Покажи участието

От тук може да видиш всички публикации на този потребител.

Публикации - OwnerBG

Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 46
61
Собственик, благодаря ти! *drinks* Все пак е по- добре късно отколкото никога...  ;)
Тая година обаче съм на вълна "диво къмпиране". Търся си достъпно за автомобил място за палатка, на див плаж, далеч от хора, на юг от Варна. Нещо ми се върти около Шкорпиловци или Бяла... някой някакви идеи?
 *drink1*

Отиваш на Шкорпиловци и тръгваш по пътя покрай плажа посока Бяла. Отминаваш станцията на БНТ и голямата тръба с минерална вода. В дясно е дъбова гора а в ляво уникален плаж. Стигни максимално близко до нос Карабурун. Отатък е Карадере на Бяла но е малко пренаселено напоследък там. Може да се отиде покрай носа пеша. В гората се разполагай спокойно.Общинска е накрая на пътя. Има два извора в гората. Това е землището на едно изчезнало селци Самотино. Догодина ще насерат мястото защото го вкараха в регулация скоро и ще се строи яко. Имаш шанс за последна година.Мястото е вълшебно. Не си носи бански.  *drinks*

62

В местност Пчелина ще приготвим над 2000 порции Капански кебап с продукти подсигурени от организаторите. Първите 2000 ще го опитат, а закъснелите ще слушат какво страхотно нещо са пропуснали.

На събора ще представим новата програма на Юнашкия тиган. Въстановка на стари съдове на живо, история на храненето и приготвянето на храната по най-стари технологии. По изгрев слънце на Еньовден, извадихме глина от старо находище край София, с която ще правим древни съдове на живо. Ще помагат всички които пожелаят да се включат и да се поизцапат. Готовите съдове ще бъдат част от благотворителен търг в края на годината. Събраните средства ще дарим за кауза, свързана с лечение или подпомагане на деца.
Националният фолклорен събор „ЛУДОГОРИЕ” се провежда за пръв път през тази година на 7 и 8 юли в местността „Пчелина” до Разград и  се организира от СНЦ „Лудогорие – 2012” със съдействието на община Разград и Регионален експертно – консултантски и информационен център „Читалища” /РЕКИЦ/ Разград.
Идеята за новото събитие в културния календар на община Разград възниква преди няколко месеца и е  на СНЦ „Лудогорие” с председател Валентин Димов.


„В последните години Разград гостоприемно предоставя сцена на детски танцови колективи чрез уникалния конкурс „Децата на България танцуват”; на състави, съхраняващи фолклора от извора чрез участията им в Панаир на киселото мляко и събора „Песните и ритмите на Лудогорието”; на  клубовете за народни хора – участници във фестивала „Капанска китка”. С това събитие,  от една страна, ще бъдат възродени и съхранени  българските фолклорни традиции, и от друга страна, ще бъде поставен  още един цветен акцент в богатия културен календар на нашия град”
Съборът ще даде   възможност за изява на непрофесионалните  групи  и изпълнители от страната-танцови и певчески групи за автентичен и обработен фолклор, както и индивидуални изпълнители без възрастови ограничения.
Богата и разнообразна с очаква да бъде програмата на събора. Организаторите са помислили за участници и гости на всякакви възрасти и с различни интереси.
36 вокални и танцови формации и много индивидуални изпълнители ще се изявят в рамките на двата дни на открита сцена.
През първия ден концерт ще изнесе формация „Хаджии” , а на 8 юли всички ще имат възможност да се насладят на изпълненията на Росица Пейчева.
И още – нестинарски танци, олелия, игри, песни и танци, мазни борби.
В РАМКИТЕ НА ДВАТА ДНИ ГОСТИТЕ НА СЪБОРА ЩЕ ИМАТ ВЪЗМОЖНОСТ ДА УЧАСТВАТ В РАЗЛИЧНИ АТРАКЦИИ: КОННА ЕЗДА И СТРЕЛБА С ЛЪК И ЩЕ МОГАТ ДА ОПИТАТ ОТ КАПАНСКИЯ КЕБАП, ПРИГОТВЕН В НАЙ-ГОЛЕМИЯ ЮНАШКИ ТИГАН В БЪЛГАРИЯ И БОБ ПО ХАЙДУШКИ.
ЗА ЗАБАВЛЕНИЕ НА ДЕЦАТА ФОНДАЦИЯ  „НАЦИОНАЛЕН ТРЪСТ ЗА СЪХРАНЕНИЕ НА  КУЛТУРНО-ИСТОРИЧЕСКОТО НАСЛЕДСТВО   БЪЛГАРИЯ” И СДРУЖЕНИЕ „ЛУДОГОРИЕ – 2012” ОРГАНИЗИРАТ  ПЛЕНЕР ЗА ИЗРАБОТВАНЕ И УКРАСЯВАНЕ НА ДРЕВНИ СЪДОВЕ ЗА ХРАНА ОТ ГЛИНА.



