Покажи участието

От тук може да видиш всички публикации на този потребител.

Публикации - Серсем

Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8
76

.....Не разкриха и няма нито един осъден за задлъжняването на страната.....
И кой да е виновен? За разбирам да е както в България - държавните пари да се лапат от приближените на правителството фирми, след което да се разпределят на определен брой лица, докато целият народ мизерства. В Гърция съвсем не е така. Не случайно при нас дългът е частен, а при тях - държавен.
Просто тези наляти милиарди са раздадени като заплати на държавните служители, които, пък, са ги наляли в икономиката на страната. И всички заедно си вдигнаха стандарта на живот така, че можеха да си позволят български работници на полето, и българки - сервитьорки, чистачки, детегледачки.
И сега същите тези хора "търсят" виновник за задлъжняването на страната... е ще намерят... сигурно.

77
Серсем,

Може би, съм в грешка, но аз парите ги възприемам и като стока. Например, за обменните бюра - това си е стока. За банките да не говорим. Ако минем към натурална размяна - тогава?

 *drink1*
Обменното бюро не печели от парите сами по себе си, а от услугата да разменя една валута в друга, на удобно за клиентите време и място. Същото е и за банките. Дори даването на кредит е услуга. Лихвата по кредитите е, всъщност, цената на правото да ползваме чужди пари.

Предполагам, че се опитваш да насочиш разговора към, тъй наречените, инвестиционни стоки. Примерно златото. Или картините на мъртви художници. Инвестиционните стоки са просто едни товарни депа, където парите да престоят с идеята да запазят стойността си (и дори да я увеличат), противодействайки на инфлационните процеси. За да може един ден, когато ни потрябват, просто да ги издърпаме от там.

Кубик баластра струва, примерно, 50 лева. Но, като се замислиш, самата баластра не струва абсолютно нищо. Тя просто си лежи, под формата на скали, в земята. Тези 50 лева са цената на труда, на хората, заели се да произведат баластра + цената на труда на хората, които се грижат да следят, дали първите няма да изкопат повече, от колкото им е разрешено (концесията към държавата). А самия камънак си е безплатен. Лежи си там...

78
...Сегашната система е "Пари + X = пари прим", където X можеш да го заместиш с каквото си искаш от следното: стока, услуга, политика, лихва, далавера, власт и др. В този смисъл, системата е замислена така, че издига печалбата на пиедестал. Всъщност това е фундамента на капитализма и той няма много общо с тъждествените бартери, а още по-малко с равновесието на везните и кантарите. ...

Не разбирам какво искаш да кажеш с: "Пари + X = пари прим". Като заместя по формулата ти се получава, примерно: "Пари + стока = пари прим", което не ми говори абсолютно нищо.

Освен това разглеждаш "системата" на твърде високо ниво. А трябва да се търсят базисите. Причините. Не е "системата" тази, която "издига печалбата на пиедестал". Ние, хората, го правим. Заради стремежа да подобряваме нещата, да може утре да е по-добре от днес и заради страха, че утре, може да е по зле от вчера.

Тоест, ти си прав в изводите си, но трябва по ясно да изведеш в резултат на какво са те.

Цитат
"Всъщност системата никога не е била замислена да живеем всички с по равно блага, нито да е балансирана, а обратното."
Това ми звучи малко като историите за илюминатите и Фед. Сякаш някой е седнал и измислил битието ни. Не е така. Всичко, което ни се случва е резултат на нашите общи усилия. Ние живеем, пуснати по течението на реката на живота, като избираме пътя на най-малкото съпротивление. Всеки наш избор е резултат от сблъсък на мнение с противоположното такова. Целият ни живот е очертан от милиарди микро колизии на волята на всеки един индивид. В резултат на което имаме сегашният начин на живот.

Той е точно толкова справедлив, колкото можем да понесем. Точно както е било и през робовладелският строй, примерно. Ако тогава се е някой се е опитал да внесе идеите на сегашният ни ред, е нямало да има кой да го разбере, защото обществото не е дорасло за тези идеи.
Човек може да понесе до 25% нова информация в един текст. Повече няма как. Текстът става неразбираем. Същото важи и за останалите източници на информация. И най-великата рап песен, пусната на тълпата преди 500 години, няма да се хареса, защото културата на слушателите трябва да импонира на културата на музикантите и вайс верса.
Уфф много се отплеснах, а трябва да се работи...
Приятен ден.

