Автор Тема: Накъде вървим, накъде отиваме  (Прочетена 607375 пъти)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #435 -: 06 Април, 2011, 14:03:17 »
0

Знам ли вече... но много е възможно... Златев преди време се е появил на среща за атомната енергетика в Москва... от руска страна.


На тайна среща с Борисов, Цветанов и Дянков, Валентин Златев заплашва, че ще им подпали чергата!

 Дата: 31-03-2011 16:10

Читатели : 595

Вчера се е провела конфиденциална скандална среща, покрита от чужди погледи, между премиера Бойко Борисов, Валентин Златев и двамата вицепремиери Симеон Дянков и Цветан Цветанов. Заради министър Трайчо Трайков Валентин Златев е изпаднал в истерия и е заплашил директно, че ако продължават така, ще изправи цялата си медийна мощ срещу кабинета. Набелязани са били мерки срещу министър Трайков.

Брилянтни източници на afera.bg от най-близкото обкръжение на премиера информираха, че вчера се е провела шокираща конфиденциална среща между премиера Бойко Борисов, двамата вицепремиери Симеон Дянков и Цветан Цветанов, и Валентин Златев, шефът на Лукойол у нас.

Срещата е била инициирана под бясното давление на Валентин Златев, доверяват кралските ни източници.

Валентин Златев е бил в истерия и е заплашил директно, че ако не се вземат мерки, ще изправи цялата си медийна мощ срещу министър Трайчо Трайков и целия кабинет.

Валентин Златев е бил бесен от позицията на министъра на енергетиката Трайков. Златев директно е заплашил, че ако Трайков не бъде спрян, на предстоящата междуправителствена среща в Москва в първите дни на април, той ще им подпали земята, под която стъпват.

Източниците на afera.bg информират, че тримата прадставители на правителството, в присъствието на Валентин Златев, са умували как да се справят с положението около министър Трайков.

Цветан Цветанов предложил на Трайков да му се спретне нещо, Симеон Дянков предложил някой друг да замени министър Трайков като водач на българската делегация и преговори, а Бойко Борисов соломоновски предложил да дадат на Трайков десет дни неплатен отпуск.

Очевидно зад драстично острото поведение на Валентин Златев прозира натиск от Русия към кабинета.

Срещата е била шокираща, а Валентин Златев директно е показал на управляващите на страната, че ще ги смачка, ако те не се справят с министър Трайков.

Afera.bg

П.П. За всички онези, които са подвластни на 1 април, обръщаме внимание на датата на публикуване на материала - 31 март. Публикацията е напълно сериозна, автентична и истинна.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #436 -: 06 Април, 2011, 14:07:42 »
0
Мазалото с АЕЦ „Белене” се разсмърдя

Трайчо Трайков отишъл при Бойко Борисов да се жалва от шефа на НЕК. Уволненият скоропостижно Красимир Първанов бил подписал „забранената версия” на текста за споразумението с руснаците. Отстраняването му не отменяло действието на подписаното. (Леле-леле – кой в чии гащи какво натвори...) Неустойките висели вече със страшна сила, ако на 30 юни се опитаме да врътнем руснаците с още по-окончателния краен срок за най-окончателната цена.

И какво като уволниха Първанов? (Апропо – Б.Б. да не вземе да го върне като брата на Бойко Коцев?!) Сега и целият ДАНС да пуснат подире му – все тая, че и оттатък. Трайчо Трайков се пържи пред репортерите. Те пък не смеят да шукнат. Той, милият, нямаше нужда от провокативни въпроси – или е голям актьор, или наистина му се попържаше. (Това, което става, наистина не е нормално – Трайков е прав, но Борисов какво прави по въпроса?!) Е, наистина не може да има такава държава. Сега като нищо Сергей Станишев може да се изцепи, че правилно се е обърнал към височайши гербери на входа на МС с култовото „Здравейте, циркаджии!”.

