Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1227634 пъти)

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
0

Аз не съм много съгласна, че рентиерите нищо не правят. По-скоро обратното - то си е професия. Да не би банките да участват пряко в произвеждането на даден продукт? Без техният капитал, обаче не може.

 *drink11*

Ти пък Музо!
Що нА издаваш МА! Ей сега трудоваците ще ревнат, че съм паразит!  *scare*

На - гледай - нали ти казах!
...
Според моето скромно мнение разделението по държави е само за да  манипулира масите използвайки национализъм и предразсъдъци и да им попречи да видят че разделението по индустрии е това което дава отговор на въпроса що сме на тоя хал

Печалба без производителност е паразитиране и не може да продължи безкрайно ...

Напредваш приятелю, напредваш!
Само с производителността и това, че разделението по индустрии е това което дава отговор на въпроса що сме на тоя хал, не мога да те разбера! Да не би да искаш да кажеш, че немеца бере маслините по-бързо от албанеца? ;)

И за кака дружинна нищо не казваш!
Виж как натисна към ботуша и сега италийците са на път да създадат единна партия на националното спасение!
Опозиция ли?
Каква опозиция! Единение по народи!!!

И гърците и те са на път!
Референдум ли?
Техната мама! Ще им дам аз един референдум! Мързели недни! Ще им обърна спестяванията от евро в драхми и ще ги обезценя!
Тъй де!

Уж са бЕ(х)ме разбрали за деленето на плячката!
Немците разработиха програмата "Хелиос" (нал спират реакторите), па и от банките нещо ще падне!
Френците вече подписаха за разработване на газовите и петролните находища щот са специалисти!
Тоз педал джефри за кого работи, та се заиграва с референдуми!
нИ знай ли, че вече цял свят знай чи са мързеливи!
Бах ти калпавия народ!
Сал едни комунисти Ша им оставя в опозиция!
Нямало да слушат, а!

Хайл! Хайл! Хайл!

 *drinks*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
0
Да не би банките да участват пряко в произвеждането на даден продукт? Без техният капитал, обаче не може.

 *drink11*

техния капитал??? То и боко вика че е платил пенсиите от джоба си ама надали! тва са парите на другите ...

Работата на банките е да управляват и контролират финансов (кредитен и пазарен) риск но очевадно не се справят добре щото през последните 5 години риска идва основно от тях. Въпреки тва банкерите се радват на рекордни бонуси от тогава насам. Това си е социализъм отвсякъде - все едно пенсионния фонд да закъсва за пари, в отговор на което да качиш пенсиите и да смъкнеш пенсионната възраст. Безумие!

Та може да пробваме да подредим държавите по производителност и гърция едва ли ще е много нагоре в класацията ама ако подредим отраслите по производителност финансовата индустрия ще е на предпоследно място  ... след военните.   Според моето скромно мнение разделението по държави е само за да  манипулира масите използвайки национализъм и предразсъдъци и да им попречи да видят че разделението по индустрии е това което дава отговор на въпроса що сме на тоя хал - банките не си свършиха работата и продължават да биват награждавани по този повод! Печалба без производителност е паразитиране и не може да продължи безкрайно ...

 *drink11*

И пак зависи, защото парите от банките (техни или не) също могат да бъдат фактор и са фактор за увеличаване производителността. Искаш да вдигнеш производителността на Х производство. За целта ти трябва машина и помещение, но нямаш пари, нямаш и помещение. Наемът и лихвите идват  като процент от маржа, участват в създаването на нещо.

Както могат да бъдат и унищожителен фактор.
Не са си свършили работата? Напротив, перфектно даже са си свършили "работата". Като стръвта и рибката. И после, силно дръпват въдицата. Банков социализъм, който прави - можем да я наречем, банкова национализация. Преди е било - "в името на народа", сега - "в името на банките"
Ще опростяват 50% от дълговете на Гърция, ей така само ли? Или  срещу острови, пристанища ... ???

Колкото е опасно за кредитите, толкова взе да става опасно за депозитите.

Т.к. аз наистина не познавам гърците от близо, едно въпросче - защо като са толкова мързеливи, не искат вече пари? Сиртакито ще продължи. Вместо това се опъват и едва ли не, им набиват по канчето да ги вземат тия пари. Така беше и с Ирландия, ако не се лъжа.

