Автор Тема: Накъде вървим, накъде отиваме  (Прочетена 606993 пъти)

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #570 -: 18 Август, 2011, 13:34:35 »
0
The United States Of Europe: A Proposed “Economic Government” Would Integrate Europe To A Degree Not Seen Since The Roman Empire  http://endoftheamericandream.com/archives/the-united-states-of-europe-a-proposed-economic-government-would-integrate-europe-to-a-degree-not-seen-since-the-roman-empire

Цитат
This would entail a loss of sovereignty not seen in those countries since many were under the jackboot of the Third Reich 70 years ago.
For be in no doubt what fiscal union means: it is one economic policy, one taxation system, one social security system, one debt, one economy, one finance minister. And all of the above would be
German.


Цитат
Countries such as Greece, Portugal, Italy and Spain are already deeply financially dependent on Germany.  Either they will have to leave the eurozone (which would be a financial disaster for them) or they will have to go along with what Germany and France want.

Цитат
Bit by bit, eurozone members are losing their sovereignty as the European superstate is created. Nothing in these proposals will calm the markets. I am also prepared to bet that the European political elite will not ask the permission of their peoples via a referendum to make this happen.
« Последна редакция: 18 Август, 2011, 13:36:35 от antoninus_pius »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #571 -: 18 Август, 2011, 23:51:56 »
0
Ако можеше да има директно управление на народа, нямаше да има разводи. Те двама души не могат да се разберат помежду си, какво остава за милиони или милиарди. :)
*drinks*

чи-чов-ци

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 540
  • Карма: +82/-5
  • Респект: +369
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #572 -: 19 Август, 2011, 00:23:07 »
0

  Scyther, след 22 години чичовщини и поне 45 години преди това всичко друго, но не и демокрация, идеята за референдуми засега ме изпълва с големи опасения. Няма ценностна система, няма осъзнати възгледи, няма отстояване на принципи. Къде е базата?
  А иначе референдуми / т.е. пряка демокрация /са възможни винаги. Ето два примера: /цитат от Уикипедия/

  .........Референдум през 1946
  Чрез референдум е променена формата на държавно управление в Царство България през 1946 г. Този референдум е поредно нарушение на Търновската конституция, която след Деветнадесетомайския преврат от 1934 г. се прилага в ограничен обхват. Референдумът се провежда в условията на нечуван терор, а резултатите са грубо фалшифицирани от участниците в поставения на власт от СССР т.нар. Отечествен фронт,[източник?] като при това България в този момент е окупирана от чужда държава, която грубо налага на страната своята политическа система,[източник?] обществен морал и начин на живот. Тези твърдения, според противниците на референдума, са отхвърляни от тоталитарния комунистически режим и пренебрегвани от неговите привърженици. Накой българи възприемат датата 6.12.1946 по друг начин. За тях не е толкова важна политическата окраска на епохата. Те се застъпват за тезата, че този ден трябва да бъде обявен за национален празник поради това, че на тази дата фактически се постига мечтата на апостола на свободата "за чиста и свята република". За съжаление дълбокото разделение в обществото по отношение на предишния политически режим, като основно настроенията са негативни, не позволяват тази теза да получи по-широко разпространение и най-вероятно тя ще остане забравена..........
   ..........Референдум през 1971
   На 16 май 1971 г. се провежда референдум за нова Конституция. Преди това е проведена широка обществена дискусия във връзка с основните текстове. Студенти от специалност "Икономика и Организация на Туризма при ВИНС "Д. Благоев" от Варна предлагат в текста да се впише, че: "Ръководна сила в обществото и държавата е БКП", което става факт в прословутия Член 1. Впоследствие, същата норма се появява и в Конституцията на СССР от 1977 г. В крайна сметка, през 1985-89 г., същите студенти, но вече като членове на Дружество "Нове" от Свищов настояват този член да бъде премахнат......

