Автор Тема: Накъде вървим, накъде отиваме  (Прочетена 592635 пъти)

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #615 -: 17 Септември, 2011, 15:24:41 »
0
То всички държави-членки са длъжни да го приемат, освен тия дето са си извоювали опт-аут. Записано е в някой в договорите. Ама не се казва кога точно ще стане. Може след 2 години, ама може и след 200... За влизането в ERM2 май няма критерии, има такива като ни вземат в ERM2. Насила едва ли могат да ни вкарат, но пък нашите управници (не визирам само ББ) искат да го приемем, най-малкото щото ще се освободи валутния резерв за харчене. Ще могат да си асфалтират на воля, да стоят спортни зали и стадиони, че и писта за Ф1 ще остане :D

--

Енергони на път да засенчи АЕЦ Белене


antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #616 -: 21 Септември, 2011, 14:16:33 »
0
21 Signs That Something Big Is About To Happen In The Financial World  http://theeconomiccollapseblog.com/archives/nervous-breakdown-21-signs-that-something-big-is-about-to-happen-in-the-financial-world

Цитат
#1 We are seeing an amazing number of bets against the S&P 500 right now.  According to CNN, the number of bets against the S&P 500 rose to the highest level in a year last month.  But that was nothing compared to what we are seeing for October.  The number of bets against the S&P 500 for the month of October is absolutely astounding.  Somebody is going to make a monstrous amount of money if there is a stock market crash next month.

Пита се, ще се случи ли нещо през октомври със S&P 500? Какво ще стане с долара и американската икономика? Този срив ще доведе ли до очакваното от повечето хора срив и в цената на златото (до $300) или ще мине $2000 до края на 2011? Напомням очакванията ми за $10 000 на унция злато през 2012 г. Като гледам как се забързаха събитията няма да се учудя и на $ 3000 до края на тази година. Големият срив явно е предвиден за 2012 г.

servel

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 161
  • Карма: +17/-2
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #617 -: 26 Септември, 2011, 19:18:31 »
0
по BBC от тази сутрин

Eurozone Market will Crash Traders like Alessio Rastani dream about the money they will make


Goldman Rules The World - заглавието в zirohedge

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #618 -: 27 Септември, 2011, 09:05:04 »
0
EU given six weeks to protect itself against "inevitable Greek default" http://www.guardian.co.uk/business/2011/sep/24/eu-six-weeks-greek-default

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #619 -: 27 Септември, 2011, 22:11:24 »
0
МЪнипулация в К(Р)атуница  http://www.timesbg.com/index.php?option=com_content&view=article&id=854:mnipulacija-v-kratunica&catid=27:2011-01-03-11-54-56&Itemid=38

Цитат
През последните години неимоверно се увеличиха случаите на недоволство и бунтове в редица страни: Гърция, Франция, Германия, Великобритания, арабските страни, Китай и т.н. Обикновено те бяха съпроводени от чупене на витрини, обръщане и палене на коли, хвърляне на димки. Сега дойде ред и на България. Както в други държави,всичко се подготвяше с години, за да може в определения момент да бъде подпален фитилът. Обикновено за подобни цели се използват ниско образовани хора. У нас за тази цел бяха употребени циганите. Двадесет години те бяха толерирани и си правеха каквото искат: не плащаха никакви сметки, посещаваха неканени чужди домове и градини, поставяха погрешка ръцете си в чужди джобове и инвентаризираха чантите на замислени пътници. Изразходваните от тях електроенергия и топлоенергия биваха прехвърляни за плащане върху българите, а отношението на контрольорите към привилегированото малцинство и неговото държание често ставаше причина за скандали между редовните пътници и проверяващите. Така напрежението от ден на ден нарастваше и скалата на гнева се оцвети в червено. Беше достатъчна искрата от Катуница, която възпламени дълго стаяваното недоволство. На българите им беше омръзнало да плащат чужди сметки и ежедневно да бъдат остригвани!
Проблемът обаче беше много по-дълбок. За държавата е без значение дали двама ще платят две сметки или един ще покрие всичко. Важното беше да има постоянен конфликт  и двете страни да се гледат с омраза, та едновременно да бъдат манипулирани. Едните – като се мислят за богове, от които не се търси сметка, другите – като повтарят “от нийде взорът надежда не види”. И никой – нито лежащите на чужд гръб, нито ограбваните, разбраха, че целта е точно това: да се стигне до конфликт. Избухне ли такъв, то е много подходящо да се излезе с апел за извънредни мерки, които да сложат ред.

