Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1229840 пъти)

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Adrian Lester ,който играе Орфей от филма.
Симптом накъде ще тръгне политиката по препрочитане на историята.Няма случайни неща.

Жорката определено си е духач. Щом се е въплатил в новогрък ,а духа здраво,вероятното е ,че и древните са  духали или поне натам  завърта музикалната част от историята. :) *drink1*

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Слушах снощи част от предизборните речи на любимата ми Кака.
Тя твърдеше, че трябвало пак да я изберат.
Защото?...
В кризата успяла да спечели за сметка на партньорите си!
Дори и цифра имаше, но не си я спомням точно - между 50 и 60 млд. струва ми се.

 ;)


Нещо като епилог
Беше ми хрумнало преди време, че поне част от кризите в обществата се дължат на прекалената толерантност на хората в добри времена, което от своя страна се изразява в занемаряване и неизразяване на гражданска позиция. Нали сме добре - защо трябва човек да се занимава с тази неблагодарна работа - укротяване на опърничавия?
Крайният резултат е, че до важни обществени постове се промъкват лица със съмнителни способности. Колкото по-дълго продължава това, защото човек се заобикаля със себеподобни - толкова повече натежава тяхното положение в обществото.
Не е особено трудно. Достатъчно е само малко наукообразност в излаганите тези. Повечето хора не са специалисти. Изречения като "Тука става въпрос за правото на човек да се съмнява за една грандиозна фалшификация" звучат най-малкото правдиво изказани от признат "специалист" във химията а отскоро и в гастрономията. (В историята - всички са специалисти.)

Беше ми интересно - има ли обществото някаква имунна система за защита спрямо подобни явления. Форумът е микрогравюра на обществото.

Донякъде за забавление и почивка (имах доста писмена работа последните дни, а така си почивам), донякъде от любопитство реших да си поекспериментирам.


Във форума знам два случая. Клинични.
Единият отдавна видим за всички стари участници, другият - не. Не го виждаше дори един стар и умен форумен приятел пред когото споделих намеренията си. Според него той би могъл да бъде убеден с логични аргументи - нещо което бях опитвал и не смятах да повтарям.
Имаше още един аргумент приятеля ми срещу моя експеримент - не бивало да се хвърля камък в рядко лайно, защото щяло да ни опръска.
Аз... като бивш бетонджия дълго газил калта, знам че лайната са неизбежна част от живота - дали им хвърляш камък или не - сигурно е, че живота неизбежно ще те срещне с тях. Важното е да ги различаваш.


В първия случай беше лесно.
Той отдавна, понеже е велик във много области беше станал ясен - в началото и не толкова с "Прогнозите си" - те все пак биха могли да минат за известна ексцентричност - по-късно, когато се изяви като системен администратор, интернет и всестранен специалист - просто във форума има достатъчно хора които разбират от материята.
Вместо да споря, реших да го хваля и се поукроти. Стигнахме до там да го нарека "Велик Гъз" и дори да се усети вмъквайки едно "Елинът ме майтапи яко, ама е прав!". Изглежда е било подсъзнателен проблясък - после форумните ни дами трябваше да го увещават да не бърза за доживотния си парцел... - една пиеса която веднъж я гледахме с мама, после с тати и пр... в много варианти на неразбраното величие...


Вторият случай е труден.
Трябва да призная, чу също бях подведен - дори си бях записал някакви алхимични рецепти в бетоните. Докато един ден не написа някакви абсурдни нелепици и ги изхвърлих. Долу горе около напъните му за конституционното преустройство на страната бях наясно. Неукост, съчетана с мания и самочувствие.
Започнах да го хваля, но не хвана.
Иронизирах го за флосина с чудодейния екстракт. Той отвърна, че се гордее, не разбирайки или пропущайки край ушите си намека, че форума не е място където да си рекламира търговските продукти.
Е... казвам си - Дебил! ... Да пробвам с откровено "да го д...  Дрисльо" - насрещните "педераст", "мазньо" - нямат значение - те са естествена реакция на антипатия.
Но не следват само те.
Следва... ;)
Историята за "древната  елинска цивилизация" скоро ще изчезне или коренно ще се промени,след като на африканските историци западната историография им даде възможност  да си представят тезата и изследванията за тези 5 в. до новата ера.Промяната вече е в ход и в културните изяви,например филмът  "Язон и аргонавтите" (2000),  една  продукция на Hallmark , в който филм персонажът на   Орфей е негър. Колко е случайно това и толкова ли са прости сценариста и режисьора,та не знаят нищо за гръцката митология.Между експонатите от Панагюрското златно съкровище   има  съд с миниатюрни негърски глави.http://emmanuelkariuki.hubpages.com/hub/Falsification-of-Africas-history

Сега...
Той не убеждава мен.
Той си вярва.
И убеждава форума!