    Примерът е грубичък, но аз съм невинен, Викито така дума :)
    Виж за туй: "....Гласоподавателите имат правото да назначават, но не и да уволнявят. ...", много бих искал да се промени туй нящо.
    Поздрави!
     *drinks*

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #573 -: 19 Август, 2011, 10:08:59 »
0
Основният девиз на НСР е "ordo ab chao" или ред от хаоса. Прокламирането на НСР се намира и на 1-доларовата банкнота, на която пише Нов светски ред. 2012 г. е годината, в която:
- ще се сринат всички пазари, а ценните метали, петрола и храните ще поскъпнат многократно
(ето напр. Венецуела си изтегля златото с цел да разклати пазарите http://30dumi.eu/2011/08/shok-za-svetovnite-pazari-venetsuela-izteglya-99-tona-zlato-ot-angliya/; пазарите претърпяха поредния срив http://www.timesbg.com/index.php?option=com_content&view=article&id=798:sriv-na-pazarite-v-evropa&catid=26:2010-11-18-12-35-10&Itemid=72). Тепърва ще слушаме всякакви новини за сривове, обединяване и т.н. http://theeconomiccollapseblog.com/archives/bad-news;
- ще настъпят безредици и глад;
- ще настъпи Третата Световна война - на пангара са Сирия http://endoftheamericandream.com/archives/12-signs-that-we-are-getting-dangerously-close-to-war-with-syria и Иран - по принцип всички политици са подичнени на Рим и на Сатана, което може да видите от този клип
Politicians flashing the devil sign George bush FBI Clinton
където показват сатанински поздрав;
- ще се въведе НСР (ще има 10 супердържави). Напр. САЩ ще се обедини с Мексико и Канада и ще се въведе Амеро;
- както е предказано в Библията ще се появи Антихриста (проект Блубийм - вероятно на 21.12.2012 г. - затова толкова се спекулира с тази дата - набива се навсякъде, че нещо ще се случи и дори се наливат милиарди за да се убеди цял свят) и ще се прокламира спазването на неделята;
- всички противници на режима ще бъдат преследвани и наказвани. За целта ще се намеси Инквизицията, наричана сега Конгрегация на вярата http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D0%B3%D1%80%D0%B5%D0%B3%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F_%D0%B7%D0%B0_%D0%B4%D0%BE%D0%BA%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0_%D0%BD%D0%B0_%D0%B2%D1%8F%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B0. Между другото Рацингер (сегашният папа Бенедикт XVI) е бил начело на Инквизицията близо четвърт век (25 ноември 1981 - 2 април 2005).
Рим никога не се променя - близо 2 хилядолетия всичко е било под диктата на Рим. Достатъчно е да погледнем назад в Средновековната история.

Сега е последното време за покаяние. Освободете се от всички кредити. Не създавайте деца в следващата 1-2 години.

Цитат
Жак Делор заяви: "Еврото и Европейският съюз са на ръба на пропастта. За да не се сринат в нея, има едно много просто решение: или страните членки трябва да се съгласят на тясна координация на своята икономическа политика, за което винаги съм настоявал, или трябва да прехвърлят допълнителни правомощия на Евросъюза".  Контрол, контрол и пак контрол. Загуба на суверенитет на страните и диктат от определено място. http://www.timesbg.com/index.php?option=com_content&view=article&id=797:evroto-i-es-na-rba-na-propastta&catid=26:2010-11-18-12-35-10&Itemid=72

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #574 -: 20 Август, 2011, 00:59:00 »
0
Императоре, мноу мрачно бе човеко! Мноу дарк! Мене ма тревожи нещо не толкова глобално, но страшно майна! Ако ма изправат до стената и рекат "или чукаш Фидоска, или разстрел!!!" не съм мноу сигурен кво ша избера......
Ас съм българче.......

чи-чов-ци

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 540
  • Карма: +82/-5
  • Респект: +369
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #575 -: 23 Август, 2011, 14:36:38 »
0

  Струва ми се, че вече не вървим, а по-скоро се затичваме...

