Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1229599 пъти)

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Пращам на сладко бебе Горо едно линк-че:

Т'ва е Европейския атлас на 2000 години и му го пращам на графа поява на Гърция:

http://www.euratlas.net/history/europe/1900/index.html
-----------------------------------------------------------------------------------------------
В това атлаз-че отстрани ( в лево ) са дадени по години появата на различните държави след Христа и може да си ги цъка през 100 години къде какви държави има.

Нека ги поцъка и да ми каже, къде видя нещо общо между Източно-Римска империя ( Византия ) и днешна Гърция, че аз нещо не мога да схвана ...?
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Да не забравя, нека гледа и България кои са и кога се появяват през вековете! Колко време ги има и после ще говорим пак. Там ще види и Солун чий е бил в едни малко по-ранни времена през вековете ( смигам )
-----------------------------------------------------------------------------------------------
П.П. Атласът не е писан от Меркел, нека се успокои  ;)


Мурджо,
Боравиш с понятия, които не са ти ясни.
Та... да си цъкаш по линкчето, а след това да вземеш дебелите книжки и да се образоваш!
Ако ти трябва конспект със заглавия и писатели, ще ти пратя.

Сега... По въпроса.
Няма такава държава "Гърция" и никога не е имало.
Но гърците са създали и управлявали над 1000 държавни образувания (не съм ги броил аз) и като цяло се смятат, за основатели на европейската цивилизация. И с право. И до ден днешен, от Атина до Мадрит култовите постройки на европейските народи са вариации на античната гръцка традиция.

Има една теория за държавно-творческите народи, малко изсмукана от пръстите, но несъмнено почиваща на реални факти.
Например, руската държава е създадена от Русите, които не само нямат нищо общо със славяните ами са и едно племе извън славянския ареал.
Легендата разказва, че Палатин (един от хълмовете на Рим) е основан от потомците на Херакъл, а на римляните им трябвало години да пропишат на латински. Но и това не променило навиците на патрициите. Те продължили да ползват гръцкия, а най-добрите римски произведения на изкуството случайно в повечето от случаите са копия на предшестващите гръцки.

"Първата" (малко условен и неточен е израза, но така е приет) българска държава, която по твоите разсъждения няма нищо общо с днешна България е създадена от българите на Аспарух, а Втората - от едни византийски аристократи (народността им - племето демек, няма значение) - отишли да искат още няколко села в прония (т.е. да събират данъците от тях) от императора. И понеже не им били дадени, вдигнали бунт. Не случайно в историческата литература, Втората българска държава, често е наричана "Малката Византия"...

Та... Мурджо и велик Българанино: 80-90% от това което днес знаеш за тези български държави, а и за българите преди, че и доста след тях го дължиш на хора писали на гръцки, и с това позоваващи се на своята елинистична принадлежност и преди и след Михаил Псел!



Сега...
Да направим едно лирично отклонение във връзка с българския етнос, не заради тебе, разбира се, а заради онази разумна част от форума, която разбира какво пиша.

Има едно недоразумение.
В историческата литература често се изтъква оцеляването на българския етнос след 500 годишно турско робство, а 200 годишното имперско управление между двете български държави се пренебрегва или (за промиване на муджовските тикви) се нарича робство. С подчертаването на първото се изтъква издържливостта и самобитността на българския държавно-творчески гений.

Къде е недоразумението.
Че съхраняването на един етнос живеещ под управление доминирано от друг на по ниско обществено-политическо и социално равнище е сравнително лесно. (Абсолютно по същата причина се съхраняват гръцките общности кажи речи в цял свят.)
Съхраняването на един етнос обаче под прякото управление на една империя, и то не каква да е е империя, а погълнала множество малки народи, доминираща не само политически, но и културно в тогавашна Европа е истински подвиг! (Тук разбира се трябва да отдадем дължимото и на имперското светоусещане и светоразбиране - то не е като на племето от пещерата. Имперският мироглед не изисква от поданиците си единение на племенно равнище - за да е по-ясно един пример от съвременността: Американците, въпреки че официалният език на държавата е английският, не забраняват ученето на испански и в някои отношения дори го поощряват! вкарвайки го в държавната администрация. От там техните настоявания за въвеждането на "майчин" език в нашите държави - не разбирайки племенната същност на нашите държавни сурогати)