...
Цитат
Дано никой не се поддаде на провокациите за саморазправа, защото точно това е целта на тези, които искат НСР. Ставащото е мЪнипулация – всичко е за пари и власт. А ние не трябва в никакъв случай да се превръщаме в жители на К(Р)атуница...

servel

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 161
  • Карма: +17/-2
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #620 -: 03 Октомври, 2011, 21:10:48 »
0
Лошо става .......

Citi, MS, and BofA all down 8%!!!


The FINal Countdown
http://www.zerohedge.com/news/final-countdown


antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #621 -: 06 Октомври, 2011, 10:12:21 »
0
Ex-Bush Adviser: Germany Prints Old Currency in Case Euro Ditched http://www.moneynews.com/StreetTalk/Ex-BushAdviserGermanyPrintsOldCurrencyinCaseEuroDitched/2011/10/04/id/413225#ixzz1Zqpe4umZ

Germany is printing deutsche marks in preparation to leave the euro common currency, says Philippa Malmgren, a former economics adviser to George W. Bush.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #622 -: 08 Октомври, 2011, 04:23:00 »
0
На Куба тия коли са чарът, прилича на някакъв антиутопичен филм, все едно отиваш вътре в "Кин Дза Дза" (който го е гледал). :)

Кю!

 *drink6*

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #623 -: 10 Октомври, 2011, 14:07:05 »
0
От вчера все нещо ме човърка. Поводът е, че Скитъра пусна един материал за ново КО, емитирано от  английското БНБ :-))).
Ще ми се кратко и  по форумен маниер да  засегна някои аспекти.

По-рано бях писал няколко поста, които имаха доста абстрактен характер и се отнасяха до течащия и в съвремието процес на промяна на характера на парите. Знам, че не е лесно да се извърши пречупване на погледа и поглеждане на парите от тази страна. По тази причина приех за напълно естествено, че писанията ми не намериха никакъв (или почти никакъв) отклик. Разменихме няколко думи с Неарвана за стоковите пари и дотам.

Връщам се на тезата си, че съвременнити  пари са знаци на кредита.  Усещането, че притежанието на пари е равностойно на държане на стойност (не дай си Боже на съкровище) е напълно измамно. Не е лесно да се приеме.
От къде идат парите и как се случва това?
Колко пари са "необходими" ?
Накъде отива този свят ?

Цял свят реве с пълно гърло за дългов проблем, а по някаква непонятна причина се мълчи относно обстоятелството, че при персонифицирането на страните в една дългова сделка, винаги има и даваща страна. Ние сме се вторачили във вземащата. Поради обстоятелството, че тук във форума отдавна дискутираме, пък и сме една малка идея по-информирани, неколкократно все пак съм чувал въпроса: Добре, а кой все пак ги държи тези дългове. След като има длъжници, трябва да има и кредитори.

Ще ми се според възможностите ми да започна някакво семпло и кратко изложение по темата, пък то може и приказка да стане.

