Автор Тема: Накъде вървим, накъде отиваме  (Прочетена 592812 пъти)

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #900 -: 09 Декември, 2011, 14:14:00 »
0
Начев виж и този кометар

Marc Faber: Dissolve the EU


Сервел,  Фабер е интересен, както винаги!
И понеже не се старае да докара прилично англо-саксонско произношение, доста добре му се разбира, при това :-)))

Какво да ти кажа. Чувствам се респектиран от погледа му, но пък и съм грешал слушайки го. (За което, естествено не го коря.)
През ранната част на тази година спомена, че очаква (и е редно) след толкова години на растеж да има корекция при златото. По-скоро се оказа прав.
Скоро нали пък спомена: има една компания със сигнатура  G.O.L.D. много е яка ! :-)))
Знаеш, че не си падам по златото и подобни изказвания ме нервират, но това естествено не можа да бъде смислен аргумент. Това са само моите емоции.

Дрънкам тези неща заради обстоятелството, че предлаганото от него за Европа е ясно, звучи смислено и ми ясно как ще стане, па макар и съпроводено с много болка.
Обратното, туй дето  са го "решили" снощи в Брюксел нито знам как може да стане, нито подозирам до какво може да доведе. И пак в мен напира раздразнение.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #901 -: 09 Декември, 2011, 15:16:34 »
0
Начев, от общото към личното - смяташ ли да се разделяш с парите си в евро в близките месец-два? "На педал" ли си в това отношение? Аз лично все още съм на грубо 2/3 в евро (не много завидно положение) и започнах да се чудя какво да правя. Мога да реагирам всеки работен ден, но решението не е лесно. Би ли прегледал евентуалните възможности и дал мнение? (допитването е до всички съфорумци). Сори за малко оф-топика, но не ми се отваря нова тема заради някакъв си мой личен въпрос, а и не е като съвсем да не е свързан поста с темата.
Булкане здрасти,
Дори и да не мога да ти помогна, считай, че желанието ми е твърдо налице, а се въздържам  от много конкретика само поради неясноти и опасения да не навредя.
2/3 евро е много.
В началото на седмицата имаше моменти, в които считах, че е трябвало да се действа вчера, но днес вече не ми се струва точно така. Фабер вика : под една или друга форма в Европа ще се печатат пари, а през другото време ще "ритаме консервата", че да се дига шум и да убеждаваме народа, че мислим за бъднините му.
Да, мисля полека да се отдръпвам от еврото. Дори и 1/3 да остане, струва ми се много, като в тази третина вероятно трябва да се включат и левовите истории.
Не, не мисля да го правя през глава, но днес знам само толкова ...
Още по темата евро. Струва ми се неподходящо дължането на по-големи суми в брой, особено в едри купюри.  Знам, че последното е гадно за много хора, които разчитат на буркан банк, но ... не мога да си изкривя душата.

Цитат
1. Мога да обърна еврото в CAD (съответно и да ги изнеса в Канада), но съм в БГ, поне за сега и ще имам достъп до средствата само чрез дебитна карта от банкомат, т.е. по малко на ден, освен ако не реша след време ако е по-спокойно да направя обратно банков превод. Канадският долар последните месеци генерално пък падна спрямо Щатския. В такъв случай лихвите по депозита ще са почти нула, но вероятността от проблеми с банката клонят към нула също.
Валутите на "суровинните страни" крият риск в момента. Политиците водят нещата към твърде вероятна рецесия и точно тези валути са доста уязвими.
Не отричам канадеца по принцип, но по-скоро бих си потърсил някаква надеждна компания със скромен дивидент макар, но и изгледи за растеж.

Цитат
2. Мога да обърна обърна парите в евро или половината от тях в USD, няма да напускат банката, просто преминават от един влог на друг и лихвата пада от 7.5 на 6.5 %. USD също е "болен", може да спадне спрямо други валути, но поне няма да изчезне като валута.
Разпознавам къде са :-))))  "Проблемът" тук е по-скоро, че на всички ни се ще да имаме доходност от  6 - 8 % от държане на пари в банка, но ако дори за миг човек спре и се позамисли критично: Абе, чакай, как така  8 %, колко може да продължава това.
Лошото е, че не мога да дам мнение, което да съчетава и доходност и сигурност.
Не мисля, че в момента има такова.
Не вярвам в смислеността от обръщане на евро в долари. Краткосрочно д  може и да поскъпне още, но и той е много здраво инфектиран.

