Автор Тема: Накъде вървим, накъде отиваме  (Прочетена 592541 пъти)

koganev

  • Гост
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #765 -: 22 Октомври, 2011, 21:41:37 »
0
...та кажи пак къв ти е проблема,че не разбрах?кво ти преписвам?...   ти се срамуваш,че си матеиялист?щото гледам се обиждаш..... значи не искаш да имаш повече пари,отколкото имаш днес?
 

Аз нямам проблем. Помолих те да не фантазираш на мой гръб просто. Не се обиждам от глупости.
Пък ти я карай как си знаеш...

*drink1*
« Последна редакция: 22 Октомври, 2011, 21:44:42 от koganev »

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #766 -: 22 Октомври, 2011, 22:24:01 »
0
...
Няма нищо лошо! Ако си прегледал моя поздрав към теб, и ако нещо е трепнало в душата ти, би трябвала да си кажеш, че не всеки може да свири като Лисица. А този прелюд на Рахманинов са го свирили много таланти, но не така...
Мъжкарско свирене! Третия концерт на Рахманинов, си позволават да свирят предимно мъже, при това - всеки рискува! За това момиче, въпреки "академизмът й", бих искала да й пожелая да претворява гения на създателя, по начина, по който го прави.
...
...
Хм...
Аз съм абсолютен невежа в тази материя??? и винаги съм гледал с малко завист на хората дето могат да го говорят тоя език.
Затова изслушах и двете изпълнения.
Лисица ми изглежда по сочна, по жизнена, но Рахманинов по строг и по драматичен...
Не знам дали не се дължи на качеството на записа, но доколкото не съм академик дали не съм прав?
 *drinks*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #767 -: 22 Октомври, 2011, 22:56:20 »
0

 няма нищо по хубаво,един креативен мозък да е удържал на информативното заливане в университета и да е научил много,което хем да знае,хем да разбира.... проблема е,че такива хора не са много.....


Ето виждаш ли? Сам го каза. Малко хора. Те, натрупват знания, отсяват, освобождават се от излишните. Не им пречи образованието в университет, не им е необходим и документ, дали го имат или не - диплом.
Останалите - без образование, без натрупани знания, до никъде няма да са. Няма да станат и гении. Нищо, че не са форматирани от академиците. Освен това, тези, малкото хора, не могат да се изявят без мнозинството. Как, кой щеше да оцени, например Ейпъл, ако го нямаше образованието, ако ги нямаше тази база знания, които се получават в училище, в университетите.

Ако беше прочел Талеб преди 10-15 години, дали щеше да има същото въздействие върху теб, както сега? Любимата ти книга беше Търговска къща? Може би, все още е. Същата, която и мен тогава ме беше нахъсила. Но си беше за тогава.
Няма начин да се стане будист, мюсюлманин, католик ... без да е дошъл момента за това. Джобс е станал будист, след като е бил независим от материалното. По-рано не би могъл наистина да бъде. По-скоро би било показност, мода... Но на него не му е било необходимо.
Азиатците, които са и будисти, те са още от малки такива. Както ние, например - християни. Една китайка, занимаваща се с бизнес, ми каза преди време, че будизма е за бедните. Тогава не я разбрах. Как така, хем бизнес, пък хем религия за бедните. Истинското приемане става на по-късен етап, когато дадена философия ти дава отговор, когато можеш ако ще и за малко, да постигнеш вътрешен покой със самия себе си. По-рано е същото, като образованието - форматиране в някакъв вид матрица. Казва ти се - подай си и другата буза и ти я подаваш.