63
Юнашкия тиган гостува на фестивал „ ОТ ТРЪН ПО-УБАВО НЕМА”

Екипът на най-големия български тиган посети град Трън.
С представители на общинската администрация и организаторите, бяха уточнени последните подробности по първото гостуване на Юнашкия тиган на  ВТОРИ  ФЕСТИВАЛ НА КЛУБОВЕТЕ ЗА НАРОДНИ ТАНЦИ: „ ОТ ТРЪН ПО-УБАВО НЕМА”. Фестивалът се провежда под патронажа на Кмета на Община ТРЪН г-н СТАНИСЛАВ НИКОЛОВ.

Специално за участниците танцьори, които са над 400 човека от цялата страна, и хилядите гости, ще приготвим „Пилешки филенца с гъби и пролетни зеленчуци“. Отново ще готвим на жив огън. Отново ще се забавляваме заедно с новите си приятели. Хоро ще тропнем, песни ще попеем, трънската ракийка ще опитаме.

КЛУБ „БОДИФОЛК”, с подкрепата на Община ТРЪН ,  читалище”Гюрга Пенджурова-1895” и Фондация”Надка Караджова”  организират на 09.06.2012 г.
ВТОРИ  ФЕСТИВАЛ НА КЛУБОВЕТЕ ЗА НАРОДНИ ТАНЦИ:
 „ ОТ ТРЪН ПО-УБАВО НЕМА” – гр.ТРЪН–2012 г.
Фестивалът се провежда под патронажа на
Кмета на Община ТРЪН
г-н СТАНИСЛАВ НИКОЛОВ
На 09 .06.2012 г. в гр. Трън  се  организира ВТОРИ  Фестивал  на клубовете  за  народни танци “ОТ ТРЪН ПО- УБАВО НЕМА” Фестивалът няма съcтезателен характер. Неговите идеи и цели са:
 Да се опознае   и  популяризира  прекрасния Трънски край  ;
Да се съберат любители на българското хоро, без  ограничение  на  възрастта ,  с чието родолюбие се съхранява ценното ни фолклорно богатство;
Да се популяризира дейността на клубовете за народни танци от страната, чрез които и до днес се издига високо и гордо българщината;
Да  се  обмени  опит, да се създадат приятелски взаимоотношения между клубовете – гаранция  за успех  в  борбата  срещу  ширещата  се бездуховност ;
И… не на последно място  –  за  укрепване  на духа  и тялото чрез  Българския  национален   фолклор , което е предпоставка  за  здраве  и дълголетие.
Регламент
1. Всички  клубове  едновременно  играят  5  хора – по  едно  от всяка етнографска област:
Право  хоро  -  Тракия
Свищовско хоро –  Северна България
Ширто  -  Пирин
Ръка  - Добруджа
Ситно  шопско – Шопска област
2. Всеки клуб се представя с 2 хора – 1 хоро  от Шопската  етнографска  област(не е задължително )   и 1 хоро  по свой избор, в рамките на 6 минути.
3.Надиграване  на Ръченица – по  двама представители  от  клуб – за наградата на кмета  на гр.Трън –  (няма задължителен характер).
4. Фестивалът завършва с общи хора и концерт на известни фолклорни   певци  и  музиканти ,  специални  гости  на  събитието.
                                                           ПРОГРАМА
  Събота – 09.06.2012г.–11 часа- пристигане и регистрация на участниците. Свободно време за разглеждане  на гр. ТРЪН и посещение на ЖДРЕЛО на р.ЕРМА, Музеят  на Киселото  мляко,Параклисът „Св.Петка”, и др.,  закоито  ще  бъде  подсигурен  екскурзовод.
НАЙ-ГОЛЕМИЯТ БЪЛГАРСКИ ТИГАН, КАНДИДАТ  ЗА  „ГИНЕС“
- 14часа—Техническа конференция за ръководителите на клубове.Теглене жребии за реда на представяне на клубовете на сцена.
- 15 часа –Дефиле   около центъра  на гр.Трън ,което  ще  се прелее   в  общо  хоро.
- 16 часа –Начало на фестивала.
- 19.30 часа—   Закриване  на  фестивала и връчване на грамотите.
- 20 часа  - Празничен  концерт, в  който  ще  вземат  участие
КВАРТЕТ  „СЛАВЕИТЕ  НА  НАДКА  КАРАДЖОВА “ ,ИЛИЯ  ЛУКОВ, ОРКЕСТЪР „СРЕДЕЦ“  от  гр  .Перник и др.
Ангел Ангелов
Списание Собственик

64
Дъра-бъра / Re: Поздрави за приятели
« -: 02 Юни, 2012, 07:36:21 »
Да почетем хората които не са вече сред нас

!

