Автор Тема: Накъде вървим, накъде отиваме  (Прочетена 592691 пъти)

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #720 -: 20 Октомври, 2011, 20:14:04 »
0


Защото високо образовани хора могат да проумеят  и да различат естествения талант!


ами убаво.... ама въпреки,че съм ти дал верния въпрос,ти оговаряш с неверен отговор.
дали пък отговора е,че образоваността е убийство на таланта?нали всички се раждаме равноправни и еднакво интелигентни?
  следва,че всички се развиваме в последствие.... та защо пък образованите хора да виждат гениялността в необразованите,вместо необразованите да виждат гениялността на образованите?нали за тва всички учат? че да станат по умни?
  а кво става? образования човек не е научен как да засажда ябълково дърво,но знае как да бере ябълките.....
   или всеки програмист може да използва софтуера на бил гейтс,защото го е учил,но дали всеки може да създава софтуер като бил гейтс?
     истината жоро за мен е,че днес академичността е как да набереш повече ябълки да дадена единица време,но за сметка на това са ти убили знанието как да засаждаш ябълки..... и прогреса в последните десетилетия е масимално обиране на ябълки,а липсват тези,които да ги засаждат...
     автомобилната идустрия,която би трябвало да търпи най голям прогрес,защото след строителството,най голям процент на човешката доходност отива за кола..... ебах майка му,как па 100 години не можаха да измислят нещо ново? ото дизел и до там?
  правят само подобрения на двигателя.... демек обират по добре ябълките.....и то как? инжектори с електронно компютърно впръскване... подобрене,благодарение на компютърно приложение на  тези същите НЕобразованите....
     друго- поточната линия.... хенри форд,ама той тамън преди 100 години е направил това НОВОвъведение.... сега имаш само роботизиране..... а знаеш ли,че всичките поточни линии използват софтуер на майкрософт? демек нямаше ли го гейтс,нямаше да ги има и тия подобрения......
     та да те питам:
"защо някои трябва да учат 10тки години,че после да се радват на таланта на тези,които не са учили" ?

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #721 -: 20 Октомври, 2011, 20:29:05 »
+1


Защото високо образовани хора могат да проумеят  и да различат естествения талант!


ами убаво.... ама въпреки,че съм ти дал верния въпрос,ти оговаряш с неверен отговор.
дали пък отговора е,че образоваността е убийство на таланта?нали всички се раждаме равноправни и еднакво интелигентни?
  следва,че всички се развиваме в последствие.... та защо пък образованите хора да виждат гениялността в необразованите,вместо необразованите да виждат гениялността на образованите?нали за тва всички учат? че да станат по умни?
  а кво става? образования човек не е научен как да засажда ябълково дърво,но знае как да бере ябълките.....
   или всеки програмист може да използва софтуера на бил гейтс,защото го е учил,но дали всеки може да създава софтуер като бил гейтс?
     истината жоро за мен е,че днес академичността е как да набереш повече ябълки да дадена единица време,но за сметка на това са ти убили знанието как да засаждаш ябълки..... и прогреса в последните десетилетия е масимално обиране на ябълки,а липсват тези,които да ги засаждат...
     автомобилната идустрия,която би трябвало да търпи най голям прогрес,защото след строителството,най голям процент на човешката доходност отива за кола..... ебах майка му,как па 100 години не можаха да измислят нещо ново? ото дизел и до там?
  правят само подобрения на двигателя.... демек обират по добре ябълките.....и то как? инжектори с електронно компютърно впръскване... подобрене,благодарение на компютърно приложение на  тези същите НЕобразованите....
     друго- поточната линия.... хенри форд,ама той тамън преди 100 години е направил това НОВОвъведение.... сега имаш само роботизиране..... а знаеш ли,че всичките поточни линии използват софтуер на майкрософт? демек нямаше ли го гейтс,нямаше да ги има и тия подобрения......
     та да те питам:
"защо някои трябва да учат 10тки години,че после да се радват на таланта на тези,които не са учили" ?
Въпросът не е отправен към мен, но понеже съм съгласна с позицията на Горо, си позволявам да ти отговоря.