Накратко, и спекулативно, понеже е накратко, да обобщим. "Подвига" на българския етнос не е оцеляването под турско, а под "византийско" и в тези условия, създаването и запазването на макар и не много на брой самобитни духовни постижения на световно равнище...
За съжаление нашите мурджовци, влезли в пещерата (по Кенън) по времето на Паисий не искат да излязат от там. Хем нямало гръцки държави, хем гърците били изчезнали преди 2000 години, хем ги погърчвали преди столетие и половина!
Вместо да отдадат дължимото на един от най-старите и продуктивни етноси в Европа и света и с това да отдадат полагащото се по значимост високо място на собствения си народ, са затънали в комплексарски и малоумни плещения и целувки по дупетата на силните на деня.

Неразбирането, непознаването и непризнаването на гръцката история е допустимо и разбираемо за един немец да речем (макар, че точно там я познават и признават много добре). За един българин обаче е недопустимо. Омаловажаването на гръцката история е автоматично омаловажаване на българската. (Дочо, не съм го открил аз. Мутафчиев. :) )
Все пак, друго е да можеш да кажеш: "Ей, аз от време на време съм пердашил световния шампион".
И съвсем друго е: "А бе, тоя съм го бил понякога, ама той не е никакъв шампион, а треторазреден играч!"


Та...
Мурджо,
Да четеш книжки, Мурджо!
Току виж са те отървали от комплексите и основали племенното ти самочувствие на реални, а не въображаеми основи!
И по важното! Че с комшията си имаш не само повече общо минало но и повече общи интереси отколкото с швабата!

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
-1
Горчи,

пак 'ноу говориш, но нищо не казваш ( смигам ).
------------------------------------------------------------------------------------
Говорим юридически права, демек за търговски марки, демек авторски права, наследствена маса и т.н. и каква е реалността. Ще ти го обясня с домати и краставици. Демек, домата ( България ) е на над 1300 години официално като сорт, а краставицата ( Гърция ) на няма и 200 лазарника. Всичко останало е несъществено.

П.П. Аз не съм тръгнал да ти говоря за юридически "мъртви" народи като траки, скити, сармати и прочие. налЕ и да им предписвам тяхната история, въпреки че глаголицата удивително прилича на санскрит, има и рууни като писменост доста преди гръцката азбука.

Чел бил Мутафчиев - чети, бря, нема лошо ( смигам ).
---------------------------------------------------------------------------------
Пак казвам, щот' не ме четеш внимателно - чест и почитания към тия загинали цивилизации, които в определени моменти са допринесли много за цивилизацията на днешна Европа! Тя и България е създала много държави от днешна Русия до Апенините, просъществували доста време. Е, и ...?
---------------------------------------------------------------------------------
Ай, дано някой ден стоплиш за к'во ти хортувам. Пий едно узо и се успокой  *drink9* *drink9* *drink9*
« Последна редакция: 14 Януари, 2012, 14:50:58 от marandi »

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
...
Говорим юридически права, демек за търговски марки, демек авторски права, наследствена маса и т.н. и каква е реалността. Ще ти го обясня с домати и краставици. Демек, домата ( България ) е на над 1300 години официално като сорт, а краставицата ( Гърция ) на няма и 200 лазарника. Всичко останало е несъществено.

 *drink9* *drink9* *drink9*

Мурджо,
Айде...
... за последен път.
Като за олигофрени (от гръцкото ολιγοφρενής - можеш освен като с "малко разум" да си го преведеш и като с "малко спирачки" :) )
И не заради друго, а защото плевелите трябва да се превят време о време! Иначе буренясва цялата градина!