79
Само да допълня, че е хубаво да се помни основното: парите не са нито картофи, нито айфони, нито някаква друга стока. Парите са отражение на човешки труд. Че иначе се изкилиферчва картинката.

И ако мога да допълня собствените си теории за произхода на финансовата криза, бих могъл да дефинирам два основни проблема. Първият е голямата разлика в оценката на труда(за този вече съм писал), и втори проблем: спестовността.

Всъщност, печатането на пари е нужно, не защото човечеството качва производителността си, а заради спестовниците. Те Еб@ват мамата на цялата стройна система. Защото в основите си тази система е един прост бартер. На ти произведеното от мен, дай твоето. Горните взаимоотношения са улеснени с измислянето на парите, но си остава същото.

Та какво правят спестовниците? В хармоничните взаимоотношения на бартерната система, спестовникът заделя ресурс. Той е произвежда повече, от колкото потребява. И след известен брой итерации спестовниците са извадили огромно количество разменни средства(пари) от бартерната система, което я събаря, защото тя не е замислена да работи така. Тя е като кантар. Ако махнеш от лявата част стоки, дясната увисва, натежала. За да не се развала балансът трябва да връщаш в системата точно толкова, колкото вземаш.

В един момент се получава така, че неспестовно ориентираните имат желание да купуват, но нямат с какво. Защото парите са прибрани от първите в някоя банка, примерно, и не се връщат. И това нямаше да е такъв голям проблем ако действаме динамично - щом масата на парите е намаляла - намаляме цените на труда си. И ако днес един VW Пасат струва 20К Евро, то утре ще го намалим на 19К Евро, за да отговорим на новата реалност. Или един адвокат, който трябва да намали хонорара си. И милионите хора на заплата, която трябва да бъде намалена. И така до...

Само че хората не обичаме да намаляме. Искаме всеки ден да ни е по-добър от следващия. А и това също ще бъде просто една отсрочка, защото един ден всички пари ще са спестени някъде, и никой няма да може да си купи нищо.

С измислянето и въвеждането на кредитите успяхме да забавим неизбежният срив, като Спестителите дадоха на Харчещите пари на заем, за да могат те да ги върнат отново на първите, които за пореден път да ги трупнат в трезора на банката. И сега вторите освен, че пак нямат пари, вече са и с дълг.

И тогава на помощ идва инфлацията, която изяжда тези струпеи на икономиката - спестяванията и светът бодро продължава да тъпче по същата пътека.

Между другото, смятам, че убиецът на родообщинния строй са били точно излишъците, но това е друга дълга тема.

80
Доколкото знам там олихвяването става на края на годината. Ако имаш на сметката да речем 100 000 еденици внесени на 01.01.20.. и решиш да ги изтеглиш всичките на 25.12.същата година ще ти ги олихвят за една година без 5-6 дена, защото закриваш сметката. Моят въпрос обаче е какво става в следната ситуация ако ситуацията е следната на 25.12 теглиш да речем 75000 и оставиш 25000 да престоят до края на годината. На първият работен ден от следващата година какво ще олихвят 75000 за 360 дена и 25000 за 365 дена или само 25000 за 365 дена.

Така е - в края на годината се олихвява или при закриване на влога.
Между другото, преди месец ми дойде следната идея - да закрия влога на 8-я месец от началото на годината, да изтегля главница + лихва и да открия влога наново. Един вид да капитализирам ръчно.

