Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1227785 пъти)

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #1665 -: 17 Декември, 2011, 22:43:29 »
0
Приликата между гърка и евреина е,че за пари могат да продадат и майка си.
Разликата е,че евреина няма да я достави.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #1666 -: 19 Декември, 2011, 08:40:40 »
0
За скакалците и мравките
Единственото което мога да допълня към казаното от Варуфаки в случая е, че всъщност немските скакалци са далеч по-нагли от гръцките и инвестираха излишъците си повече в Ню Йорк и Ирландия отколкото в континентална Европа. И то гаменски!
И също така в съдружие с гамените политици и благодарение на немската заспалост в момента гаменски разрушават реалната икономика на Европа!

Още веднъж - Добра коледа с Деветата симфони*...
Пардон. Не сме съгласни.
С Деветата Ода
Σήμερον η Παρθένος τίκτει Θ΄ Ωδή Χριστουγέννων Kabarnos


------www.youtube.com/watch?v=bCjyiqayjSQ&feature=related
------www.youtube.com/watch?v=VdRpiCPgTBY&feature=related

------www.youtube.com/watch?v=3idx-WkQj8o&feature=related 


*симфония - от гр. «συμφωνία» - съгласие.

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #1667 -: 20 Декември, 2011, 00:51:56 »
0
Приликата между гърка и евреина е,че за пари могат да продадат и майка си.
Разликата е,че евреина няма да я достави.

хехехех  *girl*

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #1668 -: 22 Декември, 2011, 21:28:26 »
0
Голям хедж фонд ще атакува в съда "подстрижката" на гръцкия дълг
http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/sviat/2011/12/22/1732540_goliam_hedj_fond_shte_atakuva_v_suda_podstrijkata_na/

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #1669 -: 23 Декември, 2011, 12:18:59 »
0
Цитат
Бюджетният дефицит на Гърция е нараснал с 4,75 на сто за 11-те месеца на годината в сравнение със същия период на 2010 г. и възлиза на 20,49 млрд. евро, въпреки предприетите извънредни антикризисни мерки.

Това показват данни на финансовото министерство на страната, на които се позовава радио Атина, цитирано от БТА. Приходите и разходите в бюджета са извън разчетите и целите, коментира и вестник "Нафтемборики".

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #1670 -: 30 Декември, 2011, 22:25:07 »
0
Цитат
Бюджетният дефицит на Гърция е нараснал с 4,75 на сто...
Де да беше само на Гърция! Една банда некадърници разрушават реалната икономика на Европа и е само въпрос на време да го усетят здраво и оупенските индустриЯЛци :)


От няколко дни си "тананикам" едни паралели между атинската демокрация и днешната. Атинската, защото сред около хилядата вариации на обществени системи създадени от древните елини атинската се смята за прототип на съвременните демократични държави.
И сигурно, като много други преди мен откривам, че подобни паралели са невъзможни. Освен, и то със сериозни уговорки, със Швейцария.
Затова и пред-новогодишно малко позабравени факти.

Над 250 хилядна в своя апогей демократична Атина имала... около 50 000 пълноправни политически граждани. Мъже. Защото да си гражданин, преди всичко останало, означавало да воюваш, т.е. да си мъж.
Средно на 3 години атинянина 2 пъти ходел на война!

Богатството си, атинската демокрация дължала в голяма степен на робския труд. В най-тежко положение били почти 30-те хиляди роби ангажирани в мините на Атика. Атическото сребро дало на Атина имперския флот и свободата на дебатите в народното събрание.
В по-добро положение били семейните роби. Най-често, средният атинянин имал един роб и една робиня. Робът придружавал мъжа в земеделската му работа и на война, а робинята - съпругата му в домашните задължения.
В още по-добро положение били държавните роби. Те често изпълнявали ролята на полицаи, граматици и пр...

Богатството си в още по голяма степен атинската демокрация дължала на своето политическо устройство.
В демокрацията на въоръжени мъже, длъжностните лица представляващи държавата, било то стратези, било натоварените с икономически дейности, било обикновени писари, освен с привилегията на властта се "облагодетелствували" и с привилегията на отговорността пред въоръжени свободни мъже.
Длъжностните лица били избирани, чрез пряк избор или по жребий (ако си си подал кандидатурата - да не влизам в подробности, че е сложна система) за срок не по-голям от 1 година.
Действията им се следели изключително внимателно от въоръженото гражданство.
За некадърност в управлението на обществените дела най-честото наказание било смърт!
Средно 20% от най-висшите длъжностни лица в Атина (стратезите) имали именно тази участ.