Та, казах ти, че боравиш с понятия които не разбираш, та не обяснявай никому, ни юридически права, ни авторски, ни търговски марки.
Юридическото понятие домата ( България ) не съществува и никога не е съществувало. В момента има Република България. (Погледни си паспорта, личната карта или какъвто искаш официален документ) Преди това беше Народна Република България. Като ти гледам акъла ми се струва, че трябва да си се родил по времето на Република България и съм убеден, че не можеш да направиш разлика от демокрация и република.

От 1300 години официално като сорт (прости, че ти повтарям глупостите) българският народ е имал собствена държава около 600 и то:
- част от тях управляван от византийски протежета
- част от тях от руски и т.н.

Сега си затегни колана и седни на дупето си.
Повече от 600 години е писмената история само на антична Атина, а те е много малка част от гръцкия свят
За поне 300 от 600те години в които българският народ има държава, единствените писмени източници за нейното съществуване са...  гръцките летописци! Иди им запали една свещичка, задето са оставили по-някой ред за миналото ти, та да са българаниш сега, и после пак вири бозата си необразована четина!

Анадън му?

п.п.
Български знам че не разбираш.
Гръцки още по-малко.
Та пробвам по иначе.
« Последна редакция: 14 Януари, 2012, 16:25:02 от goro »

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
-1
...
Говорим юридически права, демек за търговски марки, демек авторски права, наследствена маса и т.н. и каква е реалността. Ще ти го обясня с домати и краставици. Демек, домата ( България ) е на над 1300 години официално като сорт, а краставицата ( Гърция ) на няма и 200 лазарника. Всичко останало е несъществено.

 *drink9* *drink9* *drink9*

Мурджо,
Айде...
... за последен път.
Като за олигофрени (от гръцкото ολιγοφρενής - можеш освен като с "малко разум" да си го преведеш и като с "малко спирачки" :) )
И не заради друго, а защото плевелите трябва да се превят време о време! Иначе буренясва цялата градина!

Та, казах ти, че боравиш с понятия които не разбираш, та не обяснявай никому, ни юридически права, ни авторски, ни търговски марки.
Юридическото понятие домата ( България ) не съществува и никога не е съществувало. В момента има Република България. (Погледни си паспорта, личната карта или какъвто искаш официален документ) Преди това беше Народна Република България. Като ти гледам акъла ми се струва, че трябва да си се родил по времето на Република България и съм убеден, че не можеш да направиш разлика от демокрация и република.

От 1300 години официално като сорт (прости, че ти повтарям глупостите) българският народ е имал собствена държава около 600 и то:
- част от тях управляван от византийски протежета
- част от тях от руски и т.н.

Сега си затегни колана и седни на дупето си.
Повече от 600 години е писмената история само на антична Атина, а те е много малка част от гръцкия свят
За поне 300 от 600те години в които българският народ има държава, единствените писмени източници за нейното съществуване са...  гръцките летописци! Иди им запали една свещичка, задето са оставили по-някой ред за миналото ти, та да са българаниш сега, и после пак вири бозата си необразована четина!

Анадън му?

п.п.
Български знам че не разбираш.
Гръцки още по-малко.
Та пробвам по иначе.

Мани ги тия псевдопейтриъти! Елада няма да умре. Виждам, че рейтинга ти се доближава на моя с минусите. Значи не си от тълпата. Така позаква рейтинговата агенция "Тълпокрация" ;)
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg

п.п.
Български знам че не разбираш.
Гръцки още по-малко.
Та пробвам по иначе.

Горчи,

прав си баце. Нищо не разбирам.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Единствено разбирам, че някой трябва да ти признае името ( държавата ) и териториалните ти граници. Капиш?

П.П. Не знам кат' си толкоз открехнат, защо само вие се самокръщавате на Елада, Атина, Византия и прочие. Що така никой не ви ебава за слива и са ви признали под името Гърция, а не ви признават под някое от по-горните имена? Конспирация, ърмм ..?  ;)

Дадох ти и карта да си гледкаш за името България кога се появява под това име и колко хилядолетия я има все под това име - демек някой ( останалите държави/империи ) са я признавали и тогава и сега като юридическо лице България.

