Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1228946 пъти)

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил

Цитат
Познавам много гърци - дребни собственици и предприемачи, които гласуват за комунистическата партия. Нито един от тях не е комунист, нито по партия, нито по убеждения. Но... логиката им е, че така отслабват влиянието на едрия капитал в политиката. Един такъв, собственик на таверна и 20-тина стаи отдавани под наем край морето и няколко добри имота в Солун и покрайнините ми казваше наскоро: "Гол като пушка - визирайки неопределен бачкатор - ама толкова му е промит мозъка, че ще гласува за неа демократия, пък аз - за комунистите..."

Жоро,
Прав си, че винаги има какво да се научи. Дали, точно от нашата история не трябва да се обърнат? Имат ли представа, как "разбивайки, отслабвайки влиянието" на едрия капитал, може да им се разбие всичко което до момента са изградили?

За трафиците, не съм сигурна дали това е критерий. В Париж не видях трафик. Може би, от еуфоричната ми туристическа нагласа. Информацията от Барба ще е най-достоверна.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил




За шоковата доктрина...
Българи и гърци си приличат.
Според недолюбвания от комунистите Леонтиев даже са двете страни на една и съща монета.
Тойнби (понеже сега съм на него  ;))
също ги счита за единна култура и според него войните след Симеон Велики до края на първата българска държава са "братоубийствени войни" сложили край на православната цивилизация. Днес, пак според него ние принадлежим на западната или позападничена цивилизация. Аз не съм много съгласен, но той все пак се е занимавал с тези проблеми 40 години, та няма да се правя на системен администратор и да го оспорвам.

От времето и на двамата са минали няколко поколения, при което са се диференцирали и две доста отличаващи се общества.
Най-общо според мен.
Гърция е страна на дребния собственик. България - на наемния работник.
В този смисъл Гърция е капиталистическа, България - посткапиталистическа или посткомунистическа. В първата има огромна средна класа - реална и виртуална, във втората - мижава и главно виртуална (доколкото в средната класа днес като понятие включват добре и високо платените служители и работници).
При различни изходни данни каквато и доктрина да се приложи върху двете общества, шокова или не, резултатите биха били различни.
Прегледът и изводите ти са интересни.
Разните доктрини целят пренасочване на ресурси и власт към други дестинации (центрове).
Може и да имаш известно право, че в две различни общества и резултатите се очаква да бъдат различни. Възприетият критерий за оценка ще е много важен.
Да, ама от формално логическа гледна точка това съждение има съдържателен елемент при условие, че към двете общества се прилагата еднакви инструменти с еднаква интензивност (до речем). Но пък от друга страна кой е казал, че доктрините и натискът към тези две общества ще са еднакви?!

Мен ако питаш има голяма вероятност в средносрочна перспектива да си заприличаме. В мизерията.

Цитат
Общо взето обаче, можем да се учим едни от други.

Гърците се учат. Примерно - един от основните им аргументи, когато ги убеждават, че намаляването на заплатите ще доведе до по-висока конкурентоспособност е Бг. "Видяхме - казват - колко конкурентна стана България". Дори един грекилски и проОупенски канал интервюира Плевналиев по въпроса, за да отхвърли подобна теза.
Абе то хубаво да се учим, ама какво толкова ще научим. Има ли друга реална и бързодействаща алтернатива на орязване на доходи и печалби.
Има, бих казал аз. Примерно, Нацията се мобилизира за бързо и резултатно откриване на ценни и търсени от другите нации ресурси. Нефт, газ. Други разни.
Или да намерим начин жените да износват плода много скоростно и да ражадат много и само гениичета, с добра физика и с балансиран емоционален мир.

Цитат
Друга особеност.
Познавам много гърци - дребни собственици и предприемачи, които гласуват за комунистическата партия. Нито един от тях не е комунист, нито по партия, нито по убеждения. Но... логиката им е, че така отслабват влиянието на едрия капитал в политиката. Един такъв, собственик на таверна и 20-тина стаи отдавани под наем край морето и няколко добри имота в Солун и покрайнините ми казваше наскоро: "Гол като пушка - визирайки неопределен бачкатор - ама толкова му е промит мозъка, че ще гласува за неа демократия, пък аз - за комунистите..."
Харесвам този подход и сам го прилагам.