 *drink11*

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
0


Т.к. аз наистина не познавам гърците от близо, едно въпросче - защо като са толкова мързеливи, не искат вече пари? Сиртакито ще продължи. Вместо това се опъват и едва ли не, им набиват по канчето да ги вземат тия пари. Така беше и с Ирландия, ако не се лъжа.

 *drink11*

Муза, гърците не искат парици, защото имат.Ама не държавата, а хората. И имането е малко плашещо. Върнаха плащането кеш за няколко месеца от началото на кризата. И като чуят за банка само леко се подсмихват. Доще време да разберем дали пък не са ни изпреварили пак.
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

koganev

  • Гост
0
..

И пак зависи, защото парите от банките (техни или не) също могат да бъдат фактор и са фактор за увеличаване производителността. Искаш да вдигнеш производителността на Х производство. За целта ти трябва машина и помещение, но нямаш пари, нямаш и помещение. Наемът и лихвите идват  като процент от маржа, участват в създаването на нещо.

...

Търсиш партньори, предлагаш им дялове и събираш парите. Това е по-добре от банков заем, защото партньорите рискуват парите си, което ги прави активни участници в проекта, докато банката няма да си мръдне пръста, ако нещата не отиват на добре. Банката си има обезпечение и няма да й мигне окото да съсипе кредитополучателя, докато партньорите нямат право на нищо, освен да рабтят и да постигнат успех или да далдисат.
Но по принцип нови машини и нова сграда не повишават производителността в конкурентен смисъл - всеки с тези машини може да постигне същата производителнст. Показателите ще се повишат вътре във фирмата, но това е стратегия по настигане, а не по изпреварване на конкурентите (освен ако не купиш някакви уникални машини, работещи по нова и тайна технология, произведени единствено за теб в секретен проект). Повишаване на производителността (и на ефективността), като конкурентно предимство, се постига с организационни иновации и непрестанна работа по мотивацията на персонала, при сходни технологични показатели. Това е въпрос на знания и рационално мислене на мениджмънта, а не (чак толкова) на пари. Доколкто технологииге и оборудването са достъпни за всеки, дългосрочно конкурентното предимство трябва да се търси в ефективноста на използването им. Демек - да се мисли.
Изобщо, производителността се повишава чрез иновации. Иновациите са плод на усилена научна и ултрависоко квалифицирана практическа работа. Там отиват парите на водещите компании, а не в купуването на сгради и машини. Вторто се случва като резултат на първото.

Темата е за Гърция, затова ще се опитам да направя връзка.
Понеже в Гърция ще им се наложи да наваксват с призводителността, където ние също имаме много голямо изоставане, та ми е интересно как ще подходят гърците по отношение на образованието, науката, запазването на младите и образованите в страната и как ще протече дебатът по тези теми. За сега у нас се прави всичко възможно колкото се може повече висококвалифицирани, умни и млади хора да бъдат изгонени от страната, на фона на гротескната псевдозагриженост на управляващите, които разпознаха  идиотите и простаците като основния си електорат и правят необходимото, за да увеличават гласоподавателите си.
Ако някой има преки наблюдения върху тези сфери в Гърция, нека сподели. Да сравним началните си показатели, а след време да сравним и резултатте.


acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
+1

Леля Меркел е права, че Гърция не е трябвало да влиза в еврозоната.