При което отивам аз в близкия клон и обяснявам какво искам да направя и питам дали има проблем. 3-те лелки бяха удивени.
- Ама как така ще закривате и после откривате. Ами че то ако всички вземат така да правят, ние по цял ден само с това трябва да се занимаваме (уточнявам, че колкото пъти съм влязал, не съм срещал друг клиент вътре и гореописаните обикновено седят и бият кучето).
Та на мен ми увисна ченето от това обяснение. Попитах:
- А има ли проблем да го направя?
- Не, но никой не прави така.
При което аз направих една бърза калкулация на ум:
- натрупана лихва до момента за 8 месеца - около 5000 евро.
- 5000 евро при 7.5% за 4 месеца са приблизително 125 евро, струва ми се.
Та попитах женицата:
- Как смятате, да се изкарат 250 лева за 5 минути, според вас, добра печалба ли е? Вие за колко, точно, работите на месец, че, така, с лека ръка, отхвърляте тия пари.
Тя ме изгледа зяпнала, аз също, обърнах се и си излязох.
Истината е, че не ми пука за тези пари, но непрофесионализмът на някой хора просто ме смазва.

81

    Ето някои гледни точки на хора, които би трябвало да са наясно с материята и темата, доколкото това е възможно. Кой ли ще се окаже най-близко до истината?

    http://www.dnevnik.bg/pazari/2011/09/12/1154606_krizata_-_prichinite_problemut_reshenieto/

Коментарите са особено показателни. Как се намериха толкова много хора, които да определят нобелов лауреат по икономика като "слабоумен" и "неразбиращ материята" не знам. Същото високомерие и слепота събори банковата система. Но, какво да се прави. Отдавна, нищо друго не ми е останало, освен да стоя с плик пуканки в ръка...

82
Дискусия за цените / Re: Дойде ли кукувото лято?
« -: 07 Септември, 2011, 08:38:24 »
Реклама, реклама, ама 211 еврака квадрата! Звън в ушите, не ли? К'во му пречи на чиляк да си вземе апартаментче на таквиз цени, па ако ще да е с обратно изкупуване. 20% малко ли е? Закъсали ипотекари с по няколко апартаментя  - бол. За к'ъв чеп са му на пишман бизнесменя 3-4 непродаваеми 'партаментя, ако му вземат жипката и момата го сиктирдоса? Пари трябват, момчета и момичета! Как беше лафа, а да - налягайте си парцалите *rofl*
Ай по едно наливно!  *beer*
Aaaaa, Скитъре, признай, че си фен на Доктора.... И аз се хващам, напоследък, че му употребявам лафовете, без да искам.

83
системата се дисбалансира и е въпрос на време да се стигне до криза. Такива финансови фактори са лихвата и рентата. Те създават стойност от нищото, без срещу тях да има създадени реални блага.
Това не е съвсем така, ето пример:
- на Земята сме само двама души и владеем по 1/2
- има само картофи като стоки и това е средство за разплащане
- аз имам обаче и един трактор в добавка (създаден чрез интелектуален труд*), съседът няма и копае нивата си с лопата
- тракторът не го използвам през цялата година плътно, а само 50% от времето
- аз получавам за 1 година 20 тона картофи, а съседът само 500 кила

И така:
- давам трактора назаем на съседа, но искам обратно след година трактора си плюс 5 тона картофи
- на следващата година вместо да имаме нови 20,5 тона картофи, имаме 40 тона: 25 са мои, 15 - на съседа, тракторът пак си е при мен

Заемите са машина на времето и се дърпат блага от бъдещето. Ако се прави умерено и без да се злоупотребява е много смислено. Само че днес има измислени много начини да се злоупотребява.

* От примера се вижда, че всъщност интелектуалният труд е една от причините за проблемите. Ако бяхме прости като животни, мерната единица щеше да е "един ден". Сега това не е възможно. Един ден за един човек е = на 1 година за друг.

Както и преди съм казвал, според мен, дисбалансът на системата идва от неправилната оценка на труда.
Ако съществуваше по-добър начин да се разпределят парите, нямаше да се стигне до тук.

В момента системата е кофти, защото работи на следният принцип:
- по-добрият получава повече - понеже не може да изхарчи това "повече", той го складира. След време парите се складират около 5% от хората, а останалите 95% остават без. И тогава единственият начин първите да запазят статуквото е, да върнат тези пари на масите. Правят го под формата на кредит. Но това, разбира се, е само отлагане на проблема, защото кредитът се взема и похарчва, и парите отново се концентрират в тези 5%. И стигаме до сегашната ситуация.