Цитат
Та...
Докато Оупа прави сметки как директно да финансира банките (явно възможностите за индиректното спасение на немските и френските банки са се изчерпали) и се чуди как да обработи общественото мнение, гърка го заливат с огромна пропаганда, колко лошо ще стане, ако не избере някоя от досега големите управляващи партии... :)
Докато немците продължават да ухажват италианците, испанския министър на икономиката припомни, че Титаник е потънал заедно с пътниците и от 1-ва класа.
И... Какво съвпадение!
Меркози успяха да я докарат до там, че в момента политическата сцена в Европа напомня тази на Европа преди ВСВ.
Историята се повтаряла като фарс.
Супер интересно, но се налага да внесеш някакви уточнения. Кой от съвремения свят играе чия роля от преди ВСВ.
Победителите от предния световен конфликт са ясни. Студената война без безапелационно спечелена от богатия запад. Както се предполага и винаги е било, победителят взе своето. Е, не чрез хвърляне на бомби, директен грабеж и изнасилвания.
Просто дойдоха с лъскавите си костюми и аксесоари, приложиха разни шашми и шмекерии (търговски, финансови и други), купиха дрънкулки и партаментчета на определен род момичета и резултатите  бяха сходни на тези, които прилагат по-агресивните победители. Приликите са дотук.
А противоречия между силните (и победителите) винаги е имало и винаги ще има.

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg


Тойнби (понеже сега съм на него  ;))
също ги счита за единна култура и според него войните след Симеон Велики до края на първата българска държава са "братоубийствени войни" сложили край на православната цивилизация. Днес, пак според него ние принадлежим на западната или позападничена цивилизация. Аз не съм много съгласен, но той все пак се е занимавал с тези проблеми 40 години, та няма да се правя на системен администратор и да го оспорвам.
......................

Историята се повтаряла като фарс.

Бе,

и аз няма да те оспорвам, че православната цивилизация била изчезнала, както ти твърдиш и не ми се вярва и тоя, който го четеш да е казал точно това или па той да го твърди  *girl*

После се чупиш кат' малко бебе кат' някой ти внася някой лека корекция по мненията и то за твое добро се прави, за да не изложиш нейде в реална обставка и пред други хора.

П.П. Пак няма да ме разбереш какво съм писал, ама да не ти пука  *drink9* *drink9* *drink9*

Колкото Барби ме разбра да не бърка мрежови протоколи с хардуерни дивотии и операционни системи и че т'ва дет' се водело "академичен" и-нет и го имал от хиляда деветстотин и голямата зима, толкова и ти. Щот' доскоро джи-си-ми-те ви не поддържаха "академичен" и-нет, но важното е, че ви забавлявам, налЕ?  *girl*



 
« Последна редакция: 28 Април, 2012, 14:02:24 от marandi »

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
...
За трафиците, не съм сигурна дали това е критерий. В Париж не видях трафик. Може би, от еуфоричната ми туристическа нагласа. Информацията от Барба ще е най-достоверна.

Критерий е за Булкан - не за мен.  ;)

В Париж и аз не съм попадал в задръстване. И едва ли е само защото "така се е случило". От там дето съм ходил, това е може би най-добре организирания град - казвам го като шофьор. Без да съм стъпвал (само с лаптопа си и ауто руте - първия път когато бях там дж-пи есите не бяха излезли или аз нямах, не помня), не се загубих нито веднъж! А в едно италианско "село" да не му казвам името се въртях като муха без глава два часа! Атиняните казват, че Париж бил проектиран и после построен, а Атина първо построена и после проектирана...  :)
Имат и най-добре организираните места за отдих по магистралите в Европа, но пък съм оставал почти 2 часа на на нея посред нищото в задръстване!

п.п.
А... И са им готини пътните полицаи.

п.п.
Барба, при прегледа го видях.
Последно бях в Париж през 2005, но нямах късмет като този на снимката, въпреки че съм броил два три пъти изходите от триумфалната арка докато намеря по кой да изляза :). Само на магистралата някъде между Бордо и Париж ми се случи да се пържа!
« Последна редакция: 28 Април, 2012, 13:53:10 от goro »

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил

Не, хваща ме разстройство :)
Две блондинки отишли на екскурзия в Париж. Наели стая в холел и на другия ден се разделили и сяка тръгнала да разглежда града....
На вечерта се събрали в хотела и едната казала:
-Муцка, знайш ли, днес три пъти ходих в Лувъра!
Другата са замислила и рекла:
-О, сигурно е нещо от храната......

Ас съм българче.......