П.П.П. Пак няма да стоплиш какво ти хортувам, ако искате марсианци се изкарвайте - все ми е двайсе на мИня. Трябва останалите да ти признаят името юридически и границите! К'ви демокрации, к'ви републики, империи и к'ви 5 лева, бре моя? ( смигам )
----------------------------------------------------------------------------------------
Видно е, че нямаш понятие и от езици, защото щеше да знаеш какво е санскрит - днешният съвременен български/затова споменах и глаголицата ( някои водят Санскрит като Каката на бъдещият гръцки език ). Демек пак не стопли защо ти го казах. Ама, дерзай и пиши простотии колко сте велики, а пък само всички останали не били разбрали.
----------------------------------------------------------------------------------------
Със здраве!  *drink9* *drink9* *drink9*
----------------------------------------------------------------------------------------
« Последна редакция: 14 Януари, 2012, 19:16:04 от marandi »

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Аз бих предположил,че Жорето се е взел за кир Георгиакис да си чеше егото тука. Това неминуемо предполага спекулации с националното самочувствие на съфорумците,конфронтиране ей -тъй , да върви процеса на чесането,щото никой иначе няма да му обръща внимание толкова.Какво става в Гърция изобщо не е важно пред въпроса какво става в България в момента.Например обществената реакция против шистовия газ и ще има ли къщичка на морето за Нора Караджова,съседна до друга ексминистърка еколожка,като пусне газовите хиени из Добруджа? Такива ми ти работи с въпросите за политиката и икономиката.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Аз бих предположил,че Жорето се е взел за кир Георгиакис да си чеше егото тука. Това неминуемо предполага спекулации с националното самочувствие на съфорумците,конфронтиране ей -тъй , да върви процеса на чесането,щото никой иначе няма да му обръща внимание толкова.Какво става в Гърция изобщо не е важно пред въпроса какво става в България в момента.Например обществената реакция против шистовия газ и ще има ли къщичка на морето за Нора Караджова,съседна до друга ексминистърка еколожка,като пусне газовите хиени из Добруджа? Такива ми ти работи с въпросите за политиката и икономиката.

Абе и аз бях много подозрителен към шистовия газ, но сега по нова гледах новините и там дадоха една от БАН, която показа, че технологията е на дълбок сондаж, който едва ли ще замърси толкова природата и водата. Само, че се питам защо така Шевроните ги изпозабраниха в цивилизованите страни?
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил


Абе и аз бях много подозрителен към шистовия газ, но сега по нова гледах новините и там дадоха една от БАН, която показа, че технологията е на дълбок сондаж, който едва ли ще замърси толкова природата и водата. Само, че се питам защо така Шевроните ги изпозабраниха в цивилизованите страни?

И аз си мислих,че е нещо прилично,технологично и т.н. докато не гледах един филм на немската телевизия и днеска на обед пък слушах предаването  Деконструкция,където се обадиха двама специалисти,особено биоложка една и направо изтръпнах.
Дали нашите  политици,ще проумеят ,че  питейната вода е най-стратегическата суровина на съвсем близкото бъдеще, много по-ценна от всякакви енергийни източници?! Добруджанския воден хоризонт е световен уникат и това ще го жертват за жълти стотинки.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
започнах да гледам Газланд, който показва как се добива шистов газ в Щатите. `Ногу еко ми се струва, :-X В ютюб го има целия с БГ суб:
Газланд - част 1/10

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил


Отваря се нова бизнес ниша, защо не и нов балон - пречистване на питейна вода, инсталации и т.н по домовете. Всичко това, в името и в полза на човека. В същото време, от пенсионери, бодряшки провиквайки се в планините "айралипииии", полза никаква.
Само че, за какво ни е тази ниша и тази грижовност, след като почти няма вероятност, както е тръгнало, да се присъединим след време, към групата с "ехооо".  :D

nearvana

  • Гост
и в щатите почнаха да се усещат какъв шит е технологията
 http://www.reuters.com/article/2012/01/09/us-usa-natgas-health-idUSTRE8081N020120109

The Environmental Protection Agency is expected to release the first results of its analysis of the effects of shale development on drinking water later on this year. Already, a recent EPA draft report showed that harmful chemicals from fracking fluids were likely present in a Wyoming aquifer near the town of Pavillion.
Still, many researchers at the conference complained that federal and state government seemed to be woefully behind the curve when it comes to assessing the health effects of shale gas development.

