Автор Тема: Накъде вървим, накъде отиваме  (Прочетена 592658 пъти)

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #870 -: 07 Декември, 2011, 17:34:47 »
0

Начев,
Благодаря! :)
Поради поддържането на този курс на шв. франк, не мисля, че и те печатат. Само заявлението им е необходимо, за да държи и големите играчи на страни. Не им трябва голяма сума за интервенция на този етап.

От друга страна, от дълговата криза, може да се излезе по един от следните начини (поне, аз така ги виждам):
- хиперинфлация с призракът от '23;
-война, не дай Боже;
-нова марка, северно евро, както го нарекат.

Последният е най-елегантният начин, за излизане от създалата се ситуация в ЕС. Тогава, всички страни от ПИИГС, ще си останат с това евро или ще си въведат техните си парични единици. При всички положения, ще бъдат девалвирани спрямо новото евро. Ако точно това се случи, какъв курс ще изберат швейцарците - в посока на девалвация или в посока поне на запазване на сегашния курс? Все пак, те са особена страна. Както е важен износът за тях, така и стабилността и реномето на техните банки, в частност, депозитите в тях, особено ако са във франкове.

Хортуваме си само ... :)

 *drink11*

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #871 -: 07 Декември, 2011, 17:45:19 »
0
Аз,нещо "зациклих" със среброто и златото / не ги обичам металите /,но с тези валути............!
Много са ми "хартиени" паричките вече  :-\
Не знам..............

 *drink11*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #872 -: 07 Декември, 2011, 18:05:15 »
0

Начев,
Благодаря! :)
Поради поддържането на този курс на шв. франк, не мисля, че и те печатат. Само заявлението им е необходимо, за да държи и големите играчи на страни. Не им трябва голяма сума за интервенция на този етап.
Признавам, че не знам.
Сигурно не е трудно да се прочете някъде, но не смогвам да видя къде по-важни неща, та това ли!

Цитат
От друга страна, от дълговата криза, може да се излезе по един от следните начини (поне, аз така ги виждам):
- хиперинфлация с призракът от '23;
-война, не дай Боже;
-нова марка, северно евро, както го нарекат.

Последният е най-елегантният начин, за излизане от създалата се ситуация в ЕС. Тогава, всички страни от ПИИГС, ще си останат с това евро или ще си въведат техните си парични единици. При всички положения, ще бъдат девалвирани спрямо новото евро. Ако точно това се случи, какъв курс ще изберат швейцарците - в посока на девалвация или в посока поне на запазване на сегашния курс? Все пак, те са особена страна. Както е важен износът за тях, така и стабилността и реномето на техните банки, в частност, депозитите в тях, особено ако са във франкове.

Хортуваме си само ... :)

 *drink11*

За първите две, тръпки ме полазват, брррррррррррр ! Напоследък си припомних, че всички опити за даване на ясна и неоспорима  дефиниция и числови стойности на хиперинфлацията са се провалили отново :-))) и размислям, дали да не се откажа от тази дума .
Иначе, аз също по-скоро имам "очаквания" в тази посока.

Третото, дай да го видим !
Да се излезе бързо, радикално, резултатно!
Това да!
Но на каква цена, особено на каква политическа цена?!
Дано има още възможности!
Аз лично не вярвам много.
Утре ЕЦБ можела уж да даде някакви сигнали, че реката си тече сега още мътна и кървава.

Има една приказка, че човечеството няма историческа памет.
Когато османци и араби са взели да шестват из Европа, срещнали тук злорадство, омрази и егоизъм.
Какво ли ще заварят новите орди. Те няма да носят копия и ятагани, но ще се разпореждат също толкова безцеремонно, макар и с други средства.

За ПИИГС съгласен.
За франковете, не знам ! Вътрешното ми усещане е, че е много надценен, но .....
Спрямо някакво хипотетично ново евро би трябвало да има скок надолу в тъмното.
Но, подобно развитие  (ново евро) за нас би било ужасно! Не се наемам да го обяснявам и аргументирам.
Така ми говорят

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #873 -: 07 Декември, 2011, 18:07:21 »
0
и, естествено, това е само приятелско бъбрене ....

Моля да не се приема насериозно.

servel

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 161
  • Карма: +17/-2
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #874 -: 07 Декември, 2011, 18:20:27 »
0
Аз,нещо "зациклих" със среброто и златото / не ги обичам металите /,но с тези валути............!
Много са ми "хартиени" паричките вече  :-\
Не знам..............