65
Имоти / Re: Обслужващи сгради?
« -: 31 Май, 2012, 18:28:33 »
Оунъре, благодаря и на теб - тая наредба не я знаех.

Абе те и много главни архитекти не я знаят. Ако имаш конкретен имот, пиши.

66
Имоти / Re: Обслужващи сгради?
« -: 30 Май, 2012, 23:55:00 »
Ето наредбата.
Ако нещо не е ясно питай.
Има малко подробности, но не е сложно

НАРЕДБА № 2 ОТ 10.04.1998 Г. ЗА ЗАСТРОЯВАНЕ В ЗЕМЕДЕЛСКИТЕ ЗЕМИ

Издадена от министъра на регионалното развитие и благоустройството и министъра на земеделието, горите и аграрната реформа, обн., ДВ, бр. 48 от 28.04.1998 г.
Навигация в нормативен акт: 

[Начало]
Глава първа
ОБЩИ ПОЛОЖЕНИЯ

[Начало]
Чл. 1. С тази наредба се определят условията и редът за застрояване в земеделските земи по смисъла на Закона за собствеността и ползването на земеделските земи (ЗСПЗЗ) за случаите, в които не се променя предназначението им.

[Търсене по визиран нормативен акт] [Начало]
Чл. 2. (1) Без да се изисква промяна на предназначението на земеделските земи, в тях се разрешава застрояване, свързано с ползването им, както следва:
1. при имоти с площ до 10 дка - на едноетажни стопански постройки със застроена площ до 35 кв. м за съхранение на селскостопанска продукция и
инвентар, в това число и помещение за обитаване, които нямат траен статут и не се заплащат при отчуждаване и комасация на земята;
2. при имоти с площ над 10 дка:
а) на стопански сгради, постройки и съоръжения за съхранение на растителна и животинска продукция и отглеждане на животни съгласно списъка (приложението), включително инженерни мрежи и съоръжения за благоустрояване на имотите;
б) на жилищни сгради за обитаване от домакинствата на собствениците на земята и/или на лицата, които произвеждат селскостопанска продукция от съответните земеделски земи.
(2) Сградите и постройките по ал. 1, т. 2, букви "а" и "б" се разполагат в част от имота, предназначена за застрояване (двор за застрояване).

[Начало]
Чл. 3. Разпоредбите на наредбата не се прилагат в следните случаи:
1. за земеделски земи, които попадат в строителните граници на населените места, промишлените, курортните и вилните зони, определени със застроителен и регулационен план или околовръстен полигон;
2. за земеделски земи, които попадат в границите на одобрен общ градоустройствен план или в границите на устройствени зони в околоградската територия - до 5 км около големите и средните градове, и 3 км - около малките градове, одобрени от министъра на регионалното развитие и благоустройството по предложение на общинския съвет съгласно Наредба № 5 от 1995 г. за правила и норми по териториално и селищно устройство (обн., ДВ, бр. 48 от 1995 г.; изм. и доп., бр. 30 от 1996 г. и бр. 7 от 1998 г.);
3. за земеделски земи, които се ползват въз основа на актове на Президиума на Народното събрание, Държавния съвет или Министерския съвет до приключване на процедурите по ЗСПЗЗ;
4. за земеделски земи, които попадат във втора крайбрежна зона на Черноморското крайбрежие - до 5 км от брега, съгласно Наредба № 2 от 1995 г. за правила и нормативи за териториалноустройствено планиране на Черноморското крайбрежие (ДВ, бр. 16 от 1995 г.), определена с одобрените териториалноустройствени планове на крайморските общини;
5. на определени отстояния (сервитути) от естествени и изкуствени водоеми, от реки и крайречни диги, от пътища и железопътни линии, от границите на защитени природни обекти, от границите на паркове, лесопаркове, иглолистни и широколистни гори, от минни разработки и др.;
6. в зоните за санитарна и хидрогеоложка охрана на находищата на минерални води, лечебна кал и торф, в санитарно-охранителните зони около източниците и съоръженията за питейно-битово водоснабдяване, в охранителните зони на магистралните тръбопроводи, електропроводите с високо напрежение, на курортните ресурси, курортните местности, гробищните паркове, архитектурно-строителните паметници, в буферните зони около природните резервати и др.;
7. в хигиенно-защитните зони на депата (сметищата) за контролирано обезвреждане на твърди битови отпадъци;
8. в границите на напоителните полета;
9. в териториите с неподходящи за строителство инженерно-геоложки и теренни условия, в това число и в свлачищни участъци и райони;
10. на по-малко от 500 м от оста на съществуваща или проектирана автомагистрала и първокласен път и на по-малко от 300 м от оста на пътища на републиканската пътна мрежа от II, III и IV клас, както и на по-малко от 10 км от изграден граничен контролно-пропускателен пункт.

