките тези години на наблюдение на пазара на неджижимости във Варна достъгнах до извода, че няма нищо стойностно за средно статистическо семейство с две дечица. За крайградска къща явно е прекалено рано да се говори - абсурдно скапани са комуникациите все още. Единствената реална възможност виждам в тавански апартамент или мезонет, но там целите или са баснословни, или жилищата не стават за нищо.

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Мнение за едно апартаментче
« Отговор #11 -: 29 Ноември, 2011, 21:03:48 »
0
vfrz ,

Сега му е времето да търсиш и да намериш своето.  :) Въпреки добрите съвети на приятели, сигурна съм, че мястото което подхожда на теб и семейството ти , ще го усетиш, с цялото си същество. В момента, в който си кажеш, че това е твоето място, ще си абсолютно сигурен, че не си сгрешил. Никога не приемай компромиси! И не слушай репликите на хората, които се опитват да те омайват с цел - продажба или комисионна. Запуши си ушите.
Ако ме питаш, ако нещо ти харесва, поискай поне един 15 дни да живееш в жилището, за да му "свикнеш с номерата". Ако след 15-я ден все още ти харесва, го вземай, без да му мислиш! (ако е възможно)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Мнение за едно апартаментче
« Отговор #12 -: 29 Ноември, 2011, 21:28:02 »
0
С подходящ интериор и 2.50 да е високо, може да изглежда перфектно - в крайна сметка ако не се удря главата в тавана, останалото е зрителна илюзия. Но споделяйки му всички изложени дотук недостатъци, въоръжен и с една лазерна ролетка, казваш на собственика една цена от 40-50К или даже по-ниска, завършваш с култовата фраза "горещите оферти изстиват бързо" и ако ще. А най-добре се свържи директно със собственика, защото има голяма вероятност този посредата да пречи, вместо да е полезен.

vfrz

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 150
  • Карма: +10/-7
  • Респект: +8
    • Профил
Re: Мнение за едно апартаментче
« Отговор #13 -: 25 Август, 2012, 17:06:20 »
0
Напоследък  ми е тръгнало да изтупвам от праха старите си теми :)

Интересно ми е да чуя мнения за този апартамент.

Отидох на оглед преди време. Мястото е малко особено. Който познава района и Варна в частност, знае за какво говоря. Това са тухлени блокове строени на калкан около 2000 година. Aпартаментът не е никак лош. Няма да коментирам брокерските трикове в описанието, които лъснаха като задник на месечина при огледа. Всичко изглежда добре, притеснява ме само мястото. От една страна няма проблем с паркиране и прочие, от друга пък е малко забутано. Иначе голям апартамент, ремонтиран, полуобзаведен без да са били жалени средства. терасата е...става уникална покривна градинка от нея. Спалните гледат към двора на ВИК, който е излишно голям и щедро озеленен. Цената може да се коментира, защото е видно от каква са почнали, допускайки огромната грешка да листнат апартамента в почти всяка действаща агенция в града.

Благодаря предварително ;)
« Последна редакция: 25 Август, 2012, 17:10:20 от vfrz »

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Мнение за едно апартаментче
« Отговор #14 -: 25 Август, 2012, 17:39:58 »
0
Моето мнение е, че апартаментът е обзаведен с много жалени средства - ламиниран паркет, китайски смесители и  душ, евтина мивка, евтина кухня, евтини дивани. Намира се на последния етаж - опасност от течове. Терасата е фантастична. но трябват много инвестиции в нея за да се наслаждаваш на гледката. Евентуално ще трябва разрешителното на другите съсобственици в етажната собственост за слагане на навеси, саксии и прочие неща, свързани с идеята ти за покривна градина.