Сигурен съм, ще продължи!


Другият... докато пишех...
Даже вече е подготвил статия!
За БГ фолклора!
По принцип ;)

 :D

Каквото търпи едно общество - това получава.  ;)

Историята за "древната  елинска цивилизация" скоро ще изчезне или коренно ще се промени,след като на африканските историци западната историография им даде възможност  да си представят тезата и изследванията за тези 5 в. до новата ера.Промяната вече е в ход и в културните изяви,например филмът  "Язон и аргонавтите" (2000),  една  продукция на Hallmark , в който филм персонажът на   Орфей е негър. Колко е случайно това и толкова ли са прости сценариста и режисьора,та не знаят нищо за гръцката митология.Между експонатите от Панагюрското златно съкровище   има  съд с миниатюрни негърски глави.http://emmanuelkariuki.hubpages.com/hub/Falsification-of-Africas-history

...
П.П. По принцип бях подготвил една статия за БГ Фолклора, но изтрих всички материали и разработки, които бях направил. Там бях проучвал много педантично и появата на звуковите форми като видове, предназначения и т.н.

Но е абсурд Орфей да е бил негър, понеже навсякъде свири на струнен инструмент!!
...

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg

 "Елинът ме майтапи яко, ама е прав!".


Не си измисляй, Плужек ( типично по гръцки ) ;)

Изразът ми беше: Елинът НИ майтапи яко, но за някои неща е прав.

Ставаше за въпрос кой най-добре може да полира гранит и мрамор в България - та се случи тогава гръцка фирма, изнесена в България.

За него време и за него място беше така - вече не знам дали така, щот' не ме интересува, ама мога да ти го проуча пак за норматив.

П.П. Останалите ти дрисни по мИня ще ги пропусна великодушно ;)

Някой ден замислял ли си се, че щом съм обучен да строя/проектирам кораби, то не ми е проблем да ти вляза в една материя по-ниско от нея за норматив?

Ха, помисли си за домашно!

Но не манипулирай, че ще плюеш зъби на живо, ако продължиш, велики Елине ;)

Не обичам манипулаторчета, дет' се мислят за "умни" и че всички са фрости, освен тях. С тия чалъми на албанците и евреите по гръцко.

В БГ форум ще караш по-кротко с "чалъмите" ти свише, дет' ги знаем от над 2 хиляди години и ти пак се пробваш на същата писта да се пускаш ;)
« Последна редакция: 19 Август, 2013, 19:35:45 от marandi »

Boby

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 113
  • Карма: +4/-0
  • Респект: +5
    • Профил
Слушах снощи част от предизборните речи на любимата ми Кака.
Тя твърдеше, че трябвало пак да я изберат.
Защото?...
В кризата успяла да спечели за сметка на партньорите си!
Дори и цифра имаше, но не си я спомням точно - между 50 и 60 млд. струва ми се.

 ;)


Хах, почна и ти да се връзваш на разни градски легенди. Не ти ли омръзна да търсиш Каката, Баткото и бог знае кой още за виновници за гръцкото посиране?

А за Фло и Марандито - като разлаеш кучетата какво точно очакваш да се случи? Да мяукат?

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил

 "Елинът ме майтапи яко, ама е прав!".


Не си измисляй, Плужек ( типично по гръцки ) ;)

Изразът ми беше: Елинът НИ майтапи яко, но за някои неща е прав.
...

Ами...
Върни се назад и го поправи! Отдолу ще остане датата на последната ти поправка.
Хайде!
Вземайте хапчетата и продължавайте!

Слушах снощи част от предизборните речи на любимата ми Кака.
Тя твърдеше, че трябвало пак да я изберат.
Защото?...
В кризата успяла да спечели за сметка на партньорите си!
Дори и цифра имаше, но не си я спомням точно - между 50 и 60 млд. струва ми се.

 ;)


Хах, почна и ти да се връзваш на разни градски легенди. Не ти ли омръзна да търсиш Каката, Баткото и бог знае кой още за виновници за гръцкото посиране?