 *drink11*

Диверсифицирай риска! И не подценявай златото, ако 10% от активите ти са във физическо злато е най-добре. То не че златото се яде и пие но от хилядолетия, когато са настъпвали световни катаклизми е било единственото убежище.

Сега ти проглушават ушите от всякъде, че златото вече не е пари и никога няма да бъде, но ако се сгов..ат нещата няма да се учудя да въведат златен стандарт отново, щото при сго..ане няма кво ново да измислят а трябва да се действа ектремно. Ако го бяха измислили досега щяха вече да са го приложили и успокоили пазарите.

Не върви след тълпата дето по тиливизуръ (по пундевски) им обясняват кво трябва да правят. Дори и да е балон златото нема да гръмне и да загуби изцяло стойността си... а като гръмна лемъна или мф глобала акционерите им загубиха всичко. А ако почнат да гърмят банки, докато ти платят там гарантираните от държавата ( и то само на физическите лица!!!) някакви пари ще минат години и ще ги платят с пари, които ще са обезценени с пъти до тогава.

В оцеляването няма чувства а само логика и да помним че,

В БИЧИ ПАЗАР ПЕЧЕЛИ ТОЗИ, КОЙТО ЗАГУБИ ПО–МАЛКО

 

servel

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 161
  • Карма: +17/-2
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #875 -: 07 Декември, 2011, 18:29:44 »
0

koganev

  • Гост
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #876 -: 07 Декември, 2011, 18:33:55 »
0
Какво се е случило през 2004 или по-рано, че през 2005 всички стари европейски държави рязко повишават външния си дълг? Ето няколко графики:

Австрия

Белгия

Дания

Финландия

и т.н.

Избрах ги по азбучен (от латиница) ред, но нататък са все същите...

Какво се е случило?

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #877 -: 07 Декември, 2011, 19:47:58 »
0
Брях.  *scare*

2004 г. приемат 10 страни накуп в ЕС- най-голямото разширение. Да са послужили за експанзия в новите?

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #878 -: 07 Декември, 2011, 20:02:08 »
0
http://www.indexmundi.com/g/g.aspx?v=94&c=gr&l=en

От горното се вижда, че Гърция е била ОК до 2006. Чак 2008-2009 ясасите затъват яко в дългове. Значи преди 2006-та ясасите не са били мързеливи.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #879 -: 07 Декември, 2011, 20:03:21 »
0
Имотният балон.

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #880 -: 07 Декември, 2011, 20:05:08 »
0
И САЩ от 2005 са нагоре не е само в Европа  *scare*

http://www.indexmundi.com/g/g.aspx?v=94&c=us&l=en

Какво се е случило ?

И защо 2005 ?

 :-\
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #881 -: 07 Декември, 2011, 20:07:24 »
0
Имотният балон.

Не ми се връзва да е само имотния балон.
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #882 -: 07 Декември, 2011, 20:15:28 »
0
http://www.indexmundi.com/g/g.aspx?v=94&c=xx&l=en

Вярно е интересно това,предишните години си е спокойно и 2004 - 2005 г. всички нагоре.

dodo,не ми се връзва да е само имотния балон,защото той се пукна в щатите 2006........
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

servel

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 161
  • Карма: +17/-2
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #883 -: 07 Декември, 2011, 20:55:10 »
0
Какво се е случило през 2004 или по-рано, че през 2005 всички стари европейски държави рязко повишават външния си дълг? Ето няколко графики:

Австрия

Белгия

Дания

Финландия

и т.н.

Избрах ги по азбучен (от латиница) ред, но нататък са все същите...

Какво се е случило?


жокер - една графика:



antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #884 -: 08 Декември, 2011, 01:02:28 »
0
"Стандарт енд Пуърс" предупреди ЕС за възможно понижение на кредитния рейтинг http://www.focus-news.net/?id=n1598435

Цитат
Стандарт енд Пуърс" постави ЕС под наблюдение за възможно понижение на кредитния му рейтинг от "ААА", предава АФП. Ходът е извършен ден, преди лидерите на ЕС да започнат решителна среща в Брюксел за слагане на край на дълговата криза в региона.
Въпреки че кризата се разпространява сред 17-те страни-членки на еврозоната, рейтинговата агенция съобщи, че страните в еврозоната, особено Германия и Франция осигуряват лъвския пай от доходите на ЕС.
"Като се има предвид зависимостта на ЕС от тези доходи от национални бюджети и скорошното ни поставяне под кредитно наблюдение на рейтингите от "AAA" на Германия и Франция, както и други страни, ще анализираме дългосрочния рейтинг на ЕС съобразно рейтингите на страните от еврозоната", гласи изявление на агенцията.