Покажи участието

От тук може да видиш всички публикации на този потребител.

Публикации - MORSKI

Страници: [1] 2 3 ... 8
1
Асен е добър анализатор и винаги съм то чел с удоволствие просто неговите предположения не излязоха верни.Кой да предположи че ФЕД ще печатат пари с такава бързина за да бършат нечии задници.

Вдигнаха си имотите американците продадоха ги на целия свят фалираха и сега пак всякаква сволач ги купуват отново е те такава врътка няма по света.

Сега гледам и англичаните се опитват да продават подобни мурафети

Лека вечер

2
Ще си позволя някои предположения.
Шахматиста не е на нашия континент.
Плаща кинти на пешките в Б-я защото това минава тук а ние виждаме само необмислените ходове на пешките и се чудим защо.
Шахматиста има цели
-МВФ да влезе в Б-я
-Да лапне НЕК БДЖ  и т.н.
-Да спре тръбата южен поток защото си има своя или да стане част от новата
-Да падне борда за да може да ни спасява

Ако има още колегите  от форума да кажат

4
Предлагам друг поглед на графката.Даже не си вярвам но може ли да сме тук.

9

Жалбата не е към ЧСИ а към окръжен съд където бизнемена жали че цената е ниска и други подобни глупости.
По закон даже няма право да жали за цена.
По закон може да се обжалва два пъти в окръжен и после в апелативен така направи и въпросния бизнесмен.От апелативния съд вече има протокол с определение за моя въпрос което се е върнало в окръжен съд от там на 04,10
е пратено на ЧСИ.До днес не беше получено от ЧСИ така че още нямам постановление за възлагане.Ходих да го чета в Окр. съд. и мисля че решението е в моя полза.Наи-важното е че накрая пише без право на обжалване пред касац.съд.На първите две дела на протоколите накрая пише че има право да обжалва в 7дневен срок.
За другия имот май ще се откажа.Наема там е по предценка на мой приятел в бизнеса с ресторанти поне 3000лв.
Собственика го е дал под наем и има вписан договор още не знам за колко.От ОББ ми обещаха съдействие.Ако ме бавят както при този 6 месеца ще загубя от лихви доста пари и още година ако и договора е за нисък наем не ми се мисли.

10

През април спечелих търг и внесох цялата сума.
Имота е на бизнесмен който подаде жалба.Жалбата в съда съдийката каза че е бланкетна тоест чл.по койтое е написана не може да се жали по него а текста в нея няма нищо общо с члена от закона.На това дело разбрах че жалба имат и трима човека на които той дължи пари(знаех само за една жена която завежда иска ) за разпределението на парите между тях както и нап Варна и кушлев.Съда не излезе с решение а с определение.На второто дело адвката на бизнесмена не си оправи жалбата и съда излезе с решение като реши че жалбата е неоснователна.През това време наема 800евра го взема кушлев за това е и цялата дандания.След това трябваше делото да стигне апелативен съд но една патка в съда го пратила в София в касационен съд.Адвокатаката ми и поправи грешката но така загубих месец.ЧСИ и моита адвокатка ме увериха че ще спечеля в апелативен съд но винаги имам едно на ум.
При ЧСИ е опасно винаги проучвайте на кой е имота и всички подробности за имота.
Сега искам да участвам на друг търг имота е даден под наем но ето неудобството.Питам чси за колко пари е даден под наем имота и той ми казва не знам но е сключен нотарално договор за наем и ако взема имота трябва да чакам наемателя 5 год.
Не може да продаваш имот при това за доста пари а да няма яснота по него.Това е все едно да не искаш да го продадеш.Няма и никакво садействие от чси.Два дена званя в София и не мого да се свържа с шефката на лоши кредити
към банката да ми разясни за имота. И На други мои въпроси ЧСИ не можа да ми отговори.
Не влизам в подробности ще станане дълго.
Лека вечер.

13
Добра идея поздрави за нея.
По добре от ЧСИ защото вече 6 месеца водя дела и още не е мой имота.Стигнахме апелативен съд.
При твоя търг няма да има такива проблеми.

15
Обществен протест!
Уважаеми посетители на Регистъра на публичните продажби на
Камарата на Частните Съдебни Изпълнители!

В знак на обществен протест, временно сайтът няма да бъде достъпен.

Причините за това са тоталното неглижиране от страна на Министерство на правосъдието на сериозните проблеми в сферата на съдебното изпълнение в България, а конкретен повод са промените в чл. 431, ал. 4 от ГПК., в сила от 01.01.2011 година.