Г-н Марвин Кинг казва буквално : Ние създадохме пари !
Как става този номер?
След абсолютно всяка една и каква да е сделка, операция и сходни, съответният стопански субект може да направи баланс. Какво се случва с баланса на една емисионна банка при емитирането на пари ?!
Аз нямам ясен отговор на този въпрос (в подробности). Мога да го опиша най-общо.
Първо, в актива се появява някаква сума. Тази сума може да е наличност по една, две или повече сметки. Част от парите могат да се поръчат за отпечатване и отсичане, естествено.
Събират се едни чичковци, слагат си много сериозни физиономии и отсичат: Трябват ни (на нас, на системата, на стопанския и финансовия мвеханизъм, на когото щете) още пари. Аргументират тази необходимост със сложни думи и придружени вероятно от формули и графики.  Подписват някакви документи от които да се вижда, че наистина има такова решение и го дават на счетоводството и на съответното оперативно управление.  Сяда някой на терминала и записва сумата - да кажем от 50 млрд. паунда като наличност в актива на баланса на Банк ъф Ингланд.  И парите са се "родили" след няколко натискания на клавиши на компютъра. Толкова ли е просто, ма.... му .... ста....... В общи линии - да !

По интересно е, обаче, какво се случва в пасива на баланса. Там се отразява  източникът  на съответните средства.  С оглед на това, че говорим за емисионна банка, нещата се малко хлъзгави. Защото  тези пари са се появили все пак реално от нищото.  В Щатите (в съответните Сенатски комисии) съм чувал да употребяват съчетанието : Ние направихме пари от разреден въздух ! Брутално, но факт.
И все пак, как се обяснява произходът?
Възможности има много, зависи! Могат да напишат :
- съгласно решение  khrihrkdvnj1927386372 from 000002011
- вноска от чичо Скрудж,
- заем от марсианците,
- втечняване на разреден въздух.
Убеден съм, че банковият жаргон познава и други цветисти съчетания.
Приемаме, че доколкото това не е кредитна сделка, а "раждане на пари", лихва е неприложима и не се дължи.

Ето, семпло и бързо и само с няколко операции банката си увеличава балансовото число и има на разположение един новопоявил се ресурс, който започва да търси приложение.

Ролята на тези пари е да изпълнят някакво предназначение, задача и в някакъв бъдещ момент и при определени условия, да се върнат обратно и да бъдат  използвани на някакво валидно основание, или пък дори да бъдат унищожени.
 
За днес, толкова успях.

servel

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 161
  • Карма: +17/-2
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #624 -: 10 Октомври, 2011, 14:40:06 »
0
Начев, Майк Малоуни обяснява как се раждат парите тука. Малко е дълго... но от 22минута Майк обяснява на доста разбираем език как функционира съвремен.финансова система

Debt Collapse - $20,000 Gold - Mike Maloney On Gold, Silver & Economics


Сигурно си го гледал, ама все пак го поствам

« Последна редакция: 10 Октомври, 2011, 15:06:11 от servel »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #625 -: 10 Октомври, 2011, 20:16:54 »
0
Защото  тези пари са се появили все пак реално от нищото.

Не са съвсем от нищото..

Моето опростено разбиране на това се илюстрира с това:
(А то е - парите трябва:
1. да се увеличават с:
- изработеното и създаденото от природата (за да може да се разменя за подобно)
- изтеглените пари от бъдещето чрез машината на времето (кредити и подобни)
2. да се намаляват с :
- изконсумираното (използваните услуги и преработените и изакани в тоалетната храни; разрушени творения и други)
Затова се събират тези чичковци уж да решат с колко са се променили нещата и колко искат да пусне машината на времето)

Да предположим, че има само двама души на земята и искат да ползват пари за размяна, като една сума седи в една обща каса. Ако А отгледа в градината си 100 кила картофи, в тази каса трябва автоматично да се появят примерно 100 лева, колкото е текущата цена на картофите (1 лева) по 100 кила. Лицето Б не прави нищо и може да поиска заем от касата, за да може да си купи от картофите. Ако Б изяде тези 100 кила картофи и ги изака, от касата трябва да се махнат 100 лева, защото вече картофите ги няма. Б може да си върне заема, като произведе чушки и ги продаде на А, който от своя страна може да даде парите си на Б или да вземе заем, ако не му стигат.