Цитат
3. Да обърна в някъква друга Европейска валута, в която може да се отвори сметка в БГ - в кои банки можеше да се отварят сметки в CHF? Предполагам, че в GBP никъде в БГ не отварят сметки.
Мисля, че има депозити в Шв.Франкове, но моето мнение (неангажиращо) е отрицателно. По-горе си хоротувахме с Муза по темата и там писах доста подробно. Шв., а и паунда почват да плуват в едни опасни води, курсовете им стават подвластни на всякакви игри и съображения и хич не ми харесват като вариант. Аз имам някакви останали паунди в ПИБ заради следването ан сина ми, но това е по необходимост. Поне съм сигурен, че имат такъв депозит, де .

Цитат
4. Една приятелка от Франция ме убеждава да купя НИ в Ница - можела да помага в избора и евентуално при менажиране за отваване под наем. Твърди, че ликвидността е много добра - при нужда може да се продаде бързо без особени загуби (освен таксите по сделката), та даже и с печалба. Ако се купува имот в чужбина си мисля, че е добре да не е далеч и да е на място, където би се ползвал (ако по накъква причина не може да се отдаде под наем). Ако в момента живеех в Канада, бих си взел къща във Флорида без да се замисля, но от БГ е доста далеч, а и във Флорида нямам приятели да я "наглеждат"... Не се ли отдават под наем обаче НИ извън БГ са с по-високи данъци и започват да излизат на загуба, освен ако не им се вдига цената (capital gain).
Субективното ми мнение е строго против.

Цитат
5. Естественно има и вариант нищо да не се пипа - 2/3 да си стоят в EUR, останалата 1/3 - 70% USD, 30% CAD.
Не ми изглежда добре.
Предложение. В момента си диверсифициран във валути, но реално водещият ти аргумент си остава доходност.
Опитай да погледнеш и под по-различен ъгъл.
Диверс.  Първо  ниво:  Сигурност  примерно  2/3 към Доходност 1/3
Диверс Второ ниво : вътре в рамките на ниво 1 да помислиш за разхвърляне на риска по валути, инструменти.

Ако се сбъднат прогнозите за мрачно икономическо бъдеще, което е съпроводено с рецесия, стагнация, то разни  облигации ще са нелош вариант.
Ако имаш инв. посредник в Канада питай го за надеждни държавни бондове.
Някакви скандинавски примерно. Споменавам ги, защото чрез тяхно купуване може да се постигне двоен ефект: диверс. хем откъм инструмент, хем и като валута.

За злато и сребро доста сме си говорили, знаеш мнението ми.


Цитат
Освен това през Януари няма да ме има за около 24 дни т.е. през това време няма да мога да реагирам ако има резки промени - всичко изглежда много динамично последните 2-3 седмици.

Някакъв съвет? Въпросът е към всички съфорумци.

П.П. Закупуване на НИ имот в БГ не ми е в листата като ход за запазване (или намаляване на загубата) на стойността на парите.
[/quote]

Нямай никакви притеснения да питаш и да споделяш.
Аз пледирах точно за това и това и правя.
Тук като се критикуваме, гледаме да е поне щадящо достойнството на партньора, което е голямо достижение, все пак.
Аз не знам много отговори, но ми се иска да намеря поне някои.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #902 -: 09 Декември, 2011, 15:36:41 »
0
LIVE: Спасяването на Европа
http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/sviat/2011/12/09/1356097_live_spasiavaneto_na_evropa/

15.15 Девет страни извън еврозоната ще подкрепят фискалния съюз

Девет страни от Европейския съюз са готови да присъединят към 17-те членки на еврозоната при сключването на ново междуправителствено споразумение за по-задълбочен фискален съюз, чрез което се цели преодоляване на европейската дългова криза. Това сочи нов проект за заключителна декларация от срещата на Европейския съвет, която приключва днес, съобщиха световните агенции, цитирани от БТА.

