Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1229492 пъти)

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
0

Хей, приятели, какво ви става бе? Ша съ бийми ли? Ако е до бой, аз съм насреща.   *blush**rofl*

Аааа! Май имате отсъствия в дъра бъра! Неизвинени, при това! *prof*

 *drink11* *drink1*

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
0
Простотията ти е страхотна,не си помисляй,че можеш да ме анализираш  *bat*

Пробвай с жена ти,баба ти и всичките си роднини,но с мене не си и пoмисляй  *scare*

И си налягай парцалите,че ми писна от простотии.

Щом така мислиш!
Да запазим простотията ти за поголенията!

Maй,узото дойде много а..........

И да така мисля  *rofl*

Скъпа, вземи и ти едно и се успокой!
А ако те успокояват минусчетата, сложи още няколко с чисто сърце!
 *heart*
Не ми се подмазвай,ако обичаш  *girl*
...

Чак пък да ти се подмазвам!
Случва се понякога, но трябва да си много, много хубава!
И нали знаеш защо?
 *heart*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
0
Додо, това определено ги може тия работи, ма сложничко ми се вижда с тия аргументи, особено петък вечер. Уж проста работа, а се изненадвам колко много за четене и писане и колко малко дурако-френдли софтуер има по въпроса.


Как да...синхронизирам файлове от сървър на диск или обратно

Между другото горното в обратна посока се препоръчва за тези, които имат папка с ценни файлове и също си плащат за хостинг някъде. Синхронизират се само променените файлове, т.е. в общия случай няма да прави никакъв трафик, но като ви изгърми диска, няма да има рев и сополи :) А практиката показва, че всеки диск гръмва, но не се знае кога точно.

 *drink6*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
0
Greek Prime Minister George Papandreou won a confidence vote in Parliament early Saturday. The victory came minutes after he announced that he will seek a coalition government, though it was not immediately clear whether he would lead it.

 *drink1*

nearvana

  • Гост
0
аха да си помисля че му е дошъл акъла в главата и ще направи референдум а то просто театър за да остане на власт. и при следващата простотия на тоя пристрастен към властта идиот гърците пак вероятно ще обвиняват някой друг и международното положение ...
не че меркози са кой знае колко по-различни ама да си държиш папандреу на власт и да обвиняваш меркози е като да гласуваш за доган и да обвиняваш финансовата криза че в бг има мизерия и беззаконие. ай сиктир  *scare*

 *drink11*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
0
И какъв беше смисълът на живота?  *rofl*

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
0
Е, линкът за Попандреев е мой. Не подозирах, че ще обиди някого - пък и го пуснах без злоба, щото не храня отрицателни чувства към него, камо ли към гърците като народ. Те според мен създават усещане, че са мързеливи, но не са повече от българите или който и да е европеец. Виж, спрямо турците са мързеливи - тия са като мравчици. Проблемът на гърците в сегашния свят е друг - не са иновативни. Това го отдавам на климата - като имаш топло море и 13-14 хиляди км брегове, е нормално да не се напъваш да измисляш нещо, щото си имаш всичко необходимо за добър живот. Почти всичките им инвестиции на Балканите са франчайзи, молове или банки.

За дълга - да, натрупан е от управниците. Обаче тия управници са избирани от народа, който в никой един момент не се е противопоставил на задлъжняването. Това е представителната демокрация - без гражданско общество избраните представители се опущват и си правят квото си искат. Не знам как е било по време на Олимпийските игри - някъде бях чел, че е похарчена бая пара, но не съм чел някой да е протестирал тогава.

Я, Попандреев ще го смени Венезелос.

"Ройтерс": Папандреу оцеля, но отстъпва поста си на финансовия министър Венизелос
http://www.dnevnik.bg/sviat/2011/11/04/1196710_roiters_papandreu_ocelia_no_otstupva_posta_si_na/

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
0
Е, линкът за Попандреев е мой. Не подозирах, че ще обиди някого - пък и го пуснах без злоба,...


Никого не си обидил приятелю!
А че има обидчиви тук, има!
Достатъчно е да кажеш добра дума за Гърция и се обиждат!