 *drink11*

nearvana

  • Гост
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #768 -: 22 Октомври, 2011, 23:20:15 »
0
ниървана:
   все повече глупости ръсиш батка..... нямам време да ти отговарям на всичко,но ще то дам съвет:
     стани и ти милиярдер- измисли как с++ или останалите ти "други уиндоуси" , да станат операционна система и си готов.....ако сучайно ти кажат,че това не са операционни системи,не се предавай!събери няколко академика и направете "конкурентно" способна програма на уиндоуса.... ще намериш в пъит по учени хора от гейтс,които следва ,че знаят много повече от него и за кво той да е милиярдера,а вие ,които наистина заслужавате,да не сте?за кво 95% от операционните системи да са уиндоус,малко да са на епъл и тук таме линъкс,в който камара големи компании пръснаха милярди в последните 20 години,че да има оперативна система без пари.......вместо гейтс да ги рекетира като монополист.... е те,не са успели,дано ти да успееш.
абе уж си говорим за гениалност, нестандартност и червени хапчета а накрая мярката е кой е милиардер, така ли! Виж кадафи и цяла плеяда афро-арабски диктаторчета явно са гениални по тази мярка!
Що си мислиш че целта ми е да направа операционна система, да ги "рекетирам като монополист" или да ставам милиардер? тва ли е червеното хапче - да трупаш пари в банката  *scare*
 "  стани и ти милиярдер- измисли как с++ или останалите ти "други уиндоуси" , да станат операционна система и си готов.....ако сучайно ти кажат,че това не са операционни системи,не се предавай!" - тва почва да боли. С++ e език на който вероятно е написана една сериозна част от уиндоус та ква операционна система те гони. matlab, maple, mathematika очевадно не са операционни системи а програми за математика и физика ...  и просто ти казах че рънват на сякви платформи и операционни системи и не е необходимо да благодарим на бил гейтс за тях

поздрави
« Последна редакция: 23 Октомври, 2011, 01:14:15 от nearvana »

nearvana

  • Гост
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #769 -: 23 Октомври, 2011, 00:01:36 »
0
в...... само да ти кажа,че ами добрите икономисти и квантови математици завършват на уолстрийт,а най тъпите икономисти и квантови математици завършват като преподаватели!
по случайност познавам доста и от двата сорта (преподаватели и на уол стрийт) и да ти кажа ей тва изречение горе просто не е вярно! Просто едните отиват на уол стрийт щото искат да изкарват много пари а другите прподаватели щото искат да имат време за да се занимават с такъв рисърч какъвто ги интересува а не някой отгоре да им дудне кой точно дериват да прайздват и тн. разни хора разни идеали. да кажеш че едните са тъпи а другите умни е тотална глупост!
А за Талеб и антиакадемизма  - Талеб плюе математическите модели щото според него не водят до добро управление на риска а до маскиране на рисковете. И е прав щото учили-недоучили вярват сляпо в моделите сякаш са самата реалност и не виждат подводните камъни. Ама тва не е проблем на академизма а на учили-недоучили бакалавърчета или МВА-чета дето не са разбрали модела а имат само бегла представа за кво става въпрос обаче като отворят уста колко са велики нямат спирка. Един наистина добър математик ще знае много добре че тва е просто модел и за всичките скрити рискове.  Та проблема е в  училите-недоучилите от топ университети и  с мнооого  голямото самочуствие. Лично знам за човек, много добър математик,   който бачкаше в ситито за RBS и 2006-2005 им казваше че моделите които ползват за прайздване на CDO-та не отчитат правилно риска  а шефовете найш кво викат  - да де ама ако ползваме по реалистични модели и оценяваме риска правилно продуктите ни (риска който продаваме) ще са много скъпи и няма да имаме пазар (щото всички ползват шит моделите). продължението е класика - пича е уволнен и на негово място си слагат един учил недоучил МВА за който модела е велик и който може да го имплементира и готово. резултата е известен.  Талеб не псува академизма а закостеняването в господстващите теории и концепции и това че училите почват много да си вярват. Да, това е болест на днешното образование но е добре да го излекуваме а не да го отричаме - нали като отиде болен пациент при лекар, лекаря се опитва да убие болестта а не пациента!