Решението, изглежда, изолира още повече Великобритания, която единствена сред 10-те страни членки на ЕС извън еврозоната не е съгласна с предложенията за промяна в Договора за ЕС, отбелязва Ройтерс.

"Държавните и правителствени ръководители на България, Чехия, Дания, Унгария, Латвия, Литва, Полша, Румъния и Швеция посочиха възможността да участват в този процес, след като се консултират с парламентите си, когато се налага", посочва проектодекларацията.

Според информирани източници, цитирани от ИТАР-ТАСС, тези държави са съобщили на президента на Европейския съвет, че "виждат възможност да участват в новата фаза на интеграция след съответните консултации с националните правителства". След като Великобритания наложи вето върху предложенията за промяна в Договора за ЕС, 23 страни от Съюза се договориха да сключат отделно междуправителствено споразумение, припомня ДПА.

Унгария, Чехия и Швеция не приеха веднага споразумението, като посочиха, че трябва да се посъветват с парламентите си. Текстът на междуправителственото споразумение за механизма на работа на бюджетно-данъчния съюз на еврозоната ще бъде готов през март 2012 година.

14:30 Изолацията на Великобритания може да се отрази зле на икономиката й
Решението на Великобритания да остане встрани от промяната на договорите за ЕС може да доведе до редица проблеми за страната, пише Reuteres. Ако мнозинството членки на съюза се съгласят на по-дълбоката интеграция, тя може да включва промени в единния пазар и финансовото регулиране. Те от своя страна биха могли да имат огромно влияние върху британската икономика. "Лондон може би ще промени позицията си в следващите дни, ако открие, че изолацията не е приемлив курс на действие", коментира старши дипломат на срещата в Брюксел. Изолацията на Лондон от тези процеси може дори да доведе до отделянето на страната от съюза, след повече от 40 години икономическа и политическа интеграция.
Според Financial times е възможно Великобритания да остане сама в съпротивата си срещу промените в договора за ЕС. По-рано през деня като евентуални съюзници на Лондон срещу предложенията на Париж и Берлин бяха сочени Унгария, Швеция и Чехия. След това обаче стана ясно, че отрицателният отговор на унгарския премиер Виктор Орбан не е бил окончателен, и първо ше се консултира с националния парламент. Очаква се в крайна сметка централноевропейската страна да се съгласи с промените, заради близостта си с Германия. Впоследствие стана ясно, че Швеция и Чехия също ще  консултират решението с парламентите си.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #903 -: 09 Декември, 2011, 16:10:22 »
-1
Боже господи, какви драми, какъв страх. Както винаги - да не настинем и да не се минем.
Евро, долари, драхми, имоти, облигации, абе защо не си гледате живота, идват празници и прочие. 

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #904 -: 09 Декември, 2011, 16:18:22 »
+1
Винаги съм казвал, че циганите са най-щастливи - те са най-безгрижни и не им пука от нищо. :)

*drinks*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #905 -: 09 Декември, 2011, 16:21:00 »
0
Май Камерън го играе троянския кон на САЩ, ама ще го бият на родна територия?

16:00 Коалиционните партньори критикуват Камерън

Една от водешите фигури в Либерал-демократичната партия – Крис Дейвис, опроверга уверенията на съпартиеца си Ник Клег, че управляващата коалицията е единна около позицията на Девид Камерън в Брюксел.  Дейвис изрази становище, че Камерън е вкарал страната във "втора дивизия" в Европа. "Той гарантира, че ще загубим влиянието си при вземането на решения на висше ниво по отношение на въпроси, които със сигурност ни засягат. Представете си сцената в Брюксел – около масата има 26 лидери, които работят за защита на икономиката на Европа, и един, който изглежда е по-заинтересуван да пази гърба си от торите-еврофоби", заявява Дейвис.

