Автор Тема: Накъде вървим, накъде отиваме  (Прочетена 592533 пъти)

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1110 -: 30 Януари, 2012, 18:24:07 »
0


Отначало юзърите в youtube протестираха срещу новия дизайн. След това, протестираха за нарушаване на социалната мрежа там. Изразяваше се в това, че имат N-брой  "абонати", но от определен момент няма да ги виждат кои са. Докато абонатите виждат каналите, за които са се абонирали. Видно е, че ако всеки канал се "абонира" за своите абонати и така ще възстанови прекъсната връзка, като начин за противодействие.

Това е ново, влиза от 01.03.2012

НОВИ ПРАВИЛА  В GOOGLE

GOOGLE & YOU TUBE ....THE BIG BROTHER ALLIANCE, time to dump it.

http://youtu.be/zzhlQVMjoV0

A C T A ( Т С Б Ф ) с превод:

vbox7.com/play:930a5324f6










nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1111 -: 31 Януари, 2012, 19:12:12 »
0
Време е вече за някакъв пробив по темата Гърция.  Тази мъчителна агония започва да ми изглежда на моменти дори по-лоша от  едно потенциално "лошо" решение.
Днес една статия във
ФТ Дойчланд


открехва завесата за събитията, който текат в банките от Еврозоната.
При първото вливане на ликвидност от новия тригодишен чешит, което стана през декември и беше бурно и подходящо отбелязано във форума, повече от 500 банки са взели  489 млрд. евро. Скоба, само италианците са засмукали 110 млрд. евро.

Банкови шефове са на мнение (включително и Голдман), че при предстоящия търг през февруари, банките могат да дръпнат дори и 1000 млрд. евро.
Банки от Гърция, Италия, Португалия, Испания, Ирландия, трудно се рефинансират на м/убанковия пазар и ако въобще, то на високи  %-ти.


В условията на високо недоверие се случват и доста "странни" неща. Естествено е, че банките на проблемните страни започват на  разчитат на евтините кредити на  ЕЦБ, което води до положение, че напоследък вечер в ЕЦБ се паркират дори по над 500  млрд. евро. на оувърнайт от 0,25 % годишна лихва, при условоие, че са дръпнати на 1 %.
Пазарът вече е наводнен от ликвидност, но тя не намира приемливо за банките приложение.

Как успяха да създадат толкова надеждна и безотказна печатарска технология, умът ми не тго побира  *scare*   

чи-чов-ци

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 540
  • Карма: +82/-5
  • Респект: +369
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1112 -: 07 Февруари, 2012, 10:53:36 »
0

   Една интересна идея - " .....Ако попаднете в британския град Бристол след май тази година, внимавайте с каквa валута боравите. Градът планира да пусне в обръщение от пролетта своя собствена парична единица по примера на град Брикстън - локални паундове, които ще се използват от местните жители в околността....."

   http://www.dnevnik.bg/na_put/2012/02/07/1760643_ot_mai_edna_lira_sterling_shte_e_ravna_na_edin_bristol/

   

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1113 -: 08 Февруари, 2012, 09:56:28 »
0
Добро утро на бебетата сладки!

Чудех се в коя тема да пусна статията. Дано съм уцелил:
-------------------------------------------------
Препоръки към България - част 3-та

http://marandi.blog.bg/biznes/2012/02/08/.897704

Чиърс!  *drink9* *drink10* *drink11* *drink10* *drink9*

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1114 -: 08 Февруари, 2012, 13:41:05 »
0
Препоръки към България - част 3-та

Находчив и любопитен подход, интересни резултати!
Браво бе, колега!
Ще трябва да изчета и другите части на препоръките. Виждал съм твои линкове за тях, но не бях достатъчно мотивиран да ги прегледам. Считах, някак си, че си правил опити за теоретични упражнения по тема, която е осъдена да не може да се реализира в живия живот.

Ясно накъде биеш, но не съм сигурен каква е точно връзката между изследваните явления - форма на държавно управление и икономически просперитет.
Дали пък, формата на държавно управление не е просто един белег, който подсказва вероятното състояние на факторите (действителните), които са във връзка с икономическия, или по-точно със социалния просперитет.
Употребявам нищо незначещата дума "белег" за вероятното наличие на изледваната  връзка поради обстоятелството, че се замислих доста, какво ли би могло да се случи ако към момента на връщането  в Бг на гражданина Сакскобургготски  се бяха стекли някакви извънредни неща, които да направят възможно връщането на монархията, а той би се възползвал от нещо такова, че беше яхнал тогава една неподозирано мощна вълна и имаше огромен политически ресурс.
Твърдя, че и през  2001 г. и след неговите прословути  800 дни и дори след някакъв потенцален втори мандат на опекунствано от монарха правителство, пак щяхме да сме си там, където  сме си, без никакви реалистични изгледи за промяна.