Струва ми се, че ти подобно на онова училище, което дискутираше с Коганев,  не се съгласяваш с позицията на т.нар. опонент, не защото вътрешно не си съгласен, а защото обичаш да размърдаш мозъчното вещество, включая и на самия себе си!
Отговор на последния ти въпрос е факта, че хората, които цитираш ( Майкрософт, Гейтс и пр.) не са необразовани, а напротив – на тях не им достига нивото на масовите университети, и те твърде скоро разбират, че отдавна са надживяли нещата, както и че на вратата им е почукало ново епохално откритие...
Ако така лесно се правеха световните открития, ние отдавна да си „чукахме лаф” с извънземните!?


Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #722 -: 20 Октомври, 2011, 20:41:56 »
0

нали всички се раждаме равноправни и еднакво интелигентни?
 


Нито сме равноправни, нито сме еднакви, още по-малко еднакво интелигентни.

Ако Бил Гейст и Стийв Джобс, си бяха довършили образованието, едва ли щяха да престанат да бъдат гении. Освен гениалността се иска и още нещо, което също не всеки има, но и двамата са притежавали - ХЪС.

 *drink1*

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #723 -: 20 Октомври, 2011, 21:40:03 »
0

нали всички се раждаме равноправни и еднакво интелигентни?
 


Нито сме равноправни, нито сме еднакви, още по-малко еднакво интелигентни.

Ако Бил Гейст и Стийв Джобс, си бяха довършили образованието, едва ли щяха да престанат да бъдат гении. Освен гениалността се иска и още нещо, което също не всеки има, но и двамата са притежавали - ХЪС.

 *drink1*

музе,в логиката има едно понятие,което се нарича кръгова заблуда.... то е обяснение на това,как понякога мозъка ни реагира неправилно и се вадят тотално грешни изводи.
или в случая:
 една круша и една ябълка са равни на два плода,проблема е,че два плода ПОЧТИ НИКОГА не са равни на точно една круша и една ябълка!

    дай да замениме крушата и ябълката с бил гейтс и джобс,а другата страна с МИЛИОНИТЕ академици,вместо плодовете и да видим по закона на кръговата заблуда кво ще се получи:

необразовани хора МОГАТ да бъдат най големите гении,академици също могат,АМА НАДАЛИ.....
    демек това,че не си академик въобще не е критерий за гениялизъм-имаш емпиричното доказателство,обаче нямаш емпирично доказателство точно в този случай,че академик може да бъде гений.не казвам,че не може,казвам,че НАДАЛИ....
  ако искаш с пробабилити теории мога да ти изчисля горе долу колко е математическото измерение на понятието "НАДАЛИ" .
      проблема е,че в случая нямаш доказателство за обратното.... демек от милионите плодове,нямаш доказателство,че някой от тях е точно круша или ябълка,да не говориме за шанса и двете наведнъж.....

 или по накратко ще ти цитирам джобс:

 "ако бях завършил ,епъл нямаше да съществува"

дали това е вярно твърдение или не,ако използване статистиката във фактите,джобс  ще излезне няколко милярда пъти по възможно да е станал счетоводител за макдоналдс,или  преподавател по математика,отколкото да е основател на НАЙ ГОЛЯМАТА КОМПАНИЯ ПО КАПИТАЛИЗАЦИЯ В СВЕТА!

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #724 -: 20 Октомври, 2011, 22:49:45 »
0

Отговор на последния ти въпрос е факта, че хората, които цитираш ( Майкрософт, Гейтс и пр.) не са необразовани, а напротив – на тях не им достига нивото на масовите университети, и те твърде скоро разбират, че отдавна са надживяли нещата, както и че на вратата им е почукало ново епохално откритие...
Ако така лесно се правеха световните открития, ние отдавна да си „чукахме лаф” с извънземните!?

искаш да кажеш,че гейтс и джобс на по  20 години е знаел повече от академиците преподаватели по математика,които цял живот са учили и имат в пъти по голям опит от тях?
  биномна математика,диференцияли и интеграли ти гарантирам,че академиците са знаели в пъти повече от тия тинейджърчета... знаеш ли гобал къде е проблема? проблема е в знанието за знанието........едните цял живот са учили и НИЩО НЕ СА НАУЧИЛИ ...... а другите нищо не са учили,но всичко са разбрали  *valcho*
  тук не говориме за открития от рода на патент за нокторезачка... тук говориме за приложения на изключително сложна математика!!!!!!