[Начало]
Глава втора
УСЛОВИЯ ЗА ЗАСТРОЯВАНЕ В ЗЕМЕДЕЛСКИТЕ ЗЕМИ

[Начало]
Чл. 4. (1) Застрояване в земеделски земи с площ до 10 дка се извършва въз основа на скица с нанесено от главния архитект на общината местоположение на постройката и местоположението за двора за застрояване - за имоти над 10 дка. Скицата е в мащаб не по-малък от 1:500 и с обхват, достатъчен, за да се прецени дали предвидената постройка се включва правилно в околната обстановка.
(2) Застрояване в земеделски земи с площ над 10 дка се извършва въз основа на застроителни решения, съобразени с действащите устройствени планове, а когато липсват такива планове, застроителните решения се придружават с обосновки за социално-икономическата, технико-устройствената и екологическата допустимост на предлаганото строителство. Застроителните решения се изработват от правоспособни проектанти върху топографо-геодезическа основа в мащаб не по-малък от 1:2000.
(3) Освен проектното решение за разполагането на сградите, постройките и съоръженията в двора за застрояване на отделен имот застроителното решение трябва да съдържа и данни за наличните сгради и съоръжения и в имотите, разположени в непосредствена близост.
(4) Неразделна част на застроителното решение е обяснителната записка. В нея се изясняват видът на сградите и съоръженията и спазването на нормите и условията за застрояване, посочени в чл. 5 и 6.

[Начало]
Чл. 5. Определянето на допустимото застрояване по реда на чл. 4, ал. 2 включва:
1. установяване на частта от имота, в която може да се застроява (двор за застрояване);
2. определяне на застроената площ на всички сгради, постройки и съоръжения;
3. определяне на вида на разрешените строежи и архитектурно-строителните, санитарно-хигиенните, екологическите и противопожарните изисквания към тях.

[Начало]
Чл. 6. Допустимото застрояване се определя, като се съобразяват:
1. желанията на собственика на земята;
2. местоположението и големината на имота в землището и достъпът до него от полски и други пътища и прокари;
3. ограниченията при ползването на земеделските земи, описани в документите за възстановяване на собствеността им;
4. традициите за застрояване в съответния район;
5. конкретните климатични, почвени, хидроложки, санитарно-охранителни, ландшафтни и екологични условия за територията;
6. възможностите за по-компактно застрояване чрез разполагане в съседство или групиране на сгради - при нотариално заверено съгласие на собствениците на съседните имоти;
7. възможностите за електрозахранване, комуникационно-транспортно обслужване, питейно-битово водоснабдяване и водоснабдяване за нуждите на селскостопанското производство, за отвеждане, пречистване и заустване на използваните води.

[Начало]
Глава трета
НОРМИ ЗА ЗАСТРОЯВАНЕ В ЗЕМЕДЕЛСКИТЕ ЗЕМИ

[Начало]
Чл. 7. (1) Площта на двора за застрояване по чл. 5 може да достига до 10 на сто от площта на имота, собственост на физическото или юридическото лице.
(2) Застроената площ на сградите (стопански и жилищни сгради, постройки и съоръжения) не може да бъде повече от 15 на сто от площта на двора за застрояване.
(3) Разгънатата застроена площ на жилищните сгради не може да бъде по-голяма от сумарната застроена площ на стопанските сгради и постройки.

[Начало]
Чл. 8. В земеделски земи с площ над 10 дка сградите се проектират с височина съобразно функционално-технологичните изисквания и етажност не повече от два етажа, а в земеделски земи с площ до 10 дка едноетажните постройки се проектират с височина до 3 м от средното прилежащо ниво до стрехата.

[Начало]
Чл. 9. (1) Разстоянието на сградите, постройките и съоръженията от границите между два съседни имота при свободно застрояване не може да бъде по-малко от 3 м.
(2) Сградите, постройките и съоръженията могат да се разполагат свързано по границата между два съседни имота при взаимно съгласие на собствениците, удостоверено с нотариално заверени подписи, като не се допуска отвеждане на дъждовни води от покривите на сградите в чужд имот.