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1115 -: 08 Февруари, 2012, 20:01:15 »
0
Цитат от marandi:"Лично според мен най-подходящ би бил вариант Парламентарната монархия по подобие на Обединеното кралство, с чисто представителни функции, със светски характер като имидж на събития и мероприятия, благотворителност и да има тясна връзка с Църквата. "

Всичко сме опитвали за 130 г.,то не беше монархия,монархо-фашстка диктатура,диктатура на пролетарията и какво ли не и все се въртим в кръг! Това,което не сме правили никога и е елемент от британската конституционна уредба/стана тафтология/ е двукамерния парламент.Като демократ виждам да е правилно да се направи двукамерен парламент с долна камара на представителите на общините 100 души,респективно общините спокойно се редуцират до 100  и горна камара-сенат 30 сенатори които представляват/избрани са/ 30-те утвърдени с времето окръзи.Това е ! За да се пести от  административен капацитет, президента съставя и ръководи правителството. Президенска република с двукамерен парламент. Това трябва да го направят един ден защото Европа ще става все повече организация на регионите.

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1116 -: 09 Февруари, 2012, 20:15:35 »
0
Цитат от marandi:"Лично според мен най-подходящ би бил вариант Парламентарната монархия по подобие на Обединеното кралство, с чисто представителни функции, със светски характер като имидж на събития и мероприятия, благотворителност и да има тясна връзка с Църквата. "

Всичко сме опитвали за 130 г.,то не беше монархия,монархо-фашстка диктатура,диктатура на пролетарията и какво ли не и все се въртим в кръг! Това,което не сме правили никога и е елемент от британската конституционна уредба/стана тафтология/ е двукамерния парламент.Като демократ виждам да е правилно да се направи двукамерен парламент с долна камара на представителите на общините 100 души,респективно общините спокойно се редуцират до 100  и горна камара-сенат 30 сенатори които представляват/избрани са/ 30-те утвърдени с времето окръзи.Това е ! За да се пести от  административен капацитет, президента съставя и ръководи правителството. Президенска република с двукамерен парламент. Това трябва да го направят един ден защото Европа ще става все повече организация на регионите.

Благодаря за позицията ти!

Мисля, че ясно са посочени коя форма на управление до какво води. За съжаление президентските републики като цяло са форма на диктатура и стандарта на живот на населението им е видим с просто око къде стоят. Парламентарните като форма на анархия, пардон демокрация, също.

Лично аз не влагам страсти, когато изследвам казуси и съм далеч от идеята да влизам в полемики защо накрая съм дал подобно решение като най-подходящо за БГ-то.

Обединеното кралство, междудругото е по-скоро форма на Парламентарна монархия, както правилно си забелязал, отколкото на Конституционна.

Чиърс  *drink9* *drink10* *drink11* *drink10* *drink9*

П.П. Начев, благодарско и на тИбя!  *drink9* *drink9* *drink9*
« Последна редакция: 09 Февруари, 2012, 20:17:43 от marandi »

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1117 -: 09 Февруари, 2012, 21:13:15 »
0
Имах предвид по-скоро наличието на долна камара,нещо ,което ние не сме пробвали никога.Дето се казва само това ни остана да опитаме  от световния опит и в частност от британския. *drink3*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1118 -: 09 Февруари, 2012, 21:31:41 »
0
Имах предвид по-скоро наличието на долна камара,нещо ,което ние не сме пробвали никога.Дето се казва само това ни остана да опитаме  от световния опит и в частност от британския. *drink3*

Да, прав си и всяко нормално управление би го направило, т.е. да има ясен регламент за финансов ресурс към местната власт, която да не е само местни данъци и такси, такса смет, разрешителни и наем на сергии и паркинги.

Т.е. работните места по региони да част от преките, а защо не и част от косвените данъци да остават по места, които местната власт да преценява къде и за какво да насочи. А не както сега са поставени в ролята на просяци и да чакат постоянно дофинансиране от Републикански бюджет. Т.е. те са фалирали, но централната власт да им подмята по някоя троха.

Това са вторични неща за мИня, щом фундамента го няма.