поздрави

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #770 -: 23 Октомври, 2011, 00:24:25 »
0
Дарки, преди да напиша по-нататъшното си изложение, само ми отговори на един въпрос: Според теб, Бах велик композитор ли е бил или не?
Глобал, Глобал...много йезуитски въпрос ми задаваш  Кума Лисо.....
Тази украинка Лисица така свири, че ако я чуе самия Рахманинов ще се изкефи на творбата си. Не е само заради ниското качество на записа (поради тогавашното ниво на техниката). Нейното изпълнение има повече "живот", динамика, не бях я чувал....тя е от "големите"!
Иначе такива като Клайдерман с лопата да ги ринеш....той е пианистът-тарикат. Ако обиколим баровете в Ню Орлийнз ша ти намера поне дваесе пианиста сто класи над него. Ако сравня Милчо (Левиев) с него мноу ша са засегне.
 Съчетание на приятно за обикновения слушател     музициране (но не виртуозно, използва едни и същи арпежи, но на място, тарикатски), приятна външност, много добър оркестър и внимателно подбрани чикиджийски парчета дето съм ги свирил и аз по баровете по същата  комерсиална причина - евъргрийн (нещо като чалга, ма не съвсем), тва е Клайдерман.  Ако търсиш нещо разтърсващо и впечатляващо, при такива като него го няма. Вангелис и Жар са автори, а Клайдерман е един папагал и то не от най-добрите, но като мениджмънт е върха, тва е верно, пък и на публиката тва и харесва...знайш ли колко баби германки и англичанки си трият сълзите кат го слушат? Изпадат в  нирвана мое да се каже......
И Кърт Кобейн нема връзка с тая работа, нито нашия Nearvana.......
 Ковърдейл и Хюз са автори на повечето песни в последния албум  Kome taste the Bend преди разпадането на Пърпъл 76г. Затова той звучи доста различно от предишните Fireball, Maschinehead, Stormbringer, Burn..... После създават White snake и там Ковърдейл е автор и съавтор (музика, текст) на поне 80% от песните. Тоя пич е  с уникален глас, звучи като пред оргазъм, някаква смес от дишане и пеене. Стив Тайлър Голямата Уста  (Аеросмит) е същия перверзник, имам предвид гласа.....
Бах показва на света  какво може да се изсвири с църковен орган, когато зад клавишите застане гений!Новото при него е композиция та - едната ръка свири едно, другата ръка- друго, сиреч полифония......Труден е за изпълняване.  Да свириш с постановка за орган и за пиано са две различни неща... Композициите му са главно за органова музика, той е от най-големите в жанра. Като всеки гений е бил малко странен.
То в БГ четох наскоро, че всеки пети е малко странен....
Моцарт също се е сблъскал с догматиката и правилата (Салиери) на тия времена. Но и в нашия живот всеки си има своя  Салиери да му мъти водата.....аз ги имам неколко! Бах не е написал обаче нито една опера, ако не греша...Верди е моят любимец............немците си имат и Вагнер (фюрера  му е бил голем фен!) ма на мен ми е мноу тежък, мноу тържествено-мрачен, черен.....абе германец.
Руските композитори (Скрябин, Мусоргски, Рахманинов) са виртуозно-изящни и мелодични, някакво различно звучене имат от европейските композитори...а "Картини от една изложба" за мен е едно от най-великите музикални произведения. Никога не трябва да бъркаме виртуозното изпълнение със самото гениално произведение, което е един вид софтуера, а изпълнителя колкото и да е добър, е просто хардуера.

Асене, в мрежата е бъкано от информация...тва обаче не значи, че мрежата е интелигентна. Мрежата не мое да взема решения, и слава богу...Академика борави с огромен набор знания, но те са заучени чужди мисли, друг преди това е стигнал до това познание. Академика е скован от рамките на собственото си "заучено" познание придобито (с четене главно) през годините.
Новатор и изобретател е по-вероятно да бъде човек с необременен със излишна информация мозък, но способен да мисли мащабно, без рамки и най-вече способен напълно да се абстрахира от заобикалящата го действителност.

Жоро, Валентина Лисица е изпълнителя, а Рахманинов е автора, приятелю....и е един мноу шибан композитор за свирене и страхотен да му слушаш музиката....да ти настръхне козината дет са вика!
« Последна редакция: 23 Октомври, 2011, 12:19:29 от darkside »
Ас съм българче.......

nearvana

  • Гост
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #771 -: 23 Октомври, 2011, 00:39:36 »
0

         няма нищо по хубаво,един креативен мозък да е удържал на информативното заливане в университета и да е научил много,което хем да знае,хем да разбира....