[Начало]
Чл. 10. (1) Земеделските земи и дворовете за застрояване могат да се ограждат с подходящи огради. Видът и височината на оградите се определят от техническата служба на общината при издаване на разрешението за строеж.
(2) Оградата се изгражда по граничната линия на имота на собственика, който я строи. Тя може да се разположи поравно от двете страни на граничната линия, когато е постигнато писмено съгласие с нотариално заверени подписи на двамата собственици да изградят обща ограда.

[Начало]
Глава четвърта
СЪГЛАСУВАНЕ И ОДОБРЯВАНЕ НА ПРЕДЛОЖЕНИЯТА ЗА ЗАСТРОЯВАНЕ ЗЕМЕДЕЛСКИТЕ ЗЕМИ

[Начало]
Чл. 11. (1) Когато физическо или юридическо лице, собственик на земеделска земя, желае да извърши строителство, същото комплектува преписка, която съдържа:
1. искане до главния архитект на общината за извършване на строителство върху земеделска земя по чл. 2; в искането се изясняват видът и характерът на сградите, които ще се изграждат;
2. документ за собственост на парцела (имота);
3. скица с местоположение, граници и размери на парцела (имота) в координатна система 1970 г., заверена от поземлената комисия.
(2) Въз основа на искането главният архитект на общината определя начина на застрояване на имота по чл. 4, ал. 1.

[Начало]
Чл. 12. (1) Застроителното решение по чл. 4, ал. 1 се съгласува с органите на Хигиенно-епидемиологичната инспекция, районната инспекция по околната среда и водите, електроснабдяването, водоснабдяването и канализацията и със съответната регионална служба "Поземлена собственост" при Министерството на земеделието, горите и аграрната реформа и Министерството на регионалното развитие и благоустройството.
(2) Всяка служба по ал. 1 изразява своето становище в 14-дневен срок по отношение на въпросите, които са от нейната компетентност.
(3) Когато дадена регионална служба изрази отрицателно становище по предложението, собственикът на земята може да го внесе за съгласуване в съответното министерство.

[Начало]
Чл. 13. (1) При положителни становища на всички регионални служби, респективно министерства и други заинтересувани ведомства, и на архитектурно-градоустройствената комисия на общината, кметът на общината одобрява застроителното решение, което се обявява по реда на Гражданския процесуален кодекс и подлежи на съдебен контрол по чл. 138 на Закона за териториално и селищно устройство (ЗТСУ).
(2) Разрешаването на строителството се извършва съгласно глава шеста на Правилника за прилагане на Закона за териториално и селищно устройство (ППЗТСУ).

[Начало]
Чл. 14. Проектирането може да бъде отказано в следните случаи:
1. когато съществуват конкретни законови или други забрани, които правят невъзможно изграждането на исканите сгради и съоръжения;
2. когато има отрицателно становище от някоя регионална служба, респективно министерство, и това прави невъзможно изграждането на обекта.

[Начало]
Глава пета
РАЗРЕШЕНИЕ ЗА СТРОЕЖ В ЗЕМЕДЕЛСКИ ЗЕМИ

[Начало]
Чл. 15. Разрешението за строеж в земеделски земи по реда на тази наредба се издава за:
1. изграждане на едноетажни стопански постройки в съответствие с чл. 2, ал. 1, т. 1;
2. изграждане на нови сгради, пристрояване и надстрояване на съществуващи такива в съответствие с чл. 2, ал. 1, т. 2;
3. промяна на конструктивните елементи на съществуващите строежи;
4. промяна на функционалното предназначение на съществуващи сгради в съответствие с чл. 2, ал. 1, т. 2;
5. изграждане и преустройство на инженерни мрежи и съоръжения;
6. направа на огради.

[Начало]
Чл. 16. Разрешение за строеж се издава от главния архитект на общината въз основа на писмено искане на собственика, към което се прилагат следните документи:
1. при имоти с площ до 10 дка:
а) документ за собственост на имота, съответно на правото да се строи в него;
б) скица с указан начин за застрояване;
в) архитектурен и конструктивен проект със сметка за стойността на строежа;
2. при имоти с площ над 10 дка:
а) документ за собственост на имота, съответно на правото да се строи в него;
б) одобрено застроително решение, съгласувано със съответните регионални служби съгласно чл. 12;
в) скица с указан начин за застрояване;
г) разрешения за право на водоползване, електрозахранване, включване на отпадъчните води в съответния водоприемник, както и съответните заключения и оценка от органите на околната среда, санитарния контрол, противопожарната охрана, когато такива се изискват по действащото законодателство, в зависимост от вида и характера на съответния строеж;
д) одобрен проект, който съдържа най-малко архитектурно-строителна част (архитектурни проекти) и конструктивна част (конструктивни проекти) на предвидените строежи, инсталационни части на проекта за необходимите инженерни мрежи в двора за застрояване и инсталации на предвиждащите се строежи.