Ако успеем да изравним така нещата, че хората по света да съставляват една огромна средна класа, и паричната маса да се разпределя сравнително поравно, ще закрепим нещата. Тоест дисбаланс отново ще има, защото някой хора са си "спестители" по душа и винаги ще гледат да заделят някой лев, но това ще им отнема много време и в никакъв случай няма да успеят да сринат финансовата система, както се случва в момента...

84
Като се сканира една книга и се пусне на автоматично разпознаване на текста, компютърът не успява с всичко 100%. Този проект предлага безплатна captcha за сайтове (примерно може да се интегрира и с този форум при регистрация), като праща на екрана думи, които не са разпознати от компютъра. Така хората докато въвеждат двете думи, за да докажат, че не са роботи, всъщност вършат работа и довършват направеното от компютъра по разпознаването на текст.

А, как, след като не са разпознати от компютъра, се използват като pass phase? В смисъл, ако не се знае точно написаното, как може компютъра да прецени дали това, което си написал, отговаря на вече написаното на картинката?
Виждам два варианта:
- има компютър, който е успял да ги разчете
- хора, назначени на такава позиция, вече са го направили.
И двата варианта противоречат на концепцията - първият проваля автоматичната защита, вторият обезмисля концепцията за безплатен труд.

Кажи как са го решили, сега, че ми стана интересно.

85
Значи друго трябва да измислим. И дошла инфлацията... Така хем вълкът сит, хем агнето и то - сито. Всички получават повече пари днес, спрямо вчера.

.. и кредитите, които представляват машина на времето - изтегляне на пари от бъдеще време в сегашното.

Примерно "залагаме приходите от такси на магистралата си за 20 години напред, дайте ни един милиард сега".

Теоретично постепенно могат да се изтеглят парите и за 1000 години напред, а така може да се осигури планирано повишаване на купчината с пари. И проблемът идва, когато нещо в планирането се обърка.
Именно - кредитите.
А като стана дума за различните темпераменти на хората. Има една малка група хора, предприемачи, която има непрестанната нужда да се движи напред, и само напред. Без почивка. Такива като Бъфет, Сорос и тнт., които на 60-70 години продължават да увеличават и окрупняват. Тези хора, както по-горе споменах имат нуждата да получават всеки ден повече от предишния. Независимо колко много излишък вече са натрупали. Обаче проблеееем - другата по голяма част от хората не искат с толкова големи крачки да се движат. Искат да бъдат прости изпълнители, без отговорност, да си пият биричката веднага след работа, а уикендите да прекарват за риба. И растежа на заплатата за прослужените години напълно ги устройва. И изпадаме в патова ситуация, в която първите пришпорват вторите и им викат: давайте, бре, давайте, ще ви дадем повече пари. Вторите им отвръщат: ааа, не щем. Аз лекичко, тука, по малко, афиф-афиф.

И идва един странен момент, в който предприемачите са насмукали всичката пара от бачкерите, настроили са заводи, произвели са майка си и баща си, напълни ли са складове и .....  засечкааа. Няма кой да купи. Щот бачкера нема пари. Ха сега де.
И тук идва гениалната идея за кредитите. Ще вземем ние да раздадем пари на аскера, които той да ни върне отново, купувайки стоки от нас и генерирайки дълг - отново към нас. Така пак всички доволни. Бачкера взема кредити на поразия и купува плазми и апартаменти, а предприемачите печелят и по двете направления.
И понеже, както няколко пъти споменах, човек има нужда да получава все повече и повече, един ден всичко рухва, защото бачкера е взел повече от колкото може да върне, а предприемача е инвестирал всичката пара и раздал останалото като кредити.

И отново на помощ идва спасителната инфлация. Всъщност тя не е проблем нито за едните, нито за другите. На едните им се опрощават дълговете, другите имат производства и активи, които продължават да бълват пари, независимо от нулите на банкнотите. Отнася го една трета група - средна класа - спестители. Тези, които не вземат кредити и винаги харчат по-малко, от колкото изкарват. Но и за тях животът продължава...