вярваш ли ми,че само ако знаеш ,че 1+1=2 можеш да знаеш повече и от най големия професор по математика с купчина титли и медали.... струва ти се невероятно,но тва е цялата математика!всичко от тук нататък е в РАЗБИРАНЕТО НА това равенство!
  има хора,които цял живот са учили и могат да изчисляват сложни неща,проблема е,че нищо не разбират,освен да "решават" ... а има хора,които знаят елементарна математика,но могат да я прилагат в пъти повече и от най добрия "професор" по математика.....
  или мъдростта не се крие в количественото знание, а в неговото разбиране! 
   

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #725 -: 20 Октомври, 2011, 23:35:17 »
0
TAKE THE RED PILL  *girl*

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #726 -: 20 Октомври, 2011, 23:41:34 »
0

Отговор на последния ти въпрос е факта, че хората, които цитираш ( Майкрософт, Гейтс и пр.) не са необразовани, а напротив – на тях не им достига нивото на масовите университети, и те твърде скоро разбират, че отдавна са надживяли нещата, както и че на вратата им е почукало ново епохално откритие...
Ако така лесно се правеха световните открития, ние отдавна да си „чукахме лаф” с извънземните!?

искаш да кажеш,че гейтс и джобс на по  20 години е знаел повече от академиците преподаватели по математика,които цял живот са учили и имат в пъти по голям опит от тях?
...
  тук не говориме за открития от рода на патент за нокторезачка... тук говориме за приложения на изключително сложна математика!!!!!!
...
или мъдростта не се крие в количественото знание, а в неговото разбиране! 

Я... да отговоря аз този път вместо Глобал, след като се оказва, че по този въпрос душите ни резонират!  *drinks*

Точно това ти казва Глобал!
Но, ако ти смяташ Гейтс и Джобс за необразовани, ще трябва да ни обясниш защо не са се родили да речем в Африка, а не в страната в която се счита, че са най-добрите университети.
Или приравняваш образованието до университетска титла?

Масовото образование има своя принос за създаването на средата в която могат да се родят Гейтс, Джобс и необразования и прост според някои наши съфорумници Форд. Иначе ескимосите, чукчите и пигмеите да бяха направили далеч по-големи епохални открития.
Китайците казваха нещо от рода на
че най-трудно се учи от собствения опит,
по-лесно от книгите,
а най-лесно с учител.
Платон е ученик на Сократ, а Аристолел на Платон.

Вярно е, че с масовото образование в наше време се злоупотребява - чак до обслужване на политическата конюнктура. Типичен пример са учебниците по история. Но не е виновно образованието само по себе си, както не е виновен секса, че има изнасилвачи. И двете обикновено дават плодове!

Не ми се словоблудства повече по темата - не ме занимава отдавна - откакто разбрах, че нищо не знам!

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #727 -: 21 Октомври, 2011, 00:43:03 »
0

Отговор на последния ти въпрос е факта, че хората, които цитираш ( Майкрософт, Гейтс и пр.) не са необразовани, а напротив – на тях не им достига нивото на масовите университети, и те твърде скоро разбират, че отдавна са надживяли нещата, както и че на вратата им е почукало ново епохално откритие...
Ако така лесно се правеха световните открития, ние отдавна да си „чукахме лаф” с извънземните!?

искаш да кажеш,че гейтс и джобс на по  20 години е знаел повече от академиците преподаватели по математика,които цял живот са учили и имат в пъти по голям опит от тях?
...
  тук не говориме за открития от рода на патент за нокторезачка... тук говориме за приложения на изключително сложна математика!!!!!!
...
или мъдростта не се крие в количественото знание, а в неговото разбиране! 

Я... да отговоря аз този път вместо Глобал, след като се оказва, че по този въпрос душите ни резонират!  *drinks*

Точно това ти казва Глобал!
Но, ако ти смяташ Гейтс и Джобс за необразовани, ще трябва да ни обясниш защо не са се родили да речем в Африка, а не в страната в която се счита, че са най-добрите университети.
Или приравняваш образованието до университетска титла?