А за Фло и Марандито - като разлаеш кучетата какво точно очакваш да се случи? Да мяукат?

Какви кучета?
Болни хора.
За гръцкото посиране, няма да споря, в случая не съм говорил за него.
Но ти знаеш. Специалист си.
Офорумихме се пак.
Да си починем.

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg

Ами...
Върни се назад и го поправи! Отдолу ще остане датата на последната ти поправка.
Хайде!

----------------------------------------


За гръцкото посиране, няма да споря, в случая не съм говорил за него.
Но ти знаеш. Специалист си.
Офорумихме се пак.
Да си починем.

А, за какво говорехме в момента?

За измислена фалшива история и че краят наближава, дет' и Каката няма мо'е ви спаси вече.

П.П. К'во общо има в случая: Тоя цитат, дет' го вмъкна те питам? ( мой коментар, че преди години се случило да се мине през гръцка фирма за нарязване и полиране на мрамор и гранит )?

К'во общо има, че го вмъкна в момента?

П.П. Сетих се - ти си като нашите прости куки, дет' подслушват кат' замаяни и накрая редят сричка по сричка, дума по дума и белким спретнат някой "компромат" за някой на запис и да го метнат на флашка.

Ма, ти си върха, бре Жоре .... ( събирачо на пъзели )  *rofl*

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Жорка,много си жалък мазньо да вкарваш и бетона в темата за фалшифицираната гръцка цивилизация,щото уж си бил голям бетонджия и си построил олимпийския стадион.Когато,мазньо, имаш в телефона си номерата на светилата на науката от УАСГ в тази област,куп референции от тях,и постоянните разговори с тях, като мен, тогава мога да приема всякаква забележка от тебе за бетона! Разбра ли ,или да ти го напиша  по друг начин ?Ти си никой в тоя бранш,за да ми правиш характеристика на професионалните качества и резултати. Не съм правил и реклама в тоя сайт на уникалните си хлебчета. Сложил съм си в подписа линк към f.b. за да знаят хората,с които водим някакъв разговор какви ми са интересите.
Това беше за твоя епилог. А темата за фалшифицираната гръцка история ....ще си я продължим.Ще  излизат  тепърва нови версии и хипотези,не от твоя вариант,че щом Сократ бил грозен,то и сегашните горили от националния отбор било нормално да са такива.Айде бегай до специалната служба на гръцкото министерство на културата да заредиш  ,щото ще те почваме от Египет ,пети век преди Христа до сега. Все любопитни неща .

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Жорка,много си жалък мазньо да вкарваш и бетона в темата за фалшифицираната гръцка цивилизация,щото уж си бил голям бетонджия и си построил олимпийския стадион.Когато,мазньо, имаш в телефона си номерата на светилата на науката от УАСГ в тази област,куп референции от тях,и постоянните разговори с тях, като мен, тогава мога да приема всякаква забележка от тебе за бетона! Разбра ли ,или да ти го напиша  по друг начин ?Ти си никой в тоя бранш,за да ми правиш характеристика на професионалните качества и резултати. Не съм правил и реклама в тоя сайт на уникалните си хлебчета. Сложил съм си в подписа линк към f.b. за да знаят хората,с които водим някакъв разговор какви ми са интересите.
Това беше за твоя епилог. А темата за фалшифицираната гръцка история ....ще си я продължим.Ще  излизат  тепърва нови версии и хипотези,не от твоя вариант,че щом Сократ бил грозен,то и сегашните горили от националния отбор било нормално да са такива.Айде бегай до специалната служба на гръцкото министерство на културата да заредиш  ,щото ще те почваме от Египет ,пети век преди Христа до сега. Все любопитни неща .

Проблемът на Жорката и Асен-ката ( ако иска някой да ми пренесе поста и там ) ще визирам 2-мата е:

- първият ( Плужо ) си е типичен икономически емигрант и заплюл всичко родно от прехлас по чуждото )
- вторият е по-особен случай - той уж все не вярва на нищо и са го клъвнали на база уики-то.

Какво имам предвид?

Всичките тия "елински" философи, математици и прочие висят едни така във въздуха.

Демек - цял свят им знае ученията/философията - па изворите са само "елински", че чак дадени с рожденните дати, дет' яко съм се смял. И едните уж измисляци били ученици на другите измисляци като фактология - па ги няма нийде - ни на камък, ни на шхурка, ни свидетел/очевидец.