86
Нямам си работа в Неделя сутрин и ми се иска да поизчистя някой свои теории, като за целта трябва първо да ги напиша.

Та, размишлявайки за кризата, която ни напъпли от 2006-та, не спирам да се питам: защо? Какво стои в основата и? Какво не е наред в системата, та такъв тип кризи са периодично явление, и сякаш всички сме се примирили с тях, очаквайки ги с овчедушно изражение, като отдушник на събралото се налягане, клапан някакъв си...

Абстрахирайки се от сложните технически термини, които ми разказват какво вече се е случило, аз слязох по-надолу - до хората. Защото те са тези, които стоят в основата на всичко случило се. Зададох си въпроса: защо хората правят неща, с ясното съзнание, че ще съсипят цялата система, включително и собствения си труд?
И ето какво ми хрумна:

- В хората има заложен един дълбок стремеж за усъвършенстване. Дълбок, колкото инстинктите за оцеляване, размножаване и опазване на тъщата от вълци. Та същият този стремеж, се изявява като едно тънко гласче, шепнещо в ухото ми: УТРЕ ЩЕ БЪДЕ ПО-ДОБРЕ ОТ ДНЕС!!!

Утре трябва да бъде по-добре от днес, защото, иначе, какъв е смисълът от "утре"? Как да различим днешния ден от утрешния ако те са еднакви?

Добре! А в един забързан свят, където удобен измерител на успеха са най-често парите... как да измерим? Бинго! С повече пари. Тоест, за да бъде днешният ден по добър от вчерашния, и за да можем да заспим щастливи с идеята, че утрешния ще е по-добър от днешният, трябва доходите ни да се увеличават. Това ни дава спокойствие в утрешния ден.

Обаче има проблем.
Даже няколко.
Светът, разгледан като едно глобално село, си има своят ръст. Той се състои от няколко компонента, като най-съществените са: увеличаващото се население и подобрените средства за производство. Като второто, дори не е от голямо значение, защото повишавайки, чрез манифактурно производство бройката, реално сваляме цената. Освен това, парите са отражение на труда, следователно са пряко зависими от количеството труд, което се полага.
Та да се върнем на Човекът. Той, както вече уточних, се нуждае от прогрес, за да бъде щастлив. Проблемът е, че темпът на този прогрес, трябва да отговаря на световният такъв. А както знаем, хората биват различни. Едни са темпераментни холерици, други - флегматични и пасивни хипохондрици(заради римата).

Очевидно при толкова противоположни индивидуалности по никакъв начин не можем да имаме еднакъв ръст, както и съвпадение с глобалния. И, както казва поручик Ржевски: започнаха извращенията.

Имаме и втори голям проблем. Оценката на труда. Несправедлива? О, да, със сигурност. По каква неведома логика се е стигнало до адвокат в Щатите получаващ $500 на час и инженер в Индия със заплата $20 на месец аз не знам. Но е факт.
И освен очевидния дисбаланс, горният пример допринася и за други изкривявания, за които ще спомена по-късно.

И ето ни пред третия голям проблем. Излишъците. Паричните натрупвания. Те са като планини от пшеница в трюма на кораб. Люлеят се, пресипват се, събарят се.

Да се върна, обаче, на първия въпрос - за личният и общественият ръст. В нашият уреден свят има прости правила. Едно от тях гласи: колкото по-добър ставаш в това, което вършиш, толкова повече пари ще получава. До тук добре. Проблемът е в базата. При адвокатът базата е $500/час. При инженерът - $20 на месец. За да може първият да се чувства щастлив, той трябва да постигне увеличение на надницата му, релевантно на базата. Тоест, ако дадат на такъв адвокат бонус от $50 в края на месеца, той едва ли ще се зарадва, докато за индийският инженер ще е направо манна небесна.
За да може нашият адвокат да бъде щастлив, той най-вероятно ще получи една крупна 7-цифрена сума в края на годината. Която трябва да бъде по голяма от получената за миналата година, а за следващата очакваме +++
И в един момент сумите започват да надвишават допустимото. Темпът на растеж на този адвокат става по-голям от световния.
За да могат обаче едни хора да бъдат на плюс, по-голям от световния, трябва други едни хора да да бъдат с по малък. За целта трябва да убедим нашият инженер да получава по $19 на месец, вместо по $20. Е да, де, ама той не ще. Вика: не стигат за храна. Ядец. И се опъва, наглецът. И камъни хвърля по парламента.