Поздрави!  *drink9* *drink9* *drink9*
« Последна редакция: 09 Февруари, 2012, 21:36:35 от marandi »

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1119 -: 09 Февруари, 2012, 23:15:38 »
0
Може би наивно си мисля ,че избраните в  камарата на представителите на общините ,биха имали по здрава връзка с избирателите си ,особено ,ако има и изискване за уседналост на кандидатите .т.е. общините наистина ще пращат свой човек в парламента.Докато сега партийте  нагласят нещата ,кой къде  да се кандидатира на избираемо място.Примерно хубавеляка Стефан Данаилов могат да го изберат в кой да е избирателен район и после района да си го гледа 4 г. от екрана без да му види очите на живо.Казвам само примерно ,но така  избирателния район си губи своя човек в парламента,там е отишъл партизанин буквално казано. Сега ,ако много иска човек  да стане депутат трябва да задели  200 000 евра от закуски и да ги даде на някоя от централите на  представените парламентарни партии и е готов,те му осигуряват избираемо място.На тоя пазар се дължат и редицата недоразумения  видими сред парламентарните групи особено по координатата център-ляво и ляво.
Наздраве! *drink4*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1120 -: 10 Февруари, 2012, 00:04:09 »
0
Разбирам те прекрасно, но сякаш говорим за различни неща ( смигам ).

В статията си единствено съм извел една закономерност ( емпирично ) и нищо повече.

Ще вляза в "твоя" прочит за малко, за да ме разбереш по-добре. Ако сметнеш 5% от минималната заплата ( по памет ), колкото струва всеки един гласоповадавател за президент, то всеки 1 глас отива към определена партия под формата на 13,50 лв. Т.е. при 3.5 млн. гласували, около 50 млн. за всеки 1 "президент" на БГ-то. Това е без субсидията за всеки явил се кандидат от още 1.5 млн. ( по памет ).

После партиен президент ( световно неизвестен ) започва да дрънка клишетата за президент на всички българи и прочие. Колкото някой в цял Свят помни Жельо, Стоянов, след 5 години Първанов, а след 10 Плевнелиев - толкова и ще им "приноса" към БГ.
--------------------------------
При една монархия имаш световен авторитет, защото малцина си пият кафето с монарси и имат представа как да се държат на подобно място, знаят нужните езици, а децата им са си играли с децата или внуците на съответните, без значение Европа, арабския свят и т.н.
--------------------------------
Трудно разбираем съм, но 50 ст./годишно от данъкоплатец за монарха като бюджет, ще е като нежна ласка на фона на сегашното източване, наречено президентски избори, за които не съм правил сметка колко реално им излизат предвид само рекламните им кампании в прайм-тайма на ТВ-тата + купените гласове. Няма да се учудя, ако цифрата надхвърли 500 милки на "президент". Докато бюджет за монарха и семейството му от 3.5 млн. гласували по 0.50 лв. примерно ще е под 2 млн. на година.

При подобен ресурс да ми говори някой, че той бил "независим" и на "всички" българи ми е меко казано ..... ( странно ).
--------------------------------
Това, което казваш е вторично! Иначе си прав за всичко, просто визираме различни неща и ме вкарваш в плоскост яйцето ли е първо или кокошката.

Пак казвам - прегледай графиките и защо, това е вторично, което казваш. От статистиката няма бягане ( смигам ). Виж и БГ-то до 1939 г. преди да бъде принудена да се включи във ВСВ къде е била на фона на 1 пиклива Гърция примерно. Затова ми е смешно и гърчето като вземе да се изживява на робовладелец от древна Атина, защото първо няма нищо общо с тях и второ не помни, че до 1980 г. Гърция успява да догони България по стандарт, а после да ги мине.

Голямо фъчкане от 190 г. дет' са били последна дупка на кавала, да ни натякват последните им 30 години за целия период. Скоро ще слязат, където винаги са си били. Демек в посока "последната" дупка.
-----------------------------------------------------------------------------------
Понеже си имам и критици с висок "сан" ( т.е. модератори кат' Барбарон ), а той цяла тема пусна за поднасянето на венец за жертвите от комунизма от президента Плевнелиев. То не е лошо на подобни люде все пак да им се обясни, че Българския цар никога не е абдикирал от властта. Т.нар. ни "република" е по руски образец с фалшив референдум тогава провъзгласена и наложена силово.

Та, не е лошо на лицето Барбарон, което се прехласва по Иво Инджев, в часност по Плевнелиев, да им се обясни да попрочетат малко БГ история и когато Плевнелиев поднася венци за жертвите на комунизма, да се замисли малко, че той стои на мястото на този, който не е подавал "оставка", а бил силово прокуден, но не се сеща, че и Царят ни е жертва на комунизма и за него венец няма.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Лицето Моню Ментата, както сте го кръстили във Фолклора не е нужно да го харесвате, но той има 2-ма синове - православни. Тъпо е да се очаква, че всяко поколение монарх ще е силен и безупречен, красив, сексапилен, спортист, оратор, манекен и прочие. Ще има по-силни и по-калпави, но ако ние не си пазим институцията царство, то ще дойде време, когато ще си "внасяме" пакистанци за царе, както наскоро го стори Македония и всички им се смяха. Няма да се учудя, ако доживея и подобен смях с БГ-то, тъкмо сега ни търсят "корените" - от Афганистан до Иран. Да се готви Антрактида и Юпитер после, щот' не се цени това, което ви е пред очите. Моню ще го няма някой ден, после какво правим? Ще гледаме Кунева като доказателство на еманципацията и нека и тя се пробва. То кой ли вече не се пробва? ( риторично ).
-----------------------------------------------------------------------------------------------