Масовото образование има своя принос за създаването на средата в която могат да се родят Гейтс, Джобс и необразования и прост според някои наши съфорумници Форд. Иначе ескимосите, чукчите и пигмеите да бяха направили далеч по-големи епохални открития.
Китайците казваха нещо от рода на
че най-трудно се учи от собствения опит,
по-лесно от книгите,
а най-лесно с учител.
Платон е ученик на Сократ, а Аристолел на Платон.

Вярно е, че с масовото образование в наше време се злоупотребява - чак до обслужване на политическата конюнктура. Типичен пример са учебниците по история. Но не е виновно образованието само по себе си, както не е виновен секса, че има изнасилвачи. И двете обикновено дават плодове!

Не ми се словоблудства повече по темата - не ме занимава отдавна - откакто разбрах, че нищо не знам!

аз не смятам,че гейтс и джобс са необразовани академично...аз ЗНАМ!
 ТОВА Е ФАКТ... ако смятах,тва значи,че не съм сигурен дали е така,но така съм предценил..... в случая аз не смятам, АЗ ЗНАМ!
едното е теория,другото е факт-аксиома!
   ти моа ли да ми кажеш как смяташ,че са образовани,след като не са?

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #728 -: 21 Октомври, 2011, 00:52:09 »
0

Китайците казваха нещо от рода на
че най-трудно се учи от собствения опит,
по-лесно от книгите,
а най-лесно с учител.
Платон е ученик на Сократ, а Аристолел на Платон.

Вярно е, че с масовото образование в наше време се злоупотребява - чак до обслужване на политическата конюнктура. Типичен пример са учебниците по история. Но не е виновно образованието само по себе си, както не е виновен секса, че има изнасилвачи. И двете обикновено дават плодове!

Не ми се словоблудства повече по темата - не ме занимава отдавна - откакто разбрах, че нищо не знам!

умни неща си казал тук тук.браво!

много правилно завършваш- "разбрах,че нищо не знам" е доста по правилно от крилатата фраза на сократ "знам,че нищо не знам" ,която не само е глупава ,но и че много е подчитана в днешно време от взели се за философи идиоти.....

има голяма разлика между "разбрах,че нищо не знам"
    и "знам,че нищо не знам"
  едното е гениялно,другото е абсурдно смешно.... надявам се ти осъзнаваш защо  използваш "разбрах" , вместо "знам" ,а не е  по скоро по случайност.

иначе светата троица сократ,платон,аристотел колкото и да е "височайствана" днес и съвремената западна философия да е на тяхна база,така аз мога да ти ги развенчая и обвиня в най големия догматизъм ... почти толкова,колкото е навредило и християнството.... ама тва е друга тема

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #729 -: 21 Октомври, 2011, 01:20:46 »
0
откакто разбрах, че нищо не знам!
Парадоксално, но първия признак за психическо подобрение е когато лудия осъзнае, че е луд. Така и с реалността. Когато осъзнаем, че совата не е това, което е, тогава съмнението покълва трайно, което е и причина да преоткрием действителността в по-различно измерение от общоприетото. Такова, в което изключенията едновременно потвърждават и отричат правилата. Така хем всички се раждаме равни, хем не сме. Не ли? Доброто и злото започват да се смесват и се оказва, че доброто за един е зло за друг, чашата за един е наполовина празна и наполовина пълна за друг. Тогава, осъзнавайки, че нищо не знаем, започваме да учим истински нишките на гоблена наречен живот. Ето защо в Индия лудите ги почитат като свещени, а за епилепсията и до днес се спори дали е болест или дар...

батка,некъде от около 3-4 месеца съм забелязал,че си глътнал червеното хапче......и ти е повлияло гледам,че и се развивва.... тръгнал си да задълбаваш в дупката на заека. може ли да ми кажеш кво ти е повлияло?кой ти е подал хапчето?че не само са ти показали вратата,ама си и прекрачил прага *clap*
    аз отдавна съм там,чакам те при оракула, да трошиме вази и задаваме верните въпроси *drinks*
   

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #730 -: 21 Октомври, 2011, 10:05:12 »
0

Отговор на последния ти въпрос е факта, че хората, които цитираш ( Майкрософт, Гейтс и пр.) не са необразовани, а напротив – на тях не им достига нивото на масовите университети, и те твърде скоро разбират, че отдавна са надживяли нещата, както и че на вратата им е почукало ново епохално откритие...
Ако така лесно се правеха световните открития, ние отдавна да си „чукахме лаф” с извънземните!?