да, това е идеала на университета.  "проблема е,че такива хора не са много....." - не подценявай хората Асенка! Има много! проблема е че тези хора след това не се ценят толкова! дадох ти  пример по-горе с математика в RBS.  А те не винаги успяват да станат самостоятелни - за това се искат и други качества. Из корпоративния свят масово се търси стандартен промит мозък  - работник на поточна линия, която не е като поточната линия от индустриалната революция а и викат "стандартизирани бизнес процеси" и знам ли кво си там, ама е точно това. И една камара хора учат само щото искат после да отидат точно на тази поточна линия. Ей тая шлака задръства образованието ама има и много качествен мат'рял.

поздрави

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #772 -: 23 Октомври, 2011, 12:23:05 »
0
Дарки, преди да напиша по-нататъшното си изложение, само ми отговори на един въпрос: Според теб, Бах велик композитор ли е бил или не?
Глобал, Глобал...много йезуитски въпрос ми задаваш  Кума Лисо.....Ковърдейл и Хюз са автори на повечето песни в последния албум  Kome taste the Bend преди разпадането на Пърпъл 76г. Затова той звучи доста различно от предишните Fireball, Maschinehead, Stormbringer, Burn..... После създават White snake и там Ковърдейл е автор и съавтор (музика, текст) на поне 80% от песните. Тоя пич е  с уникален глас, звучи като пред оргазъм, някаква смес от дишане и пеене. Стив Тайлър Голямата Уста  (Аеросмит) е същия перверзник, имам предвид гласа.....
Бах показва на света  какво може да се изсвири с църковен орган, когато зад клавишите застане гений!Новото при него е композиция та - едната ръка свири едно, другата ръка- друго, сиреч полифония......Труден е за изпълняване.  Да свириш с постановка за орган и за пиано са две различни неща... Композициите му са главно за органова музика, той е от най-големите в жанра. Като всеки гений е бил малко странен.
То в БГ четох наскоро, че всеки пети е малко странен....
Моцарт също се е сблъскал с догматиката и правилата (Салиери) на тия времена. Но и в нашия живот всеки си има своя  Салиери да му мъти водата.....аз ги имам неколко! Бах не е написал обаче нито една опера, ако не греша...Верди е моят любимец............немците си имат и Вагнер (фюрера  му е бил голем фен!) ма на мен ми е мноу тежък, мноу тържествено-мрачен, черен.....абе германец.
Руските композитори (Скрябин, Мусоргски, Рахманинов) са виртуозно-изящни и мелодични, някакво различно звучене имат от европейските композитори...а "Картини от една изложба" за мен е едно от най-великите музикални произведения. Никога не трябва да бъркаме виртуозното изпълнение със самото гениално произведение, което е един вид софтуера, а изпълнителя колкото и да е добър, е просто хардуера.

Асене, в мрежата е бъкано от информация...тва обаче не значи, че мрежата е интелигентна. Мрежата не мое да взема решения, и слава богу...Академика борави с огромен набор знания, но те са заучени чужди мисли, друг преди това е стигнал до това познание. Академика е скован от рамките на собственото си "заучено" познание придобито (с четене главно) през годините.
Новатор и изобретател е по-вероятно да бъде човек с необременен със излишна информация мозък, но способен да мисли мащабно, без рамки и най-вече способен напълно да се абстрахира от заобикалящата го действителност.

Жоро, Валентина Лисица е изпълнителя, а Рахманинов е автора, приятелю....и е един мноу шибан композитор за свирене и страхотен да му слушаш музиката....да ти настръхне козината дет са вика!