Значи друго трябва да измислим. И дошла инфлацията... Така хем вълкът сит, хем агнето и то - сито. Всички получават повече пари днес, спрямо вчера.

Нямам сили да пиша повече днес. Като ми дойде музата ще продължа, предполагам. И без това пиша глупости, а основното ми убягва. Ще се радвам ако някой поразсъждава с мен по темата.

87
http://www.youtube.com/watch?v=m8HXBqidSI4&feature=player_embedded#at=100

Този анализ ми изглежда доста спекулативен и непълен. Едва ли не, излиза, че бедните са бедни, защото си дават парите за боклуци, а богатите - богати, защото всичко наливат в активи.

Купуването на боклуци е болестно компенсиране. То е следствие от бедността, а не причина. Купуването на активи - също. Човек се омагьосва от много пари и започва да мисли само за пари. В резултат, всяко негово действие е свързано с печеленето им.

Освен това, анализът представа така нещата, като че нито средната класа си купува боклуци, нито богатите яхти, коли и къщи.
Според мен, след покриване на минимума за живот - на човек му остава някаква сума, която той пръсва за задоволяване на потребности. Бедните се простират според чергата си. Средната класа се увлича, на база сигурността в утрешния ден, и надхвърля леко възможностите си, благодарение на кредитите. Богатите си купуват каквото искат, но понеже възможностите им надхвърлят потребностите, им остават излишъци. Точно с тези излишъци те купуват активи.
Никаква мистерия не виждам тук.

88
Дискусия за цените / Re: Ако сте пропуснали
« -: 26 Октомври, 2010, 19:58:18 »
Мда, и друг път е пускал(в имоти.нет) Оунъра подобни "тънки" намеци за тайнствени инвеститори, които изкупуват на кило на безумни цени. Араби, руснаци и не знам какви още. Проблема е обаче, че рибите свършиха преди 2 години  :D
Не са свършили рибите - свършиха им парите :) Да поясня, макар да няма голямо значение. На Коганев шапка му свалям...

89
Два дни мълча но реших да споделя какво ми се случи,просто нямам обяснение и това ме мъчи.Обажда ми се клиент в неделя вечерта във връска с парцела.Определяме си час за Понеделник да ходиме да го види.Доиде доста елегантно облечен господин с джип Хундай Сантафе.Заведох го до парцела видяго, показах му документите , разведох го из района и на тръгване каза че ще ми се обади допълнително.Вечерта във понеделник ми звъна утре да нося документите и към 10ч да се видим на парцела.Отивам във вторник гледа пак парцела с женаму след което отиваме на бензиностанцията на Черния Кос на по напитка.Прегледа женаму документите(Наториалния акт и скицата) шес.Тогава М........ въпросния господин казва:Следя обявите от доста време знам че сваляш цената три пъти но склонен ли си да мръднеш още малко ако ти платя кеш.Съответно казах да!!!Казах колко мога да сваля.След което отидоха двамата във джипа чаках ги повече от половин час дойдоха пак двамата и М... каза.Имота ми харесва цената също имам парите искам да го купя но чесно да ти кажа неми се дават кинтите.Направо онемях.Женаму го пита,,кво правиш нали говорихме,,нека останат нещата засега така несъм се отказал.Извади една доста тлъста пачка даде ми 20лв за гориво извини се за изгубеното време и си тръгнаха.Неможах да кажа нищо.Днес е четвъртък още не се е обадил и затова реших да споделя.Необяснимо ми е как ще искам нещо ще имам парите и няма да си го купя.Дайте си мнението мого искам да знам и други гледни точки.