искаш да кажеш,че гейтс и джобс на по  20 години е знаел повече от академиците преподаватели по математика,които цял живот са учили и имат в пъти по голям опит от тях?
  биномна математика,диференцияли и интеграли ти гарантирам,че академиците са знаели в пъти повече от тия тинейджърчета... знаеш ли гобал къде е проблема? проблема е в знанието за знанието........едните цял живот са учили и НИЩО НЕ СА НАУЧИЛИ ...... а другите нищо не са учили,но всичко са разбрали  *valcho*
  тук не говориме за открития от рода на патент за нокторезачка... тук говориме за приложения на изключително сложна математика!!!!!!

вярваш ли ми,че само ако знаеш ,че 1+1=2 можеш да знаеш повече и от най големия професор по математика с купчина титли и медали.... струва ти се невероятно,но тва е цялата математика!всичко от тук нататък е в РАЗБИРАНЕТО НА това равенство!
  има хора,които цял живот са учили и могат да изчисляват сложни неща,проблема е,че нищо не разбират,освен да "решават" ... а има хора,които знаят елементарна математика,но могат да я прилагат в пъти повече и от най добрия "професор" по математика.....
  или мъдростта не се крие в количественото знание, а в неговото разбиране! 
   

Асене, Горо добре е изяснил това, което исках да кажа. Само ще го допълня малко:
Гейтс и Джобс са образовани. Ако не бяха, нямаше да боравят с числа, още повече - не можеха дори да изразят идеите си със знаци, за да станат достояние на останалите хора.

А иначе в мозъка ти е стълкновение на плодове, ябълки и круши, врати, които ти се отварят, дупки на заека и тем подобни, но всичко като че ли е свързано с правилно задаване на въпросите и трошене на вази.  :) Само за последното, бих могла да се включа с успех *girl*


чи-чов-ци

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 540
  • Карма: +82/-5
  • Респект: +369
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #731 -: 21 Октомври, 2011, 10:38:33 »
0

   Попаднах на тези закачливи красоти:
   http://www.usdebtclock.org/index.html
   http://www.usdebtclock.org/world-debt-clock.html

   Интересно дали тези часовници си имат кукувичка, или направо са свързани с взривател  :-\

mindless™

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 49
  • Карма: +4/-0
  • Респект: +9
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #732 -: 21 Октомври, 2011, 11:52:14 »
0
Асене, харесва ми как мислиш по принцип, но понякога много пресилваш фактологията с цел да излюстрираш правотата на мнението си, а това винаги ме е дразнило.
Когато ползваш доматите и краставиците, за да илюстрираш дадена теза звучи логично, но никога тезата, която илюстрираш не съвпада със ситуацияита, която използваш. След като опростиш нещата, до да речем 2ма участника, то логично не е правилно да пренасяш тези от теории за повече от 2ма участника, върху тяхното поведение и обратното.

По темата за образованието принципно съм съгласен с теб, но айде моля те. Стив Джобс (лека му пръст) бил измислил РС-то?! Всички поточни линии работели със софтуер на Майкрософт?!
Хардуера се рънвал основно със софт от Микрософт и Апъл?!

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #733 -: 21 Октомври, 2011, 15:51:43 »
0
откакто разбрах, че нищо не знам!
Парадоксално, но първия признак за психическо подобрение е когато лудия осъзнае, че е луд. Така и с реалността. Когато осъзнаем, че совата не е това, което е, тогава съмнението покълва трайно, което е и причина да преоткрием действителността в по-различно измерение от общоприетото. Такова, в което изключенията едновременно потвърждават и отричат правилата. Така хем всички се раждаме равни, хем не сме. Не ли? Доброто и злото започват да се смесват и се оказва, че доброто за един е зло за друг, чашата за един е наполовина празна и наполовина пълна за друг. Тогава, осъзнавайки, че нищо не знаем, започваме да учим истински нишките на гоблена наречен живот. Ето защо в Индия лудите ги почитат като свещени, а за епилепсията и до днес се спори дали е болест или дар...