Бе, те преобърнали представите на света, ама само те си знаели и си го писали били само на техен език - няма нито един свидетел на грандиозната случка.

П.П. Демек, прекрасно знам как работи немско-австрийската школа, щот' съм обучен от такива. И как се създават, налагат и позиционират търговски марки.

Ами, то само имената им да погледнеш е паднало лудо потене да звучат достолепно: Омир, Сократ, Платон, Аристотел, Фидий, Питагор и сие ......
-------------------

Яка пот се е ляла да се измислят имената и после да им се скалъпи хистори-то.
-------------------

П.П.П. Лично на мен слабост ми е Сократ ( да ме прости Асенката ), дет' освен с вечните си фритчи ( софизма ), чак сега се появили на бял свят след хилядолетия, па досега никой никъде не го е чувал ....

и .... умиление в автобиографията му/визитката му е за "великият" воин.

Демек, дойче ( Меркел ) школата при него толкоз се е оляла кат' измислен образ, че ме е спукала от смях - визирам случката, дет' при една битка между атиняни и спартанци ( по памет ) - Сократ бил на едната страна и го викнали насила да участва в боя, ма той не искал.

Ма, той излязъл такава машина за убиване, че настелил цяла планина от трупове пред себе си и с досада ги ръчкал да им отнеме животЯ с по едно движение само, че да не се измаря, щот' бил философ и му било досадно.

Та, накрая чуждата армия побягнала, защотото видяла, че Сократ бил непобедим на бойното поле ...... и отстъпила пред философа.
-----------------------------

Та, толкоз и измислената "софистика" на Асенката - той е умно момче, ама как се е вързал на тоя измисляшки чалъм, нямам идея.

Всичко е съчинявано хилядолетия по-късно като "визитка" ;)

П.П. Единственият реален от цялата стори е Архимед, защото е описан в римски източници и на чужд език. Имало е и очевидци.

А, доколко о-в Сиракуза е била "елинска" територия е друга бира, дет' и него им приписаха.

Ха, наздраве!  *drink5*
« Последна редакция: 19 Август, 2013, 23:04:42 от marandi »

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил

Тези, които имаха какво да кажат, си заминаха от форума.
Останаха само "величията". Чудесна лаборатория за психиатри :)

Ех,barba изглежда,че няма нищо по-лесно от напускането на форума !
Ти поне си го напускал вече няколко пъти! :)

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg

Тези, които имаха какво да кажат, си заминаха от форума.
Останаха само "величията". Чудесна лаборатория за психиатри :)

Ех,barba изглежда,че няма нищо по-лесно от напускането на форума !
Ти поне си го напускал вече няколко пъти! :)

Бе, най-смешното е, че психопати раздават квалификации за психопати.
-------------------

То, не бяха едни имотни Барба-индекси, то не бяха чудеса, дет' 3 години му четох простотията по всички форуми.

Най-смешно ми беше, че предвиждаше и годишната инфлация на база тоя индекс. Нерде имоти, нерде инфлация, ама нали съм възпитан си мълча.
---------------------

Накрая психопата смени 200 ника и пак не спира да хейтва, щот' вече знае, че се е нацепил доживотно при неграта в Париж.
----------------------

И ся, за да се докопа до заветната френска пенЦия и да се пърчи колко са прости Българите ще "открие" още една тайна.

Пенция ще взема ( френска ) само, ако си живее при неграта и няма право да мръдне от Франсето.
-------------------------

П.П. Затова ся ще пътува с метрото след 20ч ( вечер ) и ще гледа надолу в обувките си, щот' ако погледне негро там в очите се води дискриминация и ще го пребият кат' куче от типа: "Ти що ме гледаш, бре?".

Толкоз за Барбаберала и великото нацепване дет' си е направил сам, ама още го раздава нагъл.

