Автор Тема: Накъде вървим, накъде отиваме  (Прочетена 592669 пъти)

koganev

  • Гост
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #360 -: 03 Март, 2011, 14:45:40 »
0
"Правителството създаде комисията за борба със спекулата

Държавно-обществена консултативна комисия ще следи и анализира цените на потребителските стоки. В случай на необосновано повишаване тя ще предлага мерки, с които този ръст да бъде овладян и ще сезира правоимащите органи да предприемат съответните действия.


Председател на комисията ще е министърът на икономиката и енергетиката Румен Овчаров. Какво каза Овчаров чуйте в звуковия файл. "



Това е "новина" от януари 2007

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #361 -: 03 Март, 2011, 15:14:45 »
0
Честит ви национален празник, и нека помним, че в в България е имало и по-тежки времена.


Какво празнуваме? ;)

 *drink1*


Може би празнуваме края на това.
За кръвния данък, децата и свободата

Към въпроса за еничарите, закона за кръвния данък и прилагането му като средство за ислямизиране на балканските народи
В египетската национална библиотека в Кайро се натъкнах на два фермана за събиране на деца за еничарския корпус от санджаците Охрид, Евлония и Елбасан, съответно от 1538 и 1543 година. Потърсих и други документи по въпроса за ислямизирането на децата и пълното им отчуждаване от род и родина.
Работата ми върху изворите и турската литература по въпроса ме доведоха до убеждението, че още преди въвеждането на кръвния данък еничарството е едно от основните средства за ислямизиране на завладените християнски народи в Румили, Босна, Херцеговина и Анадола.
Споменатият ферман третира девширмето (2) в определен район и в период, когато от близо цяло столетие в Османската империя е утвърдена традицията за събиране на християнски деца за еничарския корпус. Той се отнася до по-късен период от прилагането на кръвния данък (1536 г.), поради което искаме да обърнем внимание на въпроса за началото на еничарството, за въвеждането на този закон, за целите на неговото прилагане и пагубното му значение за българския и другите поробени балкански народи.
http://www.sobstvenik.com/2011/03/03/%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D1%80%D1%8A%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D1%8A%D0%BA-%D0%B4%D0%B5%D1%86%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B8-%D1%81%D0%B2%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D1%82%D0%B0/
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #362 -: 03 Март, 2011, 17:21:26 »
0
Ф.М. Достоевски за руските войски в България през 1877 г.
http://www.vsekiden.com/88830

Погледът на Достоевски върху нещата...

...

Много пъти съм се питал защо не сме били способни да вдигнем наистина масово въстание, а са се вдигнали няколко села...

Сигурно по същата причина, по която не е имало истинско дисидентство като в Полша и Чехословакия...

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #363 -: 03 Март, 2011, 17:37:05 »
0

Коганев,

Смятам че е кьор фишек, защото няма да има намаление на цените на основните продукти. Това е чиста проба смачкване на по-дребните, по-малките. Разчистване на пътя. Ще има показни акции, може за кратко да има намаление на цени и после поради "обективни" причини, пак обратно. ББ ще излезе мъжествено ще обяви - ето това направих, онова направих...  Прах в очите!

Ти си дал препратка пак за такава комисия. Същата? Какво се случи - действа ли? При всяко ново правителство започват да гърмят канали. Да не би да са спрели? Не, просто преминават в ръцете на други.

Аз ако реша да внеса и да го пусна на по-ниски цени - ще ме оставят ли? Няма. Дори и няма да си помисля да го правя. Защото това касае основните стоки, без които не може. За мен остават, например парцалки, без които може. И при инфлация на основни продукти, при намалени приходи, при тези лихви по депозити, лихви по кредити - колко оборот ще имам?

Защо, не направят комисия за следене на лихвите, например? Няма и да направят. Защото, първо - банковото лоби е много силно тук, второ, елиминирането на банки може да стане по съвсем друг начин.

Всичко друго е така, както си го написал - вменяване на вина във всеки един ако може и страх. Това е. Винаги изкарват - производителите, търговците и работодателите виновни. Това не е ново. Трябва да има виновен. Какво по-лесно от това - разделяй и владей. И как само ... всички да са в провинение. Аз, наистина съм изумена от това, което скоро научих - че, за неподадена декларация, че сам ще се осигурява човек, след напускането на работа - глоба 500лв. Няма по-малко. Не се правят, поне за момента масово актове, но... чувството за вина и очаквано наказание си стои. И колко удобно - да има по-виновни от тях...