слушай сега много внимателно:
  ти продаваш твоя декър за да речем 40 000 евро....още 5 човека продават в твоя квартал още 50 декъра ,също по 40  000 евро......да речем,че общо продавате 50 декъра.....в съседния квартал -същатата работа.......в софиа и иколо софия има към 500 места,във всяко от което се продават по 50 декъра.....някъде е по евтино,някъде по скъпо.....да приемем осредненеа цена от 50 000 евро за декър,това прави 50 000*50*500=1 милярд и 250 милиона евро.......после като сложим и парцели по банско,слънчевбряг и сие КУРорти,там местата са много повече за продаване-да сложим към 4 милярда.....после и по малките градове+големите градове-пловдив,русе ,търново,благоевград и т.н.-още продажби за 3 милярда.....общо такива като теб в момента ИСКАТ около 10 милярда евро за парцели......
   после слагаме и апартаменти и къщи по цяла бг-средна цена от 40 000 евро*100 000 такива=4 милярда евро....
    или продавачите в бг грубо сметнато в момента искат към 15 милярда евро за имотите си и 90% са такива като теб,дето им трябват парите в момента......
     да видим купувачите-в момента я има,я няма 100 милион евро в наличност за инвестиции в имоти......банките НЕ дават пари,както ти се казва,защото всички вече са реално фалирали-държавите ги спасяват-гръцките-гърция,австрийските-австрия,бгетовските-българия......
    и само си препират активи през ЧСИ,защото ако дъмпват това колосално количество имоти на пазара,което те в момента притежават в "инвстиции" и лоши кредити(бъдещи "инвестиции)..това количество е към момента над 2 милярда-няма кой да поеме продажбите и 150 евро на кв в софия ще е висока цена......съответно те са "спокойни" защото държавите ги спасяват,но същевременно нямат капитал да дават за кредити........
   съответно вие продавате имоти за 15 милярда,а срещу тях имаш купувачи за 100 милиона......или реално в момента имота ти срува около 15 ПЪТИ по евтино,отколкото ти си мислиш,че струва.......ако му искаш 40 000 евро,реално струва около 3000 евро!
   всичко друго е нищо повече от надлъгване ,което все още може да стане,заради психологическата нагласа от високите цени в последните години,както и защото това,което аз ти казвам,НИКОЙ ОЩЕ НЕ ГО ЗНАЕ В БГ......

сега да видим в къв случай цената на парцела ти може да струва 40 000 евро.
1. еврото да рухне спрямо всички други валути 15пъти-това разбира се е невъзможно......
2. някой да подари на бг 15 милярда,КОИТО ДА СА ГОТОВИ ДА ВЛЕЗНАТ САМО В ИМОТИ,+още поне 2 милрда на бг банките +10 милярда на чуждите банки в бг-тва са парите,които са задлъжнели към държавите си-реално са фалирали в момента-дори и да се започне някакъв подем в бг(което също аз го виждам като невъзможно с такъв финмин),банките тепърва ще трябва първо да изплащат печалбите си на държавите,които в момента са ги спасили...........или в бг ако влезнат към 30 милярда евро отнякъдеси(забележи -не заем,а подарък),тогава имотата пак може да е 40 000 евро.