"Дори не съм сигурна, че Дейвид Камерън беше наистина с нас на масата за преговори", заяви пък германският канцлер Ангела Меркел, цитирана от Financial times. Нейният съпартиец от Християндемократическата партия Елмар Брок изтъкна, че основният проблем в момента е това, че Велокобритания е изолирана и маргинализирана. "Това е жалко, защото всички правила, които искаме да вложим в договора, нямаха да имат никакъв ефект над Британия, защото се отнасят за еврозоната. Така че не разбирам тяхната позиция. Тяхна работа си е ако искат да загубят влияние, за да спечелят популистки вот", заяви Брок.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #906 -: 09 Декември, 2011, 16:59:29 »
0
Винаги съм казвал, че циганите са най-щастливи - те са най-безгрижни и не им пука от нищо. :)

*drinks*


Нали? Но можем да си "купим" циганското спокойствие. :)

Тук, според мен е разковничето, от поста на Начев

Цитат
Диверс.  Първо  ниво:  Сигурност  примерно  2/3 към Доходност 1/3
Диверс Второ ниво : вътре в рамките на ниво 1 да помислиш за разхвърляне на риска по валути, инструменти.

Спред мен, Меркел трябва да избира - запазване на пазари или обезценяване на дълг в $$$. Понеже, вече е в посока затягане на коланите, така или иначе ще доведе на свиване на тези пазари.

Иначе театрото си върви. Колко ли струва то, като разходи?

Булкан, в Пощенска и в Райфа имат такива депозити. Нали преди време раздаваха такива кредити във франкове. Мисля, че и в паунди може, но май има проблем при кешово теглене в паунди, освен ако не се превалутира в лева.



BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #907 -: 09 Декември, 2011, 18:06:40 »
0
А, за сметките в CHF и GBP се обадих в Алианц и питах - имат и в двете, не е проблем и да ти продадат валутите по банков път (нали от това печелят) :) Мерси все пак...

Начев, благодарско за отговора. Много смислено... Ще ги мисля нещата, в случаят е важно също да не се вземат прибързани решения.
I say what I do and do what I say.

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
0


В Сената на САЩ е внесен законопроект, чието приемане означава, че територията им се обявява за бойна зона.
Предлагам на вниманието ви информацията и коментарите по този законопроект. Авторът на материала разсъждава от гледна точка на човешките права. Но именно премахването им е последната стъпка преди окончателното  суспендиране на Конституцията на САЩ и на практика в сила влиза терорът. Ако законопроектът бъде одобрен (а нищо не говори за евентуално отхвърляне!), в тази страна всички ще изгубят своята сигурност. Без обвинение, без подозрение, без каквато и да е причина всеки може да бъде задържан, вкаран в затвора или дори лишен от живот! Оставям всеки сам да си вади заключението от това, което е публикувано и от евентуалното развитие на законопроекта.


Сенатът на САЩ току-що прие законопроект, който ефективно слага край на Хартата за правата в Америка


Salem-News.com
Това е много сериозно време в историята на САЩ, специални благодарности към Nature News.
(Лос Анджелис) – За най-голямо съжаление  за "свободите", за които  са се борили и умирали поколения американци и техните съюзници, трябва само да погледнем безбройните законопроекти, приети от Сената и Камарата на представителите, които никога не са били четени от тези, които са гласували за тях! Ето защо не трябва да ни дойде като изненада, че това драконовско законодателство лежи на президентското бюро  и очаква първото вето на администрацията на Обама.Това правомощие да наложи вето на закона е последната капка, преди да прелее чашата на втората американска революция.
Националният Закон за отбраната (NDAA) е приет от Сената на САЩ и е в процес на преразглеждане от Камарата на представителите. Изменението на закона, изготвен от американския сенатор Марк Юдал е определено в дял X, субтитрите D, хиляда и трийсет и една SEC (б ) на законопроекта .
Тези, които биха ни уцелили в гърба,  ще станат мишени на самите  себе си. Дори ако се наложи вето върху законопроекта, образованието на новите поколения ще донесе пълен страх в сърцата на всички и ще потисне мечтите на нашите предци, които биха видели този опит като унищожаване на американската мечта от политици, разпалващи война и алчни банкери-гангстери.
По-добре да затворим нашите граници, отколкото да създават тази утопия от унищожители на нацията. Ако американските граждани не са  безопасни, никой не е такъв. Мечтите на свободните хора са се превърнали в кошмари за света. -
Въведение  от Джон Маккарти,  кореспондент на Salem-News.com  в Лос Анджелис.
____________________________________________________

С един  зашеметяващ ход, който гражданите-либерали обсъдиха смутено и с недоверие, Сенатът на САЩ прие законопроект, който ефективно слага край на Хартата за правата в Америка.