Само че, в момента е мноооого грубо. По страшно груб начин, за почтеност да не говорим, се действа за елиминиране на конкуренция. Това важи не само за основните стоки. Това важи за всички сектори, където печалбата е голяма.

Знам че, се е случвало. Нещо повече - има родова памет при мен. Уверявам ви, че това дава такъв отпечатък, че... се препредава, досущ като градска легенда. Само дето, не е.



чи-чов-ци

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 540
  • Карма: +82/-5
  • Респект: +369
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #364 -: 03 Март, 2011, 18:49:50 »
0

    Нов сайт ще информира за цените на храните.

    http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2011/03/03/1053391_nov_sait_shte_informira_za_cenite_na_hranite/

    Докато не е изтлял ентусиазмът, би могло да се създадат още няколко полезни сайта, които да информират за актуалните цени по цялата верига:
     приятел на административен служител - близък приятел на админ. служител - роднина на админ. служител
     деловодител - данъчен - данъчен експерт
     дознател - прокурор - съдебен състав
     Гочоолу -  Дочоолу - Кочоолу 
     и други, ако остане финансиране

     или съм максималист  :-\


gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #365 -: 03 Март, 2011, 19:41:06 »
0
Аз пък предлагам от утре Комитет по цените и Леба по 20 стотинки килото.

koganev

  • Гост
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #366 -: 03 Март, 2011, 23:01:19 »
0
Преди малко го слушах Миро от телевизора как дрънка глупости... Не е ясно как толкова тъп човек все още е жив. Щял да види цената на суровината, щял да види цената на преработката и така щял да получи себестойност. Идиот! Само това да беше казал в една Швеция и вече щеше да си разчиства бюрото. После щял да я напише в сайта и така ВСЕКИ да си прави сметката. Каква сметка, бе? Нерди частична себестойност, нерди крайна цена за потребители. Ако била разликата 100%, значи... сещате се. А аз категорично мога да кажа и да докажа, че няма начин да е по-малка от 100%, ама айде, да речем, че е говорел примерно и цифрите са само за илюстрация. И все пак такова медийно насъскване на бедните хора срещу "враговете" не съм виждал досега. За толкова грозна пропаганда само съм чел и което е най-гадното, такива методи са използвани най-вече в периодите преди масовите репресии.
Не ми се навлиза в теоретични обяснения защо мисля така, но Миро не разбира НИЩО от ценообразуване. Също така не разбира НИЩО от пазарни отношения. Речникът му е на ниво сервизен работник, а размишленията са му - още по-ниско. Вероятно, с оглед на целите на пропагандата, именно затова ББ го е изтипосал пред камерите, защото таргет групата на мероприятието са огромната група хора с необременени от знания мозъци.
Като оставим настрана комичната част, не бива да забравяме, че цялото бръщолевене е срещу ВЪОБРАЖАЕМ ПРОТИВНИК. Истината е, че не само не съществуват спекуланти, които повишават цените, а напротив - повечето търговци работят с толкова ниски обороти, че са принудени да вдигат единичната надценка, за да компенсират. В противен случай ще затворят. Повишаването на цените е резултат от ГРЕШНА ПОЛИТИКА, а не от вражески действия. Възможно е да има картелни споразумения, но там си има друг орган, който да се ... вре. Стигаме до въпроса знаят ли тези какво правят? Ако не знаят, значи са глупаци. Ако знаят, значи са разбойници. И понеже цените не само че няма да паднат, но и още ще се повишат, то следващите ходове на Миро&Комисия ще покажат какви са. Но и в двата случая нищо добро не очаквам.

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #367 -: 09 Март, 2011, 23:34:26 »
0
България - отново в 2 негативни класации.

