Автор Тема: Накъде вървим, накъде отиваме  (Прочетена 592725 пъти)

чи-чов-ци

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 540
  • Карма: +82/-5
  • Респект: +369
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1140 -: 24 Март, 2012, 23:51:34 »
0
........А и не мога да разбера защо по форумите само подобни на твоето мнение могат да се прочетат, доволните и успели хора, каквито , нали все трябва да има и в България, очевидно не пишат.
Защото, за да си доволен и успял в България, трябва да не можеш да пишеш.

  Туше!  *clap* 

Серсем

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 110
  • Карма: +19/-10
  • Респект: +21
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1141 -: 26 Март, 2012, 08:26:36 »
0
Защото, за да си доволен и успял в България, трябва да не можеш да пишеш.

Другият вариант е да не знаеш чужди езици, какъвто е проблемът на Имотко и Камелия, които рипат като ощипани, аха що някой спомене за бягане навън. И те за това толкоз ги избива на Патриотарство - ми нема да стоят сами тука в калта, ами. По им е лесно да дърпат другите в казана, от колкото да научат по един език.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1142 -: 26 Март, 2012, 09:15:34 »
0
Вярно, не ми се отдават езиците. Но не съм се и мъчил толкова да ги уча, не ми трябват за работа. 
А за емиграцията и реализацията всеки преценява от своя гледна точка, аз с юридическата професия навън какво ще правя? Въпреки, че един набор още 90-те се изнесе с жената и децата, тя жена му беше даскал по английски, и сега е професор по международно право в Калифорния, сигурно добре се чувства. На мен ми остава утехата, че със сигурност изкарвам повече от професор по право в Калифорния. Малко климатът не е както трябва по нашите места, ама това е по вина на хановете.

Серсем

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 110
  • Карма: +19/-10
  • Респект: +21
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1143 -: 26 Март, 2012, 09:56:33 »
0
Вярно, не ми се отдават езиците. Но не съм се и мъчил толкова да ги уча, не ми трябват за работа. 
А за емиграцията и реализацията всеки преценява от своя гледна точка, аз с юридическата професия навън какво ще правя? Въпреки, че един набор още 90-те се изнесе с жената и децата, тя жена му беше даскал по английски, и сега е професор по международно право в Калифорния, сигурно добре се чувства. На мен ми остава утехата, че със сигурност изкарвам повече от професор по право в Калифорния. Малко климатът не е както трябва по нашите места, ама това е по вина на хановете.
Няма нищо лошо в това да не ти се отдава нещо. Няма лошо и да си даваш сметка за горното. Лошото е, когато започне това да ти става мироглед. Лошото е, когато започнеш да пишеш тенденциозни мнения по форумите, повлиян от собствените си страхове. Да обясняваш колко е хубаво тук и как тези, които не го забелязват са лузъри, защото, всъщност, те е страх да не останеш сам с циганите в тази кална дупка, не е от най-достойните неща, които съм срещал в нета. Да си Матросов е едно, а да запушваш амбразура заради собствения си интерес - съвсем друго.
Иначе, от собствен опит, емиграцията си е гадно нещо. Страшно и самотно. Но поне е някакво движение и надежда за по-добро.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1144 -: 26 Март, 2012, 11:14:51 »
0
Е, ти щом виждаш само цигани и кална дупка, проблемът не е в мен. Въобще на всички мрънкалници, които виждат само негативните неща в България, проблемът си е техен; също така очевидно не са се реализирали, иначе нямаше да мрънкат; също така очевидно все има и такива, които са се реализирали, което прави положението на първите още по-нетърпимо, за което сори.
А страх къде съм показал и от какво точно, не знам, може да ти се иска или да ти се привижда.  Страх от живот в чужбина нямам, понеже не съм си го и помислял, не знам защо си мислиш/те/, че всеки втори си мечтае да живее някъде другаде, не знам.

Серсем

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 110
  • Карма: +19/-10
  • Респект: +21
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1145 -: 26 Март, 2012, 11:19:15 »
0
.... може да ти се иска или да ти се привижда....

