Автор Тема: Вервате ли в извънземните? Те ли са Главния Архитект?  (Прочетена 82710 пъти)

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
0

Още нямам позвъняване "отгоре".

Снощи, Донът обърнал на Слави и идва да ме пита - абе ти да нямаш връзка със Слави? Щото току що казаха за теб.
Как така за мен? *scare* Ами пита за колко време се отделя ел. захранването на един склад? *rofl*
И аз - и 'къв беше отговорът - 130 дни.
Лъжеееее. Дезинформиран е. Повече са. Колко - още не знам.

Сагата ми почна от 18.06  Отивам да питам какво трябва да направя, за да се отдели меренето от съществуващото общо. Казват ми - идвате да се видим пак, с НА.
Отивам пак.  Казват ми - оооо ама схема от кадастъра трябва. Елате и с нея, да се видим пак.
Айде първа среща с кадастъра - и 20 лв без банковите такси. Ония - грубиянки. Успях да разсмея едната, и да ми свършат работа. Един Господин, много вежлив, деликатен, другата го направи на 5ст, чувството му за хумор се изпари, усмивката му помръкна ... :(
После втора среща да си взема  схемата и обратно при първите.
Гледат схемата и не я харесват. Било правоъгълниче, и нищо не се разбирало.  *rofl* Какво трябва да е? Овал ли - като летяща чиния? Или липсват светлосенки? Да ги сложа, ако трябва?
Давам 66,84лв, попълвам едни формуляри, с които се моля за становище (да кажат, че има същ. табло, с място - да се монтира допълнително един електромер и едни предпазители). Хоп, звънят ми - да дам указания (аз! - хехе) , къде се намира точно, и къде им е таблото - тяхното ли, моето/нашето ли, обърках се вече чие е.  *rofl* Добре, че знам. Аз хубаво исках да сложа светлосенките, ама те - не.
Минава повече от месец, и урааа  *yahoo* - позвъняване. Пак да се видим.
Отивам пак, пак формуляри и с ония 444лв. И пак да чакам 1 месец, да ми позвънят, за да ми предложат договор.
Изтъркули се повече от 1 мес. и пак позвъняване. Пак да се видим, и да подпиша Великият Договор.
ПодписАх го!  *yahoo*
Отново чакане - 2 месеца, които още не са изтекли (12.11) . През тези 2 месеца, те да си сложат електромера в таблото, което вече е БЕЗПЛАТНО.  *yahoo*  Ама вярно - стотинка не съм дала.  *rofl*
Чакам ги, новият кабел е готов, само да се свърже към електромера. Има още време ...
После, ще има още една седмица за отделяне на партида. Отново с НА. Е, нали го имате вече? Оооо ама той замина, трябва още едно копие.
Къде заминал - някъде, в небитието.
Колегите ме предупреждават, че ще ми искат още пари, за отваряне на таблото, на заключителния етап. Два пъти изрично ги питам - още пари ще ми искате ли? НЕЕЕЕ - вече е БЕЗПЛАТНО. Ще видим ...


darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
0
Отговор Свише:
"Драга госпожо! Попаднала сте на извънземен разум, несъвместим с Вашия!
Даже, не е мноу сигурно дали е било разум! *scare*
Ас съм българче.......

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил

Продължение ...
Два дена си сменяха системата и нищо не можели да придвижат. Книжните документи, като договори, фактури с касови бележки и прочее щуротии, не им вършели работа. Като я няма системата, няма ме и мен. (Чудя се кой емотикон е по-добре -  *scare* или  *yahoo* )
Днес вече заработила, обаче ... Пак ме няма в системата, нямало "нареждане", което е на книжен носител!!! Ама било по-добре, че днес е 13. Чудесно, казвам, аз съм дяволско изчадие и много ми върви на 13 и отивам да си търся носителя.
И тръгнах по ...  Обаче, не можело така - трябва да първо да сложат предпазителите, после да го напишат това нареждане, после пак да отида с НА, пак документи да се попълват. И чак тогава, ще монтират електромера.
Макар, че срокът вече е преминат, аз го ударих на молба. Най-човешки и съвсем кротко обяснявам, че това ми е проблем, че в събота е станало проблем и двама колеги за малко да се изпокарат покрай мен. И този наглец, се приближава и свойски ми казва - има защо.
Лелееее ужас! Баси евтиният номер! Добре, че имам предни зъби все още, че си замълчах. Щях да му кажа:
Абе ей! Извънземен! Я да не ми влизаш в аурата, щото ...  *ireful* *ireful* *ireful*