С тях се въведе задължителното заплащане на такси за информацията, която съдебния изпълнител / частен и държавен / получава относно имущественото състояние на длъжника от държавни и общински органи. Тези такси се заплащат от взискателите по изпълнителните дела, но са за сметка на длъжника и с тях се увеличава размерът на задължението му. Не техния размер / от порядъка на 2 – 3 лева до над 100 лева /, а фактът, че се изисква заплащане на таксите по отделно и на парче, е това, което в момента блокира работата на съдебните изпълнители / частни и държавни /.

В България в момента има висящи няколко стотин хиляди изпълнителни дела, по които се извършват и предстоят да бъдат извършвани милиони справки. Заплащането на всяка справка по отделно не е по силите на никой взискатал, както и не е в правомощията на съдебните изпълнители. Държавните и общински органи, от които се добива информация относно имущественото състояние на длъжника са стотици / всички общини, всички териториални поделения на Агенция по вписванията ( Търговски регистър, Имотен регистър, Регистър Булстат, Регистър на имуществените отношения на съпрузите ), всички служби КАТ към МВР, общински и областни служби Земеделие и Гори, Централен Депозитар, Централен регистър на особените залози, териториалните поделения на Националния осигурителен институт и Националната агенция по приходите, държавни агенции, изпълнителни агенции, други съдебни и административни служби и т.н. /. Нито е възможно физически, нито е целесъобразно заплащането на такси да става по този начин. Докато взискателят обикаля от гише на гише, докато плаща такси на хиляди места, длъжникът се разпорежда с имуществото си и прави всички по нататъшни действия срещу него безпредметни. В огромна част от случаите се налага взискателят да заплати съответната такса, за да получи отговор, че няма данни за имуществото на длъжника. Към настоящия момент съдебните изпълнители изпитват огромни затруднения в процеса на установяване имуществото на длъжника и обезпечаване на вземанията. От това още повече страдат самите взискатели – обикновени български граждани и търговски субекти, които не могат да реализират своите права. Резултатът от всичко това ще бъде влошена събираемост по изпълнителните дела, по–малко вкарани пари в бюджета на държавата от ДДС по публичните продажби и ДДС от таксите на съдебните изпълнители, по–малко данък върху доходите, по–малко такси за вписване на възлагателни постановления, по–малко събрани публични вземания, които са присъединени по право и са привилегировани. Влошената събираемост ще се отрази и на живата икономика – когато стопанските субекти не успяват да си съберат вземанията, самите те стават обект на принудително изпълнение от техни контрагенти и забележете – от държавата.

С цел излизане от патовата ситуация, с цел по–голяма ефективност на съдебното изпълнение, с цел реалнизиране на по–големи приходи в републиканския и местни бюджети, с цел подпомагане на реалната икономкика настояваме Министерство на правосъдието и уважаемите народни представители да преразгледат последните промени в чл. 431 от ГПК, като се съобразят със следните наши предложения:

1. Отмяна на текста на чл. 431, ал 4 от ГПК, с който се въвежда задължението за заплащане на такси за всяка справка извършена по изпълнително дело.

2. Въвеждане на една единна еднократна авансова такса към държавния бюджет, която се заплаща от взискателите още със самото образуване на изпълнителното дело, чийто размер да се определя от Министерски съвет, съобразно съдействието, което държвните и общински органи оказват в хода на принудителното изпълнение. По този начин ресурсите, които държавата заделя за извършваните справки ще бъдат компенсирани и няма да се блокира процеса.

3. И може би най-важното – в ерата на високите технологии е абсолютно задължително държавните, местните, съдебните и др. администратинви органи да си обменят цялата нужна им информация по електронен път – така информацията е по–актуална, по–точна и „по–екологична“. Настояваме да получим електронен достъп до всички регистри съдържащи информация за имущественото състояние на длъжника, както и да се въведе електронното налагане на всички обезпечителни мерки.

Уважаеми посетители на Регистъра на публичните продажби на Камарата на Частните Съдебни Изпълнители, приемете нашите искрени извинения за породените ви неудобства от спиране работата на сайта!

Ние повече от вас желаем той да бъде отново онлайн във възможно най-кратък срок. Както ние имаме огромното желание да използваме в работата си най–съвременни високи технологии, така желаем и нашата държава, чиито почтени данъкоплатци и граждани сме и ние и вие да погледне най-сетне напред и да решава въпросите, които стоят пред нея, като истинска модерна Европейска държава.

Страници: [1] 2 3 ... 8