За да не досаждаме на хората, само да доуточня: Бах представя на съвременниците си възможностите на  пианото. За връзките между математиката и музиката, ( тонове, обертонове, честоти, златно сечение) виж следния линк: http://www.nbu.bg/PUBLIC/IMAGES/File/departments/informatics/Maths%20and%20Arts-new.pdf

Що се отнася до Ковърдейл, има много цветен, наситен с обертонове глас. Когато става солист на Пърпъл, при концертите му на живо, бая фалшиво пее.Имам ги на видеокасети от преди 20 години - просто не става за слушане. Общо взето, си е продукт на музикалния маркетинг. Един много нафукан плейбой, с фризирана коса, с имитиран мъжкарски поглед, но при Ю-тюб ще видиш, че повечето му изпълнения са студийни. При текстовете, е възможно да е съавтор, щото текстовете му са обичайното обяснение в любов! Не ме разбирай погрешно. Харесвам го много. Само че студийно.

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #773 -: 24 Октомври, 2011, 20:57:09 »
0
*valcho* *valcho* *valcho*

Ватиканът иска всеобща централна банка http://banks.dir.bg/2011/10/24/news9760764.html

От Ватикана призоваха за създаването на световна институция за управление на икономиката http://www.focus-news.net/?id=n1582462

*valcho* *valcho* *valcho*

nearvana

  • Гост
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #774 -: 26 Октомври, 2011, 22:19:58 »
0
много як линк Скитъре!!!
Сега ако имаше един подобен анализ накъде са потекли милиардите стимули в сащ и европа няма да се учудя ако се мине през този граф на собствеността лъвския пай да се падне  точно на тези 147 компании.  Тъжна история е че хората по цял свят търпят тази тъпотия.

поздрави

koganev

  • Гост
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #775 -: 27 Октомври, 2011, 09:54:14 »
0
много як линк Скитъре!!!
Сега ако имаше един подобен анализ накъде са потекли милиардите стимули в сащ и европа няма да се учудя ако се мине през този граф на собствеността лъвския пай да се падне  точно на тези 147 компании.  Тъжна история е че хората по цял свят търпят тази тъпотия.

поздрави


Кое е тъпото? Когато прочетеш историята на тези 50 компании, тогава давай оценки за международното положение. Тъпотия е некадърниците и глупаците да управляват, само защото са мнозинство.
За мен това положение си е напълно нормално. Болшевиките ги видях какво могат... Сакън!
« Последна редакция: 27 Октомври, 2011, 09:59:33 от koganev »

nearvana

  • Гост
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #776 -: 27 Октомври, 2011, 12:56:56 »
0
Тъпото естествено е че прибират помощи и стимули от правителствата, тоест данъкоплатците! Това си е баш болшевизъм - вместо да си поемат загубите от неправилните решения биват спасявани с пари от данъци. Пример – CEO-то на   Freddie Mac  Ed Haldeman  напуска с обезщетение от 3.9 милиона. Ще кажеш - капитализъм, работил човека и си ги е изкарал. Да ама не! През двете години когато е бил шеф   Freddie Mac получава  едни 14.5 милиарда от държавата за да не потъне

“So what is Mr. Haldeman's claim to fame over those 8 quarters? Why nothing short of collecting $14.5 billion in "Treasury Draws" over the two years. What is a draw? The technical definition: "Represents the draw requested based on Freddie Mac’s net worth deficit for the quarter presented. Commencing in 2Q 2011, the draw request represents the company’s net worth deficit at quarter end rounded up to the nearest $1 million." In other words, this is the minimum amount of money that the Treasury had to donate to the nationalized mortgage giant for it to continue pretending it is viable.”

