Покажи участието

От тук може да видиш всички публикации на този потребител.

Публикации - Imotenbalon

Страници: [1] 2 3 ... 13
1
http://www.registryagency.bg/?page_id=26

Сделките за 3 трим - 6 % ръст  и за страната и за София- спрямо миналата година

БГ
2011- 54997
2012- 58643


София
2011- 3971
2012- 4210

Ипотеките с 30 % спад и за страната и за София- спрямо миналата година

Хората имат кеш и за депозити и за повече сделки, но нещо бягат от кредитите :)

2
Второто тримесечие - голям спад на сделките спрямо миналата година голямо чудо - между 20 и 30 % за различните градове.

За софия от 6938 падат на 4585 през 2Q на 2012


3
начев, коганев  а не може ли тая инфлация за която всички говорят вече да е станала преди 2007ма.  тоест увеличения баланс на ецб/фед просто да компенсира влошения баланс на банките  като държи цените на активите им на приемливо ниво? Затова и тия нови пари не се вливат в икономиката - те само запълват дупки дето са следствие на спукания кредитен балон. В такъв смисъл получили сме си порцията инфлация преди ийзинга ... ма то и кредита е точно тва: пари (инфлация) преди да сме ги изкарали.
... е ясно е че и ще се поулеят малко както си ги знаем та няма да се мине и без спирачни следи в гащите ама основната доза вече е минала.

не знам дали е така.

поздрави
 *drink11*
Не съм се включвал отдавна :)
На това печатане на пари Ацен му казваше балансиране :) Къде се изгуби тоя човек

А Краси Петров Дефинираше инфлацията, като нарастване на паричното предлагане в резултат на което се повичават цените на стоки, активи..

Поздрави

4
Днес излязоха данни за цените на жилищата от НСИ . След това видях , че и от агенциата по вписване изкарали данни за броя на сделките .

За София   - ръст на цените 0.8 % спрямо предното трим , а броя на сделките е 9 %  по малко от миналата година
Интересно е , че има огромен раст на ипотеките от близо 70 % , като броя на сделките е почти равен на броя на ипотеките

За страната спадът  продължава с 0.4 % за трим , а броя на сделките са с 2 % повече от миналата година. Ипотеките са само 4334 , откакто има данни по-малко не са били .


5
Преглед на печата / Re: Любопитно
« -: 14 Октомври, 2011, 11:06:47 »
Тия дни излезе статия , че сме измислили ракията и не можах да намеря картинка на надписа, та го свалих от някаква телевизия :)

Ракиня

6
:) Новият закон за сделки задължително по банков път е активизирал доста хора.
Но ако сделките са предимно панели , техните цени са около 700 евро ,така че предполагам 750 евро +- 2 % :)

7
dodo , сега няма как да отречеш ъпа на сделките даже в софия :)
Този път от агенцията по вписванията бяха много бързи и данните са :

София Брой сделки 6938 за 2 трим на 2011 при 6036 за миналата година 15 % ръст.
За страната ръста е впечатляващ от близо 48 %

8
Това ми се стори интересно :)

Неикономическият растеж

http://www.darikfinance.bg/novini/58679/%CD%E5%E8%EA%EE%ED%EE%EC%E8%F7%E5%F1%EA%E8%FF%F2+%F0%E0%F1%F2%E5%E6

Има ли нещо, на което Америка е по-вярна от икономическия растеж? Движението му постоянно се следи, той се измерва с точност до десетичния знак. Учени и анализатори се надпреварват да му поставят диагнози дали е „здрав“ или „слаб“. Списания, вестници, телевизии до безкрайност говорят за него и вероятно насърчаването на икономическия растеж сега е най-популярната кауза в САЩ. Но ако си поиграем с предлозите, днес срещаме както проблеми за растежа, така и проблеми на растежа – пише американският професор Джеймс Густав Спет, специалист по екологично право.

Икономическата логика е против безкрайния растеж

Да видим сега проблемите на, произтичащи от, растежа. Макар постоянно да се твърди как се нуждаем от все повече растеж, има граници за това, което растежът може да направи за нас. Економистът Херман Дали /Herman Daly/ напомня, че ако неокласическата икономика иска да е вярна на себе си, тя ще трябва също да признае, че икономическият растеж има намаляваща пределна полезност: очевидно е, че полезността, произтичаща от увеличаването на дохода намалява, когато някой става все по-богат и по-богат....

10
Данните за София са верни , има 9 % спад на годишна база.

Интересно от къде тоя 23 % ръст за страната - 35 022 сделки, при 28 403 първото трим. на 2010

Едно от обясненията е повечко сделки със земеделски земи .

http://www.registryagency.bg/bg/AboutUs/Statistics/2011/Parvo_Trimese4ie.pdf

11
Навремето и аз имах подобни проблеми , та сложих като допълнителен въпрос  годината на основаването на българската държава или нещо подобно ..