има страхотни алтернативи като e-gas например http://www.focus.de/auto/news/nachhaltige-mobilitaet-e-gas-nordseewind-im-tank_aid_626850.html
ама явно от него не падат вили по морето и милиарди за добиващите компании

поздрави
« Последна редакция: 15 Януари, 2012, 13:20:33 от nearvana »

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
...
Мани ги тия псевдопейтриъти! Елада няма да умре. Виждам, че рейтинга ти се доближава на моя с минусите. Значи не си от тълпата. Така позаква рейтинговата агенция "Тълпокрация" ;)

Прав си!
Тебе те минусят щото ги псуваш, пък мене щото им казвам каквото мисля.
Сложно нещо е човека! Нито да го галиш нито да го биеш.


Тъй...
Еладата прави упражнения за фалит. 50% от заплатите във евро, 50% в купони, ако се стигнело до него.

Добре прави.
Отдавна трябваше не упражнения да прави, а да обяви фалит вместо да прави услуга на дебелогъзите немци. И не трябва да спре там. Трябва да излезе не само от оупа-зоната, а от оупата изцяло! Иначе ще се превърне в изтърбушена колония на Германия, подобно на България и на много страни запътили се натам под мъдрото вандалско управление!
Дори със съветската армия, Меркелица не би могла да постигне такова засилване на левите партии. Щази школовката е велика!

*
Днес кредитните агенции обявиха развода между Галия и Швабия. Франция срамежливо се нареди при демократичните чеда на стара Европа и пътя и е ясен. Но...
Със пиклю като пиколото, много е възможно да е бавен и мъчителен. Все пак, това не е като да натовариш няколкостотин циганина на самолета за Букурещ.
Гледах го тази вечер, Шарко! Как патетично говори. В края на месеца, (след инструкциите от Берлин б.моя) щял да направи обръщение към френският народ. Щял да го оправи.
Ако не го оправят галите! :)

Тия наистина се взимат много насериозно! По горе и от величества. А ума му, колкото на наш Мурджо. И лъже като него! Само не съм сигурен, че галите му вярват.

Барба, изкажи се по въпроса!

п.п.
Еднаа бележка за т. нар. структурни реформи. Освен таксиджиите, аптекарите, дребните магазатори и камионджиите - все основни фактори в производителността на труда и конкурентността  ;), гръцкото банкерско правителство се е засилило да регулира като цяло заплатите в частния сектор. Разбирай - да ги намали. Ако не се разберели синдикатите и работодателските организации за снижаване на цената на труда, правителството можело да го наложи със законодателни мерки. А идеята дошла от... разбира се от големите корпорации, нашушващи шумолящи мелодии в ушите на тройката. Не от дребните и средни собственици. Те изпадат в ужас, че може още да падне покупателната сила на клиентелата им.
Това било рецептата за свободен пазар и конкурентност според неолайнярските идеолози от Вандалия!
Но що ли го обяснявам това. В България където свободния пазар определя цените на всичко то е добре известно.

п.п.
От днес няма да го пропущам!
Германия не е в Европа, не е Европа и не е била Европа!
Германия е проказата на Европа, и е време грешката повтаряна толкова пъти  от Юлий Цезар насам да бъде поправена!
 *drinks*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
+1
...
Мани ги тия псевдопейтриъти! Елада няма да умре. Виждам, че рейтинга ти се доближава на моя с минусите. Значи не си от тълпата. Така позаква рейтинговата агенция "Тълпокрация" ;)

Прав си!
Тебе те минусят щото ги псуваш, пък мене щото им казвам каквото мисля.
Сложно нещо е човека! Нито да го галиш нито да го биеш.