п.п.
Не съм много съгласен за задълженията и отговорностите при представителната демокрация, но какво да се прави: у нас, а и не само у нас, финансократията това виждане прокарва.
Ако сега гърците тръгнат с оръжие да свалят това правителство същите хора ще ги нарекат терористи - а те вече месеци наред протестират срещу него и на практика то отдавна не се ползва с политическото доверие на народа. И ако случайно същото правителство вземе заем според твоето виждане и на плутокрацията ще е задължен и народа!
...


Току що чух в "Събота 150" обяснението за "Какво става в Гърция или За политиката и икономиката" на един грък:
...
Нещо ми напомня за репликите тук на един виден гърчеещ се българин ;)

Не знам какво е имал предвид barbaron със "средновековна гърция"
Не знам дали има гърчеещи се българи тук!
А французеещи се има ли?
Във всеки случай българите са много малко! Българани - колкото щеш!

п.п.
Понякога си мисля, защо е толкова тъжна съдбата българска. И всеки път стигам до извода, че не народа е виновен, а след деветосептемврийската ни интелигенция..., готова да подложи език на силния и никога да поеме моралната си отговорност или да надигне глас в полза на слабия!
За котките и кучетата си полагат повече грижи отколкото за простия си сънародник!
И горкия Андрешко... Най-доброто което му остава да направи е да остави колата в блатото!...

Пофранцузчените ни издънки виждат сламките в очите на комшиите си, но не могат да видят гредите в очите Меркозови!
Пази Боже, сляпо да прогледа!


Greeks will have 'Bulgarian salary with London prices'
http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-15592957


Това Scyther-ре няма да стане, но много българи в Гърция (която отвори вратите си за българите от първия ден на членството ни в ЕС безусловно, за разлика от едни големи демокрации) ще загубят работата си. В момента са над 100 000.
Сам знаеш какво значи това за България.

На всичкото отгоре, имаме един премиер и финансов министър, които не пропускат възможност да изръсят глупостите си! Лизането е станало национален спорт!




аха да си помисля че му е дошъл акъла в главата и ще направи референдум а то просто театър за да остане на власт. и при следващата простотия на тоя пристрастен към властта идиот гърците пак вероятно ще обвиняват някой друг и международното положение ...
не че меркози са кой знае колко по-различни ама да си държиш папандреу на власт и да обвиняваш меркози е като да гласуваш за доган и да обвиняваш финансовата криза че в бг има мизерия и беззаконие. ай сиктир  *scare*
 *drink11*


И какво трябва да направят в момента (след толкова протести) гърците nearvana - да грабнат пушките ли?
Щото аз твърдя, че именно меркози го държат на власт!


Интересно ми е: как уважавания форум тълкува изказванията на Меркел и Саркози от онзи-деншната пресконференция в Кан!
Колко са подлогите?


п.п.
В демократичните системи няма безалтернативни решения!
В оупа системите - има!
(знам, че е трудно да се схване)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
0
goro, по-назад те попитах - ти излизаш ли на протестите когато ги има около теб?

Също така си задал въпроса "И какво трябва да направят в момента (след толкова протести) гърците" - опитай се да отговориш ти на него. Тука само лакърдии колко е гаден Саркози и колко дебела Меркел, обаче не съм прочел според теб какъв е изходът от ситуацията? Естествено косвено го показваш - но позицията ти за Гърция е като на люлински кредитополучател, закъсал с изплащането на кредита - на него банката му е виновна, че не е чел малките букви или че държи да си получава вноските. Това че той е похарчил кредита за голям телевизор като на съседа, почивка в Ахтопол и други незначителни неща, дали му илюзорното чувство, че е голяма работа за 2-3 години. Като му поднесат сметката, светът става изведнъж лош.

Влизането на Гърция в проблемната спирала се дължи на няколко % разминаване в сметките, но години наред, резултат от некадърно управление на парите. При тази производителност (защитавана от теб по-назад), не може да се дава 15та заплата и едновременно да се харчат колосални суми за приумиците на военните, например. Или едното, или другото. Като имаш 100,000 лева в джоба, можеш да си купиш почти всичко на света, но за съжаление не едновременно.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
0
...
Прав е Koganev, че спря много отдавна да спори с теб. Прав е, безсмислено е.