Иван Костов също може да се развихри. Тайни преговори. Договорки на тъмно. А герберите обещаха „прозрачно управление” – Б.Б. не грееше ли връз предизборни материали с безпощадното „Аз гарантирам!”?! Какво гарантира Борисов? Онзи „гьол” да се превърне в този „цирк” ли? Какво? Усуквациите стават все по-неприемливи за държава, чиито водачи имат претенцията да спазват Конституцията и да отстояват суверенитета й. Срам и позор са гнусните изпълнения с „тайните преговори”. Безочие. Случайно ли бе, че Б.Б. не се появи пред камерите след грандиозния скандал?

И не ДАНС, а прокуратурата трябва да бъде сезирана. За ДАНС е ясно – шефът на дансаджиите да не ги придържа на Б.Б, а да си изпълни функциите по закон: да защити националния интерес. Всеки от „преговарящите” може и трябва да бъде наблюдаван, щом като се вършат подобни безобразия. Даже и да се казва Бойко Методиев Борисов, даже и да е премиер – още повече заради това. Ако Борисов и сега не вземе драстични мерки, ще запише името си не като достоен и успешен български министър-председател, а като криещ се зад такъв като Трайчо Трайков.

Важно е да се отбележи, че руснаците нямат никаква вина в случая. Те си преследват своите интереси. Това наистина е нечувано и невиждано. Вариантите са два – или Б.Б. ни разиграва и пробутва номерца с уж самоволното решение на Красимир Първанов да подпише споразумението в неговата „забранена версия”, или наистина той във вторник е бил нещо повече от премиер на България, а ние не сме разбрали.

Утре някой по-голям от Борисов може да обяви война на САЩ, защото руските изтребители и ядрени реактори му харесват повече?! Или обратно – фен на янките да скочи с чифте пищови на руснаците. Гаврим се. Така е. Но нима случилото се във вторник не е отвратителна гавра с всички законопослушни българи, надяващи се, че имат отговорно правителство и още по-отговорен премиер?! Скандалът наистина е безпрецедентен. Сега вразите Борисови наистина ще се упражняват върху особата му. Точно сега ще се разбере от какъв „материал” (няма такава реплика, естествено) е направен такъв като него. Да видим.

bgsniper.com

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #437 -: 06 Април, 2011, 14:12:22 »
0
Първанов застрашен от „просване по очи”?!

Готвят арест на уволненя шеф на НЕК, информира ченге от върхушката на МВР. Източникът ни е известен с отличните си връзки в прокуратурата и ДАНС. Досега не се е дънил като информатор. Според него Първанов е бил нареден за арестуване още във вторник през нощта, но в последния момент е било решено да се спретне разработка на „цялата шайка” (буквален цитат на думите на министър).

Арест на Красимир Първанов ще взриви отношенията с Русия, коментира бивш секретар на МВР, който е фен на руския посланик в София. Това било недопустимо, категоричен бе пенсионерът. Въпросът е дали е допустимо поведението на Първанов? Деянието му не представлява ли състав на престъпление, престъпна безотговорност, след като е нямал мандат от правителството да подписва подобен меморандум, загробващ България и противоречащ на интересите на българския народ?!

Все по-страховити вести идват от „Дондуков” 1. Б.Б. бил бесен. Главни ще хвърчат, бил чут да казва негов изключително близък съветник. Крайно време е, бихме казали ние. Крайно време е енергийната мафия да бъде ударена – от ядреното лоби до бандитите в картела за горивата. Първанов не трябва да бъде сам, където му е мястото.

bgsniper.com




Сценарият за отстраняването на министър Трайков в ход: Сидеров влезе в роля!

„Ако министърът се покрие, остава впечатление, че Първанов е бушон, Искам оставката на Трайков с аргумента, че именно той носи политическата отговорност по случая. За мен е недопустимо и неприемливо висш чиновник да работи по международен договор и това да не се знае от министъра и от правителството. За скандала с подписания договор е виновен Трайчо Трайков. Той носи политическата отговорност", коментира Волен Сидеров пред bnews.bg

Както afera.bg единствена писа след скандална среща между Борисов, Цветанов, Дянков и Валентин Златев, на която са се обсъждали „мерките срещу Трайков” и Златев е заплашил, че ще подпали земята под правителството, сценарият е в ход.