[Начало]
Чл. 17. (1) Разрешението за строеж се издава за стопанските сгради, постройки, съоръжения и мрежи, включени в застроителното решение, или само за онези от тях, които ще се изграждат първоетапно, и важи в продължение на две години от издаването му.
(2) Разрешението за строеж на жилищна сграда във връзка със селскостопанската дейност може да се издава по реда на ЗТСУ само в дворове за застрояване с изградени стопански сгради и инфраструктурни мрежи.
(3) В разрешението за строеж се вписват всички условия, свързани с изпълнението на обекта.

[Начало]
Чл. 18. (1) Когато някои от строежите се изграждат на етапи, при всяко последващо искане за издаване на разрешение за строеж се представят документите по чл. 16 и 17.
(2) Когато се иска разрешение за строеж на обект, непредвиден в одобреното застроително решение, освен документите по ал. 1 се представя и ново застроително решение, съгласувано по реда на чл. 12 и 13.
(3) За преустройства на строежи в двора за застрояване, без да се променя техният вид, посочен в чл. 2, за които се изисква разрешение за строеж, се представят документите по чл. 16, т. 2, букви "а", "б" и "д" и чл. 17.

[Начало]
Чл. 19. Издадените разрешения за строеж или отказите се съобщават на заинтересуваните собственици на имота, които могат да ги обжалват по реда на чл. 138 ЗТСУ.

[Начало]
Чл. 20. Определянето на строителна линия и ниво на строежа, техническото ръководство, контролът при изпълнението на строителните работи и въвеждането в експлоатация на сградите и съоръженията се извършват съгласно разпоредбите на ЗТСУ и ППЗТСУ.

[Начало]
Глава шеста
ПРАВА И ЗАДЪЛЖЕНИЯ НА СОБСТВЕНИЦИТЕ

[Начало]
Чл. 21. Собствениците на земята сами определят вида на застрояването в своите имоти, условията и начина за строителство, както и етапите на изграждане, съгласно разпоредбите на тази наредба.

[Начало]
Чл. 22. Собствениците са задължени при строителството да отнемат и оползотворяват хумусния пласт, да не увреждат и не замърсяват почвата и да спазват санитарно-охранителните, противопожарните и екологичните норми.

[Начало]
Чл. 23. Собствениците на постройки по чл. 2, ал. 1, т. 1 при отчуждаване или комасация са длъжни да ги съборят за своя сметка и да приберат материалите.

[Начало]
Глава седма
КОНТРОЛ И АДМИНИСТРАТИВНОНАКАЗАТЕЛНИ РАЗПОРЕДБИ

[Начало]
Чл. 24. Контролът по прилагането на тази наредба се осъществява от техническите служби на общините и органите на Министерството на регионалното развитие и благоустройството и на Министерството на земеделието, горите и аграрната реформа.

[Начало]
Чл. 25. Административнонаказателната отговорност се осъществява по реда на ЗТСУ, Закона за опазване на земеделските земи (ЗОЗЗ) и Закона за административните нарушения и наказания.

[Начало]
Чл. 26. Когато собственикът на земята извърши строителство на сгради и съоръжения, които не са свързани с ползването на земеделската земя по реда на тази наредба или са в отклонение на нормите за застрояване по чл. 9, същият се санкционира и се провеждат процедурите по ЗТСУ и ЗОЗЗ, като се заплатят съответните такси и глоби по ЗТСУ и ЗОЗЗ.
[Начало]
ДОПЪЛНИТЕЛНА РАЗПОРЕДБА
§ 1. "Имот" по смисъла на тази наредба е земеделска земя, собствеността върху която е възстановена съгласно Закона за собствеността и ползването на земеделските земи, собственост е на физически или юридически лица и има уникален кадастрален номер.
[Начало]
ПРЕХОДНИ И ЗАКЛЮЧИТЕЛНИ РАЗПОРЕДБИ
§ 2. Наредбата се издава на основание чл. 201, ал. 1 от Закона за териториално и селищно устройство във връзка с чл. 4, ал. 2 от Закона за собствеността и ползването на земеделските земи.
§ 3. Тази наредба отменя Наредба № 2 от 20 май 1993 г. за застрояване в земеделските земи (ДВ, бр. 47 от 1993 г.).
§ 4. Указания по прилагане на наредбата дава министърът на регионалното развитие и благоустройството, съгласувано с министъра на земеделието, горите и аграрната реформа.
§ 5. Наредбата влиза в сила от деня на обнародването й в "Държавен вестник".
[Начало]
Приложение към чл. 2, ал. 1, т. 2, буква "а"
Списък на сгради, постройки и съоръжения за съхранение на растителна и
животинска продукция и за отглеждане на животни в земеделските земи
1. Селскостопански сгради.
2. Складови селскостопански сгради и площадки.
3. Сгради за хангари и гаражи за селскостопански машини.
4. Резервоари и водоеми.
5. Силажовместилища, торохранилища и пречиствателни съоръжения.
6. Съоръжения за водоснабдяване, канализация и електроснабдяване.
7. Строителни хидромелиоративни съоръжения.