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
...
Възприетият критерий за оценка ще е много важен.
...
Мен ако питаш има голяма вероятност в средносрочна перспектива да си заприличаме. В мизерията
...
Начев,
пиша от гледната точна и с критериите на горе долу "среден" човек. Разбирай учител, полицай, държавен чиновник със средни доходи, дребен предприемач долу горе със същите благинки. Или сравнително малко над това.
Се.а... знам, че в тоя форум е пълно с милионери...  ;)

Мизерия казваш?
Мизерията (от гръцкото - μιζερια - бедност, нещастие, етимологично предполагам - без живот)  според мен е състояние на духа. Та... именно в духа са най-големите отличия.


Абе то хубаво да се учим, ама какво толкова ще научим. Има ли друга реална и бързодействаща алтернатива на орязване на доходи и печалби.
Има, бих казал аз. Примерно, Нацията се мобилизира за бързо и резултатно откриване на ценни и търсени от другите нации ресурси. Нефт, газ. Други разни.
Има какво да учим. Например аз сега уча колегите на "За лудо работи, за лудо не стой" с надеждата, че ще дойде момента когато ще ги науча на "Работата не е заек да избяга"
.
Мисля също и че съм споменавал, подозренията си за това, че немските и френските апетити са насочени съответно към овладяване на финансовите потоци на Балканите и евентуалните находища на нефт под Крит и др. дето се чуват... В тази връзка, е интересно условието, докато тече реализирането на спасителния план, гр да няма право да сключва заемни договори с други кредитори - така чувам от някои антиОупейци - не съм чел споразумението, а и едва ли някъде скоро ще бъде публикувано цялостно - ама цялостно цялостно!.



...но се налага да внесеш някакви уточнения. Кой от съвремения свят играе чия роля от преди ВСВ.
...
Преди ВСВ имаме сближаване между Германия и СССР и между Германия и Италия... Днес - същото, въпреки че опита на немците би трябвало да им казва, че на италианците не може да се разчита да прегърнат немския порядък.
Франция, до нападението над Полша, точно като днес, не знае къде се намира, но има сближаване между Франция, Англия, Полша (Миналата година Англия и Франция подписаха договор за военно сътрудничество) и тепърва според мен галите ще демонстрират своята петлювщина.
Англия е в позицията, в която е около мюнхенското споразумение. Гледа тревожно как Германия прилапва една след друга малките съседни страни отворила уста за още, но Чембърлейн се надява, че поне е спасил мира.
Испания е също в аналогична позиция, само не са се сбили помежду си още.
Белгия, Холандия, Австрия и пр... също... Не знаят коя буза да обърнат...
Разбира се това са много смели обобщения, та гледам на тях повече от ироничната им страна, но героите са същите и приликите са факт!

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
.......
.
Мисля също и че съм споменавал, подозренията си за това, че немските и френските апетити са насочени съответно към овладяване на финансовите потоци на Балканите и евентуалните находища на нефт под Крит и др. дето се чуват... В тази връзка, е интересно условието, докато тече реализирането на спасителния план, гр да няма право да сключва заемни договори с други кредитори - така чувам от някои антиОупейци - не съм чел споразумението, а и едва ли някъде скоро ще бъде публикувано цялостно - ама цялостно цялостно!.



...но се налага да внесеш някакви уточнения. Кой от съвремения свят играе чия роля от преди ВСВ.
...
Преди ВСВ имаме сближаване между Германия и СССР и между Германия и Италия... Днес - същото, въпреки че опита на немците би трябвало да им казва, че на италианците не може да се разчита да прегърнат немския порядък.
Франция, до нападението над Полша, точно като днес, не знае къде се намира, но има сближаване между Франция, Англия, Полша (Миналата година Англия и Франция подписаха договор за военно сътрудничество) и тепърва според мен галите ще демонстрират своята петлювщина.
Англия е в позицията, в която е около мюнхенското споразумение. Гледа тревожно как Германия прилапва една след друга малките съседни страни отворила уста за още, но Чембърлейн се надява, че поне е спасил мира.
Испания е също в аналогична позиция, само не са се сбили помежду си още.
Белгия, Холандия, Австрия и пр... също... Не знаят коя буза да обърнат...
Разбира се това са много смели обобщения, та гледам на тях повече от ироничната им страна, но героите са същите и приликите са факт!