След оповестяването на шокиращата среща, Борисов се покри по темата, а министър Трайков  уволни Красимир Първанов. В потвърждение на истинността на информацията на afera.bg е и факта, че министър Трайков не е заминал за Москва на преговори, а е останал в България.

Сидеров в подкрепя на Борисов и сие „влиза в роля” и иска сега оставката на министър Трайков.

Защото е известно, че премиерът вади кестените от огъня с чужди ръце. Когато трябва с ръцете на Трактора, когато е нужно – с тези на Сидеров.

Afera.bg

koganev

  • Гост
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #438 -: 06 Април, 2011, 14:35:19 »
0
Аз също нямам мандат да подписвам - ако подпиша това задължава ли цялата държава?
Тези са толкова глупави, че дори разработките им са за пред пенсионерите. Подписал и няма връщане...
Нямал право да подпише, но подписал и сега няма как... абе не може да се коментира такъв абсурден сценарий. И сега Боко ще каже "аз нямаше да приема, ама нали онзи подписа". И ние ще се съгласим, щото така е в правовите държави.

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #439 -: 06 Април, 2011, 15:33:24 »
0
Променящата се демографска обстановка 
Променящата се демографска обстановка


Вчера вечерта, карайки по бул. Европа попаднах на няколко разхвърляни павета на пътя. Разбира се никой не беше ги преместил - все пак сме на пъвро място българии на второ граждани. Та нека някой друг да премахне проблема, нали си го видял, защо да си даваш зор. Та и за проблемите на страната - пак по същият начин разсъждаваме - щом текущо не ме засяга и някой друг е пострадал - какво да го мисля.
Защо пиша това? Защото темата е накъде вървим. За съжаление май към задънена улица.
« Последна редакция: 06 Април, 2011, 16:36:51 от antoninus_pius »

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #440 -: 06 Април, 2011, 17:40:36 »
0
Анексът към споразумението за АЕЦ “Белене” се появи в интернет
http://pari.bg/article/2011/04/06/Anekst_km_sporazumenieto_za_AEC_Belene_se_pojavi_v_internet




gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #441 -: 06 Април, 2011, 18:00:56 »
0
Борисов: За втори и последен път правя забележка на Трайков
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2011/04/06/1071332_borisov_za_vtori_i_posleden_put_pravia_zabelejka_na/

Цитат
Премиерът Бойко Борисов обяви, че прави последна забележка на министъра Трайчо Трайков за необмислени изказвания във връзка с подписаните споразумения за АЕЦ "Белене". Това се случи в късния следобед, преди да уважи празника на софийския Медицински университет в зала България.

"За втори път и това ще е последният път, в който на министър Трайков му правя подобна забележка. Трети път няма да има", заяви Борисов. Вината на Трайков била, че не е спазил "субординацията" в правителството и не е обсъдил изказванията си с вицепремиера Симеон Дянков.

"На министър Трайков му казах: "Много държа на теб, сигурно ти е приятно с Бербатов да те сравняват, но това е колективен спорт и когато на човека под мен - вицепремиера Симеон Дянков, съм му възложил да планира, контролира и проведе двата преговора, трябва да се съобразяваш с него", коментира още премиерът.

Шефът на НЕК Красимир Първанов няма да бъде уволнен по настояване на финансовия министър Симеон Дянков, уточни още Борисов и допълни, че ще събере министрите и ще "въведе ред в приказването".

"Не е приятно, преди два-три месеца ме обвинявахте, че министрите не говорят, че съм диктатор, че всъщност само аз приказвам, като им позволих да приказват, сега пък защо приказват предварително", оплака се министър-председателят


Време е Трайков да си подаде оставката. Просто няма място в това правителство.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #442 -: 06 Април, 2011, 18:24:27 »
0
Тук изрично пише "да бъдат правно обвързани с настоящото", а Първанов твърди, че "няма правнообвързващ текст".

Пише и че до 30.06.2011 трябва да се подпишат всички документи. Не пише какво става ако не стане, но явно има точка в оригиналния договор, в който пише, че им дължим N милиарда.