     така,обаче все още имаш шанс да го продадеш,но не и по начина по който ти се опитваш!
  както ти казах-в момента има към 100 милона евро в бг,които търсят да влезнат в имоти-повечето хитър петъровци вече са станали не само бай ганьовци,ами направо АНДЕШКОВЦИ,но все още може да се намерчт бай ганьовци,които се мислят за хитър петъровци-тва са предимно реститути,които не знаят кво ще се случи в бг,но са продали на високите цени и имат кеш и искат да "инвестират" по еФтино....както и мутри,които държат каналите за наркотици и им падат пари,но страдат от малоумие и смятат,че сега е добре да се купува на прИмоция......
      сега да видим как да ги откриеш тях-за да знаеш как,трябва да знаеш манталитета им!
   трябва да им влезнеш в съзнанието-да им четеш мислите-къде според теб може да намериш все още някпой ,който не си е изгубил парите в имоти и иска да инвестира в тях?ами много просто-бай ганьовци,които се мислят за хитър петъровци в момента може да се намерят само на едно място-търговете на ЧСИ!!!!!!!
         може да ти се стори странно,но така както си обявяваш имота и за 20 000 евро трудно ще го продадеш,но ако го пуснеш чрез ЧСИ,може и да 50 000 евро да го шитнеш!защо:
    защото такъв е манталитета на бгетовския бай ганьо-трябва да чувства,че те е минал-ако бай ганьото му го предлагаш директно,ше го е страх да го купи,дори и да иска,защото цените в момента падат.....а ти щом продаваш,ще си мисли,че ти прави услуга,а той мрази това.....
  обаче,ако този имот е чрез търг,същия този бай ганьо,че си мисли,че си балък,който е теглил кредит и искаш да си го имаш имота,но насилствено ти го конфискуват!!!!!!!
      повчрвай ми спихиката на днешните бай ганоьивци,които се мислят за хитър петъровци ми е много лесна за разгадаване и си нямаш представа как такива на пръв поглед "НЕзабележителности" влияят на психиката на вчерашния хитър петър,днешния бай ганьо и утрешния андрешко(еволюцичията на бг "инвеститора").....
       съответно бегай търси ЧСИ да ти пусне имота,само така ще можеш да закачиш на плувката някой шаран,който се мисли за щука.
      и като търсиш ЧСИ,важна подробност е да не попаднеш на някой,кпойто работи всъщност за банка-те само препират активи-пускат на колосални цени и банките изкупуват обратно имотите,за да обърнат лошия кредит в СПОЛУЧЛИВА инвестиция(пак бай ганьовски номера,но тоя пък на бг банкерите(аборигените),които разбира се до никъде няма да доведат дългосрочно,освен още по голям колапс)
        та при тия ЧСИ бай  ганьовци няма да намериш,защото те вече знаят,че няма манджа там-само са си губили времето да ходят по търговете им.....обаче при ЧСИта,които НЕ са подставени лица на банките за да ги обслужват при препирането на активи,ей там са благите(ужким) сделки,където седят представители на мутри,на политици и някой друг реститут,и където моа да удариш бинго........
     времето работи срещу теб-докато не се изравни паричната маса на предлагане/търсене цените само ще падат,независимо кво ти казват във медиите!а реалната цена на твоя имот според мойте изчисления е към 3000 евро,а псохологическата е към 40 000 евро-колкото по време минава,реалната цена ще натиска прихологическата надолу,вЕрвай ми.........   
       
Всъщност не е нужно да има толкова милиарди.
Ще дам един бърз пример: ако продаваш банички и се притесняваш, че клиентът ще вдигне скандал, че не е получил най-добрата баничка - няма проблем - просто винаги му даваш най-голямата и най-мазната. В кратце, най-голямата баничка винаги е само една. Щом се продаде, друга става най-голяма и тнт.
Ако обърнем това към имотния пазар в момента ще изглежда така - има купувачи с пари за 1000 имота от 100000 на пазара - продават се хилядата най-евтини имота. Иначе казано, в един квартал, по едно и също време има само един най-евтин апартамент и той се купува - нещо като "Принципът на Паули".
Тоест, нито един имотен пазар не може да разчита, че ще има свободна валутна маса, която да го изкупи целият. Винаги става дума за някакъв процент - колко е той е въпрос на съвсем друг разговор.

90
Малко благороден спам. Ако си добър в правната схема на дадена област в живота и работиш с тази материя, ще забележиш колко са боси адвокатите и колко се опитват само да те оберат. Имах една клиентка / условно казано , която като видя че адвокатите са некадърни и не са в час, се върна отново при мен  с голяма молба. Понеже не съм търгаш и не искам да ограбвам хората, си помислих, че след като ми е толкова задължена тази засукана мадама дали да не я свалям. Естествено това беше порив на ловец. Иначе моята жена не бих я заменил никога с друга.
Идентичен случай в наш'то село.
И ние имахме едно момче, дет' опъна коча из отзад, та му се опнаха рогите.

Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8