Брей,

напредваш. Получаваш една виртуална бира  *drinks*

Нищо, че те забавлявах с препоръките си към БГ-то, където не съм споменавал имена, защото винаги пиша по принцип.

Ся ще ти метна още 1 жокер и като се посмеем на воля с моята Русо особа, някой ден се надявам да го прочета от тИбя.

Демек най-общо казано има 2 парадигми, познати в света.

Едната е парадигма на "оскъдицата" ( демек, че ресурса е ограничен и ако не грабиш от другарчертата около теб за тИбя и твоята глутница няма да има и ще стоите гладни.

Другата е парадигмата на благополучието, демек че който не е поискал той не се е развил без да притеснява останалите и да ги тормози.

П.П. Българите сме от тия дет' следят за баланса между тия 2-те неща и когато се наруши, се появяваме на сцената да раздаваме шамари, когато някой прекали с Първата парадигме и започне да тормози прекалено останалите. Щот' за да има в Природата множество от видове, явно така е проектирано да бъде от прости инженери кат' мИня. Идеята най-общо казано е да има конкуренция между видовете, но по мирен път, защото всяка система се самовлюбва кат' паун в себе си и спира да се развива и тогава няма как да има естествена еволюция, както го наричате тук. 

Но си на прав път, че взел да четеш отново историята и си прав, че тя винаги се повтаря и се радвам, че търсиш нови източници, а не както порано Златарски е велик и по-високо от него нЕма и това, че те закачам някога по плитката е съвсем добронамерено.

И не е на база ти какъв си! А, на база и единствено само да се погледнеш какво си написал и сигурен ли си, че е точно така и други гледни точки нЕма?  *girl*

 *drinks*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Забравих да ти метна и другия жокер, че си на прав път да изследваш корените на проблема по нации.

В наши дни войната ( световната ) не е спирала да се води от известно време, но просто не е обявена официално и е на много фронтове. Тия, които изследваш в момента са една част от всичките, но за това друг път понеже не си задал правилния въпрос още  *girl*

За правилните въпроси дет' ги чака някой, за да ти се отговори мисля, че Асенката ви беше писал доста, защото насила хубост не става и красотата чака да бъде открита и е навсякъде, за тия които я виждат. Ай, стига съм досаждал, да си поговорим за ядене, пиене и ко беше там онуй третото - хихи
« Последна редакция: 28 Април, 2012, 16:25:00 от marandi »

Boby

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 113
  • Карма: +4/-0
  • Респект: +5
    • Профил

... Вярно е, че бях сис-админ 10 години, когато "академиците" ги нямаше и даже нямаше специалности компютри по ВУЗ-овете. Мисля да поспра малко, че вече ми идва много нанагоре ...


Тъкмо пожелах на Marandi този път да си взима редовно хапчетата, за да му мине бързо мускулната треска на мозъка, и реших и аз да се лекувам от форумната краста в ковачницата http://sourceforge.net/ , но не издържах и пак погледнах какви мъдрости ще напишат Goro, Koganev etc. Е, как да не отговоря на нашата Muza:

За трафиците, не съм сигурна дали това е критерий. В Париж не видях трафик. Информацията от Барба ще е най-достоверна.


Субективно погледнато, трафика е такъв, че аз предпочитах (а и зам.ген.директор на банката - приятел и съсед) да пътувам с RER (експресното метро) и стигах 4 пъти по-бързо, отколкото с кола. Сега си работя от къщи :)

Обективно погледнете снимката за центъра - така не е от 02:00 до 06:00 и през август.
Още по-обективно: оказва се:
- че Париж бил най-задръстеният град в Европа: http://news.autoplus.fr/news/1432584/statistiques-embouteillage-France-Europe-circulation
- че най-големите задръствания са вторник, от 8:00 до 9:00
- че в пиковите периоди вместо 30 мин. са необходими 100 минути
http://euscorecard.inrix.com/scorecard_eu/FR/MetropolitanDetails.asp?ID=1
Рекорд за 2011: 793 км бушони:
http://www.charentelibre.fr/2011/08/13/samedi-rouge-sur-les-routes-de-france,1049943.php
За по-любопитните: ето в реално време трафика в Париж: http://www.sytadin.fr/


Марандич явно не е чувал, че компютърни специалности в МЕИ има още от 70те, дори кибернетика 60-те, въпреки че била "буржоазна наука". Те номенклатурците не бяха балами още тогава, дори 60те, децата им учеха в английската гимназия. Сисадмин да си на село явно много изкривява възприятията за истинския свят. Но както и да е, много внимание му обръщаме.
По-горе четох някъде твоето "резюме" - евала! Все на ръба на вълната сърфираш :)