Утре пак съм там, белким си взема нареждането, обаче ... търпението ми е на изчерпване. Загубих си деня, измръзнах и ... нищо!  *ireful*

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Мила Музе, и за мен днес е ден на хитреците. :(И мен днес се опитаха да ме хитруват, само че сумата е ( кажи-речи) нищожна. Около 600-800 лв. Чудя се какво да правя. Имам изряден договор. (Който ми защитава всички права.)  Пак стигам до въпроса, заслужава ли си да видят гадината в мен? Имам необходимите контакти да им направя живота черен. Поне за същата сума. Което е минимално....
Оставам си за утре решението как се спазват Договори в България. За сега нищо не съм решила. Утре на трезва глава ще взема решение. Лошото е, че ако не ги накажеш, смятат, че това е в реда на нещата. Струва ми се, че им се пише лошо. Въобще не знам....По начина, по който вървят нещата в България, наистина не знам ....

Както виждам, ти имаш взаимоотношения с монополист. Преди години имах взаимоотношения с тях. След много безполезни опити ТЕ да си свършат работата, стигнах до извода, ( или някой ми помогна), да ги подкупя.
Станаха нещата, като подкупа бе в името на починалата ми баба, в чийто ден се навършваше (уж) годишнина, но нещата станаха моментално. Не искам да ти давам съвет, защото монополистите са костеливив орех. Трябва да си много заинатен, за да им покажеш, че изгрева на слънцето е от изток, а не от запад.. Успех ти желая. И на себе си! Че ми писна!!!

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил

Глобалче,
И стотинка не давам повече!

За твоя договор, аз не бих се занимавала за тези пари, макар че, трябва. Не си струват нервите. Но както си решиш.  *flower1*
И аз имам подобен проблем с договор, за много повече пари, и пак още се чудя. Макар, че и те като капак днес ми се тръснаха и ме амбицираха. Толкова са нагли! Даже го казах на единия, че ще ги подпукам с дела, щото другите се крият като мишки! Досега съм ходила по адвокати, за да избягвам дела, а не обратното.

Изобщо, как изпълзяха днес ...



regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Музичка,започвай ги,че иначе ще ни се качат на главите  *scare*
Глобалче,съдила съм община в София,защото ми казаха,че няма да ми издадат скица....."Извънземните" от общината си мислеха,че ще седна да ги подкупвам,аз обаче НЕ  и ги започнах с  *bat* *bat* *bat*
Това моето сигурно е защото мога да мисля само по една задача,та тези от общината удариха джакпота  *rofl* *rofl* *rofl*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

tihia

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 113
  • Карма: +28/-6
  • Респект: +91
    • Профил

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Музке, моите се оказаха големи, страхливи, нещастни плъхове. Днес получих обещание, че утре ще си уредим сметките.
Ми то, само една заплаха за данъчна ревизия свърши работа. Макар че, тези гадове всеки ден сменят позицията си, разправят различни неща, съгласно интереса си. Утре ще видим. (Егати и нещастниците. Да ме занимават с глупости. И да ме натоварват...) Сто процента от работата ми са договорите. За това не оставям нещата неразрешими. Онези помиари от лятото ме  действаха цели 43 дни и накрая кандисаха. Сега сме големи приятели. Ама ми бръкнаха в здравето. Ама и аз им бръкнах....

Имам една немска фирма - определено са съвършени. Нямам никакви проблеми с тях. Четат си Договорите, спазват ги, съгласно волеизявленията, пичове на място – точни разплащания в деня, някой път изискват някои компромиси, ( в интерес на работата), но със удоволствие ги получават. И двете страни сме доволни. Баси! При българските фирми преобладават плъховете. Каквато ни Държавата, такива и фирмите....



Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил

Глобалче,
И аз работя с договори, но за мен договорите са по-скоро за папката. Взаимното доверие е по-важно, от клаузите в договора. Винаги се постига - много държа и каквото зависи от мен го пазя, като зеницата на окото си. Отсявам си партньорите на тази основа и много леко се работи така. Понякога, ситуацията налага нещо малко в страни от договора, би следвало с анекс и т.н. Договаряме се устно, и край. Попълването на папката с анекс, ако е необходимо, става и после. Това, единствено и само може да се случи безаварийно, когато е налице доверие.
Имала съм случаи, договарям нещо по тел. Само след 5 мин. установявам, че не е трябвало, звънкам отново и питам - може ли да се спре? Ако може - ОК. Ако не, поемам си негативите, нищо че стотинка не съм дала още. И обратното. Ако е възможно, спирам, нищо, че ще е пропусната печалба. Тръгне ли някой да ми се усуква или измята - дотук. По този начин, освен че избягвам некоректност, но и издънване пред клиенти, заради нечии чужди тарикатлъци.

Радвам се, че си успяла! Но си пази нервите! :) *flower1* *heart*


global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Музе, още не съм успяла.  :) За сега имам едно обещание, че утре нещата ще станат. Но докато не е факт, не мога да бъда сигурна. Плюс това, ги прецених - не стават за каквото и да е доверие.
Прави ми впечатление една тенденция. Горе-долу, три години сме в криза. Преди виждах, че на 10 фирми, две-три се издънват. Сега нещата ( с българите) са около девет към десет. Което е направо катастрофално. Не ми се говори...


Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
От вчера съм горд собственик на електромер, и то не какъв да е, а спешъл.  *yahoo*  Директна връзка с централата на "извънземните", но могат и "централно" да ми дръпнат шалтера.  *rofl*

С поне 10 дни скъсих времето.
Ако това е нормално, да ходя да се гръмна, или най-малкото доброволно да помоля, да ме освидетелстват.

Глобалче,
Взе ли си паричките?  :) *flower1*

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Музке, честито ти електромер!  *drink1* *drink1* *drink1*Освидетелстването ти е задължително! След премеждие с монополист, е необходимо допитване до специалист дали си нормален...

Едва днес станах собственик на паричките, при това – в евро. Вчера, след главозамайващи обрати, стигнахме до изясняване на нещата, но все още  - неплащане.
( В интерес на истината брат ми ме спаси, после ми три сол на главата, че съм имала доверие на хората, изкара ме наистина толкова наивна, че май започвам да си мисля, че наистина не съм толкова злокобна, колкото си мисля...) Днес бяха кротки и добрички. Ще си запазим добри взаимоотношения в бъдеще, можем дори да се почерпим в ресторант и т.н. С една дума – „плеснахме с ръце и се прегърнахме”.
Уж си направих някои изводи, ама не знам...От ден – до пладне... :-[


Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
... май започвам да си мисля, че наистина не съм толкова злокобна, колкото си мисля...

Ми не си, ами! Що си вменяваш неверни неща, не мога те рАзбера!  :D *heart*

Ай   *drink1* *drink1* *drink1* да полеем.


global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Наистина, Ай! *drink1* *drink1* *drink1*

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Да се оплача и аз... Някаква си вода ме осъдила за неплатена сметка от 2008-мо лето господне за сумата от 40лв., дала ме на съд, осъдили ме те, дали ме на ЧСИ и сега ще трябва да платя 390 лв. с разходите по делото и т.н.  Става дума за наследствен апартамент на който сме 2-ма собственици, в който аз не живея (а и никой друг) от 1988 г., да не говорим, че съм и в чужбина, да не говорим, че дължимата сума е от 2008, няма карнет, подписан от мен, няма инкасатор, отчел дължимата сума, съответно няма и мой подпис на карнета. Както и да е! Платих... имат късмет, че не съм в БГ, но да не забравят, че ..............

Моя страна,Moja strana-Emil Dimitrov