скитъре,червеното хапче!
   хем не трябвало да влиза,хем сега не им дават да излизат?
  просяка и "добродетеля" -тяхните отношения са- просяка целува ръката на добродетеля,че добродетеля да му дава пари......
    какво става,когато просяка НЕ иска парите на добродетеля?
 не бъркай даването на пари с "помощ" или просене! просяка е този ,който се моли,а не този който визма парите!
   в случая заплашват гърция,че ако не вземе парите,ще я изключат не само от еврозоната,ами и от евросъюза!демек ,на гърците ще им трябват визи,за да отидат до германия да речем..... в случая точно германия и франция са просяците,колкото и странно да звучи.....   
    малко история? знаеш ли разликата между робовладелски строй и феодален строй?разликата е единствено в съзнанието на "закрепостения" - в единия случай е насилствено,а в другия е "ужким" доброволно:
      да речем,че аз съм васал,а ти си совбоден селянин  ,че да ти свенте как става "хитрината" :
   аз ти казвам-скитъре,ела да бачкаш при мен-ще ти дам земя,ще работиш,ще спестиш,после ще си купиш земя от мен,после други ще работят за теб...... и ти "кълвеш>
  давам ти 10 декъра земя..... ама ти трябва семе за разсад.... идваш при мен и ми искаш семе.... нали съм добър "СОЛИДАРЕН" -давам ти ... после ти требе мотика ,рало и волове .... давам ти и тях..... и ти казвам,трбе да ми даваш 10 тона жито от тия 10 декъра...
   ти почваш да се поцепваш от бачкане,ама хитрината е ,че квото и да правиш,10 тона от 10 декъра нема как да изкараш!
    след жътвата ти се чувстваш кофти,че няма как да ми се разплатиш..... аз отново излизам добрия:
      -  няма да се притесняваш  ,скитъре,ще ми ги върнеш другата година *girl*
  и така.... си бачкаш докато не умреш от старост,.все си мислиш,че си ми задължен ....докато аз си строя замъци и си правя купони,ти се притесняваш,че си ми длъжен *girl*
    хитър начин,да не направя роб,без ти да знаеш това.....
   тоя начин се използва и днес скитъре,ама е тайна.... казва му се "ПАРИЧНА ПОМОЩ" ....и е ужким от "солидарност"  *girl*
   само че разликата между днес и феодалния строй е това,че днес има фалит! точно за да не те направят роб,без да знаеш,че си такъв.....
   и риска за днешните ВАСАЛИ е точно това...... закрепостяват те,ама тръгнеш ли да се разкрепостяваш се получават странни неща.....
  от рода на това с което започнах:
    видиш ли,че вместо просяка да проси пари,то доброжелателя да проси просяка да вземе парите ,а ако не може да се опитва насилствено да даде пари на просяка,време е да изпиеш червеното хапче,че да почнеш да гледаш по различно от стадото.....
      *girl*
  стадото почтни никога не мисли правилно и почти винаги мисли грешно..... не защото няма акъл,а защото пъдарите му играят с акъла......   за да разбереш пъдарите,трябва да не си една от овцете!
       

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
0


Търсиш партньори, предлагаш им дялове и събираш парите. Това е по-добре от банков заем, защото партньорите рискуват парите си, което ги прави активни участници в проекта, докато банката няма да си мръдне пръста, ако нещата не отиват на добре. Банката си има обезпечение и няма да й мигне окото да съсипе кредитополучателя, докато партньорите нямат право на нищо, освен да рабтят и да постигнат успех или да далдисат.


Коганев,
Това в повечето случаи е  утопия. Веднага, дори на подсъзнателно ниво, мобилизацията намалява с мисълта, че лошата банка я няма и няма как да ти вземе парите, обезпечението. Точно това може да предопредели начинанието на неуспех. За мен, по-изчистеният вариант е кредит.

 *drink11*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
0
      -  няма да се притесняваш  ,скитъре,ще ми ги върнеш другата година *girl*
...
тоя начин се използва и днес скитъре,ама е тайна
...
   само че разликата между днес и феодалния строй е това,че днес има фалит!

В приказката има един ключов момент с две страни:
- решението на даващия заем да го даде
- решението на взимащия заем да го вземе
като тук няма никаква тайна - всички са наясно с последствията от акта по взимане на заем.

Следователно грубо има 4 варианта:
1. или даващият заем е бил подведен относно способностите на получаващия заем;
2. или даващият заем е рискувал, но с цел да пороби получаващия заем;
3. или получаващият е излъгал за пособностите си да произвежда (а взима заема, "за да си купи плазма");
4. или получаващият е бил наясно, че влиза с двата грака в говната, но е взел заема с користни цели (когато става въпрос за държави и правителства)

Кой вариант е валиден за Гърция? 1 или 4? Според мен е 4.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
-2
...
Кой вариант е валиден за Гърция? 1 или 4? Според мен е 4.

А защо да не е 2? Или искаш да кажеш, че Великия Райх с неговите служби, разузнавания и пр... не знае къде дава заеми?
Да оставим тези схеми - живота не се събира в схеми, дори в най-съвършените математически формули!


В момента Самарас се среща с джефри с посредничеството на президента
Може и да излезе правителство на съгласието ама беше поставил някои предварителни условия.
Едно, от тези дето успях да чуя, че в преговорите за заема, няма да се разглежда въпроса за въглеводородните находища под Крит (в изкл. икономическа зона на Гърция)
Другите не ги чух, но е сигурно че пиколото ще го д.ха! (за нещастие на нашия благороден форумен приятел). На пиколата не им се полага каквото на господарките им!
За дружинната не знам.