67
Дъра-бъра / Re: Поздрави за приятели
« -: 19 Май, 2012, 10:51:33 »
Поздрави с една гайдарско-кулинарна история
Най големият български тиган

68
Какъв ти е бюджета

69

ВКС въвежда ред при недовършените строежи

Излезе дълго чаканото тълкувателно решение, което въвежда яснота при „упражняване на правото на строеж” употребено в чл. 67 ЗС , от кой момент започва да тече давностният срок по чл. 67 ЗС , упражняването на правото на строеж за отделни обекти в сграда.
ТЪЛКУВАТЕЛНО РЕШЕНИЕ
№ 1/2011 г.
гр.София, 4 май 2012 г.
Върховният касационен съд на Република България, Общо събрание на Гражданска колегия, в съдебно заседание на 29 март 2012 г. в състав:
ПРЕДСЕДАТЕЛ на Общото събрание на
Гражданска колегия,
ЗАМ. ПРЕДСЕДАТЕЛ на  ВКС
и ПРЕДСЕДАТЕЛ  на Гражданска колегия:
СИМЕОН ЧАНАЧЕВ
ПРЕДСЕДАТЕЛИ на
ОТДЕЛЕНИЯ: ДОБРИЛА ВАСИЛЕВА
                        ТАНЯ МИТОВА
                        ПЛАМЕН СТОЕВ
                       
БОЙКА СТОИЛОВА


при участието на секретаря Борислава Лазарова
постави на разглеждане тълкувателно дело № 1 по описа за 2011 г. на ОСГК, докладвано от съдията БРАНИСЛАВА ПАВЛОВА

Делото е образувано с разпореждане на Председателя на Върховния касационен съд по предложение на тричленни състави на Върховния касационен съд Общото събрание на гражданската колегия да приеме тълкувателно решение по реда на чл. 292 ГПК поради противоречиво тълкуване на разпоредбата на чл. 67 ЗС от ВКС в решения, постановени по чл. 291 ГПК.
Поставените за тълкуване въпроси с определение от 28.09.2010г. по гр.д.№ 61/2010г. на ВКС, второ гражданско отделение, определение 10.11.2010г. по гр.д.№ 393/2010г. на ВКС, второ гражданско отделение и определение 06.12.2010г. по гр.д.№ 41/2010г. на ВКС, второ гражданско отделение, обобщено са следните:


1. Какъв е смисълът на понятието ”упражняване на правото на строеж”, употребено в чл. 67 ЗС , когато е учредено с единен договор за част от обектите в сграда, състояща се от множество самостоятелни обекти.

2. От кой момент започва да тече давностният срок по чл. 67 ЗС и прекъсва ли се той при прехвърляне на правото на строеж от първоначалния на последващ суперфициар.

3. Обусловено ли е упражняването на правото на строеж за отделни обекти в сграда от едни суперфициари от упражняването на съответните права от други суперфициари, когато те са сключили индивидуални договори със собственика на земята.

Ето текста
http://www.sobstvenik.com/?p=4257

70


Здравейте приятели, благодаря на всички, които споделиха емоцията на Юнашкия тиган.
Прегръщам ви.
В момента подготвям документите за кандидатстване в Гинес. Очаквайте невероятни снимки и истории от трите дни.
Ще представим целият екип и хората които ни подкрепиха.
Ангел Ангелов

71
Маранди, дръж живота близко до себе си, и помни всички близки които си обичал. Всички сме тръгнали нанякъде си. Само реда не го знаем.

72
Не трябва да има пълен член :)

пълен член за да е пълен тиганят.

73
Топ готвач приготвя накуп 350 порции в тиган за „Гинес“

Топ готвачът Пеньо Иванов ще се включи в приготвянето на традиционни български гозби в най-големия тиган, изработван в България. Това ще се случи в рамките на специалното гостуване на кулинарния фестивал „Пъстра трапеза“ по време на събитието, организирано от Ангел Ангелов, във възрожденския ни град Копривщица на 29,30 април и 1 май.