Този законопроект, прокаран късно през миналата нощ с гласуването 93 на 7, обявява целите САЩ  за "бойно поле", в  което американските военни сили могат да действат безнаказано, безнаказано пренебрегвайки Posse Comitatus и предоставя на военните безконтролното правомощие да арестуват, задържат, разпитват и дори да убиват американски граждани.
Той бе наречен  най-предателският акт, който някога е протвърждаван в Сената, и езикът на законопроекта е умело проектиран да ви накара да мислите, че той не се прилага за американците, но към края на законопроекта по същество се казва, че може да се прилага  за американците " ако го искаме. "

 http://www.wired.com/dangerroom/2011/12/senate-military-detention/

Дори списание ТЕЛЕГРАФ е оскърбено от този законопроект, и пише:

Цитат
... Нареждането за задържане да се използва неограничено военно задържане в случаите на тероризъм не е само за чужденци. Това е смущаващо, защото два различни раздели на законопроекта изглежда да си противоречат един на друг, но в решението "Робърт Чесни - непартийна организация на военни задържани" от  Университета на Тексас - гражданите на САЩ са включени в предоставянето на пълномощия  за задържане "


Прокарването на този закон не е нищо друго, освен  една открита декларация за война срещу американския народ от военния елит, свързан с властта. Ако това е писано в закона, той ще направи на пух и прах останалите ползватели  на Хартата за правата и ще отприщи върху Америка  всеобща военна диктатура, пълна с тайни арести, тайни затвори, незаконни разпити, неопределено задържане, без изобщо да е обвинен в престъпление, изтезания на американците и дори "легитимни убийства” на американски граждани, и то точно тук, на американска земя !
Ако все още не сте се събудили за реалността на полицейската държава, за което сме ви предупредили, надявам се да осъзнаете, че времето ни бързо се изчерпва. След като това стане закон, вие нямате нито  Първа поправка за свобода на словото, нито право да мълчите, нищо.
Прочетете червения сигнал на предупреждение за това бързо  развитие на

http://www.naturalnews.com/034291_SB_1867_war_on_terror.html
... и  гледайте това бързо интервю с Алекс Джоунс от InfoWars.com
http://www.infowars.com/stewart-rhodes-crossroads-ndaa-bill-is-pure-treason/

Основните медии са заети със срамно и конспиративно затъмнение  на новините  по целия този въпрос:
http://www.businessinsider.com/the-medias-blackout-of-the-national-defense-authorization-act-is-shameful-2011-12
... и дори ACLU е възмутен от този потенциал закон: http://www.aclu.org/blog/national-security/senate-rejects-amendment-banning-indefinite-detention

Разбирате ли всичко това? Осъзнавате ли, че Америка е на път да бъде залята от нашите собствени военни? Върховенството на закона е на път да бъде напълно  погубено. Няма справедлив процес. Няма юридическо представителство. Нямате дори и право да знаете в какво сте били обвинени , когато сте (неограничено) задържани.

Това е време за спешни действия, за да протестираме срещу превръщането на Америка във  военно-полицейска държава. Незабавно се обадете на представителите ви  във Вашингтон и призовете сенаторите ви, за да се отхвърли този законопроект във  фазата на спогодба със Сената. Потърсете офиса на Президента и призовете Обама да наложи вето на този законопроект, ако той е приет от двете камари.

Обадете се на вашите местни вестници и протестирайте срещу  този възмутителен и предателски опит да се унищожи цялата Харта  за правата. Не се заблуждавайте от тролове и дезинформиращи  агенти, които твърдят, че този законопроект не се прилага за граждани на САЩ - факт, който вече е установен,ще обикалят по улиците на големите градове на САЩ, с контролно-пропускателни пунктове на кръстопътищата, незаконни арести, тайни операции за изтезания и окончателно убийство на правата на американски граждани в собствените си градове у дома.