Ама знам, че накрая ще си каже думата и суверена!


Додка,
не мисли много по това с уголемените букви!
да ти препоръчвам червеното хапче е безсмислено - взел си прекалено голямо количество антидот!
след няколко часа отварят борсите в Азия!
« Последна редакция: 06 Ноември, 2011, 21:04:58 от goro »

servel

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 161
  • Карма: +17/-2
  • Респект: +10
    • Профил
0

Нещо ми напомня за репликите тук на един виден гърчеещ се българин ;)

Не е гръцееш се българин, а си ЧИСТ ЕТНИЧЕСКИ ГРЪЦ дете е израснал в БГ-то, понее родителите му са избегали от гръците полковници през 60те. *drinks*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
0
Не знам аз, какви са тия хапчета, но май на някой са му дали фалшиво, предизвикващо обикновено надрусване и водещо до отричане на действителността. Затова ако някой твърди, че Гърция няма финансов проблем - да тича за някакво друго хапче.

А ако всички са съгласни, че Гърция има проблем, да пият пък хапчето прочистващо мислите от теориите за конспирации и Райха.

Дългът в последните години е генериран единствено от Гръцките правителства. Като са се объркали леко в сметките, как да го оползотворяват и раздават, сега ще си правят ново правителство на спасението, а ако са честни, биха си го кръстили "Правителство на отлагането".

Имаше една много показателна сравнителна графика на гръцкото задлъжняване и спестяванията на гърците, които по първа производна почти съвпадаха. Значи голямо цоцане е имало за всички, които ясно защо сега недоволстват. Все едно люлинският кредитополучател да тегли 50К кредит, да профука 5К, да даде 45 на жена си да сложи на влог и да каже на банката "ами сори, ама вече нямам пари да изплащам кредита".

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
0

Нещо ми напомня за репликите тук на един виден гърчеещ се българин ;)

Не е гръцееш се българин, а си ЧИСТ ЕТНИЧЕСКИ ГРЪЦ дете е израснал в БГ-то, понее родителите му са избегали от гръците полковници през 60те. *drinks*

РАЗКРИ ме юнак! ;)
Даже в годините си близко! Е... малко преди 60-те... и на ХIX век, и е било турско тогава, но не пречи. Ти знаеш ли си джинса толкова назад?
Не ми отговаряй... ти си по-малко интересен и от мене!... ;)

Между другото,
Преди малко бай Акерман даде пресконференция и каза, че Гърция трябвало на всяка цена да се задържи в еврозоната!

И прав е! Без палавата си пра-пра-баба Европа няма как да се роди - най-много някоя...
мар(шир/с)уваща Оупа!

п.п.
Додо, тоя форум - много умен - веднага ти съобщава, че имало нов пост!
... ако някой твърди, че Гърция няма финансов проблем - да тича за някакво друго хапче.
...

Че кой твърди подобно нещо?


Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
0

В приказката има един ключов момент с две страни:
- решението на даващия заем да го даде
- решението на взимащия заем да го вземе
като тук няма никаква тайна - всички са наясно с последствията от акта по взимане на заем.

Следователно грубо има 4 варианта:
1. или даващият заем е бил подведен относно способностите на получаващия заем;
2. или даващият заем е рискувал, но с цел да пороби получаващия заем;
3. или получаващият е излъгал за пособностите си да произвежда (а взима заема, "за да си купи плазма");
4. или получаващият е бил наясно, че влиза с двата грака в говната, но е взел заема с користни цели (когато става въпрос за държави и правителства)

Кой вариант е валиден за Гърция? 1 или 4? Според мен е 4.

За даващия  - т.2, за вземащия - т.4.

И при двете точки има корист.

Да пия ли от шареното хапче?  :D

 *drink11*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
0
... ако някой твърди, че Гърция няма финансов проблем - да тича за някакво друго хапче.
...


Че кой твърди подобно нещо?


Е защо тогава Меркел или Саркози да са виновни? Не мисля, че те двамата са печатали гръцки облигации на домашните си принтери.