The 18 Countries Most Likely To Default - #17 Bulgaria - http://www.businessinsider.com/countries-most-likely-to-default-march-2011-3#17-bulgaria-2

The 23 Governments That Could Get Crushed By Food Price Inflation #19 Bulgaria - http://www.businessinsider.com/food-price-government-revolutions-2011-3#19-bulgaria-7

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #368 -: 09 Март, 2011, 23:59:22 »
-2
Вие всички катастрофици скоро ще отидете  дъното на тоалетната чиния. А оптимистите ще дочакаме новата България, която вие след нелепото си самоубийство няма да дочакате. Сори :(
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #369 -: 10 Март, 2011, 00:16:36 »
0
Вие всички катастрофици скоро ще отидете  дъното на тоалетната чиния. А оптимистите ще дочакаме новата България, която вие след нелепото си самоубийство няма да дочакате. Сори :(


Не мога след този отговор да не пусна този клип и тук - изобразяващ "новата България"  *rofl*

Оркесктър Сава Бенд - Птичи грип

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #370 -: 10 Март, 2011, 09:52:25 »
0
Вие всички катастрофици скоро ще отидете  дъното на тоалетната чиния. А оптимистите ще дочакаме новата България, която вие след нелепото си самоубийство няма да дочакате. Сори :(
Ще дочакаш тази нова България от клипчето! Това е естествената ти среда! Добре разгледай бъдещите си комшии и бягай да направиш тен да си в тон с бъдещето!
Ас съм българче.......

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #371 -: 10 Март, 2011, 20:37:22 »
0
Една положителна статия, чийто създател ще дочака
Цитат
новата България
*sheep* *rashko* *bat*
Мощна вълна от чужди туристи идва това лято
http://dnes.dir.bg/news.php?id=8170031&nt=4

И още няколко статии, от автори, поели своя път към
Цитат
дъното на тоалетната чиния

 *scare* *neg* *pinnochio*
Държавата ни рискува да се превърне в едно огромно сметище, Нашето общо бъдеще
http://www.afera.bg/index.php?option=com_content&task=view&id=17038&Itemid=1

Лекарски грешки умъртвяват все повече деца
http://www.blitz.bg/news/article/101922     

Борисов и мракобесните - как се събраха?
http://www.segabg.com/online/new/articlenew.asp?issueid=8582&sectionid=5&id=0000901

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #372 -: 10 Март, 2011, 22:03:29 »
0
Мощна вълна от чужди туристи идва това лято [/b] [/i] http://dnes.dir.bg/news.php?id=8170031&nt=4


Чуждите някак си ги прилъгват, а бългаските пък постепенно казват "никога повече тук". Сега се върнаха едни приятели от ски в Австрия - първо че е 100 пъти по-хубаво, второ цените са като тук и за писти, и за храна, и за спане. Аз ски не карам, така че не разбирам, но им вярвам, че там се чака по 2 минути за лифта, а в Банско по 2 часа и като се качиш, то станало 11 часа.

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #373 -: 10 Март, 2011, 22:15:06 »
0
Чуждите някак си ги прилъгват, а бългаските пък постепенно казват "никога повече тук". Сега се върнаха едни приятели от ски в Австрия - първо че е 100 пъти по-хубаво, второ цените са като тук и за писти, и за храна, и за спане. Аз ски не карам, така че не разбирам, но им вярвам, че там се чака по 2 минути за лифта, а в Банско по 2 часа и като се качиш, то станало 11 часа.

Хахаха и аз това казах на Цеко ама тиквата не му увира. Миналата и тази година разчита на руснаци, гърци, македонци, румънци и сърби. Българчетата вече се усетиха и бягат по нормалните курорти. Но и комшиите ще се усетят спокойно. На мене ми мирише работата че Цеко както и Васил Бошков ще покрие кинтите из офшорните зони и ще остави местните маймуни да спасяват положението.

nearvana

  • Гост
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #374 -: 11 Март, 2011, 00:17:51 »
0
хаха, скитъре статията е класика. Значи качил се е оборота на стоки с ниска еластичност като храни и горива чиито цени растат вече с дни и си правим извода че търговията на дребно тръгва   *yahoo*

"
Спад се наблюдава в търговията с фармацевтични и медицински стоки, козметика и тоалетни принадлежности -  с 6.2%, в търговията с текстил, облекло, обувки и кожени изделия - с 6.0%, и при компютърна и комуникационна техника - с 0.4 на сто.

Оборотът през януари тази година нараства в сравнение със същия месец на предходната година в три основни групи дейности - търговията на дребно с автомобилни горива и смазочни материали -  с 3.0%, с фармацевтични и медицински стоки - с 1.7%, и търговията с храни, напитки и тютюневи изделия - с 0.8 процента."

ся последно нараства или намалява оборота с фармацевтични и медицински стоки   *scare*

 *drinks*