Като наблюдавате  всичко това, можете да попитате защо това се случва точно сега? Защо Сенатът на САЩ умишлено обезсилва Хартата за правата и търси да разреши военни действия по улиците на градовете в САЩ?[/i]

Отговорът, приятели мои, няма да ви утеши: идва глобален икономически колапс, и веднъж започнал, той вероятно ще отприщи вълна от социално недоволство и безредици (?!), които биха могли да превърнат в пепелища много градове на САЩ. Сенатът на САЩ  вероятно се опитва да прокара разрешението за  военните да действат работят в американските градове, преди да дойде икономически колапс, като по този начин войските се разположат вътре в непокорните американски градове, където  имат шанс да спират бунтовете на бегълци, които сигурно ще станат, когато народните спестявания изчезнат, след като банките се сгромолясат.

Продължавайте да четете Natural News.com, за да актуализирате тази ситуация. Ние ще продължим да правим репортажи за  Еврозоната през икономическата криза, както и този законопроект на Сената от  1867 г., който не е все още закон. Нашата последна надежда ще бъде  Обама да наложи вето. Ние ще излъчваме червен сигнал, ако това действие е необходимо

И не забравяйте, приятели, Хартата  за правата защитава всички нас- либерали, консерватори, либертарианци, агностици, християни, евреи, всички! Ако изгубите Хартата за правата, вие губите Америка и всички свободи, за които са се борили много поколения. Точно сега защита на Хартата за правата е може би най-важното нещо, което можем да направим за нашето общо бъдеще.

Всички ние, които сме крещяли за значението на Конституцията на САЩ, се опитваме да ви предпазим от точно този вид сценарий.  Общата цел на Хартата за правата е да се ограничи властта на правителството, така, че такъв вид действие на Сената никога да не бъде позволено.

Специални благодарности на  Salem-News.com's John McCarthy в Los Angeles и Paul de Burgh-Day в  Tasmania, Aust.
http://www.salem-news.com/articles/december022011/bill-rights-ends.php

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #909 -: 09 Декември, 2011, 18:50:49 »
-2
Додо, циганите нямат нищо, затова не им пука от нищо. А ние - къщи, влогове, мерцедеси, евра, евро и каквото си искаш още.
Направо да те заболи главата. Вчера жената и тя - дали да си обърнела еврото в долари, то падало и т.н., и т.н...... едва не я убих. Аз пари нямам, поради което и такива грижи нямам, моята грижа е да ги изкарвам.
Добре че след днешните новини миряса и засега пълненето на още банкерски гушки с такси и комисионни се отлага.

чи-чов-ци

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 540
  • Карма: +82/-5
  • Респект: +369
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #910 -: 09 Декември, 2011, 19:03:40 »
0

   Май Чехия, Унгария и Швеция са кандисали. Британците - тц.

   http://www.focus-news.net/?id=n1599098

   Какви ли са коментарите в британските форумни теми "Накъде вървим, накъде отиваме"  :)

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #911 -: 09 Декември, 2011, 19:45:28 »
0
Към Булкана, от мен ти съвет не бягай от еврото - така както си е добре. Видя ли колко глупости се изписаха за еврото, нещо да се е сбъднало? И да сдаде  малко спрямо долара няма да е много, най-много до 1,25 да слезе догодина към края и то ми се струва пресилено. Вярвай на немците, те са най-слабо лицермените от старата Европа и слава богу, да прекарат своите пенсионери с някъква теникия с еврото, няма да стане повярвай ми. С КТБ нищо няма да се случи до края на януари а и нататък също така, няма предпоставки, да условията им са по-добри към момента за депозитарите, но ще видиш догодина и другите банки ще започнат да вървят натам. Кеша все още ще е кът, не защото го няма а заради тоталното взаимно недоверие. За НИ е рано ако ще и за Ница да става дума. Аз поне оставам все още на евро, ня виждам друга алтернатива към момента, естественно с повишено внимание. Дойде ми на ум да погледна къде е било еврото спрямо долара точно преди една година - било е като сега около 1,33, не си изгубил нищо напротив имаш 7.5% - да малко, но без ангажименти.
  За англичаните мисля че допускат грешка с днешното си решение.
« Последна редакция: 09 Декември, 2011, 19:51:37 от Ivel »

