Покажи участието

От тук може да видиш всички публикации на този потребител.

Публикации - evgenia

Страници: 1 [2]
16
Здравината на жилището мене лично много ме вълнува.

Благодаря за хубавите анализи и особено за това, че изводите са на човешки и разбираем език.

Както съм казвала имотът е като жената - за да изглежда добре и ползването му да доставя удоволствие дълги години, се нуждае от поддържане.
Не разбирам от строителство и терминологията ми сигурно е ужасна, за което се извинявам.
Но досега се анализира здравина по време на земетресение. А у нас сградите се накланят, пукат и падат и без трусове. Бих се радвала да споделите как да разпознаем опасностите в ежедневието. Например опасни ли са течовете в и около блока. Имаше един блок в Надежда, който се напука сериозно (май е 224-ти), за който експеризата е показала, че причината е дългогодишен теч във главния водопровод, т.е този, който влиза в блока. Вижадала съм панелки с напуквания още на входа, напуквания по местата на панелите (например тавана на голям хол, където имало свръзки). дали това показва опасност. А когато съседът ни наводнява с години - това само козметичен проблем ли е или показва и опасност за здравината. Искам да знам, кое наистина е важно - да се разбереш със съседите е трудно, но няма невъзможни цели. Ако знам, че смяната на щрангове е важна, ще обърна земята, но ще го постигна.

И още нещо. През 2006 г. имаше някаква комисия, която готвеше закон за "паспортизация" на имотите - да се правят изследвания на жилищата, вкл. здравина, енергоспестяване и т.н., които после да се поставят на табели във входа, но явно работата е замряла. Знаете ли нещо по въпроса.
Независимо от всички анализи - никога не бих купила панел. Стените им са много тънки, а размерът винаги има значение.  :)

 *drink3* Само една блондинка по душа може да пише по време на мача Англия-Германия.
 



17
Неграмотен иделано е описал плюсовете и минусите, няма какво да добавя.

Лично аз и лично за себе си и в този период от живота си - предпочитам апартамент в центъра.
Когато се пенсионирам или поне поостарея достатъчно - си мисля за накрайградската къща.

Но варианта зима в центъра, лято в покрайнините е най-ужасното нещо. Това си е форма на шизофрения, според мене. Изводът е на много години опит в това безумие.

Ако някой наистина обича живот в къща - трябва да да действа и да направи замяната. Но ако се колебае - не е за него "селския живот", т.е да продължи да се колебае (т.е мисли, проучваи и следи за добри оферти) и да си живее в центъра. Докато нещо не му грабне сърцето.

 


 

Страници: 1 [2]