Ти от него нещо креатив да си чул някога да каже, освен да хейтства? ( риторично )

Ха, назраве!  *drink5*

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
+1
marandi,
Ако бях на мястото на баща ти и аз като те гледам, щях да плача.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Нещо като епилог
Беше ми хрумнало преди време, че поне част от кризите в обществата се дължат на прекалената толерантност на хората в добри времена, което от своя страна се изразява в занемаряване и неизразяване на гражданска позиция. Нали сме добре - защо трябва човек да се занимава с тази неблагодарна работа - укротяване на опърничавия?
Крайният резултат е, че до важни обществени постове се промъкват лица със съмнителни способности. Колкото по-дълго продължава това, защото човек се заобикаля със себеподобни - толкова повече натежава тяхното положение в обществото.
...
Беше ми интересно - има ли обществото някаква имунна система за защита спрямо подобни явления. Форумът е микрогравюра на обществото.
...
Във форума знам два случая. Клинични. ...

Де да бяха само два случая ...
И тук са толкова, колкото в реалното българско общество, дори повече,
Тези, които имаха какво да кажат, си заминаха от форума.

Останаха само "величията". Чудесна лаборатория за психиатри :)


Е, Барба! :)
Щом казваш, че това е причината, вярвам ти! Не се имам за величие, но ако ще се оправи поне малко обществото във форума, да допринеса и аз нещо, като спра? Помоли Додо да цъкне двата бутона на профила ми, че иначе ще се изкушавам.   :D Освен всичкото ми ненормално, ами и слугувам на едни тъпи принципи, да не се трия.

Карайте я бохемската, по-лесно е. Нищо, че  изглежда инфантилно ! :)

http://youtu.be/H1nCIIXvZ4g

 *flower2*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Музова,

аз па помня, че една нощ се бяхме захапали яко за гушите с Додо2 и го питам семпло:

Защо даваш модераторски права на виден некадърник като Барбарела-та като той ти изгони цялата мрежа на форума, откакто си го сложил за модер? И не спира да се заяжда с юзерите ти на лична основа от позиция на "власт"-имащ?

П.П. И Додо2 тогава простотиите, ама ти не бил сис-админ, ти си фидираст, ма ти нищо не разбираш, ма прегледай се и прочие лафчета - но така не ми и отговори на въпроса: Кой малоумник може да назначи тоя палячо за модер? - Демек трябваше да оплюе себе си - великият Додко, дет' чувал от сис-админ, колкото аз от виенски валс как се прави.

Та, затова 1 година не пишех в тоя форум, докато го махнете тоя бастун Барбов като "модератор".

П.П.П. Влизам по форуми да се кефя и да си прайкам густо и насреща ми се изтъпанва някаква "тълпа" администрация от треторазредни лелки и чичковци да ми дирела кусири.

Ма, гледайте себе си, бря - Русото отдавна си бърше задника сам да'е ... "загрижените".

П.П.П.П. Тоя Плужек дет' ме кълне нон-стоп му казах, че колкото пъти спомене семейството ми - толкоз пъти ще му се връща по три, но в децата му.

Нека продължава - виждам, че е доста фрост - та се изсра ся и за баща ми пак от нищото. Нека първо му доживее годините - 80-сет и после да се прави на кавал, ама надали ще ги доживее кат' гледам колко е фрост.

Проста нация сте Българите, а не бяхте такава и то само до преди 100 години.

Сега ги обръщате в гробовете им с тая злоба помежду си. Оправяйте се!
« Последна редакция: 20 Август, 2013, 16:04:39 от marandi »

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Барбарелата го бях кръстил за себе си - етикето-лепивач.

Види някой ник и прас етикет. Види друг прас етикет .... - и така докато Додко остане без мрежа. Кой нормален ще влезе във форум да слуша изперкал психар да му лепи етикети.

Следва у лево на целия форум и толкоз.
---------------------

П.П. Та, аз се пъна да спася проекта на Додо, ама директно водя тоя разговор с него - той па увиснал на баснята, че 100 кавала кат' казали, че Русото е фифираст - значи е фифираст.

Типична БГ стори с ясен край - провал за сетен път!

Както са казали по-мъдрите люде: Дребните души обсъждали хората, средните умове обсъждали събитията, а великите умове коментирали идеите.

П.П.П. Винаги водя принципна кампания - но като някой кавал не спира да си го проси мога да му сляза на нивото веднага и да барна и аз "етикет", дет' си мисли, че е нещо "велико".

Ха, наздраве, че пресъхнах от толкоз писане!  *drink9* *drink9* *drink9*
« Последна редакция: 20 Август, 2013, 16:14:33 от marandi »

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил

Маранди!!!
А, ти не закачай децата!!! Никои!!! Как ти даде сърце, не само да го напишеш, ами и да го помислиш?!???  *ireful* *ireful* *ireful*