 *drinks*

Чудно нещо е самочувствието? Може да изискаш от Додо дали някога, на някого съм сложил минус, за каквото и да е ( той би трябвало да им подобна статистика ).

Колкото и да ти е странно - аз съм либерте отвсякъде и нека всеки си лафи, където го сърби.

П.П. Сказките, ти да обясняваш на мен като икономически реформи какво очаква Гърция - ще ги подмина с усмивка. Доживях брокер да ме учи по финанси и икономика ( смигам ).
--------------------------------------------------------------------------
Шистовия газ проблема наистина е сериозен - дано хората озаптят това безумие, че ще им отровят водата и оттам насетне животът свърши! Респект за протестите!

 *drink9* *drink9* *drink9*
« Последна редакция: 16 Януари, 2012, 01:02:44 от marandi »

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил


Цитат на чужди мисли:

"Интересувам се от случващото се в Гърция и следя новините около тази страна. Не защото ще ни настигне и нас това, макар да сме сигурни, че няма да стане и, че Гърция е по други критерии. Там хората плащат чужди грешки. Това е ужасното. Грешките на правителството, на банките с огромни лихви и примамливи предложения, а сега и на МВФ (Международен валутен фонд). Той тепърва ще затяга хватката около Гърция, както е правил с много други страни. Украйна и България сътрудничеха изцяло на Фонда, но той прояви ли милост към икономиките им? А те бяха послушни, съюзници. Гърция никога не е била послушна, нито пък съюзник на САЩ. Фонда бе безмилостен и в Югославия, и в Перу, и в Русия и всяка друга страна взела заем от МВФ. Може би не знаете, че половината собственост на Фонда е на Федералния резерв на САЩ. Всичко това, което става сега е само началото на тежкия период в Гърция. Заплатите ще паднат, подобно на Сърбия и Перу, безработицата ще става по-голяма. Стачките няма да стихват, защото населението не е съгласно с политиката на правителството. Нека скептиците замълчат. Не, не вярвам в конспиративни теории. Фактите са най-важни, а те са явни и е глупаво да се пренебрегват.

От портокаловите дървета е останала само кората. Узото пресъхва, а зехтина никой не го ползва. Една хубава страна отива по дяволите, а най-лошото е, че всичко е само началото на ефекта на доминото. Не само бензин няма да има, ако не спрат стачките и храна по магазините няма да има. И резултат на всичко това, на територията на страната действат терористични организации, убиващи журналисти, които заплашват с война правителството. Сериозно или не, няма значение. Важното е, че имаме съсед, който издъхва, а спасението все още не дебне отникъде. Важното е, че сме слаба икономика, а хората теглят кредити. Важното е, че не трябва да се радваме, че лошите гърци са зле, а че трябва да помислим как ние да не отидем в пропаста, където се намират портокаловите дървета. Както е казал народът:“ пари при пари отиват!“ В случая народът не е включен в сделката.
"
« Последна редакция: 16 Януари, 2012, 10:49:32 от darkside »
Ас съм българче.......

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
и аз до преди време си мислех, че ФЕД държат мнозинство в МВФ, но тази табличка показва друго:
http://www.imf.org/external/np/sec/memdir/members.aspx

Brazil3    4,250.5    1.79    Guido Mantega    43,246    1.72

Germany3    14,565.5    6.12    Jens Weidmann    146,396    5.81

Greece3    1,101.8    0.46    Evangelos Venizelos    11,759    0.47

Bulgaria3    640.2    0.27    Ivan Iskrov    7,143    0.28

China3    9,525.9    4.00    ZHOU Xiaochuan    96,000    3.81

France3    10,738.5    4.51    François Baroin    108,126    4.29

United Kingdom3    10,738.5    4.51    George Osborne    108,126    4.29

United States3    42,122.4    17.70    Timothy F. Geithner    421,965    16.76

Първото е дялове, второто гласове.





« Последна редакция: 16 Януари, 2012, 11:17:32 от gogolcho »