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
.........
Марандич явно не е чувал, че компютърни специалности в МЕИ има още от 70те, дори кибернетика 60-те, въпреки че била "буржоазна наука". Те номенклатурците не бяха балами още тогава, дори 60те, децата им учеха в английската гимназия. Сисадмин да си на село явно много изкривява възприятията за истинския свят. Но както и да е, много внимание му обръщаме.
По-горе четох някъде твоето "резюме" - евала! Все на ръба на вълната сърфираш :)

Прав си!

Нали и аз това казвам на Барби, че "академичния" и-нет навремето е същия като днешния 1 към 1, нищо че конзолните игри, компютрите и джи-есе-мите ви нещо късно го подкараха да сме в мрежа всичките. Ама друго си е да се изпляскам кат' Барби, че 40 години с и-нет съм ползвал "академично", налЕ? Понеже рутерчето/сървърчето му висело у хола и той мятал на цели 100 чиляка. Първият провайдер у Франсето по неговите думи за глобалната мрежа, дет' му стигнал вътъка за 100 души, щот' даже и с тоя 3 ком дет' го плясна на картинка той повече от 300 метра наоколо няма как да метне и-нет, ако не ползва усилватели.

Като пак му казвам, че годините, които цитира 1970 г. тия мрежови протоколи ги нямаше, демек физически не е възможно.  Имаше плахи опити за вътрешна локална мрежа да се изгради с една камара ограничения с макс, капацитет брой пц-та и 10 Мбт/сек скорост. Прескачам модемните скорости дет' Барби метна, че там не е за хвалене, ами за оплакване. Отделно "скоростите" тогава бяха убийствени ниски за пренос, поради хардуерните ограничения. Сега сигурно ще ми каже, че не е бил с ХЪБ, ами е бил със СУИЧ още по него време като то 1980 година ги нямаше и така нататък ...... ( дори не съм сигурен, че Барби прави разлика между двете пак, щот' касае част от капацитет на мрежов протокол ).

Що не се върнете днес към "академичния" и-нет на 70-те се чудя и тогавашните компютри. Т'ва не мо'а разбера като е едно и също? От мен имате 6+ за оценка и ще от ВМЕИ-ту пак.

Демек специалност компютри през 70-те е същата като днешната, щото и компютрите са същите като тогава. Разбирам ви напълно, даже учат и по методиката на седемдесетте години в ВМЕИ-тата още, щот' логиката на Барби-то - специалност компютри 70-те е като "академичен" и-нет през 70-те.

Колко пъти да се съгласявам с вас вече, че не мо'а се сетя? Да си къркаме и толкоз!

П.П. Гадно ми е, че днес разбрах от Жорето ( виден специалист и той ), че православието като цивилизация било загинало още преди 1000 години, а па аз не съм разбрал. И ми домъчня, но Тойнби го е казал уж. Ама, си е гадно да те погребат от Сибир до Гърция и ти да не си разбрал.

Сега ще се напивам, че то баси масовото погребение е станало 1/5 от сушата била изчезнала според Жорката като православие .... - УжасТ ....  *girl*

П.П.П. Добре сте направили, че не сте в България, че с тая подготовка ще висите яко гладни, ама на фона на Франция, Гърция и т.н. "изпъквате", което е хубаво.

 

« Последна редакция: 29 Април, 2012, 02:09:38 от marandi »

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Напълно го разбирам Асен защо все ви гаври и ви вика, че разнася пици. Евалата му, де да можех и аз като него  *girl*

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Strauss-Kahn affair: 'Perhaps I was naive. I didn't believe they'd go that far'
И аз! Ама барбата им се върза! ;)

Goro, ти си любознателно момче, не чети само пропаганда, писана от братовчеди на DSK в английския "Дума".
Ето ти и друго четиво за палавника DSK:
http://www.telegraph.co.uk/finance/dominique-strauss-kahn/9168954/Dominique-Strauss-Kahn-under-investigation-Q-and-A.html...