Поздрави!  *drink9* *drink9* *drink9*
« Последна редакция: 10 Февруари, 2012, 00:45:10 от marandi »

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1121 -: 12 Февруари, 2012, 15:16:58 »
0
Маранди, поздравления за труда, който си положил. За мен обаче формата на държавно управление не е от толкова голямо значение, а нивото на гражданско общество у една държава. И един монарх лесно може да загуби реална представа за случващото в държавата му, ако има много царедворци около него.

За жалост, нашето гражданско общество до голяма степен е с ампутирани крайници, и рядко си защитава правата, не знае точно какво иска и как да го постигне. Нещата бавно се променят в положителна посока, щото вече и границите са отворени и нет има, ама прекалено бавно става промяната, че понякога ни се струва, че не я виждаме.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1122 -: 12 Февруари, 2012, 15:24:32 »
0
Гледам в сайта на бнб, задълженията към правителството са вече 2,5 млрд лв. Преди НГ бяха 4,5. Къде отидоха 2 млрд :-\

В същото време Дянката пуска небрежно едни идейки за Сребърния фонд и плащането по облигациите. Може ли да опрем скоро до МВФ? Как я мислите?

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1123 -: 21 Февруари, 2012, 13:05:06 »
0

Мъж е с опасност за живота, след като ледена висулка счупи черепа му

Ето, това беше единият абсурд вчера. Обществена сграда, с голям пътникопоток покрай нея, и надвиснали и падащи висулки. Звъня на 112, и след малко ми се обаждат от пожарната да ми кажат, че не е общинска собственост, а частна-държавна (много ми е смешно това понятие) собственост, така че, това не е тяхно задължение. Рядко си позволявам да повиша тон  *ireful*, но вчера ми дойде много. Пристигнаха, раздразнени, опънаха ленти и това беше.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1124 -: 21 Февруари, 2012, 16:29:58 »
0
...
Трудно разбираем съм...
Неграмотността винаги е трудно разбираема.
Когато се вземе толкова насериозно, че започне да пише "обръщения" става смешна и може да профанизира цял форум!


...
Пак казвам - прегледай графиките и защо, това е вторично, което казваш. От статистиката няма бягане ( смигам ). Виж и БГ-то до 1939 г. преди да бъде принудена да се включи във ВСВ къде е била на фона на 1 пиклива Гърция примерно. Затова ми е смешно и гърчето като вземе да се изживява на робовладелец от древна Атина, защото първо няма нищо общо с тях и второ не помни, че до 1980 г. Гърция успява да догони България по стандарт, а после да ги мине.
...

Сега ти обяснявам неграмотността ти!
Фактите са следните:

1. За 100 години след освобождението си Гърция учетворява територията си, донякъде благодарение и на такива булгарани като тебе!

2. 20-те години, след разрухата от ПСВ приема над 1,5 млн емигранти, главно от Мала Азия. Ако не може русата ти кратуна да си представи какво означава това за 4+ милионна страна, опитай да си представиш как биха изглеждали 3 млн емигранти пристигнали за няколко месеца само с дрипите на гърба си в България днес - циганските гета ще ти се сторят царство на лукса.
Да сравняваш стандарта на тези емигранти - трябват им десетилетия да си стъпят на краката - със стандарта на българина и още по-малко на местния грък е по-тъпо отколкото да сравняваш стандарта на средния французин с пакистанеца.
Грекилите, които са същата стока като булгарините си изяждат главата с претенциите си да стигнат да Анкара. И загубват окончателно чисто гръцки райони в Мала Азия.

3. Все пак - резултата за гърците има и положителни страни - променя се етническия състав на северното беломорие - Гърция се "европеизира"!

4. Като цяло се слага край на грекилските и на булгаранските претенции. Макар, че и в двете страни, като гледам има оцелели индивиди от пещерата - у нас - малко повече.


...
Понеже си имам и критици с висок "сан" ( т.е. модератори кат' Барбарон )
...
Критиците ти от висок ранг не могат да се мерят с такива разбирачи по всичко - от корабно конструиране, през имоти, та до маркетинг, история, хардуер, и не знам какво още, дето си вадят хляба с продажба на задължителна гражданска отговорност!

При тях проблема е че пишат и говорят малко - т.е. че не поемат своята отговорност, а вече и годините и опита им го позволяват.
При тебе е обратно.

Преди да продължиш, седни да прочетеш нещо по сериозно от Гайдов и Кавалов!

п.п.
Баси... Хептен се профанизирахме. Сигурно и аз имам дял в операцията!