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #912 -: 09 Декември, 2011, 20:55:37 »
0
Към Булкана, от мен ти съвет не бягай от еврото - така както си е добре. Видя ли колко глупости се изписаха за еврото, нещо да се е сбъднало? И да сдаде  малко спрямо долара няма да е много, най-много до 1,25 да слезе догодина към края и то ми се струва пресилено. Вярвай на немците, те са най-слабо лицермените от старата Европа и слава богу, да прекарат своите пенсионери с някъква теникия с еврото, няма да стане повярвай ми. С КТБ нищо няма да се случи до края на януари а и нататък също така, няма предпоставки, да условията им са по-добри към момента за депозитарите, но ще видиш догодина и другите банки ще започнат да вървят натам. Кеша все още ще е кът, не защото го няма а заради тоталното взаимно недоверие. За НИ е рано ако ще и за Ница да става дума. Аз поне оставам все още на евро, ня виждам друга алтернатива към момента, естественно с повишено внимание. Дойде ми на ум да погледна къде е било еврото спрямо долара точно преди една година - било е като сега около 1,33, не си изгубил нищо напротив имаш 7.5% - да малко, но без ангажименти.
  За англичаните мисля че допускат грешка с днешното си решение.

Мерси за мнението Ивеле, надявах се да се включиш - ти си ми важен коректив по някои въпроси (коректив за мен е човек, чието мнение не съвпада съвсем с моето, но го смятам за умен и вижданията му за мен са важни). Поздрави  *drink10*
I say what I do and do what I say.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #913 -: 09 Декември, 2011, 20:58:45 »
0
Додо, циганите нямат нищо, затова не им пука от нищо. А ние - къщи, влогове, мерцедеси, евра, евро и каквото си искаш още.
Направо да те заболи главата. Вчера жената и тя - дали да си обърнела еврото в долари, то падало и т.н., и т.н...... едва не я убих. Аз пари нямам, поради което и такива грижи нямам, моята грижа е да ги изкарвам.
Добре че след днешните новини миряса и засега пълненето на още банкерски гушки с такси и комисионни се отлага.

Е, това имах предвид... А когато няма криза пък залагаме, кога ще има земетресение и ще ни отидат и ценните жилища по дяволите. А аз ако случайно оцелея, ще трябва да изравям и фризера от руините, за да извадя поне кеша от замразената кайма, където го крия :)

*drinks*

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #914 -: 09 Декември, 2011, 21:14:54 »
0
Към Булкана, от мен ти съвет не бягай от еврото - така както си е добре. Видя ли колко глупости се изписаха за еврото, нещо да се е сбъднало? И да сдаде  малко спрямо долара няма да е много, най-много до 1,25 да слезе догодина към края и то ми се струва пресилено. Вярвай на немците, те са най-слабо лицермените от старата Европа и слава богу, да прекарат своите пенсионери с някъква теникия с еврото, няма да стане повярвай ми. С КТБ нищо няма да се случи до края на януари а и нататък също така, няма предпоставки, да условията им са по-добри към момента за депозитарите, но ще видиш догодина и другите банки ще започнат да вървят натам. Кеша все още ще е кът, не защото го няма а заради тоталното взаимно недоверие. За НИ е рано ако ще и за Ница да става дума. Аз поне оставам все още на евро, ня виждам друга алтернатива към момента, естественно с повишено внимание. Дойде ми на ум да погледна къде е било еврото спрямо долара точно преди една година - било е като сега около 1,33, не си изгубил нищо напротив имаш 7.5% - да малко, но без ангажименти.
  За англичаните мисля че допускат грешка с днешното си решение.

Мерси за мнението Ивеле, надявах се да се включиш - ти си ми важен коректив по някои въпроси (коректив за мен е човек, чието мнение не съвпада съвсем с моето, но го смятам за умен и вижданията му за мен са важни). Поздрави  *drink10*

Благодаря за добрите думи, успех желая ! *beer*