Ами на него ламБата* му святка по бързо от твоята! Вероятно научните му титли са в по подходящи области.
Интересно обаче!
Светна му ламбата за приближаващ фашизъм в България! Светна му лампата за площадки за скраб в Гърция! Но когато трябваше да му светне ламБата за фашистките тенденции в Европа сякаш му дръпнаха щепсела от контакта! Сигурно щото светна моята!
 *yahoo*

Жив и здрав!

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
0
goro, по-назад те попитах - ти излизаш ли на протестите когато ги има около теб?

Също така си задал въпроса "И какво трябва да направят в момента (след толкова протести) гърците" - опитай се да отговориш ти на него.
...
не може да се дава 15та заплата
...

Дочо,
аз и на двата въпроса съм си отговорил, а втория съм задал на неарвана - не на тебе. И не виждам причини да ти отговорям. Поне докато разсъжденията ти по тези въпроси са на ниво люлински кредитополучател.
Към люлинските кредитополучатели можеш да добавиш и барбарон - не мене. Питай го колко добавя личния му дълг към френския!
И колко е брутно френския спрямо гръцкия.

И...
По гръцко често се дават 31 заплати, а още по често 56!!!
Това 15 от къде го взе - от вестници ли?
И какво предлагаш - от 56 да ги направят 12 ли?


на него банката му е виновна, че не е чел малките букви или че държи да си получава вноските
А колко не си запознат - се вижда от горното!
В момента се опитват да накарат един кредито-получател, да подпише нов договор в който той ясно вижда малките буквички! И той именно защото ги вижда се опъва и не ще!

Та да забравим, че в случая става въпрос за Гърция (в която проблема по думите на Саркози бил, че опозицията отказвала да приеме програмата на управляващата партия).
Португалия - заставиха управляващи и опозиция да приемат една и съща програма!
Ирландия - заставиха управляващи и опозиция да приемат една и съща програма!

Знаеш ли Додо как се наричат как се наричат тези държави в които управляващи и опозиция следват една и съща програма?

Да ти помогна!
У нас БЗНС беше приела програмата на БКП!
Но можеш да се върнеш и по назад - по немско!
« Последна редакция: 05 Ноември, 2011, 15:10:49 от goro »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
0
Брей, това последното ти оръжие ли е - да приписваш на другите собствените слабости? Мисля, ти беше този, който "завъртя икономическата машината" наивно.

Тук най-ерудираните ти аргументи са тези, където завърташ и етимологичната машина, така че да оставаме без думи (последно по отношение на Никола Саркози). По същия начин пък аз мога да кажа:

goro - от древногръцкото Γεώργιος, от гръцкото γεωργός - земеделец, а пък тръгнал световната политика и икономика да нищи!

 *drinks*

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
0
Брей, това последното ти оръжие ли е - да приписваш на другите собствените слабости? Мисля, ти беше този, който "завъртя икономическата машината" наивно.
...
 *drinks*

Дочо,
това което съм написал за икономическата машина е точно така, ако и в много груба схема, но ти трябват още книжки освен перл.
Върни се по назад - довърших си поста - и отговори, ако не те затруднява на последния въпрос!

Разбира се, давам се сметка, че това не са въпроси за дърдорница, та няма да те питам повече, а и когато един форум стане дърдорница, може би е по добре да се оттегля.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
0
Е ти като си смени изцяло твоя пост, сега какво се опитваш да ме цакаш :) Проблемът ти за завъртането на иконимическата машина е точно същия, какъвто ти направих забележка и преди - този на перпетуум мобиле. Може "грубо" да е така, но като добавиш малките подробости (загуба на енергия, па макар и минимално) и ето ти проблем и тотално невярна изходна теза. Сега ако си чел повече книжки, замисли се кое е малкото, но основното в икономическата машина. Заради него тя би спряла и трябва нещо допълнително - да се внася енергия постоянно.

Аз принципно съм съгласен с теб. Разминаваме се само в кулминационната част - сметката трябва да се плаща, па макар и на лошите капиталисти (и още - не мисля, че щом "Никола" се казва така, то може да правим каквито и да е изводи или следва да го прекръстим). След като Гърция е позволила да е в това положение, ще трябва да изтърпи онождането докрай. Да сте протестирали по-рано, когато можеше да има смисъл. Но как да протестираш срещу угощението на съблазнителната маса на правителството, па било и отрупана с храни купени с кредит, а?

 *drink6*