батка,некъде от около 3-4 месеца съм забелязал,че си глътнал червеното хапче......и ти е повлияло гледам,че и се развивва.... тръгнал си да задълбаваш в дупката на заека. може ли да ми кажеш кво ти е повлияло?кой ти е подал хапчето?че не само са ти показали вратата,ама си и прекрачил прага *clap*
    аз отдавна съм там,чакам те при оракула, да трошиме вази и задаваме верните въпроси *drinks*
 

Мисля, че червеното хапче го глътнах доста отдавна, по времето на научно-популярния сериал "Космос" на Карл Сейгън, но то е като семето - чака подходящо време. Започна да се развива бавно, без особена цел. След казармата се запитах съществува ли светът зад гърба ми - една теория, за която тогава си мислех, че е толкова абсурдна, че едва ли някой друг би я споделил и бързичко я архивирах. Обаче се оказа, че и други са се замисляли и установили, че материята се държи различно в присъствието и отсъствието на наблюдател. Оформили квантова теория, а по-късно и струнна теория. За капак дойде и филмът "Матрицата", а доста по-късно се формира този чудесен форум от различни хора. Някъде по пътя се натъкнах и на будизма, за който много съжалявам, че не ми остава повече време. Така че за мен това е процес, а не внезапно просветление. Иска си време да се осъзнае и да се разплете възела.
Поздрави!

материята ,такава,каквато е знаеме е грешно понятие,създадено от аристотел и прието за вярно до ден днешен,въпреки ,че последните научни изследвания доказват,че няма материя,а всичко е само енергия.материята е наше чувство,както миризмата и слуха и няма общо с представата ни за материя.... за това и зависи от наблюдателя,което е похвало,че го знаеш.... нещо е там-в дадено време и пространство,само тогава ,когато някой го наблюдава.
 за тва и последните квантови теоритици се оповават на будизъм и таоисм-защото там тези неща са описани ....
    философията ,че всичко е едно,а противополижни неща са временно накъсване на цялото ,репрезентитани от древния фрактал( математиката на природата) YIN YANG е гениялен начин на търсене на логика. теорията на релативността на айнщайн е точно такъв тип ризънинг- времето и пространството на пръв поглед са тотално различни неща,с различни параметри и измерения ,а всъщност са едно и също нещо,накъсано от скоростта.дори и днес е трудно за осмисляне,представи си айнщайн къв мозък трябва да има,че да пробие догмата и открие релативността на времето.....
  айнщайн е използвал таоистическата философия за превръщане на информацията в знание,без дори да е знаел това.
интересно е развитието на физьиката в последното столетие.......
   айнщайн дори и работа не е могъл да си намери отпърво,защото е бил скандаалджия и НЕпослушен,а в последствие идеите му са били толкова радикални,че тогавашното академично общество ги е отхвърляло като грешни.....къде един изкукал младеж ще казва,че цялата физика и академиците са в грешка......
   ама после скитъре става по интересно....айнщайн се превръща в модел за новата академична общественост.... от кукуригу у скандалджия,почват да го проят за гений.... докато не се появи новото скандално момче с радикални идеи...хайзенбърг  е лудия,отхвърлен от новото айнщайново академично общество.... до момент,в който неговата квантова механика и принципа на НЕсигурността нашокват репата на айнщайн по същия начин,както айнщайн е нашокал репата на редишните академици...... в последните 30 години от живота си айнщайн се е опитвал да докаже грешността на хайзенбърг и умира опитвайки се.....виж как човек с тотално радикални идеи,изменил целия поглед над реалността ,попада в колкопката на своя академизъм и до края на живота си отрича нови радикални идеи.....
      а теориите на последните физици в днешно време съвпадат със ..... таоизма и будизма..... паралелните светове и стринг теорията за 11 измерения,ънсъртанти принципъла за "това дали го има,или го нема зависи не от самото това,а от кой го гледа" *rofl*  .....липсата на материята е полудокажана още от айнщайн и бор,които установяват,че всичко е нищо повече от празно пространство,поради това,е атома е предимно нищо,но въпреки това древногръцкия догматизъм за възприятието на материята им е пречел да го осмислят,докато не се появява хайзебърг.....че дори айнщайн до края на живота си отрича хайзенбърг и остава платонист....