Дори знаменития Перикъл, (избиран 15 поредни години и за когото Тукидит казва, че златния век на Атина бил "дело, на думи демократично, но всъщност дело на началата на един мъж") бил подведен под съдебна отговорност, но се разминал само със глоба.
А казват, че никой нямал такова влияние над атиняните, каквото имал той. И властта, според древните демократи произтичала единствено от авторитета! Свободните граждани се подчинявали единствено на убеждението.

Та си мисля..., че древните атиняни биха се изсмели над днешната демокрация, в най-добрия случай биха я приравнили към олигархията...
И се питам. Дали, ако разни меркелици, попандреевци, тришета, реслеровци и пр. знаеха, че некадърността може да бъде наказана със смърт биха се кандидатирали за обществените длъжности които заемат!

Весело посрещане и хубава нова година!

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #1671 -: 30 Декември, 2011, 22:33:56 »
0
Да се прави връзка между демокрация и ползите от робството и да се прехвърлят създадените блага от едното като ползи от другото е доста манипулативно. В този смисъл Германия и Франция изблеждат глупаво да се мъчат да решават проблемите, създадени от гръцките политици, вместо да им гръмнат една атомна бомба в Атина, а който оцелее - да работи като роб, копаейки немски картофи.

 *drink1*

Всичко най- през 2012!

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #1672 -: 30 Декември, 2011, 22:44:57 »
0


Мен ако питате, да се прави разлика между демокрация и бюрокрация. Ама, никой не ме пита.   *blush* *rofl*

В западна Европа, се говорело последните дни, че демокрацията била много и трябвало да се направи нещо?!? Не демокрацията, бюрокрация!

 
Всичко най от хубавото  *prof* и от мен! :) *drink1*

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката
« Отговор #1673 -: 31 Декември, 2011, 08:03:04 »
0
Да се прави връзка между демокрация и ползите от робството и да се прехвърлят създадените блага от едното като ползи от другото е доста манипулативно....
 *drink1*

Всичко най- през 2012!


Дочоооо!
Много си я развинтил фантазията си, приятелю!
 *drinks*



Мен ако питате, да се прави разлика между демокрация и бюрокрация. Ама, никой не ме пита.   *blush* *rofl*
...


М... Затова не те питаме, я!  *heart*
Всъщност бюрокрацията е основата на обществените системи. Не може без нея. Казано по погромистки - харда на системата. Какъв софт ще и качиш е друг въпрос. Но когато софта е сбъркан и най-добрата хард система не може да го компенсира, да не кажа че могат да изгорят отделни елементи...

На това попаднах тази сутрин. Оригинал.
За теб!
Μια φορά θυμάμαι-ΑΡΛΕΤΑ

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Една весела табличка.
Облигации с падеж 2012г. в билиони


СтранаОблигацииКупони
Япония3000218
САЩ2783212
Италия42872
Франция36754
Германия28545
Канада22114
Бразилия16931
Англия16567
Китай12141
Индия5739

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Гърция ще бъде принудена да напусне еврозоната, ако не бъде приета втора програма за финансова помощ от международните кредитори на обща стойност 130 милиарда евро. Това заяви във вторник говорителят на гръцкото правителство  Пантелис Капсис пред телевизия Скай. Той поясни, че без такова споразумение Гърция няма да има достъп до пазарите и няма да може да обслужва външния си дълг, предаде Ройтерс.

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
-1
ЧНГ 2012 г. на всички!

Хм ... доста едностранно представяне за атинската "демокрация" от Горо.

В крайна сметка, колкото по-скоро гръцкия народ престанат да го самозалъгват и промиват, че има нещо общо с атина, елада, източно-римска империя ( Византия ) - толкова по-добре за тях.

Никой не отрича прогреса на тия цивилизации за времето си и че са имали и добри периоди. Но да се мрънка само в тази плоскост, като днешна Гърция няма нищо общо юридически с тях си е малко нагло. Идването на Залеза там беше беше маркиран от Олимпиадата в Атина 2004 г.

Тоя период на опиянчване и еуфория за Гърция на едно самозабравило се поколение от 30 години приключи. Може да го кръстят след време и "златен" век в най-новата им история, но следващите им 2 поколения няма да имат този комфорт. Учудвам се на гърчеенето на Горо, освен ако не му наближава времето за пенсия и яростно да се бори да се възползва от пенсионната им система, която скоро ще бъде редуцирана и сметката му ще излезе "крива".

Нищо лично! Т.е., ако има ресурс от време аз не бих останал на потъващ кораб, образно казано.