Аааа, не си прав. Няма "или". Хем ми се иска, хем ми се привижда.

koganev

  • Гост
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1146 -: 28 Март, 2012, 23:56:29 »
0
Смей се тогава.
Смешно е, наистина. Хора, коити се имат за демократи, критикували многократно ББ, сега са изпаднали в сервилна радост, че АЕЦ Белене се спира. Не им прави впечатление, че нов АЕЦ все пак ще се строи и отново без никаква ясота за разходите и ефективността, нито за нуждите, а още по-малко съхранението на ядрените отпадъци. Енергийната зависимост от Русия се бетонира с този стар реактор и с новата идиотска идея - газов бийлер за милиарди при най-скъпия газ в света... Но все пак една масова вълна на радост залива демократичните форуми, а едноличната власт на ББ, изразена във взимането на самостоятелно решение да спре Белене, вече е обект на хвалебствия. Смешно е.
Българският народ си заслужава ББ. Толкова елементарни номера прилага този тарикат, а масово му се вързват. И не само това, ами все повече възлагат надежди ББ да оправи това или онова с подобни еднолично и незнайно как и защо взети решения.
Няма да се учудя ако ББ отмени лятото и към средата на юни най-неочаквано да реши да има лято, защото е в интерес на учениците, туризма и земеделието... Какви хвалби ще отнесе, как ще му скочи рейтингът след едно такова патриотично решение.
Смях - какво друго ти остава...

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1147 -: 29 Март, 2012, 00:47:48 »
0
Отиваме към мултибалкански регион като част от Хартланда на Евразия! Ако не го разбирате ето и музиката която съпътства това световно господство:
Видео споделяне / VBOX7
:D
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1148 -: 29 Март, 2012, 01:00:14 »
0
Който днес владее Евразия , утре ще владее света. Самюел Хънтингтън, Збигнев Бжежински, Халис Окан , САХИБ , Фукояма и др.

НАДА ТОПЧАГИЧ- ПЪРВА БИЗНЕС ДАМА!!!!!!!!!!

Видео споделяне / VBOX7
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

koganev

  • Гост
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1149 -: 29 Март, 2012, 01:18:53 »
0
"Чухте, 81-ва година е започнало, сега ако не ме лъже календарът е 2012 г. Колко години прави това? 33 години се умува по този проект!"

От стенограмата - из речта на ББ. И на този сме поверили цяла държава...

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1150 -: 29 Март, 2012, 14:17:30 »
0
"Чухте, 81-ва година е започнало, сега ако не ме лъже календарът е 2012 г. Колко години прави това? 33 години се умува по този проект!"

От стенограмата - из речта на ББ. И на този сме поверили цяла държава...


Цялата реч на Слънцето:
http://www.capital.bg/getatt.php?filename=o_1797130.doc

май сме в ситуация lose-lose в резултат на действията на три поредни правителства. Купили сме си една тенджера, скъпичка, но малко поостаряла - ще си я държим на склад. Вместо тенджерата сме щяли да си сложим газова централа, работеща със скъпа газ и ще й строим същата далекопреносна мрежа, която щяхме да строим за тенджерата. Междувременно може да шитнем тенджерата обратно на руснаците, както направихме с предишната. Демек, на половин цена.  *yahoo*

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Ас съм българче.......

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Ас съм българче.......

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1153 -: 31 Март, 2012, 22:56:57 »
0
http://novini.dir.bg/news.php?id=10863982#.T3dLdbQPwxQ.facebook


"Вие сте прости и аз съм прост, затова се разбираме..."

В горният цитат няма нищо странно, хората с подобно ниво (в каквото и да било) се разбират най-добре. Преди 2 месеца заедно с приятелско семейство пътувахме из Азия. Мъжът (от приятелското семейство) говори немски като роден (израстнал е в Германия), но английският му е много слаб. На шофьорът ни в Индия също беше слаб английският, но той се разбираше с въпросният приятел по-добре, отколкото с който и да е от нас  :D Горният цитат е абсолютно закономерен и обяснява с 10 думи всичко...
I say what I do and do what I say.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1154 -: 31 Март, 2012, 23:33:29 »
0

 :D

Само простички изречения. I (you) go taxi (hotel). You see boy ... ? В никакъв случай, от рода : have you ever seen ... Забравя се за времена, безвремие ...  Възможен отговор: no have ... boy  :D

Дойдох и спасих хората. Затова гласуват за мен, да ги спасявам!

Из "Спасителят в ръжтЪ"