п.п.
    тебе ти давам медала на асен1975 за АНТИдогматизиране..... той е :

"SCYTHER IS THE ONE ,WHO WALKS AMONG THEM,BUT  IS NOT ONE OF THEM"   *girl*
   
 

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #734 -: 21 Октомври, 2011, 16:32:33 »
0

Отговор на последния ти въпрос е факта, че хората, които цитираш ( Майкрософт, Гейтс и пр.) не са необразовани, а напротив – на тях не им достига нивото на масовите университети, и те твърде скоро разбират, че отдавна са надживяли нещата, както и че на вратата им е почукало ново епохално откритие...
Ако така лесно се правеха световните открития, ние отдавна да си „чукахме лаф” с извънземните!?

искаш да кажеш,че гейтс и джобс на по  20 години е знаел повече от академиците преподаватели по математика,които цял живот са учили и имат в пъти по голям опит от тях?
  биномна математика,диференцияли и интеграли ти гарантирам,че академиците са знаели в пъти повече от тия тинейджърчета... знаеш ли гобал къде е проблема? проблема е в знанието за знанието........едните цял живот са учили и НИЩО НЕ СА НАУЧИЛИ ...... а другите нищо не са учили,но всичко са разбрали  *valcho*
  тук не говориме за открития от рода на патент за нокторезачка... тук говориме за приложения на изключително сложна математика!!!!!!

вярваш ли ми,че само ако знаеш ,че 1+1=2 можеш да знаеш повече и от най големия професор по математика с купчина титли и медали.... струва ти се невероятно,но тва е цялата математика!всичко от тук нататък е в РАЗБИРАНЕТО НА това равенство!
  има хора,които цял живот са учили и могат да изчисляват сложни неща,проблема е,че нищо не разбират,освен да "решават" ... а има хора,които знаят елементарна математика,но могат да я прилагат в пъти повече и от най добрия "професор" по математика.....
  или мъдростта не се крие в количественото знание, а в неговото разбиране! 
   


Гейтс и Джобс са образовани. Ако не бяха, нямаше да боравят с числа, още повече - не можеха дори да изразят идеите си със знаци, за да станат достояние на останалите хора.


е как ще са образовани?те имат задължителното образование,което го има всеки.после нямат..... един дипломиран МЕИст е образован! джоб и гейтс НЕ СА! защо бъркаш интелекта с образованието?защото тка е общоприето? ами нали точно това се опитвам да кажа,че е догматично?
    тия двамата са НЕобразовани,и може би за това и НЕобразУвани!
 когато другите приятелчета на джобс са отишли в колежи,джобс е отишъл в индия да търси просветление......
 никой от приятелчетата му ,после завършили и образовани,не е постигнал нищо,джобс е постигнал много ...... следва,че будистката религия дава повече интелектуалност от американски университет,не мислиш ли? ами не мислиш,почти никой не мисли,че една религия може да те интелектуализира в пъти повече от един университет,но в случая това е ФАКТ!
       другото е креативността в следствие на културната революция в сащ през 70те и поколението на бунтарите.. или жоро правилно е усетил,че "виновността" за успеха на такива като гейтс и джобс е и държавата в която живеят-демек влиянието на другите,но бърка това ,като го нарича образованост,а всъщност е АНТИобразованост-или жоро много правилно намира част от причините това да се случи,но си вади грешните изводи-че това е влияние на обществената образованост.... а времето на хипарите,което аз нарична културна революция,защото за мен е така,въпреки,че не се води така,е бунтарство срещу тогавашната "принципност" и догматизъм на американското общество.тогава и силно навлизат "алтернативни" философии и религии,отвърлящи "християнизацията" .... и джобс е един от попадналите в тази "клопка" на "лошите" еретици.
     консерватизма за мен е вид догматизация,много от хипарите бунтари в следствие стават известни учени,антропънуари,музиканти,философи,капиталисти и т.н.
  бунтарството ражда креативност,креативността засажда ябълки,консерватизма да учи как те се берат!