Пеньо Иванов е прочут с това, че вече 4 години в рамките на „Пъстра трапеза“ събира и съхранява традиционни рецепти от българската кухня, запазени в различни кътчета на България, за да покаже богатството на родната кулинария.
Юнашкият съд, който тежи цели 78 килограма, изработен е от неръждаема стомана и е с диаметър 150 см, ще се превърне в арена на действие за приготвянето на традиционни за този край рецепти, и официално ще кандидатства за приза „Bulgaria’s Largest Frying Pan“ зарекордите на „Гинес“. във възрожденския ни град Копривщица, сподели авторът на инициативата Ангел Ангелов. Специално за юнашкия тиган дърводелецът Найден Стефанов ще изработи двуметрова дървена дръжка, а за да се загрее подобаващо съдът на жив огън, ще бъдат докарани две каруци дърва.

В „Гинес“ вече са изпратени снимки и декларации, удостоверяващи размерите на тигана-гигант, а на събитието на 1 май ще присъства и нотариус, който ще проследи меренето на юнашкия готварски съд.
Според Ангел Ангелов, преди много векове старите българи използвали подобни гигантски съдове в мандрите, където се загрявало млякото. За да е атмосферата наистина специална, ще бъдат изработени и дървени пейки, на които гостите на празника да поседнат и опитат от вкусните гозби.

Освен Пеньо Иванов, гост-готвач на 1 май ще бъде и актьорът Стефан Сърчаджиев-Съро.
В менюто са включени вкусотии като свински късчета с пресни попски лукчета, гъби и градински подправки, пилешки филенца с морковчета, пресен чесън и масълце и агнешки дреболийки по овчарски, с гъби, печени пиперки, попски лукчета и пресен джоджен и агнешки дреболийки „по овчарски“. Освен това ще се приготви и забравената местна рецепта за домашна лютеница за разядка „Първата чушка“.

74

Юнашкият тиган ви очаква
[/b]


75
ТРИДНЕВНО КУЛИНАРНО ВЕСЕЛИЕ С НАЙ – ГОЛЕМИЯ БЪЛГАРСКИ ТИГАН

Програма на юнашката веселба

29.04.2012 г.
11.00 ч.Официално откриване и освещаване на Юнашкия тиган
11.30 ч Първо подгряване на Юнашкият тиган с дядовата рецепта „Свински късчета с пресни попски лукчета, гъби и градински подправки”
12.00 ч. Безплатна дегустация на български вина и ракии.
13.00 ч. Забравете за програмата, идват гайдарите, започват юнашки занимания.

30.04.2012 г.
11.00 ч. Второ подгряване на Юнашкият тиган с дядовата рецепта „Пилешки филенца с морковчета, пресен чесън и масълце ” Оцелелите закусват с чорбицата на дядо.

01.05.2012 г.
11.00 ч. Всички гости на Копривщица, отново ще преживеят онези дни на 20 април, а ние ще възстановим старите юнашки рецепти на Юнашкият тиган с дядовата рецепта „Агнешки дреболийки по овчарски, с гъби, печени пиперки, попски лукчета и пресен джоджен”

Гост-готвач Стефан Сърчаджиев-Съро

За всички оцелели юнаци, специални награди.
С подкрепата на :
Фондация „Национален тръст за съхранение на културно историческото наследство – България”

С медийната подкрепа на :
Списание Собственик

За организирани групи предлагаме възможност за предварително заявено гарантирано меню

Меню за 29.04.2012г. Цена 12.00 лв. Налични 260 бр.
„Свински късчета с пресни попски лукчета, гъби и градински подправки” с гарнитура зелена салата, Разядка домашна лютеница „ Първата чушка”, Чаша вино, Минерална вода, Питка, Копривщенски тутманик

Меню за 30.04.2012г. Цена 12.00 лв. Налични 210 бр.
„Пилешки филенца с морковчета, пресен чесън и масълце ” с гарнитура зелена салата, Разядка домашна лютеница „ Първата чушка”, Чаша вино, Минерална вода, Питка, Копривщенски тутманик

Меню за 01.05.2012г. Цена 12.00 лв. Налични 190 бр.
„Агнешки дреболийки по овчарски, с гъби, печени пиперки, попски лукчета и пресен джоджен” с гарнитура зелена салата, Разядка домашна лютеница „ Първата чушка”, Чаша вино, Минерална вода, Питка, Копривщенски тутманик

Ангел Ангелов etnopiknik@gmail.com
Тел. 0885632035

Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 46