Капитализма и болшевизма са две понятия а реалността  е друго нещо и не е длъжна да пасва точно на понятията. Капитализъм за едни и социализъм за други. Та къв е тоя капитализъм дето глобална мрежа от взаимосвързани 150 компании получават чрез политиците милиарди от данъкоплатците под формата на спешни помощи (ТАРП) и стимули и скрити помощи  (познай кои са първичните дилъри по операциите на ФЕД на пазара на облигации и дали не обирак каймака по дефиниция ), рефинансиране на банки в ЕЦБ срещу ПИИГС облигации (макар че е забранено с устава на ЕЦБ!!! - правилата не са за всички)…. 
Ако не беше ТАРП (и после ПОМО-тата) в щатите и съответно помощите в ЕС (национални и през ЕЦБ) а се гледаха само балансите то половината от тези 147 фирми (основно банки) просто сега щяха да са в процедура по фалит!!! Тва е действителността  и не е толкова ясно черно-бяла като класификацията болшевизъм - капитализъм

поздрави



koganev

  • Гост
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #777 -: 27 Октомври, 2011, 14:27:37 »
0
Това, че шефовете не ти харесват, не прави системата порочна. Некадърността е проблем, който НАРОДЪТ може само да задълбочи чрез собствената си посредственост. Той затова и е народ... Стани шеф и управлявай до-добре, вместо да даваш примери ЕДНОСТРАННО. Със сигурност има примери и за добре работещи шефове, но на теб май не са ти известни. Или поне не ги споделяш с охота. Но щом правителствата имат (или са имали) пари за раздаване, значи ВСЕ НЯКОЙ ШЕФ си е свършил работата, платил си е данъците и всички масрафи, че да остане и за даване. Пък след даването има и връщане на държавата все някога. А онзи, дето е взел милионите - халал да му са. Дай Боже всекиму. Никой не е идеален. И Лий Якока е взел 4 милиарда от държавата докато е бил шеф на затъналия до дъното "Крайслер", когато това са били нечувани суми, за което е направен на пуtка и парцали от пресата, но сега всички говорят за него като за най-великият американски мениджър, а "Крайслер" се превърна в най-продавана американска автомобилна марка за доста време. Тези, дето сега ги обявяваш за народни изедници, ще бъдат оценявани след десетина години... и то от хора, които разбират от спецификата на бизнеса, а не от форумци в една феодална държава.
Капитализмът и болшевизмът НЕ СА САМО понятия, а безмилостна реалност. Време е да научиш, че думите имат конкретен смисъл. Историята така или иначе е написана - не смятам да преразказвам и да препоръчвам до безкрайност. Ако имаш някаква идея откъде могат да се вземат пари, освен от излишъците на бизнеса (данъци и прочие), то сподели я с нас. Но ако ми пробутваш неща от сорта "народът да вземе нещата в свои ръце..." - без мен. Предпочитам 147 000 компании да са свързани, вместо народът да управлява. Аман от народно управление...

nearvana

  • Гост
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #778 -: 28 Октомври, 2011, 00:28:33 »
0
Това, че шефовете не ти харесват, не прави системата порочна. Некадърността е проблем, който НАРОДЪТ може само да задълбочи чрез собствената си посредственост.

Системата е очевадно порочна когато награждава хора дето фалират фирмите които управляват и отиват на държавна хранилка. И никъде не твърдя че е некадърен а просто че е много умел в това да точи парите на другите без да създава продукт ... с две думи да краде легално. Има разлика! Пример - доган!

Стани шеф и управлявай до-добре, вместо да даваш примери ЕДНОСТРАННО.

Да определено трябва да зарежа това което мога и да се юрна да ствам шеф за да си извоювам правото да имам мнение. Сега сигурно трябва да млъкна и да нямам мнение за боко, миро найденов и доган. Първо трябва да стана политик, да съм по-добър и тогава да имам мнение или как?
Със сигурност има примери и за добре работещи шефове, но на теб май не са ти известни. Или поне не ги споделяш с охота. Но щом правителствата имат (или са имали) пари за раздаване, значи ВСЕ НЯКОЙ ШЕФ си е свършил работата, платил си е данъците и всички масрафи, че да остане и за даване.

Сигурен съм и че има такива дето си вършат добре работата, такива дето са продуктивни и създават блага. Тва са ИНТЕЛ, Boing, BASF, Google, apple, microsoft, daimler, eads, novartis, сименс ..... и най-вече средните и малки фирми дето произвеждат.  Тия бачкат и създават. Ама ние говорим за ей тия 147 фирми споменати по-горе и от първите 50  май с изключение на номер 50ти всички  са финансови. Та ей тия точно не са продуктивни и барем половината нямаше да ги има ако не бяха спасени с пари на продуктивните.