О, Барба,
Не става дума за вечно младия, като нас, плейбой!  ;)

За Сарко ми е мисълта.
Аз изминах моя път от Осанна до разпни Го, от Благородния Саркози до пиколото,
позовавайки се единствено на наблюденията си над политическото му битие.
От гръцки защитник нещо го превърна в дребен мошеник.
Последно го слушах (надявам се превода да е бил точен) как баламосва галите за сухопътната граница между Гърция и Турция...
(Между другото в гръцко бе изграден първият ЗАТВОР ЗА ЕМИГРАНТИ. СРАМ! СРАМ! СРАМ!)

Любопитен съм, как стана тази метаморфоза и с какво държи го за топките кака?
Във всеки случай, до такова падение не стигна дори кавалиере - звънна му кака и си подаде достойно оставката без да дрънка на патриотарската струна на макаронджиите - светски партита и непълнолетни жреци на Венера не успяха, но телефонният звън го събори!
;)

Любопитен съм също, как съвпаднаха гръцките с втория тур на френските избори и дали ще играят в един отбор левият Оланд с десният Самарас. Останаха ли десни и леви сред "доминиращото малцинство" или само "наши" и "ваши"? И като се заритат атовете, колко ще пострадат магаретата?

Светни лампата!  *drinks*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Напълно го разбирам Асен защо все ви гаври и ви вика, че разнася пици. Евалата му, де да можех и аз като него  *girl*

За Асен знаем, че разнася пици, Барба и Жоро - и те ли?    :D *drink11*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Де да можех и аз така ... :)

Маранди,
Не се задълбочавам в спора ви, поради най-тривиалната причина - незнание. Въпреки това, две неща, макар и много странични, ме карат да не поставям под съмнение написаното от Барба, като изключвам респекта към постигнатото от него.
Началото - използването на хола и устойчивост (най-вече психическа при първите загуби).
Второто, е начинът му на придвижване, защото ние тук, повечето  сме баровци. Може да си изгубим времето и трошим нервите в трафици, но няма да си паднем под достойнството (то е само в нашите очи), да се качим в обществен, макар и бърз транспорт.

Още нещо, много бях впечатлена от френската инженерна мисъл и прецизността в изпълнението. Въпреки, че останах с впечатление, че я няма тази предприемчивост, каквато, все пак, тук се наблюдава. Може би, защото от много години има ред и не са били поставяни в нови условия, за които се иска приспособяване, оцеляване ...

 *drink11*


Да "почерпя" Жоро, пък накрая той може да ме черпи с една пица ...    :D

Из туристическата ми обиколка, (бързо ми омръзна да гледам поредните легла, възстановени по спомени, сиреч без тяхното ДНК  ), Луи пореден номер, бил фен на гръцката култура, та доста статуи е примъкнал от там. Имах чувството, че се намирам в старогръцки легенди и митове и се объркАх накрая - легла без ДНК и автентични статуи.

В музикалната тема, оня ден се смяхме на нещо написано от Дарки за мафията. Били даде препратка, и от препратка към препратка, попаднах на следното - че мафията е с гръцки произход?

Цитат
Немският вестник “Велт” представя необичаен поглед към италианската мафия през очите на местния свещеник Дон Стефано.

“Всичко си има причини, включително и мафията”, твърди той по време на служба и все повече се задълбочава в изследването на тези причини. “Защо държавата не успява да се справи с това?”, пита той. “На този въпрос не може да отговори никой. Ясно е само, че тази култура, ако може да се нарече така, е по-стара от държавата, по-стара от Италия. Мафията е чужда на италианците, колкото и парадоксално да звучи. Защото по същество тук е Гърция. Тук, на юг, където властват сицилианската мафия, неаполската Камора, Сакра корона в Пулия, както и калабрийската Ндрангета, е жива “Магна Греция” (Велика Гърция) и предхристиянските пиратски колонии. Италианските диалекти на юг заблуждават”, продължава Дон Стефано.

“Мафията не е италиански, а архаичен феномен: убийства, лъжи, измами, кражби, произвол, които са съществували още преди десетте Божи заповеди. Синайският закон е крайното усилие за цивилизоването на света – да не говорим за дързостта на проповедта на хълма.” Затова и мафията е тук случайно: “Тук е старата утайка на Европа. Духът на мафията е навсякъде. Той е духът на първородния грях.”


http://www.bulgarica.com/2009/07/30/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/%D1%81-85-%D0%BC%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D1%80%D0%B0-%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D1%84%D0%B8%D1%8F%D1%82%D0%B0-%D0%B2-%D0%B8%D1%82%D0%B0/

То, нали, всеки си пише и качва из нета нещо си ... :)

 *drink11*