А защо никой не пита какво стана с оборудването за един реактор за 1 милиард, което руснаците си изнесоха пак по сила на тия споразумения? Пффффф

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #443 -: 06 Април, 2011, 18:54:00 »
0
Симеон Дянков: Всичко, подписано за "Белене", е координирано и с Трайков, и с шефа на НЕК
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2011/04/06/1071338_simeon_diankov_vsichko_podpisano_za_belene_e/

...

 *alcohol* *alcohol* *alcohol*
Izbori 2008: Posle ebenje nema kaenje!

koganev

  • Гост
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #444 -: 06 Април, 2011, 19:43:44 »
+4
Такъв селски бек да ни епремиер... лелееее...
Трайков трябва ВЕДНАГА да си подаде оставка. Мен ако ме заплашат, че ще ме гонят при трета грешка, без да съм допуснал нито една, ще ги направя на путка и парцали. Три дни няма да изляза от телевиизите, после ще дремна малко и ако не ме убият в съня ми още три дни ще съм по радията. Енергетиката е най-яката далавера, там всеки краде колкото му позволяват, там е пълна мутризация. Трайков ако си отвори устата за далаверите в енергетиката, допускам разстрел още в ефира... където и да е.
Борисов демонстрира тотално неразбиране за работа в екип, за смисъла на думичката "съвет" към министерски. Няма подчинени, това да не му е армията... Там са равни пред съвестта си и пред народната воля. Всеки министър е там, за да прави това, в което е най-добър, а не за да изпълнява нарежданията на най-големия началник, който във всичко е некомпетентен. Защо ми е министър на каквото и да е, щом той ще прави само и единствено това, което му РАЗРЕШИ ББ? Едноличната власт, която вече дори не се крие, ще смаже и последните надежди за спасяването на България.

А в меморандума във втората подточка е вмъкната и трета, умишлено скрита. Това е съвсем самстоятелното по смисъл изречение "Всички тези документи трябва да бъдат парафирани от надлежно упълномощени представители..." и понеже има срок на действие, то това трябва да стане до първи юни. Някакъв надъхан гербаджия по тв обясняваше, че "парафирам" можело да се тълкува като поемам ангажимент да си помисля или нещо такова... ИДИОТИИИИИ!!!!!!! 
Били питали юристи, дори и НЕЗАВИСИМИ юристи били питали... абе какво значи независим юрист, но айде да не задълбваме в хорската простотия. Та юристите, дори НЕЗАВИСИМИТЕ, казали, че с този меморандум и особено с ангажимента до първи юни да парафираме всички документи, не поемаме никакъв ангажимент. Те нашите юристи имат една много лоша черта - на такива глупави въпроси винаги дават подвеждащи отговори. Затова държавата ни е пстонно съдена и пчти задължително осъждана по всички казуси, по които НЕЗАВИСИМИТЕ ни юристи са дали безплатен съвет.
Интересно ако след първи юни документите не са подписани, какво ли ще кажат наетите от руските милиардери наистина КОМПЕТЕНТНИ юристи. Щото руските милиардери поне едно знаят - ако искаш качествена юридическа консултация, ПЛАЩАЙ СИ НА НАЙ-ДОБРИТЕ. А не после "ама нали на твоя шурей снаха му беше питала едни нейни познати юристи и те така казаха..."
« Последна редакция: 06 Април, 2011, 19:49:42 от koganev »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #445 -: 06 Април, 2011, 20:06:46 »
0
"В момента юристи по международно и корпоративно право от Министерството на икономиката, енергетиката и туризма (МИЕТ) готвят правен анализ доколко и как подписаното във вторник Допълнение 12 за строителството на АЕЦ "Белене" ангажира България, съобщи министър Трайчо Трайков след заседанието на МС."