Поздрави и успех на всички през 2012 година!  *drink9* *drink10* *drink11* *flower2* *drink11* *drink10* *drink9*



 
« Последна редакция: 04 Януари, 2012, 04:44:15 от marandi »

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
-1
Ей!  *drink1*

Има едно разделче само за регистрирани, защо там не ни споделиш малко идеи за застраховки.. На хора, на животни, на земя?

Додо,

не знам дали ще мога винаги да бия по едно рамо, но начина, по който ме насочваш нищо не ми говори  :)

Т.е. горе като правиш форума и после пускаш суб-форумите по теми напиши Общо застраховане и Животозастраховане, Здравно осигуряване, Пенсионно осигуряване ( примерно ) като описание ( дискръпшън ), понеже 30 мин. ти търся темата и не знам къде си я забил.

Както ти е сегашната организация на форума като раздел трябва да я сложиш във : Форум за финанси, право, счетоводство, политика и други науки, както си я кръстил.

Там да добавиш суб-тема и щом мислиш, че "застраховки" ти звучи добре - то нека е така  ;)

Т.е. раздел финанси на баМково/небаМково кредитиране, застраховки , както му викаш и т.н. като взаини фондове, депозити, акции/облигации/ търговия със стокови пари: злато, пшеница, валутни търговии и т.н. като теми

П.П. Да не ми се нацупиш сега, че ти се меся в "организацията на сайта? - хихи

2 водки за извинение от мИня имаш с 2 коли  *drink8* *drink9* *drink9* *drink8*

Поздрави!
Андро

« Последна редакция: 04 Януари, 2012, 05:25:16 от marandi »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Ами аз я сложих в скрития раздел, който не се вижда от нерегистрирани (и google и подобни) - че преди като четях от теб информация по тази тема все е била частична, то си е ноу хау сигурно и не ти се пише съвсем публично, та това ми беше съображението, за да кажеш най-сетне на нас неуките тайните на животозастраховането - аз примерно никога такова не съм имал и не му знам идеята и има ли малки буквички в българските договори, които го обезсмислят.
Ако искаш ще извадя раздела отвън, където казваш :)
Та тайния раздел е "Нещата в картинки и други тайни", там има една тема Застраховки и ти си писал в нея :)

*drink1*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
-1
Ами аз я сложих в скрития раздел, който не се вижда от нерегистрирани (и google и подобни) - че преди като четях от теб информация по тази тема все е била частична, то си е ноу хау сигурно и не ти се пише съвсем публично, та това ми беше съображението, за да кажеш най-сетне на нас неуките тайните на животозастраховането - аз примерно никога такова не съм имал и не му знам идеята и има ли малки буквички в българските договори, които го обезсмислят.
Ако искаш ще извадя раздела отвън, където казваш :)
Та тайния раздел е "Нещата в картинки и други тайни", там има една тема Застраховки и ти си писал в нея :)

*drink1*

 :D

А, бе човек какви тайни, какви чудеса. Вчера закона е бил един, днес е друг, а утре ще бъде трети със сигурност.

Има известни разлики по моделите между т.нар. триколонна осигурителна система, както го водят в БГ-то и световните модели.

Има разлика и начините на спестяване за Юръп и УСА.

Има разлика и между като световен модел ( пак ти го пиша ): Общо застраховане, Животозастраховане, Здравно осигуряване, Пенсионно осигуряване.

Т'ва е като архитектура за дискръпшън в цял свят и го вади в тема Финанси. Отделно изкарай пак в нея тема Банково кредитиране, Депозити, Взаимни фондове, че това са банките.

Аз се притеснявам дали ще успявам да ви следя нещата, че наистина като се поема ангажимент, трябва да си го спазвам, ама съм си пуснал публично фирмения и-мейл в тоя форум на едно от дружествата. Та, аз се притеснявам да не стане някой да пише из форума, а па аз да не съм видял, щот' не съм влизал.

П.П. Няма тайни, бе човек, всичко е по банков път и не може да се скрие 1 ст. - ноу-хауто е за съвсем друго. Как се правят структури, мрежов маркетинг и т.н. ама то е друго и не касае продуктите банкови/застрахователни и прочие.

Вади всичко на показ и толкоз, няма конспирация - всичко е по документи и т'ва дали са здравни, МВР или там каквото се случи няма какво да се крие. Аз всичко изисквам по служебен път и няма как да ти "откаже" институция Х, щом хората имат продукт Х - по телефон, мейл, скенер и прочие. Ако липсва 1 документ ги гониш до дупка, без значение институцията, щот' не може да им се придвижи казуса на хората.

Развесели ме. Чиърс!  *drink9* *drink9* *drink9*
« Последна редакция: 04 Януари, 2012, 07:58:20 от marandi »