Понеже 6 милиарда души ежедневно се трудят, а земята ражда плодове, сумата на парите следва да се увеличава. Също така ежесекундно се използва машината на времето за изтегляне на пари от бъдещето. От друга страна тия 6 милиарда акат и така унищожават плодовете, сумата трябва да се намалява.

Ако чичковците не отгатнат (защото при 6 милиарда счетоводството си е гадаене) правилно баланса или се полакомят и използват алчно машината на времето става инфекция, каквато става сега.

Очевидно е, че производителността на човечеството расте, т.е. хората произвеждат все повече отколкото акат; освен това и пари от бъдещето все повече се вадят - логично е да се печатат пари, които да отразяват това.

:)

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #626 -: 10 Октомври, 2011, 21:12:14 »
0
Сервел,
Благодаря за този материал. Складирам го и като дойде зимата и има повече време (надявам се) ще го изгледам.
Не го познавам. Гледал съм разни други по темата, но не и Майк Мълоуни.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #627 -: 10 Октомври, 2011, 21:29:12 »
0

Не са съвсем от нищото..


В поста ти намирам изненадващо интересни неща, за които възнамерявах да говоря по-нататък в изложението.
За съжаление няма да мога да го формулирам бързо и кратко. Всичко, което възнамерявам да кажа е мое субективно виждане, а пък и още не съм намерил подходящите думи за да илюстрирам тезите си.
 
Конкретно по повод на горната фраза. "Създаване от нищото" е просто един атрактивен набор набор от думи, който не е напълно коректен. В тази аспект си напълно прав.

Акцентирам вниманието на една особеност. Стоковите пари не могат да се родят по силата на волята и в резултат на едно обикновено решение по целесъобразност. Това е била една от причините златото да заеме ролята на пари.
Искам ясно да сложа разграничителналиния и да е ясно.
Това, дето се пръква от нищото, е пари, но само в един  в един по-широк (относителен) смисъл. Ако изходим от историческия опит и социалната традиция, то не е пари.  Какво е тогава ?
Аз му викам  ЗНАЦИ НА КРЕДИТА.
Апропо, да не стане грешка. Нямам никакви претенции за оригиналност. Някога съм го чел, учил и съм го възприел като свое субективно и категорично вярване.
Проблемът е друг. Каково му се случва на заобикалящия ни свят при тази система ?
Хубаво е ако можем да възприемем едини понятия и всеки да разбира еднозначно  изказванията на другите, но това е трудно ... в тадзи област.

Поздрави и се включвай (включително и критично), че от размисли по предстоящото гласуване, форумът нещо се съвсем замрял.

annvlad

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 129
  • Карма: +17/-4
  • Проста цифрова душа
  • Респект: +21
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #628 -: 10 Октомври, 2011, 21:34:30 »
0
не знам може ли да се изрази цифрово каква част от паричната маса се е появила от 'машината на времетео' както го каза Додо за да покрие нереалситични цени. Формулата или тайната на успеха за търговците е 10 пъти истинската цена ( а сигурно и повече). Пример от една седмица: познат на мой колега е в тукашния стрителен бизнес(рускии евреин), останали му комплекти тоалетни чнии и казанчета - произведени в Китай. Питаше ме дали искам онзи искал да ги хвърля, цената им обаче ме потресе - излизало му 6 долара комплекта. В магазина такъв комплект излиза повече от десет пъти цената.
Алчността е повсеместна и единствен ограничител е доколко купувачите са наивни и това се отнася буквално за всичко.
Аз на пазар като тръгна, и то от години вече, тръгвам като на война - и не защото обстоятелства ме пртискат а защото знам че формулата на успеха им е 'истинска цена*10'. Садистично удоволствие изпитвам като видя 90% OFF. Е крайно време е да дойде краят на тоя цирк.А ако се отлага тоя край с машината на времето - зле е за всички , но за следващите поколения не ми се мисли.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #629 -: 10 Октомври, 2011, 22:14:05 »
0

От вчера до днес, са национализирани 3 банки в ЕС.

Кой печели и кой губи? И кой ще плаща и от къде ще дойдат парите?

 *drink1*