хахаха - аз мислех, че само тъпаците, които теглят кредит с договор с малки букви, четат и умуват какво са подписали след като са го подписали, а то и МС така правел :)

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #446 -: 06 Април, 2011, 20:18:11 »
0
Ама то зависи кой е питал, ако е някой некомпетентен държавен служител - и какво са му обяснили по телефона... Имаше 1 игра - развален телефон. И тук така, но мащабите са по-големи.
А познай как ще забравим и ще се сетим 1 седмица след 1 юни - когато трябва да плащаме и неустойки.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #447 -: 06 Април, 2011, 20:24:58 »
0
От стенограмата на МС днес, ясно се вижда, че на този гз са му казали изрично да не подписва последното

"ТРАЙЧО ТРАЙКОВ: Уважаеми колеги, преди две седмици премиерът публично обяви, че мандатът за преговори с "Атомстройекспорт" e тримесечен мораториум по проекта. Време, в което да се договарят детайли по договора, както и да се даде възможност да се съобразим с евентуалните нови изисквания за безопасност. Защото ако те са съществени, биха могли да доведат до повишаване на цената на проекта, каквато и да е тя, биха добавили нещо отгоре. Така че, ние имаме нужда поне от тези три месеца, за да вземем предвид тези нови факти. Това беше и мандатът, с който изпълнителният директор на НЕК и преговарящият екип влязоха в тези разговори с "Атомстройекспорт". В допълнение на това има решение на Съвета на директорите на НЕК от 31 март т.г., в което се казва, че се дава мандат вече от НЕК на изпълнителния директор да преговаря от името на НЕК и да подпише споразумение допълнение 12, след като бъде одобрен от БЕХ.

Това, което стана вчера, е, че изпълнителният директор Красимир Първанов постфактум ми каза, че е подписал два документа - единият е меморандум, който е с пожелателен характер, той е с тримесечен срок, и това е време, в което двете страни ще преглеждат новите изисквания за безопасност. Вторият документ е допълнение 12, което вече е с двумесечен срок и който изисква до края на този двумесечен срок до 1 юни т.г. двете страни да подпишат окончателен договор за изпълнение, доставка и строителство. Този вариант на допълнение 12 беше обсъждан от мен, зам.-министъра, БЕХ, НЕК, преговарящия екип още в миналия четвъртък и изрично не беше приет. Той беше основата, върху която започнаха преговорите. Към края на деня в петък имахме споразумение, което не беше идеално, но отлагаше действието на досегашното допълнение 11 с три месеца, без да казва, че има мораториум, но и без да налага някакви изисквания на двете страни. Така че, това, което е направил Красимир Първанов, е, че е подписал това допълнение 12 в разрез с решението на борда на директорите на НЕК, на моите изрични инструкции по отношение на този документ и на Вашия политически мандат за мораториум.

Рано е да говорим за щети. Имаме нова рамка, в която аз смятам, че българските интереси могат да бъдат успешно защитени, но това е недопустимо поведение на изпълнителния директор на НЕК, затова аз вчера поисках от БЕХ да го освободи."




Eто цялата стенограма:

Борисов: Трайков, седнете с Дянков и се разберете за "Белене"

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #448 -: 06 Април, 2011, 20:53:44 »
0
Борисов играе по предварителния сценарий: последно предупреждение за Трайков!  http://www.afera.bg/index.php?option=com_content&task=view&id=17391&Itemid=1

Валентин Златев вече може да е полу-доволен, сценарият с разкарването на министър Траков върви по мед и масло. Премиерът рече, че за втори и последен път правел забележка на икономическия министър. Както afera.bg предупреди преди дни главата на Трайков виси със страшна сила по волята на Валентин Златев, а Борисов изпълнява сценария.
"За втори и последен път правя на министър Трайков забележка", отсече Борисов. Премиерът дори стигна по-далеч - че шефът на НЕК няма да бъде уволнен, защото в негова подкрепа се е изказал лично вицепремиерът Симеон Дянков, ах, недей!

На това място трябва да се разплачем.