  Лошите и преструктурирани кредити се увеличиха до рекордния дял от 21,23%
  http://www.investor.bg/news/article/122010/332.html

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #576 -: 23 Август, 2011, 16:25:19 »
0
Другият вариант е да сменят думата "ръст" с "раздвижване" както стана при имотите  *rofl*

Накъде и как няма значение - важно е РАЗДВИЖВАНЕТО! Всеки месец все РАЗДВИЖЕНО, може и по 2-3 пъти.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #577 -: 23 Август, 2011, 20:27:39 »
0
Ние имахме спор тука по семейному, колко % ще вземе той. Колкото и да е, мисля, че ще е повече от кукумявката Кунева :)
Аз мисля, че Светльо ще обере целия протестен вот и може да иде на балотаж. Стига тези, с протестния вот да отидат да гласуват, понеже имат навика да си седят вкъщи. А реално има потенциал да спечели на първи тур хахаха  *drinks*

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #578 -: 23 Август, 2011, 20:40:06 »
0
Що да е протестен вот? Момчето е интелигентно, човек на изкуството, с чувство на хумор. Заявил е позицията си, не предизборно в някоя телевизия или преса, а чрез собствените си песни, при това най-малкото от 15-20 години. На мен ще ми е много интересно, ако спечели вота ( не съм сигурна дали на 1-ви тур), и как ще реагира Европа и Америка.....Ако изобщо ги е еня за нас...

чи-чов-ци

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 540
  • Карма: +82/-5
  • Респект: +369
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #579 -: 23 Август, 2011, 21:28:38 »
0
   На страницата на Хиподил се мъдри това:

   " Псувайте ни т'ва сме ние
   колкото да ви е яд,
        няма да ни промените,
        а особено отзад! "

   Да не му хрумне да го избере за мото на кампанията, в първите три реда има толкова горчив опит.... :)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #580 -: 23 Август, 2011, 22:03:38 »
0
Според мен е протестен защото мисля, че:
- няма да стигне до балотаж
- НО ако стигне, ще стане президент :)
Все пак хората основно гласуват партийно, въпреки че в последно време като че ли леви партии водят десни политики и обратно и човек може да даде на късо на кого да симпатизира.

При всички случаи ще има забавни дискусии по ТВ :)

P.S. А ЦИК още не е казала ОК, така че може и да го резнат...
« Последна редакция: 23 Август, 2011, 22:07:25 от dodo2 »

nearvana

  • Гост
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #581 -: 23 Август, 2011, 23:02:13 »
0
май американците ни стигнаха:

2 седмици след смъкването на рейтинга на щатите  изпълнителния директор на рейтинговата агенция е уволнен и на негово място идва шеф от ситибанк - една от банките получила най-много помощи при кризата и съответно допринесла за увеличаването на щатския дълг. да не говорим че тепърва сити ще има нужда от подкрепа от правителството. много ми е интересно кога ще дойде ъпгрейда на кредитния рейтинг  :D

http://www.forbes.com/sites/halahtouryalai/2011/08/22/deven-sharma-is-out-as-president-of-sp-citi-exec-is-in/

напомня ми за случката дето НСИ публикува недостатъчно розови данни без да се консултира с правителството и шефа беше уволнен след няколко седмици.

 *drink7*


antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #582 -: 24 Август, 2011, 10:57:54 »
0
Мудис понижи рейтинга на Япония  http://dnes.dir.bg/news/japonia-mudis-9335353?nt=6
 
Международната рейтингова агенция Мудис понижи от АА2 на АА3 оценката за дългосрочния дълг на Япония, предадоха световните агенции.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #583 -: 25 Август, 2011, 02:30:01 »
0
Интересна анкета... :)

"А защо не Витков-Мицов на "Дондуков" 2"

25.08.2011
02:28
Да = 1544 (83%)
Не = 325 (17%)

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #584 -: 25 Август, 2011, 07:18:36 »
0
Определено ще има с какво да се запомнят и тези избори.