12
Dodo2 , здравей. Няма ли нови графики към края на май ??

13
Дискусия за цените / Re: Верните графики
« -: 01 Април, 2011, 17:31:56 »
На това повишение му се казва Бултрап

14
http://www.darikfinance.bg/novini/52179/%C4%FF%ED%EA%EE%E2+%ED%E0%E3%E0%E7%E8+%F4%E8%F1%EA%E0%EB%ED%E8%FF+%F0%E5%E7%E5%F0%E2

Последната статистика на БНБ показва в какво отчайващо положение са финансите на България, каза пред DarikFinance.bg инвеститорът Георги Костадинов. От седмичния баланс на Управление „Емисионно“ се вижда, че към 25.03 задълженията към правителството и бюджетните организации в пасивите на БНБ са в размер на 3.833 млрд. лева.

Само седмица по-рано, правителството държеше в БНБ с 180 млн. лв. повече, или 4.012 млрд. лв. А преди месец, към 25 февруари, правителственият резерв в БНБ беше 4.19 млн. лв., или резервът в рамките на 30 дни е намалял с над 350 млн. лв.

Задълженията на БНБ към правителството са основната част от фискалния резерв на България, обясни инвеститорът – финансист. Пари от фискалния резерв са депозирани и в търговските банки, но техният дял е малък, от порядъка на 200 или 300 млн. лв.

Следователно в момента фискалният резерв е намалял значително под определените в Държавния бюджет за 2011 г. минимално 4.5 млрд. лева. Изглежда знаейки какво прави, Дянков успя да наложи резервът да се изчислява в края на годината, когато има възможност да повлиява на размера му.

Георги Костадинов, който е читател на DarikFinance.bg, отправя остри критики към управлението на финансовия министър Симеон Дянков: „Дянков говори за бюджетна стабилност, за да отклони вниманието, докато изхарчи и последния лев“ - твърди той.

Според изчисленията на Костадинов, от края на миналата година, когато възлизаше на около 6.2 млрд. лева, досега фискалният резерв се е свил с 2.4 млрд. лв.

Българската финансова система ще има проблеми на предстоящите банкови стрес – тестове, счита още инвеститорът. Въпросът е в българските ДЦК. Високата ликвидност, с която се хвалят българските банки, е измамна, тъй като банките държат основно български ДЦК, а те не са истински ликвиден актив, най-малко защото не се търгуват свободно на международните пазари.

„Действително ли смятате, че рискът Португалия да обяви неплатежоспособност е по-висок, отколкото да фалира България?“ - пита инвеститорът, който се свърза с DarikFinance.bg по телефона.

Според Костадинов, коренът на бъдещите проблеми се крие в самия български финансов модел. Банките привличат парите на населението с високи лихви, а тъй като бизнесът е в стагнация, вместо да инвестират тези пари като кредит за предприятията /“моторът на икономиката отдавна е загаснал“/, банките предпочитат да закупуват ДЦК.

Но тъй като доходността на ДЦК пада – по ред причини – банките са принудени да намалят лихвите. Въпрос само на време е населението да се откаже да държи парите си на депозит, което ще остави банките на сухо. Не може обаче да се очаква българите да се пренасочат към по-сложни финансови продукти, тъй като финансовата им грамотност е ниска. Тоест, буркан банк е напълно вероятна перспектива.

Освен фискалният резерв – държан предимно в БНБ, България притежава резерви в Сребърния фонд и във Фонда за гарантиране на вземанията на гражданите. Финансовото министерство вече посяга към Сребърния фонд, което е красноречиво потвърждение на опасенията за назряваща нестабилност, според Костадинов. Във Фонда за гарантиране на вземанията на гражданите в момента има 1.3 млрд. лв., от които обаче само 600 млн. лв. са ликвидни.

Същевременно дефицитът на Националния осигурителен институт само за януари е 428 млн. лева – формиран от около 250 млн. лв. приходи от осигуровки и 678 млн. лв. плащания по различните фондове. Ясно е, че пари и за пенсии, и за здравеопазване няма, коментира Костадинов. Какво ще изберете? Правителството ясно показва какво е избрало, тъй като от януари 2011 г. не са правени плащания за болниците.

Трябва ли Дянков – който има американски паспорт – да изхарчи и последния лев от резервите, преди да признае, че има проблем? - пита инвеститорът.

Ако резервните активи на България продължат да намаляват, примерно заради съкращаване на депозитната база на населението в банките и съответно намаляването на ЗМР, държани от банките в централната банка, ще се наложи да се изтеглят левове от обращение.

Механизмът как това може да се осъществи на практика още е неясен, но последиците от такъв развой на събитията са напълно ясни: продължаващо задълбочаване на икономическите затруднения за населението и вероятно отново рецесия.

15
Явно положението не е розово и се търсят от къде да се вземат пари.

Нека все пак да си припомним , че миналата година първите 3 месеца имаше дефицит от над 2 милиарда , но след това се позакрепиха нещата ..

Страници: [1] 2 3 ... 13