"Трети път няма да има. Снощи, след като отиде и обяви, че ще уволни Красимир Първанов, Трайков дойде при мен и направи конферентна връзка с Дянков. По време на нея вицепремиерът му съобщи как в неделя лично е водил преговорите и обясни, че като вицепремиер и ресорен в областта има право да води преговорите и че е груба грешка от страна на Трайков да избърза да говори преди да се е видял с него", коментира Борисов.
Борисов  лично  възложил на Дянков да отговаря за подписването на контракта с консултанта и съответно довеждането на нещата докрай, включително и отиване на съд или започване на строителство на АЕЦ "Белене". "Аз съм избрал Дянков за вицепремиер, а той ми доведе Трайков за министър на икономиката, считайки, че той може да се справи с тази задача", добави Борисов.

Така Борисов на практика потвърди всичко онова, което написа afera.bg за срещата Златев – Дянков – Цветанов – Валентин Златев.

Айде - натопиха Дянков.

СССР е жив. България е 16-та република. Поддал ли се е шефа на НЕК на руския натиск или е трик? http://www.afera.bg/index.php?option=com_content&task=view&id=17390&Itemid=1

Министър Трайчо Трайков уволни шефа на НЕК Красимир Първанов,защото той е подписал неизгоден договор за България с руска фирма. Не е бил упълномощен и даже му е било забранено да го прави. Според министър Трайков  в България руският натиск е по-силен от способността на някои хора призвани да защитават националния интерес,да му се противопоставят. Възникват няколко въпроса.
Ако Красимир Първанов се е поддал на Русия, това не е ли държавна измяна?  Ако той е само уволнен, но не му се потърси наказателна отговорност. Дали това не е само трик? Той шефа на НЕК за малко да бъде лошият, а после като утихне шума да бъде тихомълком награден с някоя сладка и доходоносна позиция. Ако не се разиграва тази постановка, то министър Трайков не го очаква розово бъдеще. Никой , който в България се е противопоставил на руски интереси не доживял щастливи старини. При всички случаи трябва да наблюдаваме и ще видим каква е играта. Но така или иначе изводът,който прави министър Трайков поразително съвпада с изводите в моите статии / Шпионаж. Защо през последните 20г. Няма нито един осъден за държавна измяна. Какво означава това./ и / Братска любов./ Припомням накратко някои. Във взаимоотношенията Русия-България. Руската страна винаги преследва и защитава собствените си интереси. Ние българите влагаме в нашите взаимоотношения някакви инфантилни,дебилни чувства на любов,признателност,братство,славянство и други подобни дивотии нямащи място ,когато става въпрос за геополитическо влияние и пари. Руските разузнавателни служби са толкова силни в България,че реално ние сме губерния,икономически зависима 16та република от СССР. Да България е все още в руската сфера на влияние и никога не е излизала. Над 70 процента от членовете на законодателната,изпълнителната,съдебната власти и всички жизненоважни и структуроопределящи предприятия и дейности се контролират от Русия. Останалите 30 процента нямат нищо против. Наглостта,безпардонността на братушките минава всички граници. Те дори не се прикриват. Открито демонстрират арогантност на/ помещик/ ,а ние българите в България сме техни крепостни селяни. И така да видим кой ще пострада. Първанов предал собствената си държава или министър Трайков осмелил се да се противопостави на руския натиск,поне на думи. Има и трети вариант никой да не пострада. Да се пошуми,пошуми и после да се забрави. Както стана със заменките и с много други неща.

Красимир Първанов: Аз съм бушон! Всичко бе съгласувано с Дянков!http://www.afera.bg/index.php?option=com_content&task=view&id=17386&Itemid=1
Уволненият шеф на НЕК Красимир Първанов  заяви, че подписаният от него меморандум за АЕЦ “Белене” е бил одобрен от финансовия министър Симеон Дянков. Той призна, че не е получавал “да” от министъра на икономиката Трайчо Трайков, но също така не му е била налагана и забрана.  Първанов призна: Аз съм бушон - подписах, за да спася НЕК!

“Крайният вариант е съгласуван с Дянков. Имам неговото “да”. Що се отнася до министър Трайков – информирал съм за всяко едно движение на процеса. От започване до приключване на преговорите. Той и съветът на директорите на НЕК са известявани за всяка дума. Вчера беше казано, че не ми е даван мандат. Аз от Трайков “не” нямам.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #449 -: 06 Април, 2011, 22:12:17 »
0
стари, но Златни