Ето тук се вижда кога се случва случката - 2007 година, не са взели нужните мерки навреме, сигурно както за Станишев "криза" не е имало и са чакали да си мине самичка като обикновена настинка:



Равновесието е крехко и съвсем малък % издънка може да предизвика лавина, каквато се е случила след това:



Разбира се, може да има конспирации, може твърденията на acen, че има залагане за/против фалит на Гърция да са верни, може Меркел и Саркози да са гадняри - чисто психологически ако започнат да сочат Гърция и да я плюят, нормално инвеститорите да се отдръпнат и да има срив, с цел след това да заграбят държавните активи за жълти стотинки, но тези неща на мен са ми повече невероятни, отколкото простичкото обяснение - неадекватни или липсващи действия на правителството след 2007 година.

koganev

  • Гост
-1


Търсиш партньори, предлагаш им дялове и събираш парите. Това е по-добре от банков заем, защото партньорите рискуват парите си, което ги прави активни участници в проекта, докато банката няма да си мръдне пръста, ако нещата не отиват на добре. Банката си има обезпечение и няма да й мигне окото да съсипе кредитополучателя, докато партньорите нямат право на нищо, освен да рабтят и да постигнат успех или да далдисат.


Коганев,
Това в повечето случаи е  утопия. Веднага, дори на подсъзнателно ниво, мобилизацията намалява с мисълта, че лошата банка я няма и няма как да ти вземе парите, обезпечението. Точно това може да предопредели начинанието на неуспех. За мен, по-изчистеният вариант е кредит.

 *drink11*

Не знам на какво ниво си правиш бизнеса, но в индустрията няма такава заплаха като "лошата" банка, която ще ти вземе парите, машините или сградите. С банките сме в много добри отношения, почти приятелски - говорим си на малки имена и пием в работно време нерегламентирани напитки... Дори някои си позволяват да пушат на работните си места, представяш ли си?  :D  Пък и какви пари ще ти вземе, когато ТИ искаш да вземеш пари за нещо?  ::)
Просто ти казвам, че банките не се интересуватот печалбата или от производителността, а от оборотите и от вноските. Не са активен частник, а от там не са и коректив. Ако си сгафила нещо, няма начин банката да те коригира. Докато партньорът ще го направи.

Просто ти давам вариант за работеща схема, която се прилага доста често и е много лесна за изпълнение. Има и много други, които също обезсмислят банковия кредит. Разбира се, че банковият кредит е за предпочитане в много от случаите, особено ако не искаш нови партньори и ако имаш солидни дълотрайне активи за обезпечение при разумна лихва. Но не е изобщо вярно, че без банково финансиране бизнесът не може да се справи.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
-1
...
Разбира се, може да има конспирации, може твърденията на acen, че има залагане за/против фалит на Гърция да са верни, може Меркел и Саркози да са гадняри - чисто психологически ако започнат да сочат Гърция и да я плюят, нормално инвеститорите да се отдръпнат и да има срив, с цел след това да заграбят държавните активи за жълти стотинки, но тези неща на мен са ми повече невероятни, отколкото простичкото обяснение - неадекватни или липсващи действия на правителството след 2007 година.

Не 2007 година!
Още 2005!
И кой е казал, че Меркел и Саркози да са гадняри? в личен план.
Просто са некадърни! И най грозното е че си присвоиха управлението на ЕС без дори да представляват половината му икономика, нагло и брутално!
Кой е казал, че гръцките управници са по-хубави?
Долу горе същия боклук, който ако народа не беше реагирал щяха да подписват всичко, което им подложат Меркози без дори да го поглеждат!

Но е време да научиш, че сериозните политически решения в Европа не се вземат в малките страни и в този смисъл отговорността е преди всичко меркозова (без тяхното одобрения бб нямаше да ти е премиер - можеш и да не ми вярваш - твой проблем е).

Тъй - излязоха с декларация.
Утре ще се договорят за нов премиер.
Правителството на съгласието трябва да подготви заемното съглашение и веднага избори!
Гърците имат опит от подобно правителство (правителството на Золота) - тъжен!
Журнялята предупреждава, че народа не е дал политически вот.
...

Е... Видяхме и как се прави рекет на оупенско ниво!

Лека!


Да пия ли от шареното хапче?  :D
 *drink11*

И с хапче и без хапче  музите са Музи!
 *drinks*
« Последна редакция: 06 Ноември, 2011, 22:35:56 от goro »