платил си е данъците и всички масрафи, че да остане и за даване.

Абе те раздават от данъците ама не от тия дето са платенни а от тия дето тепърва ще се плащат. Има малка разлика. И без помощите за финансовия сектор бюджетитя си бяха на червено а сега цирка е пълен.

Пък след даването има и връщане на държавата все някога.

А дали е така! евробанките дето се рефинансираха на 0.5-1% в ецб срещу залог на гръцки ДЦК дали сега ще трябва да изравнят сметката? ЕЦБ държи гръцки ДЦК за ако не се лъжа 50 милиарда  дето преди бяха из евробанките и то защото наруши устава си (има право да инвестира и приема в залог само ДЦК с ААА рейтинг). Да не би сега евробанките да връщат нещо на ЕЦБ срещу услугата. Има един лаф - като взимаш пари на заем са чужди ма като ги връщаш са твои. искам да го видя тоя филм с връщането. верно в щатите май върнаха помощите по ТАРП ама след 2-3 години на колосални ПОМО-та (http://www.investopedia.com/terms/p/permanent-open-market-operations.asp#axzz1c1BgE9uU) за трилиони   по които баш тия дето имаха да връщат са първични дилъри и се облажиха с повече отколкото имаха да връщат. Ако намериш време погледни inside job  - има го онлайн.   
Капитализма се крепи на това че има ясни правила за всички. Да де, ама аз ако имах гръцки ДЦК дали можех да се рефинансирам при ЕЦБ на 1% за стойността по ниминал (за сведение вървят по 50евро за 100 номинал :( ). Ми наште политици с техните заменки са махленски гамени в сравнение с тия! 

А онзи, дето е взел милионите - халал да му са. Дай Боже всекиму. Никой не е идеален.

Ми аре и на Доган да са му халал парите от консултанския договор ... тия хора докараха фирмите си до фалит, изсмукаха огромни средства от бюджетите и накрая не само че  няма нито един вкаран в затвора за откровенни  измами ами и получават огромни суми. Ми аз не го разбирам така капитализма - аз ако не си върша работата добре няма да получавам финансиране и ще ми пресъхнат проектите. 

Капитализмът и болшевизмът НЕ СА САМО понятия, а безмилостна реалност. Време е да научиш, че думите имат конкретен смисъл. Историята така или иначе е написана - не смятам да преразказвам и да препоръчвам до безкрайност. Ако имаш някаква идея откъде могат да се вземат пари, освен от излишъците на бизнеса (данъци и прочие), то сподели я с нас. Но ако ми пробутваш неща от сорта "народът да вземе нещата в свои ръце..." - без мен. Предпочитам 147 000 компании да са свързани, вместо народът да управлява. Аман от народно управление...

Капитализъм и болшевизъм са си понятия. Както бяло и черно тва са идеализирани понятия а реалността е по-цветна. Понятията са удобни за да можем да си общуваме и да се  разбираме по-лесно но трябва да се ползват внимателно щото ако пречупваш това което виждаш през понятията ще виждаш някакъв дискретен свят. Ако например виждаш  всичко през понятията черно и бяло а не с очите си е явно  че ще получиш една доста груба представа за палитрата около тебе.
С понятията човек лесно изпада в противоречия - хем ти харесва капитализма хем недолюбваш народа "Некадърността е проблем, който НАРОДЪТ може само да задълбочи чрез собствената си посредственост. Той затова и е народ... " , а капитализма явно вирее в демокрациите. Та понятията са удобни за комуникация ама вземеш ли ги твърде насериозно те ограничават и лесно водят до задънена улица. Затва и китайската поговорка -  като ти посочат луната с пръст трябва да погледнеш към луната(смисъла) а не към пръста(понятието)

поздрави
 *drink11*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #779 -: 29 Октомври, 2011, 18:33:01 »
0
Ако има договорка, можем да сме свидетели